Ferdinand Stolda beheerst Spieringshoek Johan Kijne achtste SVV EN FORTUNA „HOOG" GENOTEERD Verregende finales verplaatst naar 12 augustus Rood Sl Wit tegen Hermes DVS knock out i w;:" l HBSS KLAAR VOOR ISRAEL-REIS Wieler- kalenderRC Scliiedam Van Leeuwen overleden MAANDAG 3 JULI 1972 3 Jacques van Toor, favoriet nummer één, verdween via een nederlaag tegen Ronald Wïjma uit. het toernooi, Rood Wit kreeg tegen de goed op dreef zijnde Hermes-DVS- aanval geen enkele kans het initiatief te nemen. Schiedam Afgelopen zaterdag mocht Hermes DVS proberen de halve eindstrijd voor de knock out cricket competitie te be reiken. Na reeds eerder een hoofdklasser (HBS) te hebben uit geschakeld, was zaterdag wederom een hoofdklasser. Rood Wit, de tegenstander. Na een verloren toss mocht Hermes DVS gaan proberen de Rood Wit batting-side uit te krijgen. De tegenstander toonde zich echter tegen een weer bijzonder goed op dreef zijnde Hermes DVS aanval geen moment in staat om het initiatief te nemen. Na nog redelijke tussenstan den, zoals 34 voor 2 en 91 voor 5, was het op 99 voor de Rood Witters afgelopen. Schiedam Beslissingen zijn dit weekend zo goéd als uitgebleven op het open Spiering-hoek-toernooidat vanaf 24 juni het Schie- damse tenniswereldje heeft beziggehouden. Nadat het zaterdag met veel kunst- en vliegwerk nog was gelukt om, tussen de regenbuien door laverend, de geplande partijen te verspelen, was het zondagmiddag een troosteloze regenmassa, die verder spelen absoluut on mogelijk maakte. Terwijl de kantine-kassa's vrolijk rinkelden, dankzij de vele toeschouwers die de aan dacht van het buitengebeu- ren verschoven naar de in wendige mens, keken de organisatoren steeds som berder naar de als maar natter wordende banen en uiteindelijk werd besloten !de finales te verplaatsen naar 12 augustus. Dii in verband met het feit dat veel finalisten, met va kantie-afspraken anders klem kwamen te zitten. Er werd zo slechts één finale afgewerkt. De dames Elly van Troost en, Anne de Vries slaagden erin om, net voordat -de ergste nattig heid een aanvang nam, hun finale in de D-klasse te vol tooien. Het viel de als favoriet getipte Elly v. Troost niet mee de krachtig slaande mej. De Vries van zich af te schudden. In drie sets werden de dames het uiteindelijk eens: 64, 4 6, .'-54 voor mej. Van Troost. De andere finales wer den verder gedwarsboomd door het geplens, waarbij vooral de dames Brigitte En- tingh en Ada Wassenaar (fi nalisten in de dames-enkel B) in hoge mate gefrustreerd raakten. Tot drie maal toe verschenen beiden op de baan en even zo vede malen konden zij na eni ge tijd weer vertrekken. Mej. Entingh's weg naar die finale was trouwens toch al niet al te gemakkelijk geweest, want in haar halve-finale tegen An- drea Kwakkel waren laatstge noemde en de zenuwen haar aanvankelijk -duidelijk' de baas. Het kostte haar de le set, 6i. Pas in de 2e maar vooral in 3e set ging het beter, zodat als nog met 46,6—3,6—1 werd gewonnen. Hing er bij de da mes een sensatie in de lucht, bij de heren E kwam er ook een op het scorebord. De niet-geplaatste Ronald Wijma zorgde zaterdagmiddag voor een forse verrassing door fa voriet nummer l Jacques van Toor via 3 sets naar Vlaardin- gen terug te sturen. De vreugde voor Wijma werd diezelfde avond echter al weer aanmerkelijk getemperd door een. snelle halve-finale nederlaag tegen Ferdinand Stokla (dit toernooi uitstekend op dreef) 62, 6—3. Dit bete kent dat er op 12 augustus een finale op het programma staat tussen hem en Jaap Beyer, die in de halve eind strijd niet al te veel moeite •had met Hans Landa» 62, 7—5. - Beiden zullen elkas** weer kun nen ontmoeten bij de finale in de herendubbel B. Samen met Patrick Silos zal Stokla de nr. I plaatsing moeten gaan waarmaken tegen Jaap Beyer en Hans Landa. Laatstge noemden brachten een span nende en, vooral in de 3e set, goed gespeelde partij op het grasveld tegen Paul Nolet en Hans Tesohmacher. Bijzonder knappe rallies zorgden er toen voor, dat de, in dikke kledij gehulde, toeschouwers zich toch nog konden warmen, 3 6, 6—3, 6—3. In de gemengd dubbel B was het opnieuw Ferdinand Sto kla, ditmaal met zijn zus, die goed was voor een finale plaats. Erg gemakkelijk ging dit overigens niet, want zowel in. de kwart- als in de halve fi nales waren 3 sets noodzake lijk. In de finale zifllen zij het stuntende duo A. Frins-Wattez ontmoeten. Zij versloegen het als 2e geplaatste koppel E. en G. Hof in de voorronden en bereikten via het tweetal Wij- ma-mej. Kwakkel uiteindelijk de eindstrijd. Overige finales: damesenkel C: Mej. Kaaien tegen Ellen v. Bragt (beiden zeer verras-1 send); herenenkel C: Van Woensel tegen de boomlange Eelkman-Rooda uit Gouda, herendubbel C: Jan Bakker en Jan Lenselink tegen Ge rard Massït en Karei Roos, damesdubhel C: de dames Olthof en Zijlstra tegen mej. Koerts en de talentvolle Joyce Findhammer, gemengd C het duo Schilthuis-Van Dijk tegen Jan Baard en Gré Olthof. Brigitte Entingh kwam tegen een koelbloedig spelende An drea Kwakkel pas na moei zame strijd in de finale. Een finale die na drie pogingen overigens definitief werd af gelast. Ferdinand Stokla (rechts) zal met Patrick silos (links) de Hans Landa. nummer één plaatsing moeten waarmaken tegen Jaap Beyer en Wat de Schiedammers hierna lieten zien. was zonder meer geweldig. Na eert snelle 25 van W. v. Wijk werd door H. Henschel (38) en captain J. Beijer met 35 n.o. de overwin ning in 29 overs zeker gesteld. Hermes DVS speler W. v. "Wijk mocht na afloop vanwege zijn 25 runs en bowlingcijfers 4 voor 32 van Hermes DVS voorzitter Manus Stolk de prijs voor „The Man of the Match" in ontvangst nemen. Terugkijkend op deze wedstrijd komt toch naar voren, dat Hermes DVS dit jaar duide lijk op de goede weg is. De prestaties zijn goed en worden niet door een of twee spelers, - maar door het totale elftal ge- leverd. "-Dat Rood Wit niet het com plete eerste elftal stuurde, doet echter weinig terzake, ■want de manier waarop de Hermes DVS cricketers deze tegenstander versloegen was zonder meer verpletterend. Op dit moment is nog niet be kend welke tegenstander Her mes DVS in de halve eind strijd zal ontmoeten. Zeker is echter dat dit wederom een hoofdklasser zal zijn. Enige cijfers: Rood Wit bat ten: J. Schoonhoven 18, P. Goasens 31, A. Boer v.d. Ley 19, Hermes DVS bowlen: J. Geeratz 1 v 12, W. v. Wijk 4 v 32, H. y. Wijk 3 v 21, J. de Roos 1 v 3. Hermes DVS bat ten: W, v.-Wijk.25, H. Hen- schel 38, J. Beijer 35 n.o. Rood Wit bowlen: C. v. Buchem 1 V 5, Sfv-ar.» o&Sk W&ï&j V>; Schiedam De grote dag nadert. Nog twee weken wachten en de 52.man tellende groep van HBSS vertrekt naar Israël. Om het wachten wat te korten en cegelljkerïljd de noodzakelijke vliegtickets uit te reiken waren zaterdagmiddag alle belang hebbenden in de HBSS-kantine op Harga. Daar werden de ca deaus getoond welke de groep in Israël en Turkije zal aan bieden. Ook een door de Gemeente beschikbaar gestelde prent van de haven, en de diverse vaantjes voor de daar te spelen voetbalwedstrijden. Toch duurt het wachten op de dag van. vertrek, 14 juli, nog veel te lang. Op die dag vertrekt het gezel schap vanaf de HBSS-kantine per bus om tenslotte 10 minuten voor acht de grote reis werkelijk te beginnen, want dan ver trekt hex vüegxuig vanaf Schiphol. Schiedam Nu de competitie In. het betaalde voetbal al weer enkele weken achter de rug is, Is het interessant de vergelij kende cijfers te bekijken betreffende het aantal dit seizoen uit gedeelde boekingen (en opzichte van het vorige seizoen. Van onze sportredactie Vlaardingen De Vlaardingers op de marathon in Rotterdam (Kralingsebos) weerden zich voorbije zaterdag bijzonder goed. Zelfs veroverde Johan Kijne een achtste plaats in 2.33.38 en daarachter bleven resp. Gerard van den Berg en Aa-d van der Water onder ideale weersomstanigdheden voor de marathon over eind. Er waren tachtig deel nemers, waarvan er 62 de koers uitliepen. Schiedamse Hans van Kaste ren liep niet mee, evenals winnaar van de laatste Westlandmarathon Geert Jansen. De Engelsman 3emie Allen werd winnaar in 2.16.34. Een schrikbarende stijging is achterwege gebleven, want in het volledige betaalde voet bal werden slechts zeven boe kingen mé^r uitgedeeld ten opzichte van het seizoen 1S70- 1971. Tevens wordt duidelijk dat de spelers aanmerkelijk „rustiger" worden naarmate een tweede of derde boeking genoteerd kan worden. In totaal ontvingen 157 spelers een eerste boeking, 40 spe lers een tweede en slechts twee spelers een derde boe king. Met inbegrip van de b- elftallen komt daardoor het totaal uitgedeelde ..bekeurin gen" In het betaalde voetbal op 319, tegen 312 in het voor gaande seizoen. De verdeling in de eerste divisie (A- en B-spelers) is ais volgt: (tussen haakjes het aantal boekingen behaald in het sei zoen 1970/'71) De Volewijckers 14 (13); Wagè- nlngen 11 (11); SW II (11); Fortuna SC 3 (5); Fortumi VI. 10 (5) Eindhoven 9 (12) Hee renveen 9 (3); Roda JC 9 (12): Veendam 9 (6); SC CambtU'r 7 (8); Haarlem 7 (19); Hel mond Sport 7 (4)AZ'67 7 (10);. DFC 6 (5); De Graaf schap 5 (6); HVC 5 (9); PE- C/Zwolle 5 (4)FC VW 4 (3) Heraoies 4.(10); Blauw Wit 4 (11); Willem II 3 (6). Schiedam Het wlelerpro- gramma voor de komende we ken van de Rennersclub .Schiedam' luidt: 9 juli: Club- ontmneting met de Pedaal- ridders". 16 Juli Clubontmoe ting met „De Coureur" te Vlaardingen, tevens prijsuit reiking. 23 juli Clubontmoe ting met ,,de Coureur" te Vlaardingen (ook voor de competitie). 20 Juli Chibont- moeting met ,,De Mol" te Dordrecht. 5 Augustus Ronde van Schiedam, parcours start en finish Burg. Honnerlage Gretelaan-Vlaardingerdijk- Nieuwe Damlaan. Acspiran- ten 13 uur. Nieuwelingen 13.45 uur. Amateurs 15 30 uur. 6 Au gustus: Wielrennen Parcours R. C. Schiedam, 's Grave- landsepolder. 13 Augustus Clubontmoeting met Hoekse renners te Klaaswaal. 20 Aug.: Clubontmoeting met t,de Pedaalridders, tevens prijsuit reiking competitie. (Laatste competitie) 3 septem ber: Clubontmoeting met de Pedaalridders in Spaansepol- der. 10 September: Clubont moeting bij RC Schiedam in de 's Gravelandsepolder. 17 September: Clubontmoeting bij RC Rotterdam In Lombar- dijen. 24 Sept.: Jeugotocr- nooi bij RC Schiedam ln 's Gravelandsepolder met deelname van RC Schiedam, RC Feyenoord, de Coureur, RC Rotterdam, Hoekse Ren ners De Mol, Excelsior, Pe daalridders. Windmolens uit Geffen, Presto uit Waalwijk, WWV, Olympja uit Amster dam. Aanvang series 10 uur. 24 September: Clubontmoe ting bij de Coureur te Vlaardingen. 1 Oktober: Laatste clubontmoeting bij De Mol te Dordrecht en tevens prijsuitreiking competitie. 8 Oktober: Sluitingsrit bij Dc Coureur te Vlaardingen, waaraan wordt deelgenomen docr alle vereniginyen. Damkampioen 1971 Van onze sportredactie Vlaardingen Door een nood- lottig verkeersongeval is de cr J. J. van Leeuwen zater dagmiddag (op weg naar zijn vakantieadres) bij Zevenber gen om het leven gekomen- De heer Van Leeuwen was in 1971 damkampioen van Vlaar dingen en werd in dal jaar door <!e Koninklijke Neder landse Damfoond gehuldigd omdat hij toen reeds meer dan veertig jaar lid van V.D.V: en van de O.D.B. was. De heer Van Leeuwen bereikte de leeftijd van 65 jaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3