medailles voor en op de markt VM DE IJSCLUB RUDIE LIEBRECHTS CONDÏTIETRAINER Nationaal concours Chevron Hoekse profronde 25.000 piek voor B-elftallen Driemanschap gaat training regelen v SVDPW begint met deling Ties van Duppen traint weer Woendagavond tiende seizoenzege Van onze sportredactie Hoek van Holland Leo. Duyndam koerst woensdag dicht bij huis. Bij het ont-; breken van de rondes van; Honselersdijk en Poeldijk (waar zondag 20 augustus wel amateurs, nieuwelin gen en adspiranten rijden) op de professionele wicler- kalender is de ronde van Hoek van Holland in feite „de" thuiswedstrijd voor de Westlandse wieïervédet- te. Tussen zijn woonplaats Poeldijk en de Hoek liggen immers niet meer dan en kele kilometers. MAANDAG 31 JULI 1972 Rob de Gier (achteraan) was goed voor twee maai zilver. 9 Frieke Buys had reden tot lachen: Munchen. Schiedam In een aantrekker lijke wedstrijd oefende' SVDPW tegen Rockanje naaf een. 0—0 deling. De ploeg van trainer Sander Hoek leek hel duel winnend le besluiten maar Uvee treffers vonden geen genade in de ogen van de scheidsrechter. Vooral hei afkeuren van het -»erste doel» punt, buitenspel, was twijfel' achtig. De tweede treffe* werd terecht op dezelfde grom den afgekeurd. Duidelijk was dat belde ploegen nog proble men hadden met de conditie met op de achtergrond weeën van de vakar.iie. daardoor speelde SVDPW rr^l drie invallers en probeerdfl het in de tweede helft een dn' dere formatie door twee wi& seis toe te passen. Van sportredactie Utrecht Hoewel de Vlaar dingse Zwem Club zich het voorbije weekeinde toch nog op de markt heeft gevoegd met drie gouden medailles (Frieke Bays 2x en Marianne Vermaal) moeten de nationa le zomerkampiocnschappen in het Utrechtse bad „Den Hom mel" voor de meeste Vlaar dingse zwemmers een teleur stelling zijn geweest. Anders dan het Schiedamse SZC, dat voornamelijk in het superduo Bcnééé van der Kuil/Ruud Pij per aan een marge van zes maai gottd kwam, heeft VZC jaren achtereen de hegemonie In de vaderlandse rwemwe- reid gehad. Hoe ontstaat ineens zo'n kente ring in prestaties. Gebrek aan doorstroming? Het is in ieder geval verval, dat scheidende ■trainer Wim van Kranenburg (Per i september) uitlegt. Verklaring: „Ik heb met m'n pupi'ien hard gewerkt voor deze nationale kampioen schappen en over *t algemeen ben ik niet ontevreden. Uitge zonderd dan de kleintjes, waarvan ik meer had ver wacht, zijn de tijden van de meeste zwemmers vooruit ge gaan". Is de concurrentie groter? „Dat wel, maar het is, dacht ik, een normaal verschijnsel dat een zwernformatie niet jaren ach tereen aan de vaderlandse top kan'staan. Dat zie je b v. nu maar aan PSV dat ook aardig is Weggezakt. Daarentegen wordt de afstand tussen slok op ZlAN en de rest van de zwemdubs in ons land steeds groter. Maar dat heeft ook z'n 'oorzaken. Over de hele breed- te heeft VZC talent {lees alle leeftijdsgroepen) maar voor enkelen geldt: het kleine beet je om de absolute top te berei ken, ontbreekt hen nog. We hebben, om enkele voorbeel den aan te halen, veel pech gehad met ziekten. Bettie Schuyt, één van de talenten, is erg verkouden geworden in ons trainingskamp en Frits Jan Edelijn. die vorig jaar n°S goed was voor drie maal goud en twee zilver in Leeu warden, is ziek geworden. Een uitschieter is echter Rob de Gier geweest die tweemaal zilver greep en op zijn eerste nationale kampioenschappen een hele goede beurt heeft &e- maakS". Maar de rest bleef achter! Wim van Kranen burg: „ja, van Cora Schouten had je misschien wel iets meer mogen verwachten, maar daar heb ik geen be moeienis meer mee. Vorig jaar augustus paste zij met haar i.oi nog in de 4x100 esta fetteploeg voor München, maar toen ze in Rijswijk niet voldeed aan de limiet, had ik het gedaan. Ze gal er m'j de schuld van en ging met een andere trainer jn zee. Resul- taat: heeft nu weinig geïm- poneerd. Wat een geluk dat ik daar de schuld niet van kan krijgen". Intussen al met va kantie vertrokken Tb"" Roomyn van 55ZC: „Eerzucn- tige René van der Kuil heeft z'n zin gehad mei.z'n medail les. Samen met Ruud Pijper had hij geen besoignes .voor jtfünchen over wel of geen li miet halen". Talent Diane Edelijn kwam in het stuk niet veel voor. Van onze sportredactie Ylaardingen De afdeling hen gelsport van Je personeels vereniging Chevron houdt, op 12 augustus a.s. een nationaal concours in,het water van de Trekvlïct gemeente Maas land. Een stuk viswater gele gen tussen grienden en wei land waar de deelnemers té vens volop van de natuur kun nen genieten. Voor het concours kunnen korp sen van vijf sportvissers maar ook individuflen in schrijven. Leden van hengel sportverenigingen maar ook niet georganiseerden. De or ganisatie van Chevron richt hiermee een uitdaging aan de hengelaars uit het gehele Wa terweggebied voor deze gele genheid de lange hengel te strekken in een duel met de traditionele coneoursvissers. Br zijn waardevolle prijzen te verdienen en voor de beste korpsen en individuelen bo vendien eremetaal. De loting voor de „visstekken" vindt plaats op woensdag 2 augus tus In café De Oude Markt te Vlaardingen, 's avonds om 20 uur. Vooraf bestaat gelegenheid als nog voor het concours in te schrijven. Adressen van voor inschrijving: De heer W. Gooi en, Parallelweg 1.14c, telefoon 34.91.41. Voor Rotterdam en Schiedam bij 'de heer A. N. v. Biezen, Schubertplein 209, Schiedam, telefoon 70.84.85. De prijsuitreiking vindt plaats onmiddellijk na het concours eveneens in café De Oude Markt. Schiedam Toonde Ties van jfDuppen zich enkele weken ge gleden uiterst ontevreden met J zfn SVV'erschap, (de ex-Her- roes DVS'er gaf de voorkeur aan een jaar op non-actief) thans blijkt dat hij op z'n eer dere beslissing is teruggeko men. Van Dupp'j-, traiut *veer. maar weet nu ook een dubbplc- concurrentie vóór zich, want juist door zijn weigering con tracteerde SVV nog juist voor hit sluiten van de transfer markt CW'er Dik Kros. Daarom ook 3s Duyndam er op gebrand zijn erelijst in Hoek van Holland uit te breiden. Wanneer Leo de tien triomfen nieteerder, vol maakt zou dat feest best eens voor eigen volk ge-; vterd kunnen, worden. In die.reeks van negen over-: winningen, prijken, zoals ongetwijfeld bekend is, reeds een etappezege in de Tour wdë France en o.m. winst in de ronde van Feyenoord en Belgische koersen.. De. concurrentie in' Hoek van Holland zal het „de Duyn" na tuurlijk niet cadeau geven. Rotterdamse wielervereniging Ahoy'in samenwerkingmët: manager Charles Ruys ver antwoordelijk voor de organ!- satie van het spektakel, stelt allés in het werk om een zo sterk mogelijkveld aan het vertrek te brengen. Gezien de vloed van premies verleden jaar is dat een nndet al te las tige zaak. Zo is woensdagavond om 18 uur het starten zeker van o.a. René Pijnen, Belgisch demy kampioen Theo Verschueren, ex-wereldkampioen bij de stayers Jaap Oudkerk, oud-re- genboogtruidrager Harm Ot- tenbros en voorts Amerikaan se, Australische eii Belgische coureurs. De renners rijden in De Hoek zestig ronden (100 kilome ter) op het parcours Prins Hendrikstraat, Rietdijk-? straat,- Cordesstraat én Lichttörenstraat. De toe gang is vnj. door Bas van den Berg Utrecht Op de laatste (regenachtige) dag NK zwemmen heeft Marianne Vermaat alsnog alle twijfels van zich af geworpen. Onder grote spanning klokte zij zondagmid dag 1.08.4 op de 100 rug en vergoedde daarmee de „schande" van de halve finale (1.09.2). De controletijd om haar vorm te bewijzen was uiterst scherp: 108. Ook voor de zestienjarige Vlaardingse bete kende dat goud naast Frieke Buys. De „must" voor Ma rianne om een tijd te realiseren voor handhaven in de Olympische ploeg leek een grote opgave. Geplaagd door astma, waar voor zij behandeld is door bondsarts dr. Kessel en het feit dat Curacaose Enith Brigitha zich donderdag avond al opwierp als on verwachte rugslagvedette (1.07.3, hetgeen een Neder lands record betekende en de beste tijd van de wereld 'dit seizoen) maakte de. „Daarom ook", redeneerde Vlaardingse onzeker. „Daarom ook", redeneerde haar trainer "Wini van Kra nenburg, „heb ik Marianne zaterdag meegenomen naar het KNVB-centrum in Zeist waar wij golf hebben gespeeld". WaardoorMa rianne de spanning zondag middag verdroeg en zich plaatste voor Manchen. plaatste voor München. Overigens had Marianne meer van Enith Brigitha die zich verder gaat specia liseren op de vrije slag. „omdat", constateerden bondscoaches Van Dam en Schreurs „de halve finale 100 meter rugslag in Mün chen maar drie nummers afligt van de 200 nieter vrije slag (finale) Daarom blijft ook het voornaamste doel van Brigitha het Euro pees record op de 100 me ter vrij." De zwembond zóuEnith Brigitha pas eventueel voor de rugslag kunnen benoemen wan neer één van de geselec teerden uitvalt. zij in de hal-ve finale als eer ste was geklokt in 1.07.1. Za- - terdagmid-dag kwam Frief.ce tot. 1.06,7 met op de tweede plaats Anke Rijnders in 1.06.8. De derdé Plaats was voor. El len. van Rheenen in 1-03.8 Niet alleen goud zaterdag, maar. tevens* brons veroverde Ma- rianné Vermaat op de 200 rug. Haar tijd; (2.30.1) lag echter ruimschoots achter Annema- rie V Gróen van. Haarden; 2:26.6, die1' de eerste plaats kreeg. Tweede werd 2.29.5. - Naast; de gouden medailles plaatste René van der Kuil er zaterdag ook nog een zilveren tégen raan -op.: de 40ö. meter;, wisselslagpers. héren. Zijn tijd was 5.01.8 en die van:win,-': naar Robin Wouterihg van Zeemadht L57.9. Wim Mulder van Zwemlust'Den Hommel greeip met 5-02.5 het brons. Op de 100 meter vlinderslag -he ren fimste RuufPijper in vijf- de positie (1.01.8), terwijl Vlaardinger Ruud Beele er 1.04.1 over deed. Hetgeen een zevende plaats betekende. Op de 4 x 100 meter wisselslag dames viel VZC net naast het brons met zijn 4.47.6, Het Y noteerde 4.47.1 terwijl ZIAN de tweede plaats kreeg met 4.43.7. Het goud was zaterdags voor Zwemlust/Den Ho-mmel, dat tevenseen nieuw natio naal record registreerde. Bij de 'heren estafettes finiste VZC in 4.29.5, terwijl winnaar het Y een tijd afdrukte van 4.06.9. Het zilver was hier ook voor ZIAN in 4.09.5 SZC liet het bij de estafettes afweten. Zondagmiddag had Rer.é van der Kuil tegen geweldenaar Ton van Klooster van Naar- den weinig in te brengen op de 400 meter vrije slag heren. De Schiedammer werd ge klokt als vijfde (4.23.3), terwijl van Klooster rhet zijn 4.09.7 een nieuw nationaal record vestigde De tweeds plaats Concentratie: Marianne Vermaat voor de 100 m rugslag. Zij leverde het bewijs voor München. was voor Peter Prijdekker (4.11.4) en het brons voor Bert Bergsma (4.18.9) Ruud Pijper kwam op de 200 meter vlinderslag G.l sec, te kort cm Haagse Bert Elzerman voor ..het (bronzen) hoofd te stoten,- De Schiedammer had: een tijd nodig van 2.19.7 terwijl Roger van Hamburg op 2.12 rond kwam. Tweede werd Arnold Rood van Het Y in 2.13.1. Een tegenvaller registreerde gistermiddag Frieke Buys op de 200 meter vlinder. Haar 2.25.2 in de halve finale maak te het startbeiwijs voor de Olympische Spelen reeds mo gelijk (controletijd 2,26.5), maar zondagmiddag zwom zij 2.27.4. Evenwel genoeg voor goud voor de zwemster van VZC, die daarmee Tineke Wolthuis uit het Groningse op afstand hield (2.30.3) Yolanda Aggenbach van Zeemacht greep het brons in 2.30,5, Des- sondariks was Wim van Kra nenburg tevreden over zijn pupil. Zoals ook over Marian ne Vermaat waarover hij zei: „Vergeet niet dat de controle Üjd voor München extra scherp is vastgesteld omdat er drie gegadigden zijn. An ders wa3 er geklokt bij 1.08.5 en nu was dit 1.08. HERSTEL Het weekeinde heeft trouwens voor - de Vlaardingse Zwem Club nog iets goed gemaakt, want zaterdag vuoverde Frieke Buys voor de eerste maal goud op de 100 vlinder. Hetgeen uiteraard in de lijn der verwachtingen lag, omdat Vlaardingen Het komende seizoen zal de Vlaardingse IJsclub niet meer kunnen beschikken over trainer Jorrit Jorritsma.ala conditie-trainer.! In plaats daarvan is een soort driemanschap geformeerd, bestaande uit Rudie Liebrechts, Herman van der Lugt en Gerrit Moerman, die het totale trainerschap voor hun rekening gaan nemen. Twee jaar lang heeft Jorritsma als conditietrainer gewerkt, maar in verband met zijn ver huizing naarhet Noordhol landse Bergen was die taak niet meer mogelijk. Rudie Liebrechts verzorgt intussen al twee jaar de ijstrainmg op de kunstijsbaan in Utrecht. Gerrit Moerman trainde bij de Vlaardingse IJsclub en de schaatsvereniging Rotterdam. Als junior werd hij kampioen van Zuid-Holland en was on middellijk bereid als tweede trainer te gaan fungeren om dat hij zelf niet verwacht aan wedstrijden te gaan deelne men. Herman van der Lugt, beter be kend 2!» Oom Karman, leidd* vorig jaar de beginr.eracursu/* ijstraining en zal het komende seizoen de Vlaardingsé jeugd tussen de 8 en 13 jaar opvan gen als ijstrainer. Bovendien zal hij de pupillen die reeds aan een beginnerscursus heb ben deelgenomen, nu ook schaatsvaardigheid in condi tioneel opzicht gaan bijbren gen. De Vlaardingse ijsclub heeft met de trainers van gedach ten gewisseld over program ma's en uitbreiding van de ac tiviteiten, nu ook de kunstijs baan Uithof in Den Haag in het komende seizoen gereed gaat komen. De verwachting is dat de jeugd'het tot stand komen van deze nieuwe ac commodatie zal toejuichen en hirTin mogelijkheden Gerrit Moerman, één van de drie ijstrainers bij de Vlaar dingse IJsclub. zién déze tak van sport te gaan beoefenen of uit te brei den. In het district Westland is de Vlaardingse IJsclub nog steeds de enige vereniging met een gespecialiseerde trai ning voor hét hardrijden. Voor" hetkomende seizoen ligt 'J- in de bedoeling dat de hard rijders veer tweemaal per week les gaan krijgen. Maar ook de schaatsers die de sport meer als een „hobby" zien, komen m«.t d« nieuwe condi- rir»r»m-ran Mn trekken. Van onze sportredactie Voor Marianne Vermaat 'zijn daarvoor alle twijfels wel in getrokken, alleen Armemarie Groen van Naarden kreeg ook zondagmiddag weinig vat op haar niveau: 1.09,2 en de 18- jarige Haagse Jozien Elzer man (ZIAN) finiste in derde positie 1.09.5 Daarom rijst de j vraag wie Marianne Vermaat zal vergezellen op dat num- mer. Vlaardingen Het sectiebe- stuur betaald voetbal heeft voor de B-elftallen van de be taalde clubs de procedure bé kend gemaakt voor het spelen om de Henk Pcllikaanbeker. De verdeling van het beschik baar gestélde bedrag (van f 25.000,-) zal als volgt worden verdeeld: De eerste klas krijgt de beschikking over f 16.000,- en de tweede klas, waar Fortuna Vlaardingen en SVViji spelen, f 9000,-. Na de helft van de competitie, die dubbel is, ontvangen de nummers één van alle poules f 1500,-. Hetzelfde gebeurt aan het eind van de. competitie, dus na de tweede serie, van 14 wedstrijden. Ook hier geldt de bepaling, dat, indien een club reeds periodekampioen is ge weest, deze niet voor de twee de keer voor een prijs in aan merking kan komen. Dan ont vangt nummer 2 (of evt. no. 3) van de ranglijst van die perio de het befrag van 1500 gulden- De regeling van de periode-, kampioenen bij de Henk P et li- ka anbeker is niet van invloed op de promotie- en degrada tieregeling.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4