Eigen home voor de j en PP van start m in nog m voor gemeente bij schoonmaken vijvers Beatrixpark Nooi Lreet van biljarters: Voetbalwedstrijd tegen Maccabi-Nathaüya nipt verloren 4" taken" Vitesse- rioenen pv Schiedam ie snel bedwongen - DINSDAG 25 JULI 1972 Vlaardingen Het jeugdbil- I jarten in district Schiedam (lees Waterweggebied) be hoeft niet langer (alleen) op het 'Maassluise Zalen centrum aangewe2en te zijn, wanneer de actie, die vorige weekr is begonnen en nu al een bedrag van zesduizend gulden heeft Een noodkreet; dus?, „In zekere ■opgeleverd, zijn foliow-up z'n wel, want wij van het dis- krijgt. Hetgeen voorname- tricht zijn nog steeds van mee krijgen als sportcentrum dat Is", redeneert secretaris Frans Slingerland van het di strict Schiedam, te Iaat. De mensen die de actie hebben ontketend willen er zo spoedig mogelijk ook response van ziem Daarom doen we „alle mógelijke moeite, om aan huisvesting te komen". Jeugdbiljarten in Maassluis. nu ook in Vlaardingen???? lijk bestaat uit het zoeken naar-een geschikt pand in Vlaardingen dat verbótiwd zou kunnen worden tot een jeugdhome. Nadat bet distriet Schiedam van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond een extra verga dering aan de nieuwe moge lijkheden had gewijd is eèn brief gericht aan de gemeente met het verzoek een geschikt pand te, verhuren 'aan.-de bil jarters. In eerste instantie was nog gedacht aan een kan toorruimte op het Eijnbaan- complex, maar dat zal na alle verbouwingen niet eerder dan volgend jaar zijn beslag gaan ning, .dat er hier. voor jëugd- door Bas van den Berg bÖjarten kansen liggen. Dat de meeste ouders hun kinde ren verbieden in hét café deze tak van sport te beoefenen kunnen wij begrijpen en On dersteunen, daarom' moet -het op een andere toer gaan, zoals enkele jaren terug de gemeen te Maassluis het voorbeeld gaf. De andere kant van de zaak is echter dat Maassluis yoor de biljartjeugd in dit .di- Schiedam Ook voor PPSC begon gisteravond het nieuwe sei zoen. E enstart die nog wel enige improvisatie vereiste, want trainer Piet de "Wolf nam op een van de grasvelden in het Bea- trixpark de selektie onderhanden. Een nog niet voltallige selektie- groep, maar zestien van de twintig spelers maakten, op deze wijze toch kennis met de "Vlaardingse oefenmeester. Tussen bomen eneen gras veld vol plassen maakte hij de selektie meteen duidelijk 'dat het dit seizoen aanpakken ge blazen ;is. Voor spelers en trainer, betekende deze eerste training- dsn ook een pittige kennismaking. Voor trainer de Wolf-ook. een eerste ken nismaking" met de zaterdag voetbalclub PPSC „omdat", aldus trainer de Wolf, „ik in het verleden wéinig tijd ter beschikking had om naar een zaterdagclub te gaan kijken". .Wei ziet hij voor.het zaterdag voetbal een opgaande lijn. in t de belangstelling. De Wolf lijk dat het een eelzoen wordt ,;He, l6 eTg belansrijk dat man van aanpakken. zich kan concentreren op de strict niet zó centraal ligt en er van de circa 20 jongens in Maassluis die wekelijks in het Zalencentrum in West oefe nen, .vrijwel niemand uit Vlaardingen of Schiedam telt. Daarom, ligt er hier een .stuk -terrein braak". Het distriets- bestuur is na peilingen en on derzoeken van mening dat een jeugdafdeling biljarten, onder supervisie van het district, hier gelijk al een ploeg van zo'n dertig jongens te'zien zou geven. TALENT - Jeugdbiljarten wordt voorname lijk beoefend door jeugd tus sen de 10 en 21 jaar. Frans Slingerland: „De ellende is in feite dat we bij de vereniging „Olympia" in. Maassluis enke le talentvolle jongeren heb ben, die echter bij senior.wor den het district kunnen verla ten. Gewoon omdat het niveau in district Schiedam, niét van importantie is. Het district Schiedam telt dan ook maar twee hocfdklassespelers, Huib van der Does en Vaii Noor- dén, terwijl kwaliteit alleen maar kan stijgen wanneer er doorstroming is. Dus veel jeugd, zodls dat bij de 'meeste sportclubs 1 ook be staat. Tot. op: heden'zie je ta lenten üït deze: omgeving al leen maar. verdwijnen naar Rotterdam en vérder". Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, redeneert het biljart- bestuur van district Schiedam. Piet de Wolf. De Vlaardingse oefenmeester maakte de - PPSC'ers gisteravond dtiide- Trainer Pfet de Wolf (in trainingspak) temidden van de sefektlöiyan-PPSC. zaterdag te spelen wedstrijd daarbij de zondag volledig vrij kan houden voor het gezin".' Dat PPSC enkele jèrén ach terelkaar op het nippertjé de kampioensboot miste ziet Piet de Wolf als een uitdaging. Een uitdaging, .ook ivoor; de spelers die zich duidelijk inge nomen - toonden met hun nieu we trainer.- Het trainen van twee ploegen, het Rotterdam- sé'Hion en PPS.C acht de Wolf geen enkel bezwaar. „Beide proegen 'krijgen; de- volledige aandacht, de een op,;zaterdag en de ander ,op zondag'.', aldus PPSC's nieuwe trainer. Frans Slingerland: „In het deels nieuwe bestuur zijn alle taken' xïü zö'n beetjè verdeeld en zijn we bezig de biljart- sport in het Waterweggebied vérder te ontwikkelen en uit bè bouwen. Ën daa rvpor moet ja bij de jeugd beginnen. Daarom sloeg de actie van een aantal'mensen in Vlaar- -dingen, bi j ons district zo aan, maar waar kan je zó gemak kelijk een pand huren dat aan de. eisen voldoet. Het zal bij voorbeeld grootgenoeg móe ten/zijn- óm .de twee brijarts, die we. voor hét jeugdbiljarten tér beschikking hebben, in te plaatsen, en verder gaan onze gedachten uit naar een soort pand waar b.v. ook tafelten nissers gebruik ven zouden kunnen maken. En,-: overdag dé ouden van dagen". .Plan nen van het district Schiedam hebben er al toe geleid dat de bekende Vlaardingse biljarter Job van Eijk de jeugd zou gaan begeleiden. De noodkreet van .Het. district Schiedam vah de KNBB is niet niéuw. Jaréri terug her bergde gebouw 'Musis Sacrum opr'de Lange Haven in Schie dam de jeugdbiljarters- - Door gebrek aan belangstelling moest de aftocht worden ge-1 blazen. I Schiedam -Het toevoegen van grote hoeveelheden zuurstof aan het wafer in de vijvers van het Prinses Beatrixpark hééft ertoe geleid, öat de kwaliteit van het water beter is dan ooit te voren. Met het plaatsen van stuwen nabij de vorige week maandag in werking gestelde Turbo-oxideur, is een gewenste doorstroming ontstaan. Het opgestuwde water.' trekt dopr het gehele-park. Binnen enkele dagen .begint .de ge- •m'eente rmet - hét- schónen van de sloten op :hetvolkstuinen complex „Thurlede". Na de hevige re genval midden vori- .7 ge.weekishier opnieuw - een riooloverstort ontstaan..Nu Van onze -sportredactie SchiedamOok in" dé bij de Rotterdamse Bond.aangeslp- ten Postduivenvereniging Schiedam ,zijhde kampioenen van het - klassement - Vitéssè- vluchten bekend. In het. onderdeel twee eerst, ge klokte duiven behaalde, Jac Doejaarden, het. kampioen schap met 1371 wedstrijdpun- teh, 2. E. Potter 1258, 3. Jan Doejaarden 1234, 4. A, Suttorp •12315J.Westerholt 1082. Vier eerst geklokte duiven:1. Jac Doejaarden 2273, 2;; Jan 'Doejaarden 1968, 3. E Potter 1935, 4. A' Suttorp 1777,1-5.J. 'Westendorp 1641. Twee bovensteduiven 'vati weti- strijdstaat: 1. Xac'Dbejaarden '748, 2. E. Potter 610, ;3.,A. Sut torp -585,' 4. Jan Doejaarden 526, 5. Mevr: Doejaarden .468, Kampioensduif vitessevluchten:: Jac. Doejaarden;'wiens duif in 'tien vluchten "acht keer in" de prijzen viel en hnermèe 500 punten verwierf.' echter de vijvers schoon zijn lost de hoeveelheid vuü water hierin geheel op. Met het uit- baggeren van de beruchte slo ten nabij de spoorlijn en de stadskwekerij is inmiddels^ een begin gemaakt. Het voor nemen bestaat van hieruit vers water over de vijvers te malen. Wel zal dan opnieuw vuil water aan het schone vooraf gaan maar ook dit vui le water kunnen de vijvers nu wel verwerker.. Bij het be- stuur van de hengelsportver-.: er.iging Schiedam en Om- streken" bestaat het plan de gemeente voor te stellen over te gaan tot het plaatsen van een tweede oxideur. Het be stuur heeft overigens niets dan lof voor de ondervonden medewerking van de betrok ken gemeentelijke instanties en haar functionarissen. Vlaardingen In de zgn. boots mansbergplaats in het ruim van het onder Deense vlag va rende vrachtschip Else Lindin- ger, dat in dok bij Havenbe drijf Vlaardingen-oost ligt, ontstond gisteravond een begin van brand. Vermoede lijk is 'tijdens werkzaamheden een vonk van een brander te recht gekomen in een met olie gevulde bak. De brandweer had het vuurtje snel onder de knie. De schade bleef beperkt tot de ruimte. Schiedam Op vrijdagmor gen, 5.15 uur, vertrok een 52 man tellend HBSS ge zelschap uit Schiedam met bestemming Turkije en Is- Tael. Waarmee de zaterdag tweedeklasser een begin maakte men een 23 dagen •durende toemee. Een reis die na een rustig verlopen busreis begon in Amster dam waar het gezelschap met een vliegtuig van Luft hansa richting Frankfurt opsteeg. Voor HBSS was daarmee een unieke tocht pas werkelijk begonnen. Secretaris en organisator Rien Klink vatte de eerste week als volgt samen: „We hebben het reusachtig naar ons zin, problemen zijn er niet en we genieten met volle teugen". Van zijn hand ontving onze sportre dactie een samenvatting van HBSS' belevenissen opgedaan in de eerste week- Ook volgende week zullen wij onze lezers in formeren over deze interes sante uitwisseling van de Schiedamse afvaardiging. Nathanya Per gigantische Jumbo Jet (Boeing 747 van Pan Am) na een uitgebreide „body check" vlogen we rich ting Istanbul, landing ca. 15.30 uur. Twee Duits sprekende gidsen en een boeiende excur sie door Istanbul volgde, met o.a. een bezoek aan de Bos- poums. Een korte trip. want helaas ontbrak de tijd voor bezoeken aan belangrijke monumenten zoals de Haya Sofia. Na een korte stop voor eebte Turkse thee, enkele uren wachten op het vlieg veld, per DC 9 van Turkisch Airlines naar Izmir waar on danks het late tijdstip 00.00 uur^ex HBSS'er Herman van Druten met echtgenote het ge zelschap stond op te wachten. De' oud-Schiedammer, sinds vier jaar werkzaam in Tur kije, begeleidde het gezel schap naar het hotel. de tocht met als voornaamste reden, een indruk op te doen van Turkije, compleet met ta baksplantages, groepen ezel tjes en zwaar beladen kame len. Met een kleine herinne ring aan Holland overigens, getuige een grote groep ooie vaars. Dit alles onder een temperatuur, van 30 tot 40 gra den. Een-temperatuur waarin o-a.- ook een bezoek gebracht werd aan de ruïnes van Ephe-. ses, SeLguk Belediyesi en 's avonds een echte Turkse nachtclub, uiteraard met één van de beste buikdanseressen van Turkije, speciaal voor HBSS aangetrokken. JOHAN CRUYFF De aanwezigheid van een Hol landse steward aan boord van de Jumbo Jet van Trans World Airlines was voor het complete gezelschap een ver rassing. De serieuze veilig heidscontrole in Tel Avtv was dat echter niet. Het vliegtuig werd naar een aparte plaats gedirigeerd en nauwkeurig onderzocht. Tot grote hilari teit van het Schiedamse gezel schap moest één van de HBSS'ers een uitgebreid on derzoek ondergaan. Was het gejuich bij zijn terugkeer groot, uitgerekend deze speler kreeg het bij de douane zwaar te verduren en vervolgens de nodige vragen op zich afge vuurd. Tot overmaat van ramp bleek hij het verlaten van het vliegveld dat van de vijfenzeventig koffers er één ontbrak; die van deze speler. Zondagmorgen, richting Athene, nagewuifd door het echtpaar Van Druten dat het gezel schap zo gastvrij had ontvan gen, Kenmerkte de aankomst Naast de aanwezigheid van een in Athene zich door een inten- afvaardiging van de voetbal- DIK AALDUK thanya; bet bevestigen van de speciaal hiervoor vervaardig de HBSS-vlag ten teken dat de Schiedammers bezit hadden genomen van dit hotei. SPOORLOOS Stond de maandag als. rustdag op het programma, hetgeen veel strandwerk tot gevolg had compleet met een voet balwedstrijd senioren; tegen de jeugd, uitslag 4—2, dinsdag werd in beslag genomen door een excursie naar Jerusalem en Bethlehem. Een excursie die voor-zes man van heft -ge zelschap anders ïs verlopen; dan debedoeling was,- want een te kleine bus noodzaakte een zestal HBSS'ers'plaats te nemen in een taxi die echter spoedig de bus kwijtraakte en vervolgens de hele dag spoor loos bleef, 's Avonds bleek dat de taxichauffeur voor privé- gids gespeeld had en'alles had- laten zien. doordat de ene helftWeef staan kijken, maar. de andere helft rustig verder .liep. In de drukke mensenmassa bleek zoeken een ondoenlijke zaak. Ook een bliksemende rzoek in oud-Jerusalem levende niets op. Of het kwam door de wensbriefjes wélke men bij de Klaagmuur tussen de stenen mag leggen, zal altijd een vraag blij venma ar plotseling kwam de zoekgeraakte groep aanwandelen. Ook de avond in het hotel bracht een „breuk" teweeg, al was dat hert. logisch gevolg van de vermoeide dag. Hat merendeel dook onmid dellijk in bed, maar enkele „doordouwers" gingen door en bouwden nog eefl klein feestje. i Zaterdagmorgen wachtte het. :-vgegeJschap een één uur duren. ;;'yjv i v sieve controle, de moeilijk kij kende veiligheidspolitie bleek door de naam Cruyff en het maken van kop- en voetbewe gingen te vermurwen om ten slotte alle koffers van de nodi ge veiligheidsstempels te fVwraMi'-'V,»-; dub Ha poel-Na thanya was het een complete verrassing tevens HBSS'er Dik Aaldljk met vrouw Ëllie (toevallig voor zaken aanwezig) tussen de afhalers te treffen. Eeiste daad in het hotd in Na- „BREUK" Overigens beleefde ook de grote groep welke per bus reisde nog een' „angst?g" avontuur, want tijdens het bezoek aan Jeruzalem plotseling brak het peloton HBSS'ers doormidden VERMOEID Hoé vermoeiend het geweest, was bewees de volgende mor gen, toen ondanks het geplan de tijdstip, haaf tien, nog nie mand aan de ontbijttafel was - verschenen. Dè diepe zuchten van de hotel-eigenaresse moe ten gehoord zijn, want lang- zaam maar zeker kwam HBSS tot léven. Om overigiens weer -even later van de rust te kunnen genieten want ook -Hotel Hof in Nathanya. Ge tuige de HBSS-vlag drie we ken lang .Schiedams bezit. deze woensdag, stond als rust dag op het programma. WEDSTRIJD 's Avonds de eerste wedstrijd diegebruikelijk in Israel, een reéds. in voetbaltenue gesto ken HBSS deed afreizen naar het Wingate Institute, de grootste sportschool van Is rael. Tegenstander was de jeugdploeg van Maooabi-Na- thanya (te vergelijken met de betaalde jeugd van Feyen- oord), twee jaar terug, kam pioen van Israel en afgelopen seizoen geëindigd op de derde plhais. '-V Tegen de verwachting in nam HBSS reeds in de eerste helft het heft in handen en was door. schoten van Cees Teerds en Wim Houtman dicht bij een treffer. Een treffer die er overigens toch kwam toen Jan van TUborg een verkeerde te rugspeelbal omzette 'in een doelpunt: 1—d. Een stand die kort voor rust werd terugge- bracht tot 1—1 toén doelman Rijk van Veen, tot dat mo ment weinig te doeni moest capituleren voor een schot van Maccabls's middenvoor. Een doelpunt overigens welke het gevolg was door slecht wegwerken in de verdediging. TEGENVALLER Eep tegenvaller voor dè.Sehie- damse formatie, waardoor le vens de rust volledig bleek verdwenen en de tweede helft aarad en-lij k minder goed - spel te zien gaf. Ondanks twee, wis sels bij Maecabi (beiden - spe lers van het eerste elfbal, uit komend in Israel's hoogste klasse) hield HBSS tot twee minuten voor het eindsignaal stand. Toen werd een fraai góhomen hoekschop resoluut langs de vergeefs reagerende jeugd-doelman Cees Verdam ingekopt2—1. Een resultaat dat'voor het volle- dige gezelschap een teieur- stelling, betekende omdat een beter resultaat, bij voorbeeld -een gelijkspel, de verhouding juister zou' hebb en weergege- ven.,.-;; INTERESSANT Uitgerust van deze wedstrijd- bracht een Er-els sprekende igids 'hot gezi chap donder da-gmorgen. naar Haifa, het: .Camelgebergte en de tempel', van Bahaga. Overigens een uiterst interessante dag door-, dat tevens een bezoek ge bracht werd aan het uiterste noordenvan. Israel (Rosh Ha-; nikna), grensgebied tussen Is-, rael en Libanon, een kabel-y baantjeover de Middellandse Zee, een bezoek aan d« fftftóv ten en. op de terugreis nog een korte stop in Cesarea. Vrijdag stond weer volledig in het teken van die zon en het strand. Niet echter voor Har ry Jonkman die door bemid deling van een disc-Jockey als. gastspeler zou meespelen een zogenaamd „café-dlftri"- Harry moest aantreden tegen een elftal van een jeugdge* vangenis. Een. vier ma*5 tel- lend gezelschap (je), Harry met echtgenote en ik mijn vrouw, (Rien Klink red.) - werden in de gevangenis bracht waar de wedstrijd plaatsvinden. Een wedstrijd die.dóór ruim honderd van de vierhonderd aanwezige genen werd bijgewoond, uitk aard onder de nodige bewaj king. De „thuisclub" won de, wedstrijd tenslotte met 6— hetgeen bij elk doelpunt eeiy héls spektakel, veroorzaakte^. Na de wedstrijd werd het gr0®?* je in een soort dievenwagetf weer bij het hotel afgeleven? waar Harry plotseling naanv gemaakt blijkt te hebben e» voortaan als „Harry de Boef e - door het leven zal jnoctt® gaan. ,.>;v De avond werd door bet schap doorgebracht op de vele terrasjes of dansend op (fi) muziek van een Israëlisch oi kest- Al met al hebben we b1^ hier geweldig naar ons zijn er geen problemen en nieten we met volle teugen. Rien Klink

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4