SCHIEDAMSCHE COURANT Veel belangstelling voor bejaardenwoningen Stricklede Bachplein: meer ruimte Andere plaats voor weekmarkt in Groenoord Geen behoefte aan torenflat kranten voor één prijs! Parkeer verboden in Holy- Noord Mon Chérie nog deze week open Koffiebar opent campagne in Magnolia. Dei kerk In ScMedam 5180 woningzoekenden m - IaSmm Centrale bibliotheek 14 aug. weer open 1 Schiedamse WV-direcleiir wil regionalisatie Geslipt in regenbui Bliksem Ireft koe Inbraak in café: buit drie gulden Geen voorrang: fietser gewond Fp; Dinsdag 8 augustus 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 99ste jaargang no. 24482 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Talloze Schie- damse bejaarden hebben zich aangemeld voor de fraaie flatwoningen voor -bejaarden die aan de Nieu we Damlaan zijn gebouwd in het complex Stricklede. Deze 104 woningen tellende flat is al betrakken door een aantal bewoners, dat binnenkort zal worden ge volgd door weer nieuwe be woners. Een aantal belangstellenden heeft men moeten teleur stellen omdat de vraag naar de woningen bijzon der groot is gebleken. De nabijheid van het bejaar dencentrum Thurlede en het in aanbouw zijnde dien- stencentrum, dat volgens de plannen op korte ter mijn gereed moet komen alsmede de nieuwe flat vormen een keten van be- jaardenvoorzieningen in de omgeving van. Nieuwe Damlaan en Vlaardinger- dïjk. Eind november zal de be jaardenflat officieel wor den geopend. De aantrek kingskracht van de flatwo ningen is vooral groot om dat hier sprake ïs van vol strekte zelfstandigheid van de bewoners, die niettemin toch gebruik kunnen ma ken van een groot aantal voorzieningen Vlaardingen In Holy-No or d wordt een aanbal parkeerver boden van kracht. Een door getrokken gele streep wordt aangebracht langs de westelij ke zijde van de Bonnweg, de zuidelijke zijde van de Wenen- weg, de zuidelijke zijde van het gedeelte van de Bemweg ten westen van de Londenweg en de zuidelijke zijde van de Brusselweg ten westen van de hoofdingang van het aan deze weg staande flatgebouw. Vlaardingen Het PSP-raads- lid A. van der Veer zal don derdagavond om acht uur de nieuwe bar van Piet Geluk openen. Aanvankelijk dacht de eigenaar dat bar-bodega Mon Cherie aan de Hoogstraat 62 pas eind augustus open zou kunnen, maar de verbou wing heeft minder tijd gekost dan werd verwacht. Schiedam/VIaardmgen Za terdag vond u in het Vlaar- dings Dagblad een verhaal, dat was gewijd aan het wel en wee van de VVV. Direc trice mevrouw L. Henning- de Koning klaagde, dat In dit gebied veel te weinig te bele ven valt. Haar Schiedamse collega kampt met hetzelfde probleem. Volgens hem Is er toch nog heel wat te doen met het probleemgebied Wa terweg Noord. Hij heeft zijn gedachten eens over de naaste toemomst la ten gaan. Die gedachten kwamen, telkens weer uit bij regionalisatie, het in één ge bied samenwerking van de diverse WV's. Een streven dat provinciaal gezien slechts vaag op gang komt, maar dat voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis een levensnoodzaak is als men tenminste nog vreem delingen hierheen \vil trek ken. Een op het eerste ge zicht vreemde opmerking van de heer Pillard is dat hij de industrie als toeristisch object durft te „verkopen". - Wat volgens hem de mogelijk- Ook in Schiedm mankeert er wel wat aan de behuizing van heden in dit gebied zijn vindt de WV. Het kantoor is minimaal aangeduid. u vandaag op pagina drie. 1 f<} '■■".'■Ban '""W - Schiedam Groenoord krijgt voor zijn weekmarkt een an dere plaats toegewezen. Vanaf dinsdag 5 september zal deze markt voor het eerst worden gehouden op het Bach plein en niet langer meer op het Johann Straussplein, zoals nu het geval is. De nieuwe plaats van de markt -wordt het meest zuidelijke deel van het Bachplein, vlak bij het noodwinkelcentrum De Prelude. Door hel verplaatsen van de weekmarkt in Groenoord naar het Bachplein kan een grotere ruimte worden gebruikt. fo.^.betrekkelijk korte tijd - vapzijn bestaan dé an- -dere .weekmarkt aan* de ■Broersvest heeft een jaren lange traditie, heeft de Groenoórdse weekmarkt zich mogen verheugen in een zeer grote belangstel- - ling van de huisvrouwen uit de wijk. Overigens ko men er niet alleen wijkbe- .woners, maar worden ook kopers uit andere wijken en zelfs uit Holy gesigna leerd. - De-belangstelling werd zelfs zo .groot, dat uitbreiding noodza- - kelijk is geworden. Het Straussplein biedt daartoe geen enkële ruimte, het Bach- plein wel. Het aantal markt- •kramen kan. worden uitge- breid en de -kramen kunnen -groter van afmeting worden dan nu aan het Straussplein. .-'Ook kunnen er enkele in re serve worden gehouden met het oüg op latere uitbreidin gen. Van de grotere ruimteop het Bachplein wil de v.r.o.m.- dienst die ook verantwoorde lijk is voor het beheer van de weekmarkten, gebruik maken om te trachten de zogenaam de vcrkcopwagens te organi seren. Dit zijn tot winkel of kraam ingerichte auto's. Het gebruik daarvan komt steeds meer in zwang. De ver- koopwagens bieden hygiëni sche voordelen, zijn makkelij ker te plaatsen en weer af te breken en geven minder ver ontreiniging. Ze kunnen ech ter niet op alle weekmarkten een plaats vinden. De grotere ruimte op het Bachplein biedt daartoe wel de mogelijkheid. Voor de Groenoordse huisvrou wen betekent het verplaatsen van de markt dat winkelcen trum en weekmarkt vlakbij elkaar komen te liggen. De weekmarkt op het Broersveld moet rekening houden met de beperkte ruimte, die al te gro te kramen en verkoopwagens niet kan hebben. Schiedam De Koffiebar opent donderdagavond met een bij eenkomst in de Magnalia Deï Kerk in de Albardastraat e* vier dagen durende „Jezus-campagne", waarmee de Koffiebar het nieuwe seizoen inluidt. Donderdagmiddag willen medewer kers van de bar van twee tot vyf uur met een geluidswagen door de stad rijden om de aandacht van het publiek te vesti gen op de op het programma staande activiteiten in het kader van de campagne, die zaterdagmiddag zijn hoogtepunt bereikt met een festival in de Plantage, dat wordt opgeluisterd door verschillende zanggroepen, onder andere „Their Master's Voi ce", samengesteld uit Koffiebar-medewerkers. De Engelse groep „The, Advocates", U?tt"f 2 kranten te ontvenjen veer de prij'i vin lin: d« I Cour,ot ciêe nieuws uit uw sud en etntevfnt, «n hec Rcaerdamtch .^NiteiwWidmethetlMtitebinntn.enbulMnlindie nieuws. Geef ei» nu opdracfitcofcferjË #14 dmn tri tit, sender enije wtficfctinj. de SC 4- RN ie en ontdek J de vete pluspunten. De» ben in eptn envelop, lender postwiiT, sturen n»r Rotterdinuch Nicuwiblid, entweerdnummer 834, Retterdim 4- Schiedam Tijdens, de hevige regenbui van gistermiddag is de 49-jarige automobilist G. K. geslipt toen hij wilde uitwijken voor een diepe plas op de Stadhouderslaan.- Hij is met een linkerbovenbeenfractuur en verwondingen aan de lin keronderkaak in het zieken huis opgenomen. Schiedam In een weiland achter het volkstuincomplex Thurlede is gistermiddag tij dens een hevige onweersbui een koe door de bliksem dode lijk getroffen. Schiedam „Wie komt er in m'n huisje?". Dat vraagt de wijk- vereniglng Groenoord zich af over de vrijwel gereed gekomen 20-hoge torenflat aan het Van Beethovenplein. Gezien de vrij hoge huren die de twee- em driekamerwoningen in deze flat „doen" vraagt de redactie van het wijkblad Groenoord Ak koorden zich tevens af of er onder de Schiedammers nu wel werkelijk zoveel behoefte bestaat aan dit soort woningen. Ondanks alle voordelen van deze woningen, die in advertenties in diverse dagbladen breed zijn uitgemeten, meent de wijkver- eniging dat juist dit soort woningen beter niet kunnen worden gebouwd. Hoewel men begrip heeft voor de moeilijkheden waarmee wet houder Collé van volkshuisvesting te maken heeft, vindt men het toch vreemd dat andere gemeente wel.goedkope woningen kunnen bouwen tegen een lagere huur. Trekpleister van de campagne is de Engelse formatie „The Advocates", die behalve za terdagmiddag ook donder dag-, vrijdag- en zondagavond in de Magnalia Deï Kerk op treedt. Deze avonden begin- nen om acht uur. De groep, waarvan Dave Kit chen, slaggitarist, Keith Ho ward, basgitarist, Jon Hind- marsh, die de sologitaar voor zijn rekening neemt, en orga nist Stuart Bell deel uitma ken, hebben een jaar uitge trokken om door middel van hun muziek het evangelie te verkondigen in Europa. „The Advocates", die reeds el ders in Nederland optrad en in België, brengt aan folk verwante muziek ten gehore, af en toe met een vleugje rock. Onlangs zijn enkele nummers in samenwerking met Youth for Christ op een ep uitgebracht, die bij de Koffie bar te koop is. De medewer kers van de bar zijn overigens tevreden over de verkoop van de ep „Their Master's Voice", er zijn er al ruim driehonderd de deur uit. Op het programma voor donder dagavond staat behalve een optreden van „The Advoca tes" een uiteenzetting over het geloof door Arnold van Heusden. In verband met de actie wordt zondagmiddag om vijf uur een kerkdienst in de Magnalia Dei Kerk gehouden met als thema „Hand erop. God is de sterkste". Voorgan ger is ds. J. Stolk, Jan Hes sels Mulder verzorgt de orgel begeleiding. Zondagavond wordt de actie besloten met een bijeenkomst in dezelfde kerk, waar voortaan elke za terdagavond vanaf acht uur weer Koffiebar is. De medewerkers verwachten veel van de campagne. Ze denken veel mensen te berei ken, behalve zaterdagmiddag tijdens het van twaalf tot vijf uur durende festival tevens door de verkoop van het blad „Fre Jezus people". Schiedam De centrale afde ling van de Gemeenschappe lijke Openbare Bibliotheek aan de Bange Haven 131. die ïn verband met een admini stratieve reorganisatie vare het boekenbezit sinds 25 juli gesloten is, gaat maandag 14 augustus 's avonds om zeven uur weer open. Tijdens de zeven weken durende reorganisatie is er een nieuw systeem voor het opbergen, van boeken ingevoerd, dat be ter is afgestemd op de belang stelling van de lezers. De openingstijden van de cen trale afdeling zijn onveran derd gebleven, namelijk maandag van 19 tot 21 uur, dinsdag van 9.30 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur, woensdag van 9.30 tot 17 uur, donderdag van 9-30 tot 12,30 uur, vrijdag van 9.30 tot 17 uur en va uur tot 21 uur en zaterda„ 9.30 tot 16.30 uur. Schiedam Inbrekers hebben vannacht een bezoek gebracht aan café De Plantage in de Hoofdstraat. Ze klommen het café binnen via 'n openstaand bovenlicht. Hun moeite werd echter karig beloond: de buit bedroeg slechts 3,aan wis selgeld, dat ze in een. lade aantroffen. Schiedam Doordat hij geen voorrang verleende is de 11- jarige fietser R. v. M, gisteren op de kruising Noordvest— VellevestKethelstraat aan gereden door de Arnhemse automobilist J- H. G. De jon gen is met een gekneusde rug en met schaafwonden ter ob servatie in de Noletstichting opgenomen. Schiedam Het bureau Huisvesting heeft in juli in het totaal 163 woningzoekenden aan een huis geholpen. Van hen stonden er 108 wel en 55 niet ingeschreven bij het bureau. Eind juli wachtten er nog 5180 personen op een woning, op 1 juli was dat getal 5207. Van de geholpen ingeschrevenen waren er 23 onvoldoende gehuis vest. Voorts heeft het bureau in juli 82 vestigingsvergunningen afge geven, negen aan ingeschrevenen bij het bureau en 73 aan met-ingeschrevenen. Het aantal wachtenden op een vergun ning bedroeg op 31 juli 1024, dertien meer dan aan het begin van die maand. Van de wachtenden rijn 519 inwonend 505 heb ben een eigen woning. %h'|

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1