SCHIEDAMSCHE COURANT Muziekfestival in Ducdalf voor Bangla Desh over t kranten voor één prijs Thurlede viert tweede lustrum Integratie van nutsbedrijven weer in behandeling Actie verbouw Julianakerk komt op gang BELEIDSNOTA SC: Russische order voor IHC Holland Auto's vernield Collecte voor a Desh brengt f 3.500 op INBRAAK AAN ibroersvest Wij kvereniging Singelkwartier houdt weekkanip gsraad zouzi ch' moeten beraden RotKrdamich baandag 3 juli 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendiensfc 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24451 Schiedam De informatie op cultureel gebied in Schie dam moet worden uitgebreid. Dat is de mening van SG- directeur R H. Pillard in zijn concept-beleidsnota, die aan de stichtingsraad van de SG ter beoordeling is voorge legd. Hij is van mening dat op dit moment een aanzien lijk aantal Schiedammers van iedere informatie op cultu reel terrein verstoken blijft.- De dan -ook; over een .optimale moge lijkheid tót het geven van informatie, 'aldus de heer Pillard. Onderzocht moeten bijvoorbeeld worden of In gebouwen als museum, muziekschool, bi bliotheek, in het Passage Theater, In de wachtkamers van doktoren, bedrijfskanti nes en in en op de gemeente lijke diensten en bedrijven ge richte informatie gedeponeerd kan worden. Ook zou gericht voorlichting in een huis-aan- huïsblad volgens- de concept beleidsnota effectief kunnen zijn. In de toekomst wórdt zelfs al gedacht aan de lokale om roep. Vanuit de .Schledarrise Gemeenschap hebben hier over enkele oriënterende be- sprekiiigen plaatsgevonden, maar tot op heden is er op die gebieden volgens de nota van de lokale omroep nog maar erg weinig gedaan. Toch vindt de, SG het van be lang dat in de toekomst Schie dam haar culturele stem" - vla de lokale omroep kan gaan laten horen. Bijdeze ontwikkeling moet Schiedam dan ook vanaf het begin zijn betrokken. Schiedam De actie die in Schiedam is gevoerd voor Banla Desh heeft in de drie hervormde kerken ter plaatse een bedrag van 3504,09 opge leverd. De Schiedammers konden in alle kerken ter plaatse, hun bijdrage inleve- réïf voor het lenigen van de nood onder de oorlogsslachtof fers in het voormalige Oosl- Pakistan. 'ft .de Opstandingskerk werd ^.1.562,91 opgehaald, in' de Grote kerk 771.02 en' in de •Bethelkerk 1.265,66. hervormde gemeente heeft Verder voor een actie voor het inrichten van een kindezieken- liuis iii Foumban in Kameroen de* eerste, ƒ1.000 bijeenge bracht. Voor de inrichting er van .staan .nog allerlei acties - op het programma. Schiedam In de woning van de heer C. Molenaar aan de 'Broersvest is dit weekeinde ingebroken. Er wordt 250,— aan kleingeld en een aantal j- sieraden vermist. De inbre- kerszijn binnenfaekomen via I net dak en een balkon. Op de I tweede etage was een slaap- I Warner niet afgesloten. Via de I voordeur hébben ze het pand' r weer verlaten.' De nota-geeft verder aan dat in Schiedam zo .snel mogelijk met het vormings- en ontwik- kelingswerk dient te worden gestart. In het kader van de educatie behoort de kunstzin nige vorming van de school gaande jeugd een belangrijke plaats in te nemen, aldus de nota. Als taak voor de S.G. wordt gezien het in ruime mate service, verlenen aan het onderwijs op dit gebied in de vorm van coördinatie, pro grammering en administratie ve begeleiding. [hoRttèr jiö vin het unieke itnbod 2 knntm te entvinjin voar de prij* vin linrde ;ïthied»nMtli« Courint met nieuwi uit uw itid omsevinj, «n het jbitu*jbiid mithet lutue binnen-inbuiunlandjenieuwi.Geifensmiopc If dijen fruit, ronder enije verpüchtlnj, de SC RN bezorjeit en «mtdek Pluspunten. Dei» bon in «pen envelop, aohder poittejel. «uren i Rotterdimith Nieuwrtlid. intwcordnumrr.erKtf. RetMr de SC RN tt dijen «ntti *»r: woorpl. Schiedam De Schiedamse Volkstuindersvereniging Thurlede bestaat op 8. juli tien jaar. In verband met dit jubi leum heeft de Iustrumcorh- missie van Vijfsluizen op die dag een aantal festiviteiten georganiseerd samen met de zustervereniging Vijfsluizen en met de.afdeling Schiedam van de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De wedstrijd bloemschikken, die onderdeel uitmaakt van de activiteiten, zal worden ge houden in het verenigingsge bouw van Thurlede en zal 'om S uur beginnen. Op 29 juli zal een groep bejaarden die be woners zijn van bejaarden centrum Thurlede de gast zijn van de tuindersvereniging. De tuinders dragen ook zorg voor het vervoer naar en van Thurlede. Ook voor de kinderen is er dit jaar een cursus bloemschik ken gepland. Het feestpro gramma bevat onder andere Bingo, klaverjassen, beat- avonden en als sluitstuk een feestelijke middag voor de kinderen en 's avonds voor alle tuinders. Op 28 juli wordt er een bloemen corso gehouden. Verdere acti viteiten in behalve bloem schikken en klaverjassen een puzzeltocht, een teken- en kleurwed strijd, bingo, een lampionoptocht op de dag van het corso en een tentoonstel ling van begonia's en kleur platen, die op zaterdag 12 au gustus om twee uur zal wor den geopend.' Voor de tuinders is een groot aantal bingo-avonden georga niseerd. Voor hen wordt, zater dag 8 juli een. bloemschïkwed- strijd gehouden'en is er een tentoonstelling op 26 en 27 au gustus. Alle leden kunnen voor de wedstrijd bloemschik ken een stukje inleveren.. De festiviteiten worden georgani seerd door de heren Steenber gen, Frenay, De Graaf en Dorsman. Vier sleepboten Schiedam De Sovjet-Unie heeft de IHC Holland, het con cern waartoe ook de Schie damse scheepswerf Gusto be hoort, de opdracht verstrekt vier grote zeesleepboten te le veren. De opdrachtgever, Su- 'doïmport in: Moskou, kan straks over schepen beschik ken die ruim 72 meter lang en bijna 13 meter breed zijn. De schepen zijn geschikt om dienst te doen in de meest uit eenlopende temperaturen. Zo worden ze bijvoorbeeld voor zien van een zogenaamde ijs- "hrekersboeg. een complete duikersinstallatie, uitgebreide apparatuur voor het blussen van branden en veel mate riaal voor het uitvoeren van bergingswerkzaamheden. De. sleepboten kunnen een snel heid van 17 knopen maken en hebban 52 ton trekkracht. Er kunnen 48 bemanningsleden onderdak vinden. Met de op- drecht is de orderportefeuille van het concern met ruim 80 miljoen uitgebreid. De schepen zullen worden voor zien van twee hoofdmotoren van- Smit-Bolnes.; De aeht mo. toren hebben elk een vermo gen van 3400 pk. Inmiddels is vast komen te staan,dat ook met sluiting van de Oosterkerk van de ge reformeerde kerk van Schie dam aan de Hotterdamsedijk op middellange termijn reke ning zal moeten worden ge houden. Sctó^am-Zuid raakte al eerder de Goede Haven- kerk kwijt. Deze is thans offi cieel overgegaan naar de Pro vinciale Bibliotheek Centrale v-oor Zuid-Holland. In totaal is in enkele weken a! 1.200 bijeengebracht voor da verbouw van de Julianakeric, die straks als enige gerefor meerde kerk dienst zal doen in de oudere wijken van Schiedam West, Oost, Zuid en het centrum. Door het onttrekken, van da ruimte onder de middengale rij van de kerk, die nu in to taal 1.200 zitplaatsen telt, zal een zaal worden gemaakt, ter wijl verder de sanitaire voor zieningen zuilen worden ver beterd en een keuken:en-een bergruimte kan worden aan gebracht. ,De Juliariakerk zal er verder van buiten iets anders uit gaan zien dan tot nu, toe het geval is. Het voorfront van de kerk aan. de B.K. laan krijgt .een ander aanzicht door'het aanbrengen van glazen deu ren, indien de daarvoor beno digde vergunning kan worden verleend. Uiteindelijk zullen van de 1.200 zitplaatsen er 800 overblijven. Naar:':wordt verwacht is dat aantal' ruim voldoende ook voor 'drie wijkgemeenten, omdat het kerkbezoek steeds meer terugloopt en velen ver- huizen naar nieuwe wijken in het noordén van de stad. Schiedam De wijkvereniging Singelkwartier houdt ook deze zomer weer het traditionele kinderkamp in Epe. Om kwart voor elf zaterdagmor gen vertrekken de kinderen uit Schiedams oostelijke wijk vanaf de flat aan de' Diesel-, straat naar de Veluwe, waar ze een week zullen blijven in de kampeerboerderij De Berghoeve. Op zaterdag 15 juli komen ze weer terug naar Schiedam, waar ze in de loop van de dag zullen aankomen. De wijkver- eniging legt verder alle activi teiten stil, nu de vakantiepé riode is ingegaan. Pas in sep tember beginnen de gebruike lijke activiteiten weer. Schiedam De gemeenteraad moet vanavond tijdens een spe ciale raadsvergadering de verdere ontwikkelingen bespreken die zich hebben voorgedaan rond de integratie van de nutsbe- dryven van.Schiedam en Vlaardingen. Het doorgaan van deze integratie is minder zeker geworden door het weigeren van b. en w. van Vtaardingen, Schiedam tot 1 oktober uitstel te verle nen over een definitieve beslissing. VIaardingen wil nu van de buur gemeente weten voor 1 sep. tember wat de Schiedamse plannen zijn. Wordt die datum overschreden, dan zal Vlaar- dingen zich niet langer gebon den achten aan de principe-af spraak over de integratie, die tussen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis al was gemaakt. Maassluis trok zich al eerder uit dit samenwerkingsverband te rug. B. en w. zullen de raad vanavond verslag uitbrengen van de mondeling met VIaar dingen gevoerde besprekin gen. Direct daarna komt het Initiatief-voorstel van KVP- en PCG-fracties in de ge meenteraad aan de orde. waarin het college wordt vér- zocht in augustus met een pre-advies en een concept-be sluit te komen met betrekking tot de integratie van de nuts bedrijven. Het zal vanavond met name be langrijk zijn of b. en w. zich aan de termijn van 1 septem ber zullen moeten blijven hou den. Een voorstel krijgen ze voor die tijd niet af, gezien vakanties van betrokken wet houders en ambtenaren en ge zien de korte tijd die er nog maar overblijft. Zal het voorstel er toeK komen» dan komt de voorbereiding van de gemeente-begroting in gevaar. Deze zal dan min stens twee maanden later moeten worden behandeld, vermoedelijk dus in het begin van 1973. Het komt overigens .wel in meer gemeenten voor, dat de begroting in januari of februari wordt behandeld. B. en w. blijven er voorlopig vermoedelijk van uitgaan dat het principe-besluit tot inte gratie moet worden gehand haafd. Zouden de plannen daarvoor op het laatste mo ment toch nog afspringen, dan heeft dit met name conse quenties in de personele sec tor, waar hangqnde de samen voeging nu al vacatures niet meer worden opgevuld. Ook zou een lange studie hierover dan weinig zin hebben gehad, Schiedam De 38-jarige me vrouw A. C. L. van Son-de Jonge is gisteravond op de Damlaan onverwacht..de,., macht over het stuur van haar auto kwijtgeraakt. De auto raakte van de weg af, botste tegen een lichtmast en beland de in een sloot. Mevrouw Van Son is met een hersenschud ding in de Dr. Noletstichting opgenomen. Een takelwagen heeft de auto uit de sloot ge trokken. De scheepswerktuigkundige A. Boon (25) raakte vrijdagavond eveneens de controle op zijn auto kwijt toen hij in de flauwe bocht in de Westvest plotseling het trottoir op schoot. De auto kwam tegen een boom, slingerde terug de rijbaan op, kwam weer op het trottoir, reed tegen de gevel van een pand, kraakte een fliets en kwam tenslotte op de kop terecht op het wegdek. De auto is totaal vernield. De b«- j stuurder liep geen schram metje op. Schiedam In centrum De Ducdalf aan de Rijnstraat is twee avonden lang een muziekfestival gehouden, waarvan de op brengst ten goede komt aan de oorlogsslachtoffers, van Bangla Desh. Zowel zaterdag- als zondagavond konden vele poplief hebbers zich In de gewelven onder de r.k. kerk vermaken met het optreden van talloze bekende en minder bekende popgroepen. De organisatie van het feest was in handen van de leiding van centrum Ducdalf. Onder andere traden op Serendipity, Sum- merbreeze en Iron. Earth. Behalve het muzikale gedeelte was er ook informatie te ver krijgen over de situatie in de nieuwe staat en was de Schie damse wereldwinkel aanwezig met een theehuls, waar ver schillende soorten thee konden worden gedronken. Hond verjaagt inbreker Schiedam De hond van de cafetaria-eigenaar K. v. d. R. heeft dit weekeinde een in breker het hazenpad doen kie zen. De inbreker wilde aan de achterkant van het pand aan .de Mgr. Nolenslaan bin- néndringeh, maar nam na het gegrom van de hond ijlings de benen, een geforceerde ruit achterlatend. Schiedam De actie voor de verbouw van de Jullanakcrk is op gang gekomen. Volgens wijkpredikant ds. K. H. Schuring, die de actie tot de verbouw leidt, is zeker f 50.000 nodig ora de verbouwing van het uit 1930 daterendekerkgebouw te linancië- ren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1