Over drie weken al een reünie... HBSS toch met zege terug uit Israël Ger Mak weer vooraan Alleen John Buddenbökmer dreigt PERIODE-SYSTEEM EERSTE DIVISIE VASTGESTELD Lessen in honkbal SW-b tegen DEH m Schiedam oefent tegen PPSC MSV '71 introduceert dames voetbal en honkbal Jeugdkampioen schappen sterk bezet Excelsior'20 De Zwervers Imago opbouwen DUTINA: VRAAGTEKEN Lastig duel voor Ursus WIELRENNEN SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 8 AUGUSTUS 1972 Schiedam HBSS is weer terug. Zaterdag keerde de 52 ^-man tellende groep terug in Schiedam, gebruind en nog vol indrukken over de 23 dagen durende trip naar Israël. HBSS speelde in de laatste week nog twee wedstrijden. - De eerste wedstrijd tegen Kfar Ruppin ging evenals de •voorgaande duels in Israël verloren. Terwijl de Israëli sche en Hollandse vlag officieel de wedstrijd sierden startte HBSS met een technisch overwicht. Een over macht die resulteerde in een eerste Schiedamse treffer. Cees Teerds slalomde tussen vier Israëlische verdedigers door en knalde raak: 01. Een in de tweede helft feller Kfar Ruppin buitte vooral de hoge temperatuur uit door «en stortvloed van aanvallen richting HBSS defensie te -sturen. Resulteerde dit reeds in de 5öste minuut in de ge lijkmaker, nogmaals twee Israëlische treffers bepaalden de eindstand op 31. - .Waarna de volgende dag.de „voltallige HBSS groep door .de burgemeester van .Na- ^thanya werd ontvangen. tNa een in het Hollands ge- avoerde toespraak van Na- thanya's burgervader over handigde Rien Klink op Van onze sportredactie. jflaassluïs De Maassluise Sport Vereniging *71 werkt aan zijn imago. Het wil zo ,veel mogelijk sportieve men sen betrekken bij bet werk van de zg. Omni-vereniging. Een uitvloeisel daarvan is, nadat in 1971 de voetbalafde ling het levenslicht aan schouwde, dat er het komende seizoen zal worden gestart met een dames- en honkbalaf deling. De voorbereidingen daartoe zijn nu al in volle gang. De dames gaan zelfs al aan de competi tie deelnemen van de KNVB, afdeling Rotterdam. Het team zal op zaterdag gaan spelen en. is in afdeling C on der gebracht bij de Vlaar- dingse clubs Sunlight 2 en Sa telliet 2 en verder bij AVS, Excelsior Pernis, Lombardij- en 2, WSA, Zwart Wit '28 2 en. Egelantiers. Voornamelijk clubs uit de naaste omgeving. Donderdagavond 24 augustus" zujlen de dames van MSV '71 afcte de presence geven in een vriendschappelijke ontmoe ting tegen een reeds bestaan de damesclub. De wedstrijd aan de Troelstraweg begint om tg uur. .Verder zal MSV '71 de honkbal- sport gaan introduceren en daarvoor zullen op woensdag avond 23 augustus twee sterke teams, van NADO V (Rotter dam) en het rayonteam van Rotterdam, een wedstrijd te gen elkaar spelen op het ter rein. aan de Troelstraweg. Ook deze ontmoeting begint om 19 uur. Na afloop zullen deskun digen vrijblijvende inlichtin gen geven, over deze tak van sport. Dit alles in de kantine van MSV '71. Ook zal via een geluidsinstallatie voorlichting worden gegeven, tijdens de de- mohstratiewe dstrijd. zijn beurt namens burge meester Roelfsema een "Schiedamse prent uit 1870. Een gebaar dat duidelijk op prijs gesteld werd. ONVERGETELIJK Excursies, vrij'e dagen en een zieke HBSS'er bepaalden de resterende dagen. Tijdig weer op de been kon ook de zieke met de voltallige groep een Jemenitische bruiloft bijwo nen. Een onvergetelijk ge beuren, bijgewoond door ruim zeshonderd gasten. OVERWINNING De laatste wedstrijd in Israël bezorgde HBSS dan toch nog een zo fel begeerde zege. De Schiedammers moesten aantreden tegen een combina tie samengesteld uit spelers van Maccabi/Nathanya, Ha- poel/Nathanya en Betar/ Nathanya. HBSS sartte de wedstrijd met een voorhoede bestaande uit Jan van Tïl- borg, Martin. Meyer, Wim van Est en Wim Hartman. Een formatie die er in slaagde de Israëlische defensie onder druk te houden en Martin Meyer met twee puntgave treffers de zege gestalte gaf. Jan van Tilborg's treffer bete kende 0—3 en de definitieve óverwiüning. Waarmee ook de defensie een compliment ver diende want speelden Henny en vooral Gert een uitsteken de wedstrijd ook het optreden van doelman Cees van Dam betekende een belangrijke bij drage in de zege. REÜNIE Met de gebruikelijke afscheids woorden vertrok HBSS ten slotte weer richting Schiedam waar op Harga evenals 23 da gen geleden een enorme druk te viel te constateren. Reeds over drie weken komt het ge zelschap nogmaals bijelkaar om nog eens gezellig na te praten nver deze onvergetelij ke reis naar Israël. TENNIS Rotterdam Woensdagmiddag 9 augustus, morgenmiddag, geven bekende Feyenoord honkballers les. Naast coach Wim Onderstal, zijn er o.a. Marcel de Bruin en Hudson John. Wie tussen 8 en 15 jaar oud is en geen lid van een honkbalvereniging, kan Op Varkenoord, tegenover het Stadion aan de andere kant van de verkeersweg terecht. Het -begin-Is 13 uur, en dan moet iedereen ook aanwezig zijn. Voor wie zelf eens wil honkballen een goede gelegen heid, want Feyenoord zorgt .voor slaghouten, ballen en- handschoenen. Van onze sportredactie yiaardingen Gisteren zijn op tennispark van Vliet aan de Stadhouderslaan de jeugd- kringkampioenschappen be gonnen. Hieraan doen mee spelers uit Schiedam, Vlaar- dingen. Maassluis en Maas land In de leeftijdsgroepen 16 tot 18 jaar, 14 tot 16, 12 tot 14 en tenslotte de leeftijdsgroep van onder de 12 jaar. Overi gens is het jongere spelers wel toegestaan om in een ou dere groep mee te doen. Tegelijkertijd wordt er ook nog om een verenigingsbeker ge speeld. Winnaar vorig jaar was Be Quick Maassluis, maar de concurrentie is er niet zwakker op geworden. Het gaat om KSW, TSF en Maasland, die in de diverse leeftijdsgroepen sterke deel nemers naar voren kunnen schuiven. Bij de jongens zijn de volgende spelers favoriet; Berry Janse (zowel voor 12— 14 als voor de onder-12-jari- gen), Ruud Creemers (14—16 jaar) en ook In de groep 16 18 jaar). Bij de meisjes zijn het Marien Nesse (onder de 14), Monique Egbers (1416) en Joyce Findhammer bij de oudste groep. Tot en met vrij dag (finaledag) de gehe le dag op Van Vliet en gezien de sterkte van de deelnemers (Berry Janse bijvoorbeeld is reeds kampioen van het di- strikt Rotterdam) kan men leuke partijen verwachten. Schiedam IA twee Op zichten is dé oefenwed strijd van morgenavond tussen Schiedam en PPSC een duel met vraagtekens. Won. Schie dam met 21 van DSO, PPSC verloor met grote cijfers van de b-selectie van SW. De vraag is dan. ook of de formatie van trainer Piet de Wolf een en ander goed ver werkt heeft. Aanvang 18.30 uur op Harga. Van onze sportredactie Vlaardingen De secretaris betaald voetbal Jan Huij- bregts en een kwartet van eerste divisietrainers com missie hebben vorige week overeenstemming bereikt ten aanzien van een dit seizoen In' te - voeren periode kampioen systeem. De competitie voor de eerste di» vlsiejs daarbij in vier perioden verdeeld:, de.eerste van tjen •wedstrijden, de tweede perio de van. tien wedstrijden, de derde van .acht duels en-de vierde-van opnieuw tien wed strijden.' Naast de totale kam pioen-van-de eerste divisie, zullen" de vier periodekam pioenen in een extra competi tie'gaan spelen om een twee de promotieplaats naar .de eredivisie. Is een club één maal periodekampioen ge weest en eindigt dezelfde club in een latere periode ander maal als eerste, dan verkrijgt de als tweede in die periode eindigende club het recht om aan het eind van de competi tie aan de promotiecompetitie deel 'te>-nemen. Wordt één van de vjer periodekampioenen te vens algemeen kampioen, dan mag de als nummer twe.e geëindigde club aan de pro- motiecompetitte deelnemen, is ook deze" club perlodekam- pioemgeworden, dan gaan de rechten over naar de als num mer drie eindigende •'vereni ging enz. Wordt tijdens een bepaalde pe riode tot incidentele afgelas ting- over gegaan," dan. zullen de daarbij betrokken clubs die wedstrijden zo snel mogelijk dienen in .te halen omdat zïj tot de-oorspronkelijke periode blijven behoren. Gaat1 men tot algemene afgelasting over, dan schuift het programma automatischop - en behoeven de afgelaste wedstrijden niet tot de oorspronkelijke- periode te blijven behoren. Indien deze 'regeling, reeds het voorbije seizoen van kracht was geweest, dan zouden ach tereenvolgens Heerenveen (eerste periode), Roda JC (tweede periode), Haarlem (derde periode) enZA*67 (vierde periode) in aanmer king voor'die extra competitie zijn gekomen. Aangezien Haarlem- ook echter "totaal kampioen werd en dus auto matisch promoveerde, zou Wageningen, de club van voorzitter Wit, die het perio- desysteeem heeft uitgedacht, als vierde vereniging hebben mogen deelnemeh: Schiedam Werd de eerste oe fenwedstrijd van Excelsior '20 tegen Woudrlchem op het laatste moment uitgesteld, morgenavond speelt de ploeg van Thurlede tegen De Zwer vers in Rotterdam. Aanvang 19.30 uur- Van-onze sportredactie, Vlaardingen Aan de vooravond van het (be taalde) voetbalseizoen weet Jan van Baaren, trainer van Fortuna, ".waar hij aan begonnen is. De uit selecties geko zen amateurtrainer van - Sparta kan na een maand intensief werken bij de Vlaardingse eer- - ste divisie club welis waar nog geen conclu sies trekken, maar heeft door zijn enthousiaste manier van aanpak in tussen wel bereikt dat de Vlaardingse club hard aan een. nieuw imago werkt. „Een stro ming", redeneert de 29- jarige Schiedammer, „die ik consequent moet doorvoeren. Omdat het in het belang van Fortu na'in het betaalde voet- bal is. Negatieve facto ren moeten uitgewist worden en daar werk ik hard aan. Centraal stel ik dat het publiek weer vat moet gaan krijgen op Rortuna's spel, dat ik alleen maar zo aantrek kelijk mogelijk wil ma ken". Maar ook heeft de nieuwe trainer zorgen om de kleine selectie (17 man), die hij graag zag uitgebreid tot minimaal 20. De 29-jarige Schiedam mer, van geboorte Ha genaar 'en lange tijd in zondag derdeklasser PDK gespeeld en in het Haagsjeugdelftal, ziet Fortuna als een uitda ging. Met ervaring van zes jaar hulp bij Sparta en uiteraard het A-dipIo- ma op zak wordt hij in staat geacht om Fortu na te behouden voor hét betaalde voetbal. Schiedam De knieblessure van. Slobodan Dutina, opgelo pen in het oefenduel tegen, Belgisch Waregem, blijkt in derdaad een groot vraagteken, te plaatsen voor het eerste, competitieduel tegen Fortuna, VJ. De SWer klaagde giste-, ren nog over hevige pijn bij het buigen en strekken. Op advies van verzorger Van. Gent moet Dutina voorlopig zoveel mogelijk rust houden. Schiedam Gerrie Mak, de trotse winnaar van de nleuwelln- genkoers in Schiedam zondag jl., kan terug zien op nóg een wapenfeit in het afgelopen weekeinde: tweede in het Gelderse Bruten. Gerrie presteerde het om alleen een kloof van 35 sec tussen peloton en een ze smanskop groep te overbruggen, tater werd de grote groep zelfs gedubbeld. In de eindsprint van de zeven leiders durfde niemand hei initiatief te nemen, zodat tot 50 m voor de streep het tempo steeds lager werd. Toen gingen de bekende Westlander Leo van "Vliet, die reeds vanaf het be gin in de voorste lijn meedraaide, én Gerrie Mak tegelijk op de pedalen staan. Het duel werd tot op de bodem uitgevochten en met enkel centimeters verschil door Van Vliet gewonnen. Van de overige Schiedamse deelnemers werd Wim Heeze 17e, terwijl Peter Dijkshoorn en Wim Nooteboom door materlaal- pech de strijd voortijdig moesten staken. Schiedam Vanavond speelt de B-selectie van SW een oe fenwedstrijd tegen DEH uit Rotterdam. De roodgroene re serves speelden afgelopen za terdag de eerste wedstrijd te gen stadgenoot PPSC. In die wedstrijd toonde de roodgroe ne voorhoede zich danig op schot zodat de verwachting is dat ook de tegenstander van vanavond voor fikse proble men komt te staan. Aanvang 18.30 Uur op Harga. chiedam Morgenavond oe fent Ursus voor de tweede keer. Na de goede wedstrijd in Rotterdam tegen Excel- sïor-B ontmoet de ploeg van trainer Coen Poulus op Harga het sterke jeugdelftal van SVV. De wedstrijd begint om, 18.45 uur. Van. onzesportredactie Vlaardingen De ama- teurkoers in de Vlaar dingse Vergulde Hand'pol der kende een stormachtig begin met ontelbare demar rages en kopgroepjes, Cees Suyker, Wim Bussem, trachtten allen alleen weg te komen uit het toen nog compacte peloton. Hoewel sommige pogingen enkele ronden duurden kon moei lijk gesproken worden vatt een beslissende ontsnap ping. Herhaaldelijk spoed de de grote groep zich weer naar de vermetelen om zo de gelederen gesloten te houden. De kopgroep met John Budden- böhmer, Cees Olsthoom, Wim Bussem en Cees Suyücer leek tenslotte voor een beslissende afscheiding te gaan zorgen, maar weer slaagde het pelo ton erin de vluchters tot de orde te roepen. Toen ook Henk Dammers de voorhoede eens ging verkennen, bleek voor velen het tempo niet meer bij te trappen. Het.pelo- ton verwaterde in vele groep jes en bestond tenslotte nog maar uit zeven man, waarna het plotseling gedaan was met de strijdlust. In een niet al te driftig tempo ging het eensgezind op de meet af, de groep van zeven coureurs en een staart gedub belde renners. Henk Lam- mers zette al vroeg de spurt in-en-werd alleen nog maar H. v.d. Laan (K), 4. J. v. Eyk bedreigd door John Budden- (C), 5. A. v.d. Velde (R), 6. R. bohmer, die zijn aanval ech- Meijer (BS), 7. C. Hoogen- ter iets te laat had ingezet en doom (M), 8, M. Klooris (P). nu slechts tot aan"Lammers' ArmA achterwiel reikte. Cees Olst- .kritiek, rapp? hoorn nestelde zich met zij** derde plaats;'stevig op de eer ste plaats van het competitie- klassement. Uitslag: 1..H. Lammers (P), 2. J. BuddenbÖhmer (C),.3. C. Olsthoom (S); 4. W. .Kerkhof (M), 5. W. Bussem (M), 6. C. Suiker (C), 7. P. v.d. Velde (R), 8. P. Sweetman (C), 9. G. v. Dorp-(P),-10. p. de'Pag- ter (C)„ SOLO Toen Jaap -van Eyk na een machtige solo met een straat lengte voorsprong de finish passeerde meende leder daar de sterke winnaar van de Nieuwelingen-koers toe te jui chen. Maar even later beken de Jaap van Eyk in de eerste ronde even wegens pech van de fiets te zijn geweest om een ronde later gewoon weer aan te sluiten. Jammer, want de gewoonlijk wel erg driftig met zijn krachten smijtende Vlaardinger was beslist geen onverdiend winnaar geweest. Nu was het Krein St Nicolaas, die won en daarmee zijn lei derspositie in het klassement bijna onaantastbaar maakte. Uitslag: 1. K. St. Nicolaas (HR), M. Meeldijk- (C), 3. Schouten op zijn nogal passie ve rijwijze had gehad zat hem bepaald niet lekker. Om te be-" wijzen dat hij meer in zijn mars had dan alleen de eind sprint winnen, reed de Vlaar dinger het peloton driftig'in* stukken. Hard op kop koer-^ send ontdeed hij zich van vele* coureurs tot tenslotte nog maar 3 man aan zijn wiel, overbleven. Opvallend was de aanwezigheid van Robbie Heyster in deze* kopgroep. Nog maar twee we- ken geleden van de jeugdJ naar de adspiranten overge- stapt koerst hij stijlvol met de besten mee. Kudat de kop-1 groep het verdere rennersveld t op minstens een straatlengte* had gezet, spurtte Anne Schouten weer oppermachtig naar zijn derde zege in dezet competitie. Uitslag: 1. A. Schouten (G); 2- J. Lensing (R), 3. D. v. Keste-* ren (P), 4. R. Heyster (C), C. Gorissen (HH), 6. H. Sche- t pers (C), 7. K. Vonk (R), 8. H. f den Hartog (C), 9. L. Reyde (S), 10. H. Bi u.enenberg (HR). Jeugduitslagen: A-klasse: l. P. Liefaart (HR), 2. t A. v. Asten (C), B v. Nuch- t teren - (R)/ B-klasse: 1- 3F-1 Scholtes (HR) 2. A. Fister t (S), 3. N. Sneek (S) C-klasse: 1. L. Valeteyn (C), 2. R. Meij er (CL 3. L. de Gie (S).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4