Geen kleedruimte RC Schiedam naar i^RC in Vlaardingen Sportdag DWS Holy-legioen naar Boxtel Yan Biezen vangt meeste vis SVV naar België Nationale baanwedstrijden op Schiedamse wielerbaan Maasdijk contra Fortnna ËÊÈÊÊêSSÊËsS mm I 9 Hans Ungen naai' Denemarken Reaktie van gemeente blijft uit. Clubkampioen- schap DC „Schiedam" Oefenduel GTB-Satelliet Oefenprogramma WK door Hans Soeters Damesvoetbal bij Satelliet SCHIEDAMSCHE COUEANT VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1972 "ft-;- Schiedam Een dezer dagen bereikte onze sportredactie een simpele mededeling: De wekelijkse clubontmoeting vporat deze keer niet verreden op het parcours in de *s-Graveland5epolder. De wedstrijd waaraan wordt deelge nomen door Pedaalridders, Hoekserenners, VRC de Cou reur, de Mol en RC Schiedam, wordt zondagmorgen ver reden op het parcours van de Coureur in Vlaardingen. Waarmee de rennersclub „Schiedam" blijk geeft in eer ste instantie door de knieën te zijn gegaan. Heeft moeten buigen omdat het tot op heden nog geen antwoord ont ving op een verzoek aan de gemeente. Ook voor de handbalteams van DWS gaat het seizoen komende week van start. Schiedam SW gaat zondag voor het eerst sinds tijden - weer eens op de buitenlandse jtoer. Dan gaat de selektie van oefenmeester Rinus Gosens naar bet Belgische Waregem, club van oefenmeester Hans Croon. Is het kontakt met de Belgische club volkomen nieuw, Hans Croon, is voor een aantal spelers een oude bekende. Trainde Croon vorig seizoen nog de ex-eredivieclub Volendam. en voordien het Axnersfoortse HVC, lange tijd was de jeugdige oefenmeester in dienst bij de Schiedam- tners. Toch. staat de wedstrijd tegen Waregem niet alleen in het teken van een uitstapje en het weerzien van de ex-SW» trainer. Voor Rinus Gosens is juist deze wedstrijd, waarin hij sterke tegenstand verwacht -een gunstige gelegenheid nog maals zijn selektie te testen. Iets- wat in oefenduels tegen 's Gravenzandse SV. Excel sior en DHC niet volledig tot uiting kwam. Vooral de nög niet gepasseerde defensie krijgt zondag de kans te be wijzen dat het voorkomen van treffers thans inderdaad beter afgaat- Aanvang van de wed strijd 18.00 uur Schiedam Vanavond start de JDamc'ub „Schiedam" met «en toernooi dat uiteindelijk de nieuwe verenigings-kam- pioen moet aanwijzen. Het toernooi wordt gespeeld vol gens het reeds enkele jaren gevolgde principe dat alle spelers een keer tegenover el kaar zullen zitten. Een tijdro vende geschiedenis die zelfs een half jaar in beslag kan ne- ïnen. Van de dertig deelne mers behoren Onlnk, den Hoer en de Vrijlanden tot de serieuze gegadigden, maar ook de jonge garde, Wiilemse en Mous kunnen voor een ver rassing zorgen. Als outsi ders; Piet Bastiaanse, Dik van der Schaik, R. BoeTsma en T. Tilman. Inlichtingen over de dam-mogelijkheden in Schiedam bij: A. Risseeuw, G.eext Reindertstraat J.6a, tel. 262204, of elke vrijdagavond in een der zalen van de Geref- Kerk „De Ark" in Groenoord» /Kethel. Schiedam GTB-trainer Van Kampen krijgt zaterdag de eerste gelegenheid zijn selek tie gade te slaan in de oefen wedstrijd tegen het vlaar- - ,dingse Satelliet. Waarmee een begin gemaakt wordt aan het nieuwe seizoen waarin de ver wachtingen rond de komende verrichtingen van _GTB opti mistisch gestemd zijn. hhiedam Zaterdag derde klasser VVK, vorig seizoen lange tijd kanshebber voor de begint a.s. zaterdag met een drie wedstrijden tellend oefenprogramma. Op eigen terrein ontvangt VVK tegen stander DOS'32, aanvang 36.00 utifr. Op zondag 18 augustus wnrdt deelgenomen -aan het toernooi van Boezemkwartier In Rotterdam, terwijl ook ,voOr-zaterdag 19 augustus ge- zpcht wordt naar een tegen- staffier. Enkele maanden geleden werd de bij het parcours in de 's-Gravelandsepolder gebruik te kleed/kantinewegen van de rennersclub ontvreemd. Waarmee de rennersclub zich verstoken weet van een be langrijke bron van. inkomsten want de wagen deed tevens dienst als kantine. Op zich was het al behelpen, maar zelfs het gemis van. deze geringe ikleed/kantine-wagen heeft het bestuur thans doen besluiten -uit te wijken naar het par cours in Vlaardingen. LACHWEKKEND Een van de bestuursleden moti veerde deze beslissing als volgt: „Het is een trieste si tuatie, lachwekkend tegelijk. Kom 's zondags maar eens kijken in Öe 's-Gravelandse- potder. Óveral zie je auto's staan waarin, de renners zich moeien verkleden. Echter ook de dames moeten zich op deze wijze behelpen en dat gaat ons toch echt te ver". KWELLING Daarbij komt het probleem zo dra het regent. Is het par cours reeds bekend om z'n gladde wegen {gevaarlijke keien), ook de thans graag ge bruikte openlucht als kleed ruimte is dan onmogelijk. Gaat een wielrenner voor een regenibuitje niet uit de weg, op deze manier wordt zelfs een fanatiek beoefende hobby een regelrechte kwelling. Zeker voor het bestuur van de ren nersclub die regelmatig ge confronteerd wordt met vra- GEEN REAKTIE gen van onbegrijpende leden. Tot twee keer toe stuurde het bestuur een brief aan de ge meente, waarvan de laatste aangetekend, maar tot op he den bleef reaktie uit. Waar mee de enige Schiedamse wie- Ierclub een onderkomen moet zoeken in Vlaardingen. Belangrijke vraag echter: Voor hoe lang....? Wekelijks beeld op de Schiedamse wielerbaan, verwacht om de (hogere) premies. Ook zondag wordt weer felle strijd Schiedam A.s. zondag organiseert de baancommissie van de Schiedamse wie lerbaan weer naüonaie baanwedstrijden voor Jeugd A, Adspiranten, Dames, Nieu welingen en Amateurs. Voor de pauze oiu- niumwedstrijden, bestaande uit: sprints, klassementsrltten» afvalwedstryden, pre- miekoersen en persoonlijke achtervol ging. Na de pauze een één uur durende koppelkoers voor amateurs. De baan ïs voor'het publiek geopend vanaf één uur 's middags, aanvang der wed- - strijden twee uur. De toegangsprijs is ge lijk aan die tijdens de wekelijkse populai- - re; volwassenen één gulden, kinderen t/m dertien jaar vijftig cent. Sinds kort is de baan uitgerust met circa tweehonderd zitplaatsen. Voor deze wedstrijden hebben ondertussen een veertigtal renners ingeschreven ter wijl de verwachting is dat dit aantal zal groeien naar. zestig. Mede door het aan trekken van diverse j sponsors zijn span- nende wedstrijden te verwachten, mede door enkele prominenten als: Ton' Raay- makers, Rinus Langkruis en'Peter van "Wijk op de sprint. Ook Duyvenbode, drie weken geleden ernstig ten val op het be ton van de wielerbaan, zal weer van de partij zijn. Onder de deelnemers in de koppelkoers bevinden zich: J. Brinkman, N. Moerman, J. v. G^est, B. v.d. Molen en Th. v.d. Leist. De wedstrijden worden gesponsord door: Fa. L. Jurgens, Spinnewiel-2uid, De Rij- v/ielfavoriet en Schildersbedrijf NV v. Es sen en Zn. Schiedam Ook de handbalvereniging DWS maakt resoluut een einde aan de vakantieperiode. Reeds op zaterdag 19 augustus organiseert men voor de jeugd een grote sportdag. Deelne mende leeftijdsgroepen: 8 en 9 jaar, ID en 11 jaar, 12 en 13 jaar en 14 en 15 jaar. Voor elke groep wordt een prijs beschikbaar gesteld met voor de allerbeste DWS'er een fraaie beker. Op dat moment hébben echter de senioren van &eze vereni ging reeds enkele pittige trai ningen achter de rug. De he ren-senioren starten op dins dag 8 augustus, 19.15 uur, en de dames op donderdag lö au gustus, eveneens 19.15 uur. Het komende programma luidt: 13 augustus Oefenwedstrij den senioren Laag Zestienho ven, Oefenwedstrijden junio ren in Rijswijk, oefenwed strijd DWS-jun.2UVC. 19 au gustus sportdag voor adspi. ranten en pupillen op het DWS terrein. 20 augustus oefen- wedstrijden senioren en junio ren op Thurlede. 26 augustus Zilverenbal-tloemooi. 27 au gustus aanvang competitie junioren en senioren (afd.). 2 september aanvang compe titie adspiranten en pupillen. 3 september aanvang compe titie regionale klasse. Schiedam De TSF-tafelten- nlsser Hans Dingen vertrekt a.s. zondag met de Nederland se afvaardiging naar de Euro pese Jeugdkampioenschappen tafeltennis die dit jaar in De nemarken worden gehouden. Gedurende de afgelopen we- Jceu heeft Hans Lingen ook al deelgenomen aan het door öe Nederlandse Tafeltennisbond georganiseerde trainings, kamp in Pap end ah Intussen, maakte hij ook nog even een uitstapje naar Chelmsford (Engeland) waar hij met twee fraaie overwin ningen in het enkelspel de ba sis legde voor een verrassen de zege op het Engelse jeugd, team. Weinig tafelt ennisloze weken dus voor deze TSF-speler. Maar in Schiedam gaan NO AD en TSF volgende week hun clubavonden in de Beurs weer hervatten. Bij TSF is men er zeer gelukkig mee nu de beschikking te heb- ben over een tweetal gediplo meerde jeugdtrainers dia uit de eigen TSF-gelederen zijn voortgekomen. Kees Esbach (19 jaax) en Ton Quadt (19 jaar) slaagden, onlangs voor het examen jeugd-tafeltennis- instructeur en zij kunnen zich nu zeker ook bij TSF zeer ven. dienstelijk maken bij de jeugd- training. De competitie voor de landelijk spelende teams van NOAD en TSF begint op zaterdag 16 september. Van onze sportredactie Vlaardingen De eerste oe fenwedstrijd van zaterdag derdeklasser Maasdijk te gen Fortuna Vlaardingen op zaterdag 5 augustus staat ïri het teken van dc liefdadig heid. Op die zaterdag zal na melijk een bijdrage worden geleverd aan het menslieven de werk yan de plaatselijke Groene Kruis afdeüng. De netto baten worden .ter be schikking van dit kruiswerk gesteld, waarbij dient te wor den aangetekend, dat de spe Iers van Fortuna geheel pro deo komen. Als speciale at tractie gaat .aan deze wed strijd, die om 16 uur begint, een damesvoetbalwedstrijd vooraf tussen de „sterren" van Maasdijk en De Lier. Me dewerking aan het sportge beuren op de vijlde augustus zal worden verleend door de hamonievereniging EMM en het tamboer- en majoretten- korps. Sprint naar het eerste honk. Holy rekent- er op-In Boxtel ongeslagen de titel te behalen, Schiedam Aanstaande zondag is het dan zover. Op die dag kan Holy - het kampioenschap en daarmede promotie naar de -tweede klasse binnenhalen. Winst op het jeugdige Ducks ïs daarvoor vereist. De' Holy penningmeester treurt, want de kampioenswedstrijd speelt zich in het verre Boxtel af. Enthou siaste Holy-supporters zullen hun favorieten vast volgen. In de Holy bus zijn misschien nog plaatsen open. Voor degenen, die op eigen gelegenheid reizen, het veld van JRC Ducks ligt aan de spoorlijn Den Bosch Eindhoven aan. de Essche Helke io Boxtel, Ook voor Schiedam een uitwed strijd De mannen van Cor vd Velde, die voor het kampioen schap als uitgeschakeld moe ten worden beschouwd, trék ken zondag naar de buurt van Maastricht. Tomsons is.de te genstander. Op Harga brouw den de Tommies er-niet,veel Van onze sportredactie Vlaardingen Ook nu trokken de hengelsportliefhebbers er weer op uit voor het houden van concoursen teneinde pun ten te verzamelen voor de vereniglngsklassementen. Niet evenredig aan de gunsti ge weersomstandigheden wa ren de bereikte resultaten. Veelal was het de kleine vis die druk gebruik maakte van het collectieve aanbod van voer en aas. Onder water geldt blijkbaar ook de regel: „Als de grote Jongens geen trek hebben kunnen de klein tjes hun gang gaan". De afdeling hengelsport van de p.V. Chevron (Vlaardingen) viste in ,,'t Waaltje" bij Rijs- 'oord. Op enkele uitschieters na vielen de vangsten tegen. Hiertoe behoorden A. N. van Biezen met 3190 gram vis en A. Lakenveld met 1130 gram; goed voor een eerste en twee de plaats in het klassement. Overige uitslagen: 3. J. v. d. Bijl, 710 gram; 4. A. Jonge- 5 jan, 695 gram; 5. H, Bogert, 630 gram, 6. H. Bokhorst 510 gram, 7. J. Kamp 465 gram; 8. G. "Wenderich, 395 gram, 9. W, Coolen Jr, 380 gram; 10 T. Klanderman, 230 gram; II, W« Coolen Sr, 230 gram; 12 -M. Ouwerkerk met 175 gram vis. Het Vlaardingse „Uit en Thuis" concourste in Poeldijk. Visrijk water waarin de brasem en ook de kroeskarper zich meld den. Dit ondervond D. v.d. Velden die beide soorten kreeg te landen wat hem een totaal geivicht aan vis bezorg de van 2325 gram. Op de twee de plaats eindigde B. Verhey met 1795 gram; 3. A. Dirks, 1765 gram; 4. Th Waas 1700 gram; 5. A. van Arkelen, 1460 gram; gram; gram; gram; gram; gram; 6. A. Verhey, 1375 7. D. Foezert, 1050 8. J. v.d. Horde, 820 9. M. de Bruin, 705 10. A. Verhey, 600 11. J. Verhey, 545 gram; 12. A. Koster met 420 gram vis. De leden van de VH.V. ,,'t Al- vertje" leverden het bewijs dat er in de Nieuwe Haven van Schiedam een. behoorlijk visje is te vangen, voorname lijk voorn en bliek. Met een vangst van 2400 gram eindig de C. Visser als eerste; 2. Jac. Dumortier, 2300 gram; 3. C. Klos, 600 gram; 4. H. Du- mortier, 550 gram; 5- H- Klos, 500 gram, 6, T. Snoek met 325 gram vis. In de Maaslandse wateren over heerste het kleine goed het geen de hengelaars van VDL Maassluis een drukke ochtend bezorgde. Concourswirmaar was H Gordijk met rond 1000 gram vis; 2. W. C. Buitendijk, 960 gram; 3. N. Bokshoorn 870 gram; 4. P. M, Deel en, 800 gram. Hij alleen al kreeg 133 z.g. „torren'* aan de haak; 5. K. v.d. Heuvel, 755 gram; 6. M. Spijer, 630 gram; 7. H. Lupker, Sr 600 gram; 8. J. v.d. Meyden, 590 gram; 9. A. v.d. Heuvel 580 gram; 10. M. Staalduinen, 575 gram vis. De voorzitter van VDL Nick' Buitendijk, nam deel aan het' in de schie gehouden concours waaraan verbonden de titel: „Hengelkampioen van Schie dam 1972". In de tweede serie hiervan eindigde hij op de derde plaats. In het klasse ment voor de titel werd hij vierde. VRIENDSCHAP De leden van de V.H.V. „de Vriendschap" visten in Maas dijk bij „Oranjesluis". Ook hier viel veel klein goed te vangen. G. Vink'Sr' kwam met de vangst van een brasem van één pond zwaar op een to taal van 1460 gram goed voor een onbedreigde eerste plaats; 2. T. Bouw, 1025 gram; 3. C. Vink, 965 gram; 4. H. Severing 860, gram; 5. H. Vink 615 gram; 6.' J. Broere 580 gram; 7. L. Schepen, 555 gram; B. J. Vink, 505-gram; 9. I. Koudstaal, 490 gram; 10. C. de Ligt, 425 gram; 11. B. Penning, 350 gram; 12. H. v. Nek, 245 gram; 13. R. v.d. Zwan, 165; 14. F. Koudstaal met 90 gram vis. De V.H.V. ,,'t Westen" hield haar concours eveneens in de Schie wat in totaal ruim 25 pond vis opleverde. De beste resultaten 2380 gram be reikte M. Wijnhorst; 2. D, Tempelaar, 1280 gram; 3. F. Tempelaar, 1060 gram; 4. I. v.d. Pijl, 1030 gram; 5. G. Wijnho.rst, 975 gram; 6. Sr John Hollenberg, 960 gram; 7. T. Holster, 945 gram; 8. W. Struys, 940 gram; 9. D. Berve- Ung, 785 gram; 10. P. Groen, 675 gram; II. J. Schenk 440 gram; 12. J. van Ree, 440 gram; 13. D. de Roode, 300 gram; *14. M. de Goede, 280 gram; 15. M. Berveling, 275 gram; 36. F. Groen, 75 gram; ,17. J. den Hartog met 50 gram vis. De Schiedamse H.S.V. ,,'t Al- fertje" zette voor het con cours de stekken uit langs de Poldervaart waarvan de rus tiek weidra verleden tijd zal 2ijn. Ook hier kwam vrijwel geen zware vis boven water. Winnaar werd H. Burggraaf met een vangst van 181 cm maatvis; 2. D. Versteeg, 175 cm; 3. D. Muilwijk, 108 cm; 4. A. -Burggraaf 102 cm, 5. P. Geul, 85 cm; 6. R. Muilwijk 69 cm; B. Swam, 65 cm; 9. G. b. swam, 75 cm; 9. G. Bone faas, 62 cm; 10. I. v.d. Kley, 54 cm; 11. K. Muilwijk, 51 51 cm; 12. H. van Katwijk, 32 cm; 13. K. den Hertog met 19 cm maatvis. van. Als de lange reis dé Schiedammers niet in de ar men zit, dan moet op winst worden gerekend. Van de Ke- thelsp tweeling heeft DRZ een vrij week-end. Reden is dat het Rotterdamse CW zich uit de competitie heeft terug-. - getrokken. DHS reist naar Gpuda. Het heeft tegen de ge lijknamige club weinis kansen op winst. De Schiedamse softballdames spélen "a.s. dinsdag de voor laatste competitiewedstrijd^ Aan de Pergolesilaan in Rot terdam is St, Lodewijk de te genstander. Door het verlies van maandag tegen BHC is ae kans groot dat beide ploegen gelijk bovenaan eindigen. Over de vraag of Schiedam bij een kam.pïoenschap in schrijft voor de promotiewed strijden naar de landelijke 1® klasse, neemt het bestuur m de loop van de volgende week een beslissing. Vlaardingen De voetbalver eniging Satelliet organiseert zaterdag een dames voetbal toernooi. Deelnemende clubs zijn Lombardi jen, BVCB, MSV '71, Satelliet en mogelijk Hellevoetsluis. Er zal een hal ve competitie worden ge- speeld, die om half tien be gint. Elke wedstrijd duurt twee maal 20 minuten. De wedstrijden duren tot 16.15 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4