SCHIEDAMSCHE COURANT naar verhuist Dierenasiel vangt alles op 2 kranten voor één prijs Rotterdam vraagt te veel, zeggen -b. en w. Schiedamse jeugd hoeft zieh in vakantie niet meer te vervelen TWEE JAAR EERDER DAN WERD VOORZIEN Vrouw onwel hitte Commissie vergadert Hoekse markt dinsdag open Voormalig postkantoor onder de slopers hamer Ketting en aan lopende band Invoering bejaardentarief op tram en bus: Van aap tot zwerfkat: iïSmWïtAAR) kreeg .deze. week %eri7:'^Bfj2fdnderev gast: een aap. Be heerder Egge Boerma nam het ONAFHANKELIJK DAGBLAD"St* ^argang n°' 24467 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Vakantiekrant is uit: „Het hele overplaatsingsproces is een ingrijpende operatie; die niet los is te maken van emotionele gevoelensdie? bij onze mensen heersen'' zegt de heer Van den. Hoek. Een stuurgroep houdt 'zich met de overplaatsingsproblemen be zig en. tracht daarvoor een op lossing te vinden." Behalve de niet geplande, ver guizing in'oktober verloopt de afbouw van de Schiedamse vestiging geheel volgens de plannen, ai houden de heren VanWen Hoek en Kleijnjan niet/te voorzien gebeurtenis sen voor mogelijk. Tot 1974/1975 blijven er nog 200 werknemers in Schiedam, die zoveel mogelijk in,het gedeel- Hoek van Holland In de Prins Hendrikstraat raakte de 62-ja rige mevrouw W. B. uit Rot terdam onwel tengevolge van de warmte. Zij viel op de rijweg. - Na doktersbehande ling is zij per ambulance naar h aarzomerverblijf op de Hoekse camping' vervoerd. Vlaardingen Maandagavond vergadert de commissie voor de sta ds ontwikkel i ng en volks- huisvesting in het openbaar in het stadhuis. De vergadering bëgint om half acht. Voor het zover is, wordt vanaf ze-ven uur het gebruikelijke spreek uur.voor het publiek gehou den. roek van Holland Met' enig officieel vertoon zal op dins dag 25 juli in Hoek van Hol-, tèM de eerste marktdag wor den gehouden. Voor deze gele genheid-, zal de directeur van «et-, marktwezen in Rotter dam, de heer Rijke e, ook markhvaarts komen. ka .markt wordt elke dinsdag gehouden op de parkeerplaats achter de Prins Hendrikstraat au zal geopend zijn van 10 tot 6 uur. Hoewel de gemeente raad pas vorige week een de finitieve besüssing nam over de markt, heeft het marktwe zen toch kans gezien om de oorspronkelijke datum van 25 juli te handhaven. Schiedam Een vertrouwd ge bouw verdwijnt: slopersha mers vellen het - voormalige postkantoor aan de Tuinlaan', dat plaats moet .'maken voor een nieuwe telefooncentrale, .waarvan de bouw medio 1973 zal beginnen. Nadat eerst eni ge panden naast het voormali ge postkantoor zijn gesloopt, is het uit de jaren 30-stam- mende gebouw nu zelf aan de beurt; De PTT heeft het indertijd te ruggekocht van de AMEV-Le- schappij, die aanvankelijk .nieuwbouwplannen had voor de Schiedamse vestiging, maar later van deze plannen afzag,' in verbandmet nieuw bouwplannen in Utrecht. Maasland Na een aantal ket tingbotsingen afgelopen zater dag, zondag en dinsdag, reden er onlangs weer drie auto's op 'elkaar. De Rotterdammer F. H. B. merkte de lange file voor de verkeerslichten bij het kruispunt Maasland-Maas sluis te laat op. Hij reed tegen de auto van M. H. uit Naald wijk, zodat deze op: zijn beurt tegen J, J. v. M. uit Rotter dam botste. Geen der inzitten den werd gewond; de schade was aanzienlijk. Eerder op de dag ontstond er bij de ver keerslichten al een aanrijding tussen twee personenauto's. Hier was de schade gering. Schiedam Rotterdam vraagt te veel. Dat is de mening van b. en w. van Schiedam over de invoering van goedkope tarieven voor bejaarden op de lijnen van de RET. Ze antwoorden dit op vragen yan het -VVD-raadsIid G. P. Verhulsdonk, dat naar aanleiding van het artikel over het bejaardentarief in de Schiedamsche Courant van 13 juli vragen heeft gesteld. Het college vindt, dat de bijdra ge die moet worden geleverd, nogal aan de hoge kant is, omdat b. en w, de bijdrage per bejaarde over het gehele lijnennet van de RET. willen berekenen. De onderhandelin gen met Rotterdam zijn nog gaande en b. en w. van Schie dam willen eert zodanige rege ling, waarbij de gemeente be taalt voor die bejaarden, die daadwerkelijk van dé geredu ceerde tarieven gebruik ma ken. Die zouden dan een pas poort -met een afwijkende kleur moeten krijgen van het Rotterdamse paspoort of via een jaarzegel een herkenbaar paspoort-moeten, krijgen. Dit is op 15 juni aan Rotterdam voorgesteld, maar tot nu toe heeft Schiedam géén 'ant woord uit Rotterdam verno men.. De heer Verhulsdonk vroeg het college of de uitlatingen van de wethouder een college standpunt vertolkten. B. en w. antwoorden bevestigend voor zover het betreft de bepaling van de bijdrage per bejaarde, maar wijzen de heer Verhuls donk er op. dat iedere wethou der zijn verantwoordelijkheid 'heeft ten opzichte van de door hem of haar beheerde porte feuille^). In het artikel deelde de wethou der mee dat de bejaarden in verhouding weinig gebruik maken van het totale lijnen net van de RET. B. en w. zijn het met die uitlating eens en vinden, dat de Rotterdamse bejaarden veel meer moge lijkheden hebben orn van een gereduceerd-tarief gebruik te maken dan de Schiedamse. Wat betreft de kosten gaan b. en w. ervan uit, dat bijvoor beeld 4.000 bejaarden in aan merking willen komen voor een bejaardentarief. Dan zou 40.000 aan Rotterdam moe ten worden betaald. Het colle ge is het niét eens met het voorster yan Rotterdam, voor iedere Schiedamse 65plusser 1.000 beschikbaar te stellen. De bejaarde moet daadwerke lijk van de bijzondere rege ling gebruik willen maken, vindt het Schiedamse college, en naar die mate zou het be reid zijn te betalen. Van de stand van zaken is me dedeling gedaan in het Bij standscollege. De eindonder handelingen met Rotterdam zullen uiteindelijk klaarheid verschaffen in de zaak, aldus b.enw. gast: heerder Boerma nam beest 'op' en ver zorgde liet, totdat de Amsterdamse Apen Opvang Centrale uit Am sterdam zich over de aap 'ontfermde. De aap werd ge vonden in het Beajrixpark en is daarmee vermoe delijk eén van die dieren, die in -de vakantieperiode door de eigenaar werd achtergela ten.- „Iemand die een aap heeft, mist het dier gauu) genoeg en infor meert dan echt wel", zegt de heer Boerma.. Voor hem is het erg waarschijnlijk dat de be heerder van de aap hem in het BeatrUcpark in de natuur heeft gezet omdat hij op ua- kantie ging of om een andere reden genoeg had van het dier. De aap werd in'het park snel gesignaleerd. „Hij viel vooral vrouwen lastig", zegt beheer der Boerma. Een mannetjes aap dus? Het blijkt vreemd genoeg een vrouw tjesaap te zijn geweest. De Apen Opvang Centrale die weer in nauw contact staat met dierentuin Artis, kan deze dieren, het best verzorgen, omdat men daar nauwkeurig weet wat de behoeften van. deze dieren zijn- In het Schiedamse dierenasiel heeft men voorlopig genoeg aan katten en hor.den, die in deze vakantietijd of in pension zijn; of worden binnengebracht omdat ze zo maar in de stad ergens zwerven, "terwijl hun baas of bazin liggen bruin te bakken ergens diep in het zui den van Europa. Iedere vakantieperiode levert weer het bekende beeld op: Er komt een auto op een stille plaats: de deur gaat open: een hod of kat wordt naar bui ten gegooid en moet zich 'maar 2ien te redden. Op die manier worden huisdieren tot zwerfdieren. Katten redden zich over het algemeen, hon den zijn vaak afhankelijker van de mens, tot voor kort hun eigenaar. Nu de vakantieperiode in volle gang is maakt beheerder Boerma een voorlopige balans op: Tot nu toe zijn maar wei nig zwervende dieren binnen gebracht, maar vandaag kan de stroom dieren plotseling Profiteer rtfi vin Ii«t unieke iinbod 2 kranten te ontvingen voor de prifi vin itn: 4< 5cmeitfnicht Courant mét nïeuwi uit uw «wf *n omrevïnf. en het Rott«rdjm«ch Nieuwjblid mee het leiuteblnnen-enbuitenlindienieuwi.Geefon» nu opdracht ook b u 14 dijen iraiii, zonder enijce verplichting de SC RN li betogen en Stil de vele pluipucten. Deie bon In open envelop, xonder pomtitl. sturen nu< RwtMdimith NieuvuMid, *ntwoordnummer834. Rotter dir. de SC -f RN 14 dijen futli nuri WOOftpt. j Schiedam De AME V-Levensverzekeringmaatschappij zet haast achter de plannen tot overplaatsing .van de. Schiedamse j medewerkers naar Utrecht. Een aantal van hen zal in het na- jaar wórden overgeplaatst, ongeveer twee jaar vroeger dan is j gepland. Wel volgens de planning volgen in 1973 75 werkne- mers, diéook voor overplaatsing in aanmerking komen. Vol- gens het schema zullen tenslotte eind 1974, begin 1975 alle me- dewerkers van de Schiedamse tak van het AMEV-bedrijf het fraaie pand aan de Gerrit Verboonstraat hebben verlaten. Beide beesten hebben onge schonden het asiel bereikt. Ze zijn gezond, worden ingeënt, en zijn sdraks voor 10 af ie halen als een .hondenliefheb ber hen aardig vindt, Voorlo pig moeten ze een week erg onwennig in hun hok blij ven.' Dierenmishandeling is een bijna dagelijks e zaak geworden in het asiel. In één van de hok ken zit een hond, die is gevon den op een balkon van één van de flats aan de. 's-Grave- landseweg. Het beest wentel de rond In eigen ontlasting, had een IJzerdraad om de mond om blaffen te beletten, en werd in totaal verwaar loosde toestand aangetroffen. Het dier is in twee maanden dat hij in het asiel zit bijgekomen. Zijn baas zal ter verantwoor ding worden geroepen, want op last van de Officier van Justitie is de hondinh etasiel Voorlopig is het dierenasiel ge handicapt door de uiterst ge brekkige huisvesting aan de Sint Anna zusterstraat. In een oud pand, midden tussen voor sloop in aanmérking komende panden, zijn ook voor de die ren vaak gevaren. Vooral brandgevaar en vernielings- zucht van de jeugd leveren gevaar op. Zwerfdieren, die zich niet meer kunnen aanpassen, worden op den duur afgemaakt. Dat is niet te voorkomen, omdat ze niet meer te hanteren zijn.. De meeste dieren zijn nog tam en hopen op een nieuwe baas. Een nieuwe - huisvesting is voorlopig voor het asiel het belangrijkst. Er zijn wei plan nen vpor, maar het geld ont breekt. De luttele kooien en kooitjes aan de Sint Annazus- terstraat voorzien dus voorlo pig alleen maar in de ergste nood...,. te van hét gebouw dat aan de G err it Verboonstraat ligt zul len worden geconcentreerd. Met alle werknemers zijn per soonlijke gesprekken gevoerd over de overplaatsing van het -bedrijf. Het is inmiddels nog niet be kend, wat er met het van de 20-er jaren daterende gebouw gaat gebeuren. Officieel is er nog geen bestemming voor, maar van allerlei bedrijven is nu al belangstelling gebleken om het solide gebouwde kan toorpand straks te kopen. jje overplaatsing van de werk nemers zit. reeds lang in de pem Sinds enige jaren geleden de HA V-bank opging in het AMEV-concern was het voor bet bedrijf economischer al'e afdelingen zoveel mogelijk in Utrecbi te centraliseren. Er is daar een kantoorgebouw in aanbouw dat alle medewer kers in 1974 of 1975 zal kunnen huisvesten. Doordat het .bedrijf :een pand in de 'Utrechtse Stationsstraat beeft gekocht,' zal voor een aantalmedewerkers de overr plaatsing eerder'kómen, dan verwacht. Het gaat óm 63 ■mensen.van - de afdeling Klei ne Verzekeringen, Niet 'medewerkers hebben zich koord verplaatst met de over plaatsing. - Van hem hebben 18 - voornamelijk jonge me dewerkers alontslag, aange vraagd. Volgens adjunct-directeur B, J. F. van 'den Hoek en ■chef P. Kleijnjan zijn problemen die met een over plaatsing als- de2e gepaard ■gaan opgelost. Alle medewer kers zijn in staat-gesteld in'of om Utrecht een huls te-huren of te kopen en een aantal wil blijven heen en weer reizen. Ook .zijn :een, aantal .perso neelsleden bereid bij een Rot terdamse versekeringsmaat- jschappij in dienst .te-treden,- weer op gang werden ge bracht. Het dierenasiel is op alles voorbereid, ook al is de accommodatie er zeer gebrek kig. De Sint Annazusterstraat ligt midden in het san erin gs- gebied, het asiel heeft slechts saneringspandjes die niet meer zijn bewoond als directe buren. Het asiel draait midden in de vakantieperiode op volle toe ren. Een aantal honden en katten is er in pension .en wordt straks weer door de ei genaars teruggehaald. Hun namen staan op bordjes aan de hokken, de „lege" bordjes wijzen er op, dat hier sprake is van zwerfdieren. Er werden gisteren twee hondjes bin nengebracht, die geen „baas" hebben en dus maar voorlopig in het asiel moeten worden opgevangen. Beide beesten zijn niet al te oud: Je zou ze eigenlijk zo meenenem, als een gehorige flat of andere omstandigheden je het niet zou beletten. Deze twee hondjes werden gisteren binnengebracht in het asiel. Ze wachten vrien delijk kwispelend op een nieuwe baas. gehuisvest in afwachting van verdere stappen door het ge recht. Beheerder Boerma kan nog meer staaltjes over dieren mishandeling vertellen. Een kat zonder staart, een kat met drie poten (de vierde is door een vat af gekneld) en een kat zonder snorharen (afgeknipt) zijn al eens bij hem binnenge bracht. Toch valt de situatie In Schiedam naar zijn mening nog mee, omdat elders in het land nog erger praktijk voor komen. Een kanariepietje dat eerst met haarlak werd be spoten en daarna met een lu cifer werd aangestoken is wel een lér.delijk staaltje van mis handeling, maar is gelukkig hier niét voorgekomen. De AME V-vestiging aan de Gerrit Verboonstraat. Schiedam De eerste vakantiekrant voor jeugd en jongeren is van de persen gerold. De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren heeft dc krant uitgegeven en cr worden aan dc jeugd van acht tot achttien jaar tips gegeven om eventuele verveling te verdrijven. De krant wordt gratis uitgereikt op het Jeugd- festijn, bij het zwembad en op plaatsen in de stad waar veel jongeren te vinden zijn. Aan de vakantie krant is ook een wedstrijd verbonden. Door middel van een tekening, een verhaaltje of iets anders kun nen de lezertjes uitbeelden 5 wat zij in de vakantie gedaan hebben. Dit moet opgestuurd I worden, naar (voor 20 augus- tus) of ingeleverd worden bij het Proveniershuis 16. Voor de beste inzendingen zijn prij zen beschikbaar, echter wat de prijzen zijn, is nog een ver rassing. De bedoeling van deze wedstrijd is te peilen hoe de respons van de krant Is. Eerst wilde de jeugdraad een fiets-raliy organiseren, maar dit bleek niet te verwezenlijken, toen heeft men iets gedaan wat in ieder geval te verwezenlijken was; deze wedstrijd. In de krant is nog een. soort gan zenbord spel opgenom en- Gaat het nog regenen in de loop van de vakantie dan kan men zich hiermee bezig hou den. Voorts worden er tips ge geven over vissen, het maken van een fietstocht, roeien, waar en welke boottocht her. beste gemaakt kan worden, er wordt in de krant verteld waar paard gereden kan wor den en er staat in waar buiten Bad Groenoord de andere zwemgelegenheden zijn. Ook vermeldt de krant welke films er in Passage theater draaien en wat er in het Ste delijk Museum te rien is. De krant is gemaakt door Casper Schuckink-Kool en Anjo Rich ter, respectievelijk coördina tor en lid van de jeugdy-ad. De krant is in een paar dagen tot stand gekomen, - de tips heeft men of zelf uitgezocht of gekregen van de Schiedams» VVV. Er zijn 2000 exemplaren van de jeugdkrant gedrukt. Het is de bedoeling dat cr in. toekomst meer van dergelijke kranten zullen verschijnen, deze zullen dan wel op een iets andere leest geschoeid, zijn. Men denkt namelijk in de richting van een kritisch jongeren blad, waarin ook de lezers kunnen schrijven. Schiedam Het asiel van de Schiedamse Die renbescherming

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1