Verhart naar Sparta PIET WIJNTIES' TRIOMFEERT "Ik had vertrouwen in haar" ROVS toernooi nog zonder Dik Kros (CVV) toch naar SVV niet Jan Bounian 'in de kijker weer amateur Gemiddelde snelheid 54,5 kilometer per uur Zondag nationale baan- wedstrijden tWll Piet Teuling naar Xerxes Honkballers weer aktief volgelingen zijn man Pim Does- jeugdige Vlaar- Vlaai-dingen Zelfs op de laat ste dag van *e „markt" wa ren vooruitstrevende ama teurclubs nog fel gebrand op seml-profs die door sanering en inkrimping van het aantal contracten waren vrijgeko men, Eén ervan is Plet Teu- jiftg, die, na enkele jaren For- iuna Vlaardingen te hebben gedaan, In de „kijker" liep Van de FC Dordrecht. Maar ondanks de vriendschap met nieuwe trainer Bob Janse koos Piet Teullng (26) toch voor Xerxes, waardoor hij weer op het oude nest terug keert. De club waar hij voet ballen heeft geleerd. Min'of meer als een verrassing ■kwam de aftocht van Jan Bouman bij Willem II in het nieuws. Hoewel de ex-Fortu- riees het in het Brabantse wel naar zijn zin had, waren de fi nanciën niet toereikend voor hem om een. tweede jaar er aan vast te knopen. Waarna trainer Henk Wullems, die Jan graag nog een jaar in het Tilburgse sportpark had ge- zién, hem zijn amateurstatus gaf. En daar trachten twee Hans Verhart onverwachts onder contract.. clubs HION en het. Dordtse RIOS, van te profiteren. De Vlaardinger is door beide clubs benaderd, maar zal toch één van de twee moeten laten vallen. Bij HION krijgt hij te maken met collega's Jan Bak steen en Wim' TIjl, terwijl Tom Kemper en Hennie Kuy- ten (beiden DFC) voor Jan Bouman ook geen onbekenden zijn. Zij spelen thans voor RIOS. Bij SW is.het ook de laatste dag niet duidelijk geworden waar Kees van Herpen haar toe gaat (vermoedelijk Croas- wijk of HION), terwijl Plet van Holst van zijn status-.ge bruik maékte om naar-Helle- voetsluis over te stappen. CONTRACT Op de valreep heeft evenwel Sparta zich verstërkt met de koop van de doelman van de Vlaardingse derdeklasser RKWIK. Hans Verhart. De 16-jarige scholier, die het voorbije seizoen- meerdere malen in. het keurkorps van Cor van Eijk onder de lat stond, 'heeft afgelopen dagen, via via, contact gekregen met Sparta, dat hem voor een jaar wil proberen.. Mogelijk in'het B-elftal. In elk geval mag Hans, die'volgende maand ;17 wordt,- zo'n kans niet laten lig gen.-Vandaag zou hij zijn handtekening plaatsen en dan één van de van eerste r burg. De nog door Bas van den Berg dinger heeft enkele maanden onder de lat gestaan als op volger van Adriaan van der Tas, die' na.--zijn uitwijzing weer -naar de voetbalvereni ging Schiedam vexdween. Maar ook Hans maakte het niet helemaal'waar in de.ogen van. de keuzecommissie van RKWIK' en' daarom kreeg op de valreep ook. Wout van Breen nog een kans. De- Vlaardinger:in. actie bij RKWIK. De Vlaardinger, die ongetwij- maar de-Schiedammers :hap- feld talenten heeft en qua ten .toenmiet toe. lengte aan Leen Barth (An- Dit seizoen trachtte Hans. 'V.er- - derlecht en ex-Fortuna) doethart -bijFeyenoor'd ."te.,komen, denken, is vorig jaar.sl in. de maar was te laat ,inét /zijn „kijker" gelopen - van SVV, overschrijving' (na^31;-mèij. en ook-.Fortuna VIaardingen had niet veel aandacht voor hém, Toen bij de Vlaardingse eer ste .divisieclub de twee doellle- den bleven, weigeren om hun contract te tekenen (Peter Ei- VRIJDAG 14 JULI 19T2 Schiedam Kort voor het slui ten van de transfermarkt (15 juli) heeft SW alsnog CW'er Dik Kros gecontracteerd. Daarmee wordt het probleem opgelost dat Is ontstaan door de weigering van Ties van Duppen, die het hem aangebo den .contract onberoerd - liet. Met het contracteren van Dik Kros krijgt SW twee gega digden voor de linksbuiten plaats. De 25-jarige CW'er ontpopte zich reeds eerder tij dens een tweetal testwedstrij- den als een serieuze gegadig de. Met het aantrekkenvan Dik Kros komt het aantal nieuwelingen in de roodgroene selektie op vier; ..Dik Kros,; Jan Groeneweg (TRH), Piet Romeijn (Feyenoord), en John Rijth (Sparta). kelenboomen Hiddo Reys), bleef men weliswaar in het achterhoofd' de naam Hans Verhart houden. Totdat de rust bij Fortuna weer terug-, keerde. Schiedam De zwarte dui- vin; ringrir. 1562722, broed- jaar 1970 van Piet Wijn- .Vttósg; behoorde tot de 1300 ::;.V duiven die zondagmorgen in liet Franse Ruffec de yervoerscontainers van de Rotterdamse Postduiven- jgad uitstoven om koers te zetten richting Nederland. De duiven, moesten vooraf een: extra nachtje in de ver- yoersmanden verblijven nu de op zaterdag geplande vlucht wegens het slechte weer naar de zondag moest worden verschoven- Het was Piet's enige troef in deze wedvlucht over 725 luchtküometers met bo ven Europa een weertje óm op te schieten- Dertien uur --fB.- achttien minuten later dook het zwartje, doornat maar nog geheel monter, -op de valplank van haar hok en had Piet - Wijntjes zijn eerste vroege duif van het seizoen en hoe. Eergte in de vereniging D.C.V.J eerste in het rayon west I en He Vijfde gemelde duif in de Rotterdamse Bond. Een bij zondere prestatie temeer daar duivin in haar eentje haar naaste concurrente, een dui vin. van de combinatie Grunt Schiedam De baaneommlssle van. de Schledamse wieler baan hoopt vurig dat de voor komende zondag geplande na- tïonale baan wedstrijden be gunstigd zullen worden door fraai zomerweer. "Vorige week moest door de gestaag neer vallende regen het volledige programma worden uitge steld, uitgerekend toen het In teressante programma vele sterke baancourenrs richting Harga had getrokken. Is het programma gelijk aan vorige week, over deelname en in schrijvingen tasten de organi- i» satoren nog in het duister. Wel zeker Is de komst van de ^voltallige achtervolgingsploeg -ran het Amsterdamse Oiym- pia welke ral duelleren met een- „Rijnmond-selektle". Daarnaast de traditionele on derdelen; afvalraces, klasse mentsritten, sprints en als spectaculair onderdeel ee*u één uur durende koppelkoers voor amateurs. fDokdeze wedstrijden zullen verreden worden om enkele ViGxote 'Prijzen**, beschikbaar- gesteld door; Manus Brink- pnan; Schildersbedrijf Keuk «It de Meijer uit 'Amsterdam, elektrisch installatiebedrijf .Groeneweg en Van Egmond, Binderij en Stencilbedrijf De Schorpioen uit Rotterdam, Schildersbedrijf van Essen uit -"Rotterdam, Jan Lagerlöf - Spinnewiel Zuid, Autowrak- kendienst IJsselmonde en Teun Vissers, be wedstrijden beginnen om ifj00 uur (baan open 13.00 uur) terwijl de toegangsprijs gelijk is aan die tijdens de po- ^pulaire; volwassenen één gul- den, kinderen t/m 13 jaar vijf tig cent. en Zn. op negen, minuten na een uur voor wist te blijven. Tijd van lossing was 5.30 uur zodat de duivin gemiddeld 908-5 meter per minuut heeft gevlogen bij een Z.W.-wïnd na een start bij sta weer. In kilo meters bedroeg haar snelheid gemiddeld 54,5 km per uur. TROTS Plet Wijnties is bijzonder trots op de 1562722, afkomstig uit het kweekhok van Gijs Barzi- lay. „Ik had vertrouwen in haar", zegt Piet. - „Het is haar derde grote vlucht. De mid- fond vanuit Su-rvilliers Fosses (343 km) waarin ze bulten de prijzen viel. Met nog drie ho-k- genoten ging ze hierna in de reismand, voor Chatenoux een fondvluebt over 604 km, wa/ar- van de duivenhefhebbers nog nachten achtereen wakker hebben gelegen. Beestenweer was zodat veel duiven hiervan nog. steeds niet zijn terugge keerd; Het zwarte duivinnetje kwam met nog een duivin thuis. De twee anderen zijn in de strijd gebleven. Het felle ding plaatste zich in. de ver eniging als vierde en eiste In het rayon de veertiende plaats voor zich. op. Mijn- vertrouwen werd dus niet beschaamd". huwelijk maakte in 1964 een einde aan het samenspel tus sen hem en zijn. vader. Hij ging zelf duiven houden en re kent zich onder de kleine lief hebbers. Tien oude en tien jonge duiven bevat zijn lucht- renstal waar hij bijzonder zuinig op is, gezien zijn een ling in de race vanuit Ruffec. Tot voor kort vlboghij met zijn duiven in de vereniging „Union". Na de opheffing hiervan ging hij over naar de Rotterdamse vereniging D-C.V. die aan de concoursen deelneemt in het vliegverband van de' Rotterdamse Postdui- venbond. In het vluchtpro- gramma zijn de meeste vluch ten voor de zondagen gepland- LIEFHEBBER De va-der van Piet Wijnties be hoorde voor de oorlog tot de cracks van de plaatselijke duivensport. Piet zat er dus met z'n neus bovenop. Zijn WERKDAG Bij op zaterdag te houden vluch ten kan Piet zijn duiven zelf niet constateren wamt dan is het voor hem een werkdag. Dan doet vader Wijnties dat voor hem of anders wel. de een of andere duivenvrierr' Metde triomf van. dezwa-r:- duivin is Piet Wijnties aan z' vierde eerste prijs toe stod bij zelfstandig in de duiver.- sport zit. Natuurlijk verwach hij nog veel van rijn zwartjr dat voorlopig rust krijgt. „Mogelijk dat ze bij de na- vluchten nog een. keertje wordt ingezet", zegt Piet die weet hoe riskant het voor de duiven kan zijn als de weergo den de duivensport niet welge vallig zijn. Een trotse Piet Wijnties met zijn zwarte duivin netja dat voorlopig mag bekomen van de 725 kilometer wedvlucht. Schiedam In het «pen C 'en D tennistoernooi van ROVS op het SheU-sportpark te, Vlaardxngen zijn de eerste twee ronden na genoeg verspeeld. Tot mi toe zijn nog maar weinig onverwach te uitslagen te melden. In het heren-enkel C was vooral de partij tussen de als eerste ge plaatste P.NOlet en W. v.d. Berg van opmerkelijke kwaliteit. Eigenlijk zou deze partij het predikaat „finalepartij" moeten dragen en het is werkelijk jammer dat deze spelers elkaar reeds in de tweede ronde ontmoetten. De aanwezige toeschou wers zagen, een partij tennis op niveau, waar soms op het. scherp van de snede werd gespeeld. Nadat P. Nolet de eerste set voor zijn rekening had genomen, kwam W. v.d. Berg bij zonder sterk terug en kon na een heroïsche gevecht de tweede set op zijn naam schrijven. ,*.j* Het iets betere taktische spel en de snelheid van. Nolet bezorg- den hem uiteindelijk de over winning (6—4, 5-i—7. 6—3). In de kwartfinales ontmoet^ hij Kloprogge eh ook deze partij zal zeker- belangstelling kun nen trekken. De andere ge plaatste kandidaat voor :de ti tel in het heren-enkel C IA. Ribbe, maakte eveneens geen fout in de eerste ronde, maar had moeite'met R. de Wildt (6—3, 1—6, 6—4). In het dames enkel kwamen tijdens dè partij tussen de da mes R. Mineur en E.. v. Bragt de handen van de toeschou wers regelmatig op elkaar voor 'voorbeelden van knap damestennis.' Beide speelsters doen weinig- voor elkaar onder en ofschoon mevr.. R.Mineur onlangs de Kringkampióenschappen won, moést zij nu toch haar meer dere erkennen in mei. v. Bragt (7—5, 6—5). Dé laatste wordt dan ook samen met mevr. C- v. Vught, die via een bye en een overwin ning op' mevr. Vroonen de derde ronde ingaat, getipt voor- de finale a.s. zondag om 11.30 uur, In het heren-enkel D ontmoet P. Kalsbeek via een overwinning op R. 't Hart (2—6, 6—3, 6—3} in de derde ronde B. Malie paard, die daarvoor eerst W. v.d. Linden moest uitschake len (6—2,: 6—2). W. Bruyn- seels ontmoette in de tweede ronde' door een overwinning op-Wï v.d. Wildt, R. Zandvliet. - Hevige tegenstand van de laatste (64, 11—9) kon ech ter niet verhinderen dat W. Bruynseels in de .derde ronde dhr. P_ Boon tegenover zich krijgt. De andere geplaatste speler in het heren-enkel D, R. Ruch, ontmoet via een bye en ,.een overwinning op P. Speolder .de sterk spelende L.' de Ruiter In de kwartfinales. Ook deze partij belooft het no dige vuurwerk.. SPANNEND De halve finale in. het dames-en kel D wordt een volledige ROVS-aangelegenheid. De da mes Hoitslag; Remmers, vd Broek en vd- Vlies zijn zeker aan elkaar gewaagd, 2odat spannende partijen in het' vooruitzicht staan. Van het gemengd dubbel in C en D is nog niets, te zeggen: hiervoor moeten de tweede rondes nog gespeeld worden. Aanstaande zaterdag worden de halve finales gespeeld en zon dag de finalepartijen waarvan de eerste, dames enkel C en D om 11-30 uur aanvang, heren enkel C en D om 14.30 uur, da mes dubbel C en D om 13.30 uur en de heren gemengd dub bel C en D om 16 uur. Van onze sportredactie Vlaardingen Het Schoonhovense SZFC bad op eigen terrein (zwembad) totaal geen antwoord op het flitsende spel van het Vlaardingse watërpoloteam van Shell, dat ook ruimschoots met een 80 zege de eindstreep haalde. En daarmee bleef de marge behouden om kampioen te worden, al zal het inhaalduel tegen ZPC de beslissing moeten brengen. Want ook de Rotter dammers staan met eenzelfde aantal punten aan de top en dairom is er veel spanning.in die vierde klas. In -eersfe instantie namen do Vlaardingse waterpoioërs al voldoendie afstand van 'do gastheren, getuige de 4—6 voorsprong. Doelpunten die -bijeen v- ïrtlen gegooid door Ton Vermeulen (3x). en Ben .van Dop. De Vlaardingers hadden zich overigens terdege -voorbereid op het duel; en zelfs waren er jongens eerder van vakantie teruggekomen om in het m-:r of meer beslis sende duel on. te blijven •tellen niet te missen. In twee de instantie .voegde Shell één goal aan zijn voorsprong toe, hetzelfde overkwam de Shell- ploeg in de derde periode en in de vierd* en-kaatste periode liepen de Vlaardingers uit tot 8—0. Van onze sportredactie Vlaardingen Piet Teuling, afgevloeid bij Fortuna Vlaar dingen, ga-at definitief naar Xerxas. Geruime tijd heeft de 26-jarige aanvaller weliswaar in contact gestaan met FC Dordrecht, maar de knoop is nu toch doorgehakt dat hij bij de eersteklasser gaat spelen. Schiedam Na twee tot drie weekends rust komen zater dag en zondag de honkballers weer in het slagperk. Van deze honkballoze periode heb ben een aantal spelers gepro fiteerd via wat vakantie. De afgelopen dqgen hebben Schiedams Cor v.d# Yelie en Holy's Wout v.d. Have dan ook extra gewerkt om op de training de honkbalvaardig heid op peil te krijgen- Schie dam krijgt de gelegenheid dat voor éigen publiek te showen. Zondag 14.30 uur op Harga wordt uitgekomen tegen HSC Tilburg. Bij de Schiedammers is Arie van Maren nog door vakantie afwezig. Cor v.d. Veldeheeft zo wat binnen- veldwijzigingen aangebracht. Emlel Vervloet als achtervan ger cn Ton Ebben als korte stop zijn de steunpijlers. De fraaie liederen,, die in de Haarlemse Honkbalweek in de buurt van het 3e honk op de tribune te horen waren o.a. als een velder een bal miste: „Ik heb niks gezien, ik heb -niks gezien, ik keek ergens anders naar" of „Nïcargua had 7 pitchers" zijn thans ook door de gezamenlijke Schledamse zangkoren en supporters scharen op het re pertoire genomen. Galapre mière zondagmiddag, kom en i. zing meel Holy trekt naar Den Bosch toe. het ontbeert definitief HennV Diteweg die overgeplaatst en overgeschreven is naar dfl Seedorf Lions. Bijna geen va kantie-afwezigen in 't zak boekje van coach Wout v.d. Have en dat betekent goede winstkansen. DHS en DRZ strijden beiden zaterdag 14 uur in Kethel. Tegen Gouda moeten „De Roode Zonners'' kansloos worden geacht, doch DHS moet tegen DOS'32 mee* rondjes'kunnen draalen, dart de gasten doen, en dat koml uit op winst.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4