Veel kansen voor SV¥ Den Haag B Fortuna aan voeren a ■In i Hlil Dutina ook tegen DHC produktiefste SVV'er Satelliet drukt na rust door Martinit vanavond naar Graveland naar Heidelberg 1 PPSG ONTVANGT SVY-b 4 OVERWICHT KANSEN door Bas van den Berg AANVAL Ursus naar Excelsior Eerste kracht meting met Excelsior '20 TEMPO DE VRIJHEID Sehiedamse Boys blijft gaan Leen Boon nog geblesseerd Demonstratie korfbal SCH1EDAMSCHE COURANT DONDERDAG 3 AUGUSTUS '197J Delft Ook tegen tweede klasser DHC in Delft reikte SVV niet verder dan twee treffers. Waardoor na 's Gra- venzandse SV (02) en Excelsior (10) het totaal op vijf treffers voor kwam en Jan van de Velden geen enkele keer moest capituleren. Sterker dan in voorgaande oefen duels kampte de roodgroene voorhoede gisteravond met het missen van een indrukwekkende hoeveelheid kansen. Waarbij Dutina de score draaglijk hield door twee tref fers, daarmee zijn aandeel in de vijf opvoerend tot vier. Simpele pech stond een hogere uitslag in de weg; Wout van Meetoren binnenkant paal en Leen Warn aar vol op de lat, maar het missen van een serie doelrijpe mogelijk heden was eerder het gevolg van te gehaaste of onnauw keurige afwerking. Misschien was SW's drang naar een ruime score te groot, wantirriterend DHC - maakte problemen zodra het duidelijk stérkere SVV geraffineerd de aanval koos, Een geïrriteerd heid die tot uiting kwam op het middenveld waar Bakkes en Wamaar met simpel ge mak de Deiftse opzet reeds ontregelden. pHC-doelman Blok, en geen an der, hield SVV in.de beginfase slechts ex-CSVD'er van de Burg bracht Jan van de Vel den;, een keer in moeilijkhe den, al kan diens hoge knal op door Hans Soeters doel ook een mislukte voorzet zijn-geweest.... John Rijth.... in de tweede helft vervanger voor Dick v. d. Korput Dën Haag Fortuna Vlaardingen heeft één zekerheid: Ex- "cclsior was geen graadmeter, maar gisteravond, bij de sterke B-formatie van FC Den Haag, kwamen de fouten duidelijk aan het licht Overheerste de matige conditie, ^ie eenzijdigheid van de aanval en de zwakte van de tweede linje wanneer het op verdedigen aan kwam. Con clusie: Fortuna, dat door knappe reddingen van Peter Ei kelenboom slechts met 1—-0 verloor, speelde een uiterst "nuttig duel. Hoewel ook FC Den Haag dat Aanvaardde, zoals nieuwe manager Slager hef uit drukte: „Wij hebben nogal Jvat spelers uit het eerste in B-formatie zitten. Waar door we kunnen, zeggen dat -we de geLijke zijn van een eerste divisieclub". FC Den Haag stoeide dan ook met Topnamen: Dick Advocaat, Cees Weïrnar, Simon van yiiet, René Pas, Van der Burch enz. Spelers, die door hun grote routine stuk voor stuk de Vlaardingers voor talrijke problemen hebben gezet. Neem René Pas die voor rust veel vrij heid kreeg en dat samen met Simon van Vliet enke le malen besloot met harde schoten. Evenals trouwens Looie, die éénmaal een kanjer uitdeelde die doel man Eikelenboom prachtig wegsloeg. met snelle acties, veel vla het middenveld geleid doof Loch- - tenburgh, de Vlaardingse de fensie ontredderde. Kansen bij de vleet voor René Pas en Simon van Vliet, maar paal en ander geluk stonden goals in de weg. Totdat René Pas, nadat De Caluwe Eikeïen- boom had omspeeld, fraai in kopte: .1—0. Toen ook pakte Fortuna de draad weer op, maar ondanks snelle solo's van Aat Reygersberg en An ton Huyer, die zijn plaats nog zou moeten afstaan aan Aad de Heer, kwam Fortuna niet. Het kon hand in eigen boezem r steken...- van een snelle treffer. Een in zet van. Wout- van -Meeteren werd fraai gekeerd, terwijl de Dok. in de tweede, helft. (Dick Delftse-goalie enkele minuten - v'^* Korput vervangen, door later aan John van de Spek de vrije doortocht belette. Eén voorzet van Dik Kros beland de op Wout's knikkende hoofd maar de bal verdween buiten bereik van doelman Blok te gen de binnenkant paal. De blonde SW'er - kwam kort voor rust nogmaals in goede positie maar weer was het de Deiftse doelman die redde- Tekenénd voor "dit overwicht; John Rijth) kreeg -SW: vol doende kansen om de score naar een acceptabel totaal te voeren. Was de eerste kans raak: Dutina herstelde zich uitstekend ha een eerste schot tegen doelihan Blok, 0—1, een tweede k.ahs ontstaan uit een combinatie Rijth-Kros-Dutina werddoor. de laatste - gran dioos gemist. Om 'even later toch toe te slaan door een su blieme pass van Maarten van Beek te verzilveren:. 0—.2. Een,fase. waarin DHC duidelijk de verdedigende stelling ver liet en ook „dicht .bij een tref fer was. Razendsnelle Peter van de Meer schoot 'voorlangs terwijl v.d. Velden buiten be- reik; van z'n naamgenoot in het zijnet knalde. Evenals in .de.voorgaande ont- moetingen verliet.DikKros kort .voor. tijd hét!- veld en wérd' hu vervangeh.'.door Ties van Duppeh.,, In de slótfase verdeelden ..beidé- ploegen eensgezind de kansen.DHC kwam'.twee keer dicht/bij een' tegendoelpunt doordat iii'eer ste instantie Peter van - de Meer een nonchalante uitgooi Dutina, hier in fel-duel, bieèk ook gisteravond weer de produktiefste SVV'er, van. Jan .van de Velden onder schepte, terwijl even later .Piet Rpiheynfiks gehinderd - door, v.d. Boogaart bijna de -Deiftse /trefferivoor zijn reke ning nam. V SVV's mogelijkheden- waren .fraaier, maar eerètr miste Du- - tina: alle en voor. de dóefctnan terwijl :odk Ties.'van Duppen zich.liet verrassen door Blok's reaktievermogen. Opstelling SVV: Jan v.d. Vel- den, Dick v.d. Korput (John Rijth) Piet Romeyn, Rinus Steenbergen, Maarten van Beek, Ger. Bakkes, Leen-War- naar. John v.d. Spek, Dik Kros (Ties van Duppen), Wout van Me et eren,. Slobodan /Dutina.; ::/y; Scóreverlóop: 48e minuut 0—1, Dutina,/ 56e minuut0—2 Du- /tina.,? -./ l-W* Schiedam Ursus speeSt zater dag in Rotterdam de eerste oefenwedstrijd tegen het b-elf- tal van Excelsior, De wed strijd wordt gespeeld in het kader van Excelsior's'TO-jarig bestaan en wórdt voor trainer Poulus en z'n setektie meteen een serieuze, krachtmeting. De wedstrijd begint om 14.00 uur op Woudestein. Schiedam Ook Exce3sior'2Ö start zaterdag het oefenpro gramma met een wedstrijd tegen Woudrichem. Na de eer ste training van -afgelopen zondag is dit duel voor de se- lektie van trainer Monshou- wer de eerste krachtmeting in dit seizoen. De wedstrijd wordt gespeeld in Woudri chem. *koppenSleenberSen 'linkS' Sn Dik Kros (reeh!s! kIjkeh los hos Wouf van Mseteren (niet zichtbaar) over dit verda'digingsbiok zal Voor rust kwamen overigens de zwakheden van de roodgelen niet tert uiting, daar Fortuna lange tijd het initiatief had en via opkomende mannen als Cees Bouman en Johnnie Jan sen doelman Hennie Ardesch zekerheidshalve tot het uiter ste geconcentreerd moest zijn. Zo ook bij een driehoeks actie tussen Arie Don, Cees Bouman en Aat Reygersberg- Daarentegen had b.v. Loet Kwist te veel ontzag voor felle Van der. Burch en Anton Huyer wel snel is, maar de bal gevoeligheid nog in het on gewisse laat. Maar er is nog tijd om te oefenen. In verdedi gend opzicht maakte Fortuna voor rust al een zwakke in druk, waarin Ger Robbcmond en Ger Pijl uit „pure na asten- liefde' de bal Ongelukkig ge noeg enkele malen naar de Hagenaars deponeerden. Nochtans waren er kansen in V', het levendige duel in over vloed. >a» ju rust zou FC Dsn Haaf! ■het tempo gaan verhogen en Van onze sportredactie Vlaardingen De „ouverture' van Satelliet® oefencampagne begon tegen WF, dat tot aan de rust nog wel stand kon hon den, maar na rust bultte de thuisclub zijn overwicht in twee goals uit. Betgeen overi gens niet de eindstand was, want de Sehiedamse spits kreeg van de Vlaardingse de fensie éénmaal de vrfle loop en dat was 2—1. Tot aan de rust waren de Vlaar- dingers, onder nieuwe leiding van Jan Kramer, wel sterker, maar goals bleven uit. Koet sier t~acht na de thee de ope ning to. stand en Koos Netten profiteerde van een misver stand: 20, Het duel aan de Kethelweg werd geleld door Jan Pioeg. De wedstrijd tus sen de vierde elftallen van belde clubs ging niet door. Van onze sportredactie Vlaardingen Voor de jonge duiven (kweek 1972) worden de vlle gaf standen geleidelijk opgevoerd. Zaterdag en zon dag troffen ze weliswaar weertje met niet al te hoge temperaturen, doch kregen te maken met wind uit noordelij ke later naar noordwest draaiende richtingen. De snel heden lagen dan ook rond de 60 km. per uur. De Bond van zaterdagvliegers loste de duiven in St. GHslaln met voor de regio een afstand groot 168 km. Die van de PV dé Luchtbode gingen hier om 10.45 uur omhoog (429 stuks). De aankomst eerste duif, 13.44.04 bij B. Vletter; 2 6 23 mevr. Tielemans, die hiermee het hoogste aantal vlüchtpun- ten verzamelde, 3 12 M Kei- zerwaard, 4 P vd Made, 5 20 L Poldervaart, 7 8 17 25 W van Hulst, 9 G de Brabander, 10 G A van Vliet Sr, II A Wijntjes, 13 C Stolk, 14 comb. Goedege- buren-van Keulen, IS 18 21 M Scheper, 18 P v Gijn, 19 A van Toor, 22 C Bakker, 24 J Hein- sen. Aankomst laatst» prijs- dulf 14.31:47 uur. St. Ghlslain was ook het vlieg, station voor de Rotterdamse Bond waar de lossing even eens werd uitgesteld tot 30.50 uur. De PV Keer Weer uit Vlaardingen zette hiervoor 473 duiven in. Aankomst eerste duif 13.26.06 uur bij J, Hein- sius, 2 J Heindijk, 3 A van Gilst, 4 P Beckmann, 5 13 J Heinsius, 5 14 A Engelaan, 7 22 mej- J van Ingen, 8 J Snoey, 9 12 26 B Sim on en Zn, 10 comb, de Lïgt-Boomsma, li J H Verhey, 13 R Pietersz, 15 23 M Stuifzand. 17 en 21 M de Wit, 19 A Schouwen, 20 K B Snoei, 24 A Waardenburg. De 400 duiven van de F.V. de Snelheid in Maassluis werden pas om 11.00 uur gelost. Aan komst eerste duif 13.56 uur bij P. Chardon: 2 J van Dam en Zn, 3 A Moerman, 4 Jack van Buuren, 5 P Sonneveld, 6 M Jordaan* 7 P Chardon,' 3 C Broekhart en Zn, 9. A van Dorp 10 J Pastkamp. Aan komst laatste prijsduif 14.44 uur. P.V. Schiedam: In concours 218 duiven. Aankomst eerste duif 13.27.54 bij W vd Hoeven, 2 13 18 Th Stic be r, 3 8 9 J Paulus- sen, 4 18 en 23 Middendorp en Zn," 5 de Wit, 6 14 24 Frans Doejaaren, 11-12 J Wésterholt, .15 J Triel, 18 A Suttorp, 19 20 21 S Speelmeyer,'2^ 25 M Folk ter. Aankomst laatste prijs- |düif 13i52.44 uur. De Nederlandse Algemene Bond -vloog met de duiven uit St. Quentin (245 km). De P.V- de Vrijheid (Schiedam) nam deel met 461 duiven. Gelost om 10.20 uur arriveerde de eerste om 14.20.32 uur op het hok van G. Breur, 2 10 17 J Metaal, 3 14 20 P Pols, 4 G Barzilay, 5 13 G Lems (tevens prijs voor aangewezen duif) 6 E vd Lem, 7 T de Raay, 8 25 P Scheenloop, 9 L in 7t Hout, 11 Comb Boekhout-Krauwers, .12 M Putter. 15 23 comb W W Poort, 16 A P-vd.Berg,: 19 22 Ht Triel, 2I. A-vd" Tuyir, 24 J Bak ker. Aankomstlaatste prijs duif 15.05.QÖ uur. P.V. de Adelaar: in concours 443 duiven. Aankomst eerste duif 14.13.23 iiur W. Schoenmakers en Zn, 2 15 A Koevermans, 3 13 G vd Hurk, 4 10 M Schippers, 5 14 B.Moerman, 6 7. 24 comb. Tuinder en. Co, 8 20 P Verhart, 9 23 B Meyerink, 11 D Vink, 12 H Janse en Zn, 18 B Blanker, ,18 C Wjtberg, 19 JM Webers, 21 J Eggéns, 22 J Breur, 23 O Scheffer.Aankomst 'laatste Prijsduif 15.04.59 uur. Nagekomen tijdsmeldingen Ber gerac: P.V. de Adelaar 1 3 A Koeverman, eerste duif, niaandag 15.02.32 uur, 2 G vd' Hurk, 4 5 mevr G van Kuyk- Roodenburg, 6 9 H Jansê en Zn, 7 J Kroos, 8 L" de .Clerck Jr, 10 J M Webers, 11 D Hors- meyer. Laatste, prijsduif, maandag 20.49.33 uur. P.V. de Luchtbode: Aankomst eerste duif 11.56.59. uur bij A Wijntjes, 2 M Broek 13.05 uur, J Bel 15.44,21 uur: Het con tours - werd woensdag geslo ten. Toen waren 24 van de 28 prijzen verdiénd. Schiedam Als voorbereiding op de.' nieüWe 'competitie speelt vierdeklasser Martinit vanavond een oefenwedstrijd tegen'Sunlight in'Vlaardingen, Na de wedstrijd tegen Schie- damse Boys'betekent dit duel voor trainer Hoogènboom de tweede gelegenheid de selek tïe aan het werk te zien. Aan vang 18.30 uur. Schiedam Sehiedamse Boys is het dit seizoen duidelijk ernst. Speelde de formatie van trainer Boc.kkom afgelo pen zendag tégen het derde elftal Van Fortuna VI. en woensdagavond tegen Marti nit, zondag ontvangen de Boys OHVV uit Oudenhoorn. Waar mee Sehiedamse Boys duide lijk të kennen geeft dat het straks niet alleen over een fraai clubgebouw wenst te be schikken, maar tevens een elftal de competitie in .wil stu ren dat reeds 't juiste wed strijdritme in de benen voelt. Van onze sportredactie Vlaardingen Voor Fortuna's centraal ver dediger Leen Boon is de oefencampagne heel on gelukkig begonnen. Te gen Excelsior kreeg hij last van een oude (dij been) blessure, waar voor hij in 't laatste van d'e vorige competitie ook al niet meespeelde en hoewel herstel geboden is, moest de Vlaardin- ger ook 'gisteravond Fortuna's verrichtingen tegen de B-selectie van FC Den Haag vanuit de dug-out gadeslaan. De 1 kans is echter aanwezig dat hij komende zater- dag deels gaat meespe len tegen Maasdijk. Want het staat vast'dal Fortuna mankracht r.o- dig heeft in zijn eerste wedstrijd (competitie) tegen SW, omdat voor al gisteravond er aan het spel van beide ver dedigers Ger Robbe- mond en Ger Pijl nogal wat fouten kleefden. Vlaardingen Mejuffrouw Gra-Z veland uit Maasland is dezer week naar het Duitse HeideK- berg vertrokken, waar de; Olympische Spelen voor ge handicapten worden gehouden. De Nederlandse ploeg telt 43 léden. De-Maaslamdse doet mee aan hetonderdeel zwemmen. Zij wordt,, samen met de Neder landse ploèg, vrijdag 11 au gustus op vliegveld Soester- berg terug verwacht- Schiedam Of PPSC.er ookia- terdag in zal slagen een ruime zege te behalen, valt te be- twijfelen. Toch .zijn-dé vér* wacht ing en van de blauwwit- ten. die'onder de nieuwe trai ner Piet de'Wolf Schevenin; sen naar een 2—4 nederlaag speelden, hoog gespannen. De tegenstander van zaterdag'is het b-elftal van SVV waarin enkele spelers die nog volop kans maken voor het a-elftal. Van onze sportredactie Zaterdagmiddag om tien vpof: drie zal op het terrein van de voetbalvereniging Maasdijk een korfbal demonstratie worJ den gegeven tussen de team^ van Dijk vogels en de Hoeksé Sport Vereniging. De wedstrijd is tevens bedoeld als voorbereiding op de niets we competitie waar beid* ploegen elkaar wederom len ontmoeten. Het terreifl\£j' bereikbaar vla de zijweg de Oranjesluis bU het bek^ö4'/ torentje.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4