„Reaktie bewoners van Broekweg en omgeving vind ik onvoorstelbaar Jeugdfestijn met clowns en goochelaar afgesloten Geen subsidie voor 'De Uithof' m WAL! l)() n.v. Wethouder mevr. L. van Duijn-Spruijt: Gevonden voorwerpen Schaatscentrum in de knel SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 28 JULI 1972 W- Vlaardingen „Ik heb wel begrip voor de bezorgdheid van die mensen. De publi citeit rond de woonwagen bewoners is de laatste tijd nu eenmaal niet zo positief geweest. Maar als er moei lijkheden zijn met een aan tal buitenlandse werkne mers. met woonwagenbe woners of, in het buiten land, met Nederlanders, "'dan is het niet juist om er de hele groep op aan te zien", zo reageert wethou- der mevrouw L. van Duijn-Spruijt op de bezwn- ren, die zijn gerezen tegen de stichting van een woon- - wagenkamp in de Broek polder. Deze uitspraak geldt voor het protest van de rijvereni- ,nA ging »Die Flardingha Rui ters", maar in veel mindere mate voor een brief met 53 00 handtekeningen van be- JT woners van de Broek weg en omgeving, die vreesden dat „de waarde van de wo ningen en de woonwijk door de stichting van het 8W woonwagenkamp zal da- len". Daarover zegt de wet houder: „Dat die brief is gestuurd vind ik heel jam mer. Een dergelijke reactie im komt. mij onvoorstelbaar .voor"» Mevrouw Van Duijn is eigenlijk een beetje verbaasd ovér de reacties. Verbaasd, omdat de - plannen nog maar in het be- - glnstadium verkeren. „Half' •0w;'-wlhei ontvingen wij een uitnodi- I ging van Gedeputeerde Staten om eens te komen praten over - een klein woonwagenkamp, maximaal vijftien wagens, in onze gemeente. In Schiedam is een kamp voor 45 wagens, dat in de toekomst moet ver dwijnen. De minister wil geen grotere kampen (60 tot 80 wa gens), maar ziet meer in wat regionale kleinere voorzienin- gen", zo vertelt zij, ALTERNATIEVEN „Op onze afdeling hebben we de mogelijkheden bekeken. Met de kaart van Vlaardingen zijn wethouder Mooij en ik, verge zeld door een aantal personen iffl IOC door Willem Uilenbroek van onze afdelingen, naar GS gegaan. We hadden drie alter natieven. In de eerste plaats in "Holy-Noord op een hoekje bij de begraafplaats, maar dit werd door GS afgekeurd. Men gaf als argument, dat een kamp van vijftien wagens te klein is om voorzieningen, als bijvoorbeeld .een school, te treffen. De woonwagens zou den dan veel te excentrisch staan". „Tweede mogelijkheid: op het weiland in de Broekpolder, parallel aan de rijksweg. Be halve het bezwaar, dat dit thans wordt gebruikt door „Die Flardingha Ruiters" achtten GS dit plekje ook on geschikt, omdat het mogelijk tezijnertijd de entree tot een nieuwe woonwijk moet wor- den". Daarom is gekozen voor.de der de mogelijkheid: een stuk grond ten westen van het volkstuincomplex, achter het 'wievrouw L. van Duijn-Spruijt begrip voor bezorgdheid Dit is het woonwagenkamp In'Schiedam." Volgens de Vlaardingse wet houder wonen er allervriendelijkste mensen, die ech ter aan een nor male woning niet kunnen wennen. geprojecteerde benzinestation langs de rijksweg. Hier is een terrein, met een. oppervlakte van 1,9 hectare. Eén hectare daarvan is voldoende voor de vijftien wagens. De overige grond kan dan met groen wor den beplant. mmmmrn WÊmmm Over de verdere procedure ver volgt mevrouw Van Duijn: „Hiermee zijn wij naar onze overige collegeleden gestapt. We hebben onze medewerking aan de totstandkoming toege zegd onder de voorwaarde, dat het rijk 95 procent van de stichtingskosten voor haar. re kening neemt". Verder'zijn we met de plannen nog niet. Daarom was ik ver wonderd, dat nu al door som migen wordt geprotesteerd. Maar ik ben er wel blij mee. Wij willen GS een brief sturen nog zoeken of er een andere plaats kan worden gevonden. „In ieder geval verwacht ik, dat GS de bezwaren van de betrokkenen nog eens wil bo ren. Eigenlijk zon Ik een hoor zitting over deze kwestfe noodzakelijk vinden", aldus mevrouw Van Duijn. Mevrouw Van Duijn verwacht geen moeilijkheden met de woonwagenbewoners. „Ik ben naar het Schiedamse kamp geweest en daar heb ik zeer aardige mensen ontmoet, dia gewoon aan een huis niet kun nen wennen. Wij hebben met hen rekening te houden. We moeten ze net als alle andere Nederlanders behandelen". Wat GS precies wil is de wet houder nog niet helemaal dui delijk. Zij vermoedt dat bet een kamp voor vaste bewo ners moet worden en niet voor doortrekkende woonwagens. Daarom wordt bij GS ook naar voren gebracht, dat het bedoelde terreintje binnen een gebied ligt, waar Rijnmond in verband met het overschrij den van de stanknorm geen toestemming voor woning bouw geeft. RATTEN Over de grote aantallen ratten, die volgens „Die Flardingha Ruiters" in het gebied voorko men is de wethouder sen beet je geschrokken. Overal in Vlaardingen heb je last van die beesten. Dat er daar meer zitten is niet zo vreemd, door dat de vuilnistbelt daar ligt. Maar dat het om zulke, grote aantallen gaat wist ik niet. We zullen die ratten intensief moeten bestrijden. Ze vormen, niet alleen een gevaar voor de eventuele woonwagenbewo ners, maar voor het hele ge bied. Denk alleen al eens aan de dagjesmensen, die zich langs de Vlaardingse Vaart ophouden of aan hen, die in dit water zwemmen". M met al ziet de wethouder ove rigens niet, dat het kamp snel zal zijn gerealiseerd. Eerst moeten GS nog een definitieve beslissing over de plaats ne men, daarna is goedkeuring van de raad nodig. Dan moet voor de noodzakelijke voorzie ningen, zoals grondverhar- ding, toiletpartijen, gas, wa ter en elektriciteit worden ge zorgd. „Ik denk dat het nog wel één of twee jaar duurt, voordat het kamp er is. In de raad reken ik eerlijk gezegd niet op zo veel problemen. Denk maar aan alle huilpartijen, want zo mogen ze toch wel worden ge noemd, van veel raadsleden een paar maanden.geleden om toch eens voorzieningen in het Schiedamse kamp te tref fen. Dat kamp zal nog wei een jaar of tien blijven bestaan. Door alle investeringen,die daarin, zijn gestopt, kandat moeilijk binnen een paar Jaar worden gesloten". waarin wordt gewezen op de belangen van de leden van de rijvereniglng, de padvinders en de volkstuinliefhebbers, die In de onmiddellijke - omgeving van de plaats waar het kamp zou kunnen komen, hun ac commodatie hebben". Woensdag komt de brief die b. en w. naar GS willen sturen en de bezwaren van de rijver- eniging en van de bewoners van de Broekweg en omge ving in de gemeenteraad. blijft de stichting van het woonwagenkamp beperkt tot medewerking en vijf procent van de stichtingskosten. HOORZITTING Daarna is het verder een zaak Mogelijk zullen GS naar aanleï- van GS. Voor de gemeente ding van de protesten toch WlKHOOGVUETSTJtAAT4.ra.3424» SHQWSOOMt SCHIEDAMS EWEG 73 Schiedam Het jeugdfestijn is vandaag op spectaculaire wij ze afgesloten. Een gooche laar, een jongleur, een clown en het duo de „Diabolo's", hebben op deze laatste dag de kinderen aan het lachen, twij felen, staren en luisteren ge bracht. Tien dagen lang hebben de Schiedamse kinderen van zes tot twaalf jaar kunnen spelen, springen, bakken, lassen, tik ken, naaien en kunnen schom melen op het jeugdfestijn in de Margriethal. Iedere dag is «r een jeugdfestijnkrant ver schenen, de jeugdige bezoe- kertjes konden hierin hun me ning geven over het jeugdfes tijn. Ronald Prince schrijft; „Ik vind het hier erg leuk. De eerste week was het hier niet zo erg leuk, want het luchtbed was er nog niet. Je moet wel goed op je spullen letten, want je bent zo iets kwijt. Ik hoop dat het jeugdfestijn er volgend jaar weer is. Daag!" Tussen de bedrijven door zijn ook nog verjaardagen gevierd van de medewerkers in de Margriethal. Joop Heheman gespeeld. Vrijwel alle stands waren er bij betrokken en in het spel waren verschillende opdrachten verwerkt. Gemid deld hebben ongeveer 500 kin deren het jeugdfestijn be zócht. Vooral de laatste re genachtige dagen was het erg druk. die de filmapparatuur bedien de, was een dezer dagen ja rig. De veie film-kijkertjes en bezoekertjes van het jeugdfes tijn hebben hem gefeliciteerd. Astrid van de Tonnekreek schrijft in de jeugdfestijn krant van woensdag: „Ik vind het Jeugdfestijn het leukste wat er is. En vooral typen, want met typen ken je mooier schrijven. Maar toch vind ik het luchtbed het leukst. Ik pipt er altijd op." Tijdens het jeugdfestijn is ook nog een levend ganzenbord Te bevragen aan het Hoofdbu reau van Politie te Schiedam dagelijks van «9.DO uur, tot 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: etui met drie sleu tels; bril; auto-sieutels; mo tor-zijtas met inh.; kunstge bit; koevoet (breekijzer); bei ge regenjas, zwarte regen broek; spijkerbroek; doublé schakelaarmbandje; dames horloge; knipportemonnee met inh. Zwart bastaardhondje, Dieren tehuis, Sint .Annazusterstraat 45, Schiedam. .Te bevragen bij de vinders: Ring met 3 sleutels, Postkantoor Schiedam; donker bruine da- mesbrll in etui; Van Drunen, Alb. van Raalteptein 104: Ronson aansteker, Baart- mans, Schiedamseweg 235; Postidentiteltskaart, mevrouw Markx, van Tïenhovenstraat 48; donker blauw kinder-san- daaltje, van Sepers, Burge meester van Haarenlaan 574, tel. 707849; blazer, De Bruin, Zwaluwlaan 16; zwarte regen broek, van der Linde, Burge meester van Haarenlaan 1265, tel. 702521; bruin suède jasje, C. J. A. Muysson, Prof. Aal- berselaan 64; 3/4 heren regen jas, P. Visser, Peter van An- rooylaan 54; goudkleurig han gertje met steen, Bruggeling, Burgemeester van Haaren laan 1205, tel. 702400; goud kleurig polshorloge, Kees Ver kerk, Tollenstraat 19; goud kleurig herenhorloge, me vrouw Lowes, Van Qstadelaan 65a; herenportemonnee, M. Kleinekoord, Rotterdamsedijk 200, tel. 265310; plastic tas met Inh., witte bikini en badhand doeken, mevrouw Lerot, Nieuwlandpiein 23, af te halen, bad Groenoord; portefeuille met Inh., S. van der Spek, L. de Colignystraat 37, Vlaardingen B. en w. zijn niet bereid om het schaats centrum „De Uithof" finan ciële steun te geven. Dit heb ben zij beslist in overleg met de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. Het schaatscentrum „De Uit hof" is in de polder met de ge lijknamige naam, op de grens van bet Westland en Den Haag. in aanbouw. Het zal lig gen binnen een cirkel van 25 kilometer rond één miljoen in woners. Half oktober zou het in gebruik moeten worden ge nomen. Zowel 's winters als 's zomers zullen de schaats liefhebbers terecht kunnen. Het gemeentebestuur van Den Haag maakte de realisering van het particulier initiatief tot de bouw mogelijk door ga rantie van rente en aflossing van een door de stichting te sluiten geldlening van ruim zes miljoen gulden. De stich ting meent, dat meerdere in stanties en zeker niet de ge meente Den Haag alleen voor een dergelijk project finan cieel moet opdraaien. „Het zou billijk en logisch zijn de verdere gelden te verkrij gen vanuit verschillende rich tingen mede op grond van de regiogedachte", zo schrijft de Stichting aan de raad. „Wij vragen uw raad ons te steu nen, zowel moreel als finan cieel. „De Uithof" vervult Im mers een duidelijk regionale recreatieve functie. Mag een suggestie zijn uw eventuele B; en w. geven toe, dat de ac- bijdrage te bepalen op basis commodatie van meer dan Het In aanbouw schaatscentrum. zijnde van een bedrag van één gul den per inwoner van de ge meente?" plaatselijke betekenis zal zijn. De verwachting, dat ook Viaardingers van het nieuwe complex gebruik zullen ma ken is echter voor het college onvoldoende aanleiding een subsidie te verlenen. „Ver scheidene Vlaardingse Ingeze tenon bezoeken ook elders ge legen ijsbanen, waarvoor wij evenmin subsidies beschik baar stellen", stelt het colle ge. B. en w. wijzen er tenslotte op, dat ook in Vlaardingen. initia tieven worden ontplooid om te komen tot de stichting van een kunstijsbaan. citroen .j AFDELING VERKOOP:.' TEL. 2637.05

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3