SCHIEDAMSCHE COURANT everm van is nog niet bekend 2 kranten voor één prijs! Parochiehüisje achter Singelkerk is gereed Tweede woontoren krijgt vorm Schoolbarak in Groenoord Tweede SG- folder na de vakantie in de handel Brandweer en GG en GD bedienen Woudhoek-Zuid op afstand Weer ketting botsing op rijksweg 20 Veel klachten na noodweer Geen collecte in 1971: boze brief aan burgemeester Iti f i Schiedam Een tweede woontoren van 20 verdiepingen bepaaltal behoorlijk het silhouet van Groenoord. De torenflat aan de Laan van Bol 'Es is vrijwel gereed en de eerste huurders voor de twee- of drie kamerwoningen hebben zich al aange meld. v Intussen gaat het ook bijzonder snel met de bouw van de tweede flat, die achter de flats van het Bachplein verrijst, al was de bouwvakvakantie natuurlijk - een overigens lang van tevoren voorziene •hinderpaal, Vlaardingen Uit de garderobe van hét Kolpa-bad is een por temonnee gestolen waarin 100.— en een verlovingsring a^ten. Schiedam Er is nog geen datum vastgesteld voor de ople vering van de 196 woningwetwoningen die in aanbouw zijn in Woudhóek-Zuid. De wethouder voor de Woning- dienst B. E. Collé en de directeur van deze dienst J. C, H. M. Titulaer vinden hét nog erg moeilijk om een datum te noemen. Naar hun mening is de oplevering van een aan tal factoren afhankelijk, die moeilijk te berekenen zijn. Wel zullen in oktober de eerste woningen kunnen wor den opgeleverd, aldus wethouder Collé. Naar zijn mening is het vin den van.' kandidaat-bewo ners voor de 196 woningen' nog altijd geen probleem. Ondanks de hoge huren en. enkele bezuinigingen bij de uitvoer van.de woningen is volgens hem een. groot aan- tal belangstellenden bereid straks dè eengezinswonin gen te gaan bewonen. De woningen in Woudhoek- Zuid zullen niet zo gemak kelijk bereikbaar, zijn voor brandweer en de 'ambulan ces van de GG en GD. De trottoirs laten" "nauwelijks autoverkeer in de straten, toé' en zullen veelal niet eens breed genoeg zij hom voertuigen door te laten. Dit levert volgens de wet houder geen enkel pro bleem of gevaar op. „Anders, hadden we het niet: zo gedaan.',, 'zegtde heer Collé. Naar zijn mening kan in het ergste .geval sprake zijn van een te overbruggen -afstand van 60 meter. - Er moet wor den gestudeerd op dé moge lijkheid óf een in de ambulan ces aan te brengen wagentje de brancards niet naar .de wo ningen zal kunnen rijden, meent de wethouder. „Trouwens, op andere plaatsen in de stad heb je een dergelij ke situatie. Neem nu de gale- rijwonihgen in Nieuwland. Daar moet een-brancard' via'";, een trappenhuis naar de vier- - de verdieping", zegt de wet houder. Dr. J. Stevens van de GG en GD acht het niét direct bezwaar- lijk dat 2ijn ambulances de bewoners, van Woudhoek-Zuid niet kunnen bereiken, maar' geeft toe dat niet kan worden gesprokén van een optimale veiligheid. „Het is prettig "als je met. een ambulance zo dicht mogelijk bij de woning komt, maar aan de andere kant zal het daar niet vaak voorkomen dat je daar moet zijn". De consequentie is dat in het uiterste gevaj men zoln - 50 k- 60 meter'TïioeFlöpeörffieri een brancard". Brandweercommandant M. L. Passchier ziet geen enkel pro bleem om bij een eventuele vuurhaard te komen. „Er be- De woningbouw in Woud hoek -Zuid is na de1 bouwvakantie weer op-gang gekomen, lp oktober móeten de eerste woningen gereed;zijn. staat geen enkel gevaar dat we daar niet kunnen blussen". Komen we er met onze voer tuigen niet bij, dan kunnen we er nog .altijd met de slangen bijkomen. Bovendien komen we 90meter vér met onze ne velspuit zegt hij. GG en GD-directeur Stevens ge looft dat de gevaren-in Nieuw land eerder groter .zijn. „Mijn chauffeurs hóuden hun hart vast- als ze. de situati einde 2ijstraten van de - Troelstra- iaan bekijken. Ik ga uitzoeken of er geen oplos sing is voor de situatie die jdaar. .'a-, avonds. heerst.,.Brand-: weer en ziekenauto's komen er nauwelijks bij. Aan beide zijden van de straat staan soms brede wagens gepar keerd, zodat we er nauwelijks bij kunnen". Schiedam Bij het plaat sen van de foto van de in gebruik te nemen schoolbarak m Groen- ooni, nabij de in aan bouw zijnde woningen in Woudhoek-Zuid, is abu sievelijk een andere foto geplaatst. De barakken op die foto doen al ge- ruime tijd als schoolge bouw dienst en zullen dan ook geen deel uit- ~,-maken. van. ^de^-uiibrei" dingsplannen van !hèt openbaar lager 'onder- wijs in Groenoord.- Schiedam Na de vakantiepe riode zal S.G. opnieuw een toeristische folder uitbrengen, die ditmaal routes beschrijft naar en in de provincie Zee land. De voorbereidingen daarvan zijn 'nog niet hele maal afgerond en. worden enigszins tegengehouden door de vakantieperiode. De ver koop'van de Brabant-folder van de'S.G. is nog steeds een succ es. Veer Schiedammers hebben al van deze folder ge bruik gemaakt bij het kiezen van een route in Noord Bra bant. Woensdag 19 juli 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 26°991 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24465 halttcr n j wn uniek» jinbod 2 lenntin tl cntviniin t,oor d* prijs vin ün: deM Courtnc met niwvrt uit uw sciS an cmjivinf, «n hit KotxerdzmchS f ieiiwibljd met FiUliittte Mmttn-in bultinliiuUi nieuw*. Geef om nu apdfithtook bij fi 14 ducn iradi» lender tnijl verpliehtinf, da SC 4- RN beiorjen an ontdek «Ifda vtfe plmpunten. Dera ton I« open anrtfep, xoitier poitxefel, tturen bw Rottirdimuh Nieuwabiid. antwoordnummer 834. Rotterdim de SC -f RN Udijsn frith rur: Schiedam Het parochie huisje achter de Singelkerk is geheel klaar, aan de zwa re eisen vanf de brandweer is voldaan, de keuken en de toiletten zijn klaar en ook de stoffering Is gereed. Het gebouwtje wordt de tweede helft van augustus of begin september in ge bruik genomen en is be doeld om leefruimte te scheppen voor verschillen de groeperingen. Verschil lende groepjes maken nu al gebruik van het huisje. De bouw van het nieuwe pa rochiehuis duurde vier da-: gen, het storten van grond- heeft, meer; tijd gekost dan de hele bouw. In het ge bouwtje wordt een bejaar den sociëteit gehouden, de >5 amateur toneelclub Alber- dïnck Thijm repeteert .er. en meisjes- en jongens- jeugdbewegingen, komen er samen. Ook het zangkoor van de kerk oefent in het gebouwtje en misschien dat er tezijnertijd een hand- arbeidclubkomt. Een nieuw parochiehuis was noodzakelijk geworden om dat het oudeparochiehuis aan de Singel 68 te gammel was. Het zou de Singelkerk teveel geld gekost hebben om dit volledig op te knap pen. Het oude parochiehuis wil men liefst'zo snel mo gelijk.kwijt. Een voordeel van het nieuwe parochiehuis is' dat het bp de begane grond ligt. De bejaarden kunnen gemak- kelijk binnenkomen en de kinderen staan zo met hun neus in de tuin. Schiedam Het bestuur van het Anjerfonds In Zuid-Hol land betreurt het, .dat de jaarlijkse collecte voor dit fonds in 1971 niet is gehouden in Schiedam. Aan. de burgèmees-^ ter is verzócht hierin verandering te brengen. Het. dage lijks bestuur uitte-zélfs; het dreigement, dat aanvragen uit Schiedam slechts voor de. helft van het toegewezen bedrag zouden worden gehonoreerd en dat dé andere helft eerst zou worden overgemaakt/nadat weer aan de collecte-zou worden deelgenomen. Maasland Op het uit twee rijstroken bestaande gedeelte van rijksweg 20 tussen de verkeerslichten bij de afslag Maasfland—-Maassluis en de afslag Maasdijk—Hoek van Holland ontstond gisteren om kwart voor elf weer een ket tingbotsing. Het mooie weer lokte velen richting Hoek van Holland, waardoor er een file ontstond die te laat werd op gemerkt door de automobilist D. v. d. B, uit Barendrecht, Hij gaf een bijna stilstaande Duitse wagen een flinke zwie per, waardoor deze tegen de reeds stilstaande auto van J. A. C. uit Schiedam aanreed. Geen der inzittenden werd ge wond. De drie auto's liepen aanzienlijke schade op, maar konden toch nog verder rij den. Het Anjerfonds heeft deze ma atregêl moeten nemen, omdat deze collecte In steeds minder gemeenten - wordt gehouden. In 1971 waren er 22 gemeenten In Zuid Holland die niet deel namen in de collècte, het geen een forse daling van de inkomsten tot gevolg had. De Anjeractie bracht vorig jaar du Zuid Holland 54.391.15 op tegen ƒ55.152.89 in 1970. De gemiddelde opbrengst per hoofd van de 'bevolking liep terug van 3.13 tot 3.06 cent. Inmiddels Is in Schiedam over. 1972 wel een collecte gehou den. Het dreigement van het dage-', Jijks bestuur hoeft dus wat Schiedam betreft niet te wor den'uitgevoerd. De opbrengst dit jaar ligt rond de 1.300. De reden dat in 1971 niet is gecol lecteerd zit hern in personeels problemen wegens vakantie bij de S.G. die zich jaar lijks met de organisatie be last. Omdat de collecte in de vakantie tijd wordt gehouden is het vrijwel niet mogelijk SG-personeelsleden vrij te maken van hun dagelijks werk. Dit jaar is dit wel ge lukt. Vlaardingen Het noodweer is gisteravond niet zonder ge volgen Vlaardingen gepas seerd. De brondweer, politie en gemeentewerken hadden handenvol werk om alle vanaf kwart voor tien binnenkomen de meldingen over onderge- lopen kelders en woningen, te venverken. ;Ook de tunnel bij station Vlaardingen-oost stond blank.' In verscheidene stra ten ontstonden' gaten in het wegdek.- In totaal heeft het Anjerfonds in 1971 123.400 uitgekeerd aan muziekverenigingen, jeugd verenigingen en verenigingen of instellingen die zich met kunst en volksontwikkeling be zighouden. In Schiedam vielen in de „prij zen" de Christelijke Muziek vereniging Harpe Davids uit Schiedam, die ƒ2.500 kreeg voor de aanschaf van nieuwe uniformen en de Oranje Gar de in Schiedam van de Bond van Christelijke Oranje Jeugdverenigingen, die 1 000 kreeg voor de aanschaf van divease materialen. Tenten in clubhuis met mes bewerkt Schiedam Inbrekers hebben in hef clubhuis van de padvin der s'gr a ep St. Jacobus aan de „Kerkweg gisternacht drie ten ten, die in het clubhuis lagen, met een mes vernield. Ook wordt er een radio vermist. De schade bedraagt ongeveer 800.—. De inbrekers zijn bin nengekomen door een vezel plaat voor een raam te ver wijderen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1