Beker voor Blokland KEER WEER tien Mini Brinkhof was er toevallig toch Zus Noordam heeft het in haar vingers ■H *1 ggtiOHBI I Populaire op Schiedamse wielerbaan Simliglit verrast Leerling-pikeur werkt per Rag 14 uur "Van onze sportredactie Hoek van Holland De tiende' Westlandse tennisstrijd werd weliswaar in het bijzonder in ";-'-de slotfase danig door de re gen geteisterd, maar een suc ces was het toernooi opnieuw alleszins. Zoals voor Hoeke- haar Blokland bijvoorbeeld. Hij zegevierde in de singles in de C-klasse, waardoor hij uit handen van voorzitter Leen van Gaaien van de Commissie Westiandse kampioenschap pen een grote beker in ont vangst, mocht nemen, Secreta- réssé E valine van Vliet en le den Henk van der Vormen Kattenberg keken daatrbij toe. Van onze sportredactie Vlaardingen De. hengel af de ling van. de personeelsvereni ging Sunlight heeft op veler verzoek opnieuw een concours gehouden in het Voornse ka naal. Het resultaat/loog; ér niet om want de vangst; be droeg 18.835 gram en.dat waè meer dan waarop mocht wór den gerekend. Winnaar werd J. v. Iwaarden met 5430 gram, gevolgd door H. Vilijn met 4525 gram en S. Bangma als derde met 1B2Q gram. Daarna volgden: F, Bangma 1725; P. C. Verhoe ven 1360; D. Seefat 975; B. v. Qeveren 865; J. A Vilijn 555; J. Verhoeven 550; M. v. d. Lugt 460; W. v. Klooster 275; C. v. IJperen 205; A. Verheij eo gram. Vlaardingen Het was een druk duivenweekeind voor de leden, van de postdulvenhou- --.dersvererriging-Keer/Weer. Er - stonden twee' vluchten op het programma. De eerste ging vanuit Survilliers, 342 km op zaterdag' 1 juli. De 129 duiven werden gelost om. 5,40 uur met zw wind. De eerste duif arriveerde om 9.44,36 uur. De laatste prijsduif streek om 10.28.53 neer. Uitstag; A. Schouwen 1, 8; A. Waardenburg 'sr. 2; v. d. Weel-v. d. Velden 3, 5, 10, 12, 13, 17, 26; A, de Ruiter; 4, 15, 22, 51; Lïgt-Boomsma 6; A. v. Gils 7, 9, 23; B. Simon Zn 11, 16, 22; J. H. Ver wei j 14, 19, 24. 28 30; C. Pille 18, 20, 29; J. Verheij 2a; K. B. Snoei 27; Et. Pietersz32. Zondag 2 juli was er het ope ningsconcours jonge duiven vanuit Roosendaal, 42 km. De 676 duiven werden om 8.30 uur dn vrijheid gesteld met zw.- wind. Eerste duif om 9.29.37 uur. Laatste prijsduif om 9.51.37 uur. Uitslag eerste honderd: A. Groeneveld 1.25.36; R. Geer- üngs 2, 9, 11, 12, 53, 55; P. Beekman 3, 29, 37, 39, 44, 48; K. B. Snoei 4, 61, 68, 69; B. Si mon Zn. 5, 6, 63; A. de Ruiter 7, 31, 60, 65; A. C. Vink*,; A. Schouwen 10, 22, 23, 28/ 66, 71, 91, 93, 96; F. Noordhóek,23, 97; Ligt-Boomsma 14, 34, 58, .57, 77; C. Stolk 15, 21; v.d. Weel-v. d. -Velden 16, 17; J. H. Verweij 18, 42, 99; A. Waar- denburg sr 19, 35; J. Snoeij 20, 30, 32 80, 87 92; G. Bovenberg 24, J. Mersch 26, 43, 46, 62; A. Engelaan 27, 73;. J„ Verheij 33, 38. 50, 59, 79; M. Stuifzand 41, 74; A. v. Gils 40; A. Waarden- 'burg jr 45, 47; M. Bodegom 49j 51; A. v. Vliet 52, 54; M. Muller 58; L. Hurkmans 66, 70, 75, 88, 94, 95, 100; J. v. In- gen 34, 72,- 84; K. Hofland 76, J. Heïnsius 80, 86, 90; J. Hein- dijk 82, 98; J. Vlielander zn 83, 85, M. de Wit 89, Schiedam De gisteravond op de Schfeda'mse wielerbaan ver reden populaire werd op de diverse onderdelen duidelijk be- heerst door enkele coureurs. Adspirant Joop Langstraat pakta jjfjlil alle koersen, een prestatie welke bft de nieuwelingen door Rob Zuidweg geëvenaard werd. Ook de dames moesten onder vinden wat echt tempo rijden betekent door de onverwachte aanwezigheid van nationaal sprintkampioene Mini Brinkhof. Bij de amateurs was de situatie:wat minder overtuigend, maar sprint en koppelkoers winnaar Rinus Langkruis kan rechten op een zekere heerschappij dóen. gelden; Waar het overigens niet naar uitzag, want juist Martin Rietveld en Nico Moerman duelleerden in de eerste koers van de. avond met succes op het voorste plam Toch voelde Rotterdammer Rinus Langkruis zich sterk genoeg voor een rit tegen het horloge. Langkruis vestigde enkele we ken geleden een uiterst scherpe 16.2 als snelste ronde oott op het Schiedamse ovaal gereden, maar ondanks een bewonde renswaardige explosie bleef hij deze keer 0.2 sec. boven het oude record.; Een recordpoging van Martin Rietveld slaagde glansrijk, maar dan op het onderdeel persoonlijke achtervolging over vijftien ronden. Wim Hofstede rs afwezigheid als armbandhouder werd daardoor een gevoelig gemis, want Rietveld maalde uiterst sterk naar een knappe 5.13.2. Waarmee Wim Hofstede koude rillingen zal voelen want de snelste tijd op de Schiedamse baan stond met 5.23.5 op naam van de pistier uit Wateringen. Zo imponerend waren Rietveld's rondjes dat tegenstander Martin Verweij hem tenslotte langs zich heen zag flitsen. Bewees Rinus Langkruis in de sprint-series reeds zijn klasse, door de aanwezigheid van Pe ter van Wijk in de finale groeide deze krachtmeting uit tot een regelrechte topper. Langkruis zegevierde tenslot te in 12.5 sec. en won daarmee tevens de door Jan Xagerlof (Spinnewiel-zuid) beschikbaar gestelde premie. Nico Moer man reikte achter Peter van Wijk naar een derde plaats. De half uur durende koppel- koers voor amateurs leek in eerste instantie gecontroleerd te worden door het duo Jan van Geest—Ton v.d. Velde. Al rap bleek echter dat de zege. tot aan de laatste meters een onduidelijke zaak zou blijven. Vier koppels bleven ronden lang aan de leiding, met wis selend succes spurtend voor de diverse premies. De door rijwielhandel Silk Sport toege kende premie, voor het eerste koppel dat het totale veld op een ronde zou zetten, rolde er Schiedam Nauwelijks bekomen van een Zweeds avontuur, met de bedoeling alleen maar in Schiedam te overnachten, besloot gisteravond Mini Brinkhof, nationaal ...kampioene. op..rie aprint yoor dames, ook. tijdens de populaire op de Schiedamse wielerbaan aan de start te verschijnen. Onder het motto: ,„Ik heb toch m'n spul- len bij me", en een inderhaast geleende fiets beweest blonde Mini niet voor niets tot de favorieten voor de nationale achter- volgingstitel te behoren.. Slechts Karin V-os bleek in staat dit geweld enigszins binnen de perken te houden. Het indam men van een -overtuigend overwicht kon echter ook Karin niet. Toch is Mini zelf nog wat voorzichtig omtrent haar toekom stige kansen tussen de nationale top en hoopt slechts op een klassering bij de eer ste drie. Hoe bescheiden deze uitspraak Is bewees charmante Mini in Zweden waar ze. drie van ..de: vier .verreden r.etappes op haar naam wist te brengen. Rijdend voor Ketting-Didam zet ze zich volledig in voor haar favoriete sport, waarvoor ze zelfs bereid bleek om Friesland te verlaten en te kiezen voor Zaandam. Een puur voor het wielrennen genomen beslsslng omdat in Friesland nu eenmaal een goede wieler baan ontbreekt. Vanavond start Mini in Ulverihout terwijl de kans niet is uitgeslo ten dat zondag Schiedam wordt aange daan voor de nationale baanwedstrijden. overigens niet uit. Tot groot genoegen van het duo Lang- kruis-Verweij welke als win naars nu tevens deze premie konden gaan incasseren. .Het koppel v. Wijk-Moermian ein digde 'als tweede, met v. Geest-v.d. Velde op dè derde plaats. Vos, 3. J. Lagerlöf. Afvalrace: 1. J. Lagerlöf, 2. M, Brinkhof, 3. K. Vos, Onbekende afstand: l. M. Brinkhof, 2. K. Vos, 3. J. Lagerlöf. Totaal Omnium: 1. -M. Brinkhof 4 pnt,, 2. K. Vos 7 pnt., 3. J. Lagerlöf 7 pnt, 4,1. Muilwijk 16 pnt., 5. M. Bax 16 pnt., 6. M. Jansen 16 pnt. Lap, 3. A. Schouten, Afvalra ce: 1. J. Langstraat, 2. H. Brinkman, 3. A, Schouten, On bekende afstand: 1. J. Lang straat, 2. H. Lap, 3. A. Schou ten. Totaal Omnium-: 1. J. Langstraat 3 pnt, 2. H. Lap 9 pnt., 3. A. Schouten 9 pnt., 4, K. Heus 17 pnt., 5. J. Janse 17 pnt Uitslagen: (dames) zes ronden (Adspiranten) Klasoemcnts- koers. 1. M. Brinkhof, 2. K, koers: 1. J. Langstraat, 2. H. (Nieuwelingen) Puntenrace: 2. Twee momenten uit de kfas- sementskoers voor amateurs. Het in eerste instantie rustig draaiende peloton wordt op geschrikt door het luiden vari de bel. Onder aanvoering van Nico. Moerman wordt vervol gens fel gesprint om de be schikbare premie. R. Zuidweg, 2. A. Kooremans, 3. T. Kruis. Handicaprace: 1. R. Zuidweg, 2. T. Kruis, 3. W. Simons. Totaal Omnium: 1. R. Zuidweg, 2, T. Kruis, 3. A. Koorema ns, 4. W. Simons. 5. A. Arnold. (Amateurs) Sprint: 1. R. Lang- - kruds (12.5 sec.), 2. P. v- Wijk, 3. N. Moerman, 4. B. Hordijk. Achtervolging 15 ronden: i. M. Rietveld (5.13-2 sec), 2. ftT. Verweij ingelopen)Klasse mentskoe rs: 1. M. Rietveld 13 pnt., 2. N. Moerman 11 pnt., 3. M. Verweij 8 pnl., 4. T. v.d. Velde 4 pnt.., 5. K. Trompert 3 pnt., 6. C. Vrolijk 3 pnt., 7. J. v. Geest 2 pnt. Baanrecord: R. Langkruis 16.4 sec (oude record 16.2). Koppelkoers: 1. Verweij-Langkmis, 2. v. Wijk-Moerman, 3. v. Geest, y.d. Velde, 4. Trom pert-Vro lijk, (op 1 ronde) Penders- Kanselaar, (op 2 ronden) Knjis-Verhagen, (op 3 ronden) v. Gulik-v. DaLsen. Van onze sportredactie Hoek van Holland Binnenkort is zy niet meer als „amatïice" op de draversbanen te zien. Immers na Maria Poost de Hiï- versumse kreeg vorig jaar al een licentie is Zus Noordam de tweede vrouw die van de Stichting Nederlandse Draf- en Ren sport vergunning krijgt om voortaan als Leerling-pikeur uit te komen. Evenals Jopie Verhoeven, die trouwens tegelijkertijd anet de 's-Gravenzandse het begerenswaardige papiertje in ontvangst zal nemen. Een en ander betekent wel dat de dames een cursus van twee jaar moeten volgen om zich nog meer kennis te verschaf fen betreffende de harddrave rij. Maaar dat heeft de kleine doch stevig gehouwde dochter van eigenaar-draver Leen Noordam er wel voor over. „Het rijden bij de „amatri- ccs" is wel leuk maar veelal zijn het dezelfde die je altijd weer tegenkomt", legt zij uit. „Bovendien is het aantal wed strijden beperkt. Als leerling pikeur krijg ik veel meer mo gelijkheden en is de kans om wat te bereiken ook groter". dl is het niet, zoals de meeste mensen denken, alleen een kwestie van lekker rijden en trainen. Zus Noordam (21) moet er zeven dagen per week keihard voor werken. Voor haar nooit een vrij weekend, en geen va can tie. Want sa men met st alb a as Gerard Kleyweg die tevensals trainer fungeert zorgt zij voor de 35 paarden, met daar onder derby-bjjpjjdidaat Keen Speed, waarvan ÏT»#? xvader eigenaar is. Wanneer Zgjr acht paarden per dag. afrijdt (wat een vakterm is voor training) houdt dat tevens in dat even zovele keren de spons ter hand wordt genomen om het dier droog te wrijven, de be nen te verzorgen, kortom het allemaal tot in de puntjes te verzorgen. Daarnaast behoort ook het stal uitmesten en het voeren tot haar dagelijkse be zigheden. Als men dan nog weet dat Zus Noordam 's morgens en 's avonds helpt om 20 koeien te melken is het gemakkelijk verklaard dat haar werkda gen vaak meer dan veertien uur omvatten. Zij heeft het er graag voor over. Vooral als het gesprek verder gaat over de resultaten die 2ij, sinds zij in 1B67 met de paarden begon te werken, heeft behaald. Het begon allemaal toen vader in 1S67 enkele dravers kocht. Dochterlief kreeg gelegenheid op de sulky te stappen en deed dat niet zónder succes. Na een jaar vroeg de toenma lige trainer Toon Finkelen- berg een amatrice-licentie voor haar aan, en Zus kon wedstrijden gaan rijden. Bleef Zus Noordam in training. het aanvankelijk nog bij enke le kleine prijsjes al gauw sloot zij aan bij de nationale da mestop. TOPJAAR In 1969 beleefde zij een ongekend topjaar. Nadat Zus Noordam eerder in het seizoen de hcufd- prijs bij de amatrïcre-wed- strijd Ncdcriand-België op haar naam had geschreven werd bovendien het nationale zomerkampioenschap hinnen- gehaald. Na acht gehouden coursen vergaarde zjj de meeste punten. 's Winters zorgde zij haast weer voor de titel, maar ondanks een gelijk aantal punten moest zij door een mindere plaatsing in de laatste wedstrijd genoegen ne men met de „zilveren" plek. Paarden als Grietje, Gento B.H., Ger Westlandla en Gold estlandia brachten haar dié flj'ne overwinningen. De afgelopen twee jaar zijn de successen wat minder ge weest, omdat enerzijds' min der wedstrijden werden gere den en anderzijds enkele van bovengenoemde paarden moesten rusten of werden ge bruikt voor 't fokken. Per soonlijk verdiende ze ook heel wat. Een gouden horloge, een prachtige ring en een sche merlamp zijn prijzen die Zus met trots laat zien. Bovendien bracht een paard als Ger Westlandia toch voor zo'n 50.000 aan prijzengeld bin nen. „Maar dat is natuurlijk voor mijn vader", merkt ,,'t kleine baasje" lachend op. Ze vindt het best- Want ze mag dan lang en hard moeten wer ken de beloning is er ook naar. „Misschien niet zo in geld uit gedrukt", licht Zus toe. „Maar ik heb door alles wat ik doe nu wél zes paarden voor mezelf. Ook betaalt mijn vader het voer en dergelijke zodat het alles bij elkaar toch een goed betaalde baan is. Maar dat is toch niet het be langrijkste. Het omgaan met paarden betekent gewoon iets voor me. Daarom zal ik nooit slaan, het heeft geen enkel nut. Je moet ais het ware van de dieren houden. Pas dan ko men er resultaten". Als even later haar favoriet Gento BH van stal wordt ge haald voor onze fotograaf wordt duidelijk waarom Zus Noordam zo „gek" Is van wat haar hobby en werk tegelijk ^5 paarden onder verzorging, is. Zachtjes pratend spant ze de edele viervoeter voor üc HF F PT HFT sulky. Even later leidt ze hem 1 nc. i naar de rand van het erf om Mompelt trainer Gé Kleyweg vervolgens behendig op het terwijl hij haar nakijkt: „Ze karretje- te springen en voi- kan het ver schoppen, Natuur- maakt dravend uit het ge- lijk zijn goeie paarden het be- zlchtsveld te verdwijnen. langrijks4, terwijl in de wed strijd ook het geluk een woordje meespreekt. Veel >.s belangrijk. Een goede pikeur zeker. En wat daarvoor nodig is heelt Zus wel in haar vin ders".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3