HBSS-hotel; straks Schiedams van BOUW KANTINE VORDERT BOYS SNEL Lagerwaard' s ideaal ivordt werkelijkheid Rien Klink zal „blij" zijn als Israel-reis er op zit Vrouw aangereden Uitwisseling et{ een toevals treffer Wateroverlast in café Vier Engelse winkeldieven aangehouden OUD PAND WORDT SPORTINSTITUUT MET SAUNA is dan' zijn commen- Toch 2it het hem ajle- niet zo lekker, „want", hij, '„dat, halfuurtje is SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 6 JULI 1972 i«*i Schiedam ,,AIs je straks terug bent in Holland, be dank dan vooral alle gezin nen die ons zo gastvrij ont haald hebben tijdens ons verblijf in Schiedam". Met deze woorden in z'n achter hoofd keerde Rien Klink te rug van een Israëlische verkenningstocht. Dank, namens de leden van Ha- poel, ter illustratie van de ^rote waarde die in Israël wordt toegekend aan deze uitwisseling. Een uitwisse ling die overigens op vreemde wijze tot stand kwam, want een onbeken de heer Prins prikte op ze kere avond een willekeuri ge voetbalclub waarna plotseling in huize Klink de telefoon rinkelde. De zaak was snel beklonken en het later volgende 17-daagse bezoek van Hapoel was de inleiding voor het tegenbe zoek dat de 52 man tellen de HBSS afvaardiging straks gaat maken. Op 14 juli vertrekt de groep van af Schiphol, om pas op 5 augustus weer terug te ke ren. Het juiste programma luidt: vrijdagmorgen 14 juli vertrek van Schiphol, naar Frankfurt. Overstap pen op Jumbo-Jet van Pan Am, naar Istanboel en ten slotte met Turkish Airli nes naar Izmir (hier wordt de groep opgevangen door oud HBSS lid Herman van Druten). Vervolgens per bus naar het hotel.. Zater dags Excursie naar Ephe- sus en 's avonds grote show met Turkse artiesten. Zondag: Vertrek van Izmir naar Athene. Overstappen voor doorvlucht naar Tel A.viv. Per bus naar hotel in Nathanya. Terugreis. Vrij dagmiddag: 4 augustus: vertrek van Tel Aviv naar Rome. Per bus naar het hotel. Zaterdagmorgen vertrek vanaf het vliegveld Leonardo da Vinei te Rome na^n Schiphal. Aankomst te Schiphol rond 11.45 uur. MS "-. door Hans Soeters Schiedam Als straks de door de Israëlische zon gebruin de HBSS'ers vol vuur verhalen over de beleefde avontu ren en de gastvrijheid van Golda Meir's landgenoten, krijgt HBSS secretaris Rien Klink z'n eerste nachtrust sinds maanden. Een ongestoorde nachtrust wel te ver staan. Sinds september vorig jaar zwoegt Rien Klink aan het perfektaoneren van 'de toekomstige trip van HBSS door Turkije en Israël. Vooral de laatste weken berooft juist dat perfektionisme hem van z'n nachtrust» want me nig keertje knipt ook in de kleine uurtjes in zijn Maas- sluise woning het licht aan. Een plotseling (zelfs in z'n slaap) opborrelend idee moet dan eerst op papier, Gaat het thans nog slechts om de afwerking, het polijsten van het geheel, maanden geleden stond de voetbal vereniging HBSS voor de taak om in kort tijdsbestek eèn fiks bedrag bijeen te brengen. HBSS durfde het aan, ondanks vaak smalen de opmerkingen van bui- tenaf; waar beginnen ze aan. Het enthousiasme onder de leden bleek echter een. hechte, basis en onmiddel- lijk braken de aktiviteiten los. De senioren, wat min der opvallend dan de junio ren, maar een. spaar. rege ling van 25 -gulden per- week maakte het 'totaal'be drag, 1275 gulden per per soon, ook voor deze groep een haalbare kaart. De jeugd ging er op los met een fancy fair, soos-avonden, de verkoop van sinaasappelen en andere akties. Het benodigde bedrag kwam. hierdoor voor deze groep op een bereikbaar niveau te liggen. Het Is dan ook niet verwonderlijk dat het complete A-junioren elftal en op een enkeling na compleet eerste elftal straks de oranje- zwarte kleuren zullen hoog houden. ZORGEN Juist tóen wérden de zorgen van Rien Klink groter. Het bedrag moest worden overgemaakt, maar de wetenschap dat juist een land als Israël plotseling met totaal .gewijzigde omstan digheden te'matken kan. 'heb ben maakte van hem een tra- ge betaler. Rleri Klink: „Ik heb hiermee zo lang mogelijk gewacht, want stel je voor dat er plotseling een oorlog zou uitbreken". Waarbij de HBSS -sekretaris gedacht moet heb ben, laten ze dan maar zien (hoe ze aan ons geld komen. Toch heeft Rien Klink het volste vertrouwen, in het slagen van de onderneming. Gesterkt door een recent door hem ge maakte reis van. acht dagen langs hotels en bezienswaar digheden. Ben ervaring welke aan hem de uitroep: „fantas tisch", ontlokt.- Rien Klink: „Vooral met de huisvesting is alles bijzonder prettig gere geld. In eerste instantie kozen we voor hotel Miramar, net buiten Nathanya, maar het werd tenslotte hotel Hof. door enkele verschuivdhigen werd het mogelijk dat dit ho tel alleen door HBSS benut wordt". Terechtis Rien Klink trots op .dit Schiedamse bol werk temidden van het ruim 65.000 inwoners tellende Na- thanya. Als duidelijk bewijs zal tijdens het verblijf in dit hotel een.speciaal vervaardig de HBSS vlag op dit hotel wapperen. Overigens is de verwachting dat van „wapperen*' weinig zal komen, want juist over de temperaturen lopen de recent ontvangen berichten nogal hoog op. Rien Klink: „Offi cieel mag er in die periode ook niet -gevoetbald worden door de grote droogte. We hebben het echter voor elkaar gekregen dat we toch een a an- tal wedstrijden kunnen spe- len". UITWISSELINGEN Waarmee duidelijk wordt ge maakt dat voetbal tijdens deze. 23 dagen durende reis ze ker niet op de eerste plaats zal staan. Het zal dan ook geen verwondering wekken dat tijdens het korte verblijf in Turkije, de keus: 's avonds voetballen of naar. een echte Turkse buikdanseres, de laat ste de voorkeur kreeg. Toch wordt het voetballen be slist niet naar de achtergrond geschoven, „want", reageert Rien Klink enthousiast, „ze willen daar maar al te graag wedstrijden spelen tegen ploe gen uit andere landen". Israël Schiedam De 63-jarige me vrouw W. M.-B. is gistermid dag op de Prof. Kamerlingh Or.neslaan aangereden door een vrachtauto. De chauffeur •had haar te laat gezien-omdat vlak voor hem een onbekend gebleven bestuurder van .een personenauto geen voorrang verleende. De vrachtwagen •werd bestuurd door de 23-jari- ge magazijnbediende F. P. v. <3. H. uit Vlaaréingen. De magazijnbediende moest plotseling remmen voor de auto. Toen hij wilde optrekken zag hij de voetgangster te laat, die juist achter de auto wilde oversteken. Zij ismet een gebroken rechter'pols'en inwendige kneuzingen door de GG en GD ter observatie naar het Gemeenteziekenhuis ge bracht. Schiedam De beheerster van Har Intiem aan de Nieuwe Sluisstraat heeft vannacht 'om twee uur politie- en brand weerhulp ingeroepen omdat zij last had van waterover last. De riolering aan de Nieu we Sluisstraat kon het hemel water niet meer verwerken en de vloer in de bar stónd onder water. De brandweer heelt het water weggepompt. Hoek van; Holland - In :Hoek van Holland heeft de politie vier. Engelse jongens aange houden; die verschillende, win- keldiéf stallen op'hun geweten 1 hebben'. In overleg met de Rotterdamse kinderpolitie zijn de jongens overgedragen aan de Koninklijke Mare chaussee, die er voor heeft ge zorgd, dat de vier jongens weer met de boot terug naar Engeland zijn gestuurd. Rien Klink (rechts) overhan digt de deelnemers hun vlieg tickets. kijkt daarbij niet alleen naar voetbal, kijkt ook naar uitwis selingen voor andere sporten. De HBSS-secretaris zette een - en ander op papier met de be doeling hij b- en w- gehoor te vinden voor de in Israel leve- de plannen* een soort: Schie- d a m-Is ra I-uitwisseling dus. Het weinig enthousiaste ant woord bezorgde Rien Klink een domper op de vreugde, maar hoopt niettemin op pos- tleve realities vari de óveri ge Schiedamse sportvereni gingen. Waarmee Rien Klink eigen lijk z'n volgen-de slapeloze periode, inluidt, want dwars door alle beslomme ringen van de toekomstige reis he en, denkt hij al weer aan een volgend evene ment.... Van ónze sportredactie Schiedam En weer verrijst op sportpark Harga een sym bool van zelfwerkzaamheid. In enkele werken fijd stamp ten aktieve lieden van de voet balvereniging Schiedamse Boys het begin van een fraai clubgebouw uit de grond. Da gelijks werkt men aan deze acht by vyftien metergrote ruimte, terwijl 's avonds laat nog een vrijwilliger de wacht houdt. Van onze sportredactie Schiedam Als Peter Lager- waards plannen nuj;en sla- gen én hij is zelf de laatste die daaraan twijfelt, wordt Schie- •;.w -dam. over enkele maanden L fèen nieuw" sportinstituut .rij» ker. In het leeggekomen ma- j gazijn van v. Heemst aan de tango Haven 41 werkt de voormalige assistent van sportschool Bishoff aan de uit- werking van zijn plannen. De nu.P°S koude betonnen vloer maakt straks plaats voor een echte „tatami" (judomat) en om binnenkort door een ge- 1 routineerde stukadoorshand te worden opgeknapt. De zolder boven de sportruimte wordt - straks omgetoverd tot een gezellige koffiebar. Maar Peter heeft nog veel meer 'y plannen. Zo zal Schiedam dan eindelijk een rasechte sauna krijgen, al dan niet gebruikt - in combinatie met sportbeoe fening- Dwars door de nu nog kale ruimte heen ziet Peter Lagerwaard al voor zich hoe het er straks uit gaat zien. „De inrichting wordt Japans, terwijl de opening verricht zal - worden door Wim Ruska". £>e invoering van een in Neder- land nog onbekende tak van sport, Aikido, ligt helemaal in Péters straatje, want met het onderbrengen van deze lessen - wélke de Fransman Flogèt aan leraren gaat geven, zorgt hij meteen voor een stuntje. .u Peter„Deze sport is het he- larnasL Toen ik voor het eerst v'eeft; demonstratie.; zag, stond IflfcWet m'n - ogen te knipperen. V Mijn- ee,rste reactie was, dat deze pure zelfverdedigings- •;f'';Sport'•véélen véél, mooier is-; >£dan. hij" voorbeeld karate eh 'iuéo"' Waarmee-Peter.,Lager-- waard dit primeurtje kracht - wil bijzetten, met de komst - /Vari de Fransman, tenslotte niet voor mets hoofd van de U Franse politiësport. STEUN Beter dan wie ook begrijpt Pe- ter Lagerwaard dat rijn toe- komstig instituut slechts rhet steun van velen werkelijkhéid kan worden. - Die steun, krijgt hij, want naast de velé. vrien den die ijverig helpen meebik- ken, hakken en timmeren, wordt hulp verleend door las- en constructiebedrijf Bode, y. Wijk's plaatverwerking, Tac- ka's voor elektriciteit en Piet Romeijn vopr alle benodigde sportartikelen. Overigens heeft het er lange tijd naar uitgezien dat Peter Lagerwaards plannen het idee stadium nooit zouden ont groeien, want juist het vinden van een geschikte ruimte was het grootste probleem. Lagerwaard: „Ik ben. verschil lende keren wezen informeren naar een vrije ruimte, ook het pand van Salari had ik op het oog, maar steeds weer kreeg ik nul op request. Tenslotte ben ik zelf maar op pad ge gaan en dankzij de geweldige medewerking van de heer Ne- derpelt kon ik tenslotte dit pand betrekken". TWIJFELS Toch was het een hele stap van assistent naar sportschoolei genaar, en menig slapeloos nachtje bracht de thans weer in het Nederlands team geko zen judoka soms weer aan het twijfelen. Tenslotte hakte hij toch de knoop door, na drie jaar bij Bishoff opgedane er varing. Lagerwaard: „Ik weet dat bijna negentig pro cent van m'n leerlingen, zeker In een nu nog haveloze ruim te aan de Lartgehaven werkt Peter Lagerwaard {voorgrond} aan zijn toekomstig sportinsti tuut met sauna. bij de senioren, straks weer naar mij' toekomt, zónder die wetenschap had ik het mis schien nooit aangedurfd", Als alles naar wens verloopt hoopt Péter. in de tweede week van'september het Insti tuut Lagerwaard officieel te openen- Met lessen in judo, jiu jitsu, karate en conditietrai ningen maakt hij. dan een start. Geen voorzichtige start want als het aan Peter Lager waard ligt gaat hij, er meteen enthousiast als altijd kei hard tegenaan. Met de opbouw van dit club gebouw komt de ruim drie honderd leden tellende vereni ging eindelijk uit de huisves tingsproblemen, want juist dat gemis van een eïgèn ont moetingscentrum speelde de afgelopen jaren een steeds grotere rol. Toch heeft het nog heel wat voe ten in de aarde gehad voordat Jan- van. Geerie eindelijk tegen z'n mannen kon zeggen'en nu er op lost. Touwtrekken met gemeentelijke instanties of de lange zijde van .de' kantine nu beslist zo, en niet zó kon ko men te staan. Problem en. mét de rondom aanwezige beplan- ting, en het verplaatsen van het thans, berucht geworden; „keetje van- "Schiedamse •- •'Boys'*."v-.v -U -. Ondanks vele verzoeken;, en mondelingetoelichtingen van Jan van Geene, moest en zou dat keetje dat stond óp de plaats yarn de nieuwe kantine enkele honderden meters verplaatst worden. Ondanks, het door. Martinit" gesteunde verzoek om het slechts enkele meters tè verplaatsen, zódat beide verenigingen er dan nog gebruik van zouden kunnen maken. Problemen die echter voorbij zijn, want Jan van Geene en z'n mannen klaarden ook dit (onvrijwillige) karwei. Thans kijken de werkers vol trots naar hetgeen nu reeds bereikt is. Jan .van Geene wijst groos naar de nu nog lege ruimte, maar schetst nauwkeurig waar de diverse kleedlokalen, douches; scb&idsrecbters- ruimte, bestuurskamer enzi straks zullen komen. Ook buiten het clubgebouw moet nog het een en. ander ge beuren, want voor' aller klein ste Schiedamse Boytjes komt een gezellig speeltuintje, com pleet met zandbak.. Nog vóór. de nieuwe competitie begint hoopt Schiedamse Boys het clubgebouw, te kunnen openen. Vele harde werkers kunnen dan vol trots plaatsne men in een fraai gebouw, waar wekenlang bijzonder hard aan gewerkt is. Op Harga werken een -aantal aan' het nieuwe clubgebouw. enthousiaste leden van de voetbalvereniging Schiedamse Boys Pratend over de nieuwe kanti ne van Schiedamse Boys komt het gesprek al-snel op z'n regelmatige aanwezig heid bij de vergaderingen van de Schiedamse Sport raad. Het 'gebruikelijke vra- gen-halfuurtje kreeg steeds meer de naam, „het halfuur tje van Jan van r Geene". Waarmee men doelt op het veel en langdurig aan het woord zijn van de Schiedam se Boys afgevaardigde. Hij vecht daar, zoals hij zegt voor zijn Schiedamse Boys, maar vaak verlaat hij het afgebakende pad om te plei ten voor andere verenigin gen. De problemen van alle verenigingen interesseren mij", is -dan' zijn jaar, maal stelt 'natuurlijk veel te kort om de problemen .werkelijk te kun nen bespreken." Ter verdui delijking:„Zodra de ene vereniging een kwartier van die tijd gobruikt, een ander weer tien minuten, blijft er maar vijf minuten over. Veel te kort natuurlijk voor een stapel problemen". Uit -dat oogpunt bekeken, was Jar. van Geene's suggestie: „laten de verenigingen de koppen *bij elkaar steken er. een afvaardiging sturen. Die vertegenwoordigt dan alle Schiedamse voetbalclubs met duizenden leden. Ze zul- len dan moeilijker het zwij gen kunnen opleggen dan- da. je slechts één vereniging gepraat", nog niet eens zo'n vertegenwoordigt. Hoven-' slechte oplossing. Al beseft dien heb je dan een half uur van Geene dat de uitvoering de tijd zonder veel nodeloos wel iets moeilijker ligt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4