]6 in tweede waar zo weinig te lilllll u m Kermis: bron van vermaak Lida Henning, directrice Vlaardingse Naam Bureau voor Sociaal Toerisme en VW is maar al te waar gebleken'* Slank tanker van HARINGAFSLAG PpjcHTEDAMSCHE COURANT DINSDAG8AUGUSTU^572 o Mevrouw Lida Henning-de Koning, directrice van de Vlaardingse WV, wijst een bezoeker op de mogelijkheden van de streek. Vlaardingen Nog even en dan zit het er weer op. De zo mer, of wat daar voor moet doorgaan, nadert met rasse schreden het einde. Het vakantieseizoen is voorbij, een enkele laatbloeier daargelaten. Af en tie druppelt er nog iemand binnen in de lokaliteit van de Vlaardingse VVV aan de Westhavenkade. Voor een buskaart, een Floriade- vouwblad of een toeristische kaart van het vrolijke zui den. Het zit er op, het volgende seizoen zijn de VVV- meisjes niet meer in haar armzalige winkeltje. Een nieuw onderkomen wacht in de Visbank. Het seizoen Is afgelopen. Reden om met de directrice van de VW, mevrouw Lid a Hen ning-de Koning te filosoferen over Vlaardingen, haar werk «n het toerisme in het alge meen. OVER HET VVV- KANTOORTJE „Over een maand of twee gaan we hier weg. Met de verhui zing naar de Visbank komt er eindelijk een einde aan het ge- woeker met de ruimte. Al vrij snel na de oprichting bleek dat de ruimte aan de Westha venkade bij lange na niet toe reikend was. Op een gegeven ogenblik moes ten we een derde informatrice hebben maar de ruimte om haar een bureau te geven was er niet. We zitten hier prop en propvol. Er kan bij wijze van spreke geen doos met vouwbladen .meer bij. Ikzelf verhuisde n aar .kamer -20 van het ^gemeentehuis, Een situa tiedie een goede gang van za- ken en communicatie uiter aard niet ten goede ls geko men. Maar het einde is nu in zicht." OVER NIEUWE INITIATIEVEN „We hebben -geen nieuwe initia tieven durven ontplooien, omdat we',geen. spetter ruimte hadden. We konden werkelijk geen enkele kant op. Door om standigheden zijn we aan han den en voeten gebonden ge weest. Straks in de Visbank hopen we dat te gaan'veran deren. Ik denk dan speciaal aan uitbreiding van het voor lichtingsmateriaal. Het „promoten" van wat ik ge makshalve maar Groot-Ne derland zal noemen. Een- of meerdaagse dagtochten naar het nabije buitenland organi seren. België en omgeving rond Limburg en het Duits land van vlak. over de grens. de Lljnbaanbeurs in Vlaardln- gen gestaan. Daar is ons gebleken dat niet meer dan B tot 10 procent van de bezoekers op de hoogte was van ons werk. Natuurlijk, dat is ons hard tegengevallen. Er is zo ontzettend veel dat wij voor de mensen kunnen doen. Laat ik het geijkte voor beeld geven. Wie weten wil hoe laat er een bus uit Gronin gen naar Roodeschool gaat, kan dat bij ons te weten ko- men.- Ook hoop ik vanuit de Visbank Maar ik moet eerlijk toegeven, de VW een grotere publiciteit dat wij tot op heden de zaak te geven, Om een voorbeeld te. een beetje hebben, afgeremd, noemen in 1970 hebben we op Iedere vorm van publiciteit brengt een verhoging van het bezoekerstal met zich mee.: Hoe blij we daar aan de ene kant mee zijn, aan de andere kant kunnen we dat hier ge woon niet hebben." OVER DE BEZOEKERS „De Vlaardingse WV *it erg hoog met het bezoek van de eigen Inwoners. Landelijk ge zien misschien wel het aller hoogste. Maar ja, waar vind Je dan ook een tweede gebied In Nederland waar zoveel mensen wonen en waar zo weinig te beleven valt? In fei te zijn hier maar twee attrac ties, het Visserijmuseum en de zeesportvisserij. Met die laatste is het hangen of wur gen en het is de vraag of de sportvisserïj voor Vlaardin gen behouden kan blijven." OVER HAAR TAAK „Luchtvervuiling? Nee* dat ls een onderwerp waar nimmer naar wordt geïnformeerd. Jé hoort hier vaak dat het alle maal best wel meevalt. Maar ik wil bewust ervaren wat luchtvervuiling is, ik wil het merken en ruiken. Als de wind gunstig is, kan ik: soms vanuit mijn flat het gras rui ken, dat is een ongekende er varing, je weet dan niet wat je overkomt. Veel mensen hier zeggen: „Ik werk hier en ik woon hier, punt uit". Er is voor die mensen geen alterna- tief. Ik schrik er soms van als Ik een weekend overblijf in Vlaardin gen en zie hoeveel mensen thuis zitten, op hun balkonne tje of in de tuin. Ruiken ze dan niets, verlangen ze dan niet naar een ongerept brok natuur?, vraag je je af. 3s het werkelijk de oprechts wens van die mensen om op hm balkon of in de tuin te zit ten? Ik weet het, dat is na tuurlijk Iets waar de WV in feite niets mee van doen heeft, dat zijn sociologische vragen. Begrijp me goed, lk wil die mensen niet uit de tuin hebben, alleen wil ik weten of nu juist de tuin of balkon het- gene is wat ze het beste zou den kunnen kiezen. Ik vind de taak van de Vlaar dingse WV nog steeds liggen op het gebied van informatie geven aan de eigen bevolking. Het is onze taak om wat er is zoveel mogelijk naar de men sen te brengen. Ik kan nu wel, honderd keer zeggen, dat we hier zo weinig hebben, maar daar schiet je niets mee op. Ik zie hier voor een VW-infor- matrice dan ook een sociale taak als u dat woord wilt ge bruiken. Dat is een erg be langrijk aspect van ons werk. Een zeker idealisme en socia le bewogenheid. In feite zijn dat ook de punten waarop ik indertijd solliciteerde". OVER DE ZELF- WERKZAAMHEID „Ik dacht ook dat het tot onze taak gerekend moest worden om de mensen op te wekken tot zelfwerkzaamheid, alhoe wel ik dat een vervelend woord vind. Het woord heeft iets schoolmeesterachtigs en dat bedoel ik dan ook niet. We hebben, om een voorbeeld te geven, kant en klare fietstoch ten georganiseerd. Die doen het erg goed. Die fietskaarten liggen hier klaar voor de men sen. h-aar is het niet veel leuker als je zelf op zoek gaat, zomaar een dwarsweggetje inslaan en kijken waar je uitkomt? Ge brek aan fantasie? Nee, zo zou ik het niet willen noemen. Er zijn mensen die dat niet durven. Je moet die mensen gewoon een beetje op wez hel pen". 'v- -y! OVER HAAR WENSEN „Natuurlijk blijven er wensen. Ik zou graag ons bureau wat meer bekendheid willen ge ven. Hoeveel mensen die hier hun buskaart kamen kopen weten wie we 2ijn en wat we doen? Natuurlijk is het fijn te weten dat zoveel mensen de weg naar de VW weten te vinden, dat de fietstochten zo zijn aangeslagen, daar zijn we voor. Aan de andere kant is het een veeg teken.. Recreatie is één van de noodzakelijke levens behoeften. En juist de mensen uit Vlaardingen, uit deze streek, moeten die recreatie wel erg ver zoeken. Er is hier weinig.natuur waar je je rus tig kunt ontspannen. De naam van ons bureau. Bureau voor Sociaal Toerisme en VW, heeft indertijd nogal wat stof doen opwaaien Toch ls die naam maar al te waar gebleken...." Schiedam - Een kermis oefent een magnetische aantrekkings kracht uit op de jeugd en dat is op het ogenblik al weinig an ders in Schiedam, waar de kermisexploitanten zich tot nu toe in een vrije redelijke belangstelling mogen verheugen. Af en toe vermindert die interesse helaas duidelijk door een énorme plensbui, zoals dat gistermiddag het geval was. Onze fotograaf nam nog eens een kijkje tussen al die magische instrumenten en legde enkele van zijn indrukken op de plaat vast. Al is er dan in de loop van de jaren heel wat veranderd in het kermiswezen, het evenement blijft met name. de jeugd boeien. De kermis in Schiedam heeft wel aan rüimte moeten Inboeten doordat het terrein aan de Kreupelstraat nu de plaats is waar op het HEMA-gebouwtje staat. Op het Emmaplein is dan ook geen plekje grond, dat maar even kon worden gebruikt, onbe nut gelaten.' Rotterdam/Vlaardingen De Centrale Meld- en Regelka- mer van Rijnmond kreeg gis teravond en vannacht onge- veer honderd klachten over een penetrante stanklucht te verwerken. Een onderzoek* wees uit, dat de stank werd veroorzaakt door het schoon maken van de Duitse tanker Alchemist Stade bij het tank en scheepsschoonmaakbedrijf Büoy N.V. aan de Oude Maas- weg in de Botlek. De ruimen van de tanker waar in zich resten butanal bevon den werden gereinigd door middel van stoom. Dit gebeur de echter met geopende lui ken. De eerste klachten kwamen rond half tien binnen, aanvan kelijk alleen uit Vlaardingen, later ook uit Delft, Den Haag en Rijswijk. Om even over half een liam het aantal klachten snel af. In de loop van vannacht en ook van morgen vroeg werd nog een enkele maal met het aiarirtr nummer van Rijnmond ge- beid.- Nadat de oorzaak van de stank was opgespoord, deelden ver tegenwoordigers van de C.M.R.K. mee, dat de luiken" van de tanker moesten wor den gesloten. Dit gebeurde niet direct, aangezien de aan wezige personeelsleden van Booy N.V. zeiden, dat zij deze beslissing niet zelfstandig mochten nemen. Toen ook de Havendienst bij het bedrijf ar riveerde, duurde het niet lang meer eer de luiken dicht gin gen. De stank bleef echter nog geruimte tijd hangen. Vlaardingen Aan het haring- afslaglokaal zijn. gisteren de volgende prijzen betaald: voor kleine maatjes ƒ159— ƒ190 per kantje, voor kleine kleine maatjes 120 p.k., voor grote volle maatjes 125 p.k., voor grote volle.maatjes zout 120 p.k. en voor makreel 7fl p k. v, - De aanvoer: VL 34 met 78 kant jes haring, VL 73 met 28 k.. VL 153 met 57 k., VL 110 met 16 k., VL 105 mot 39 k., VL 1 met 48 k., VL 112 met 49 k., VL 121 rr.et 45 k., VL 90 mei 11 k., VL 142 met 24 k. en 1 makreel, vl 16 met 104 k. "li

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3