SCHIEDAMSCHE weer leraren moeilijk aan de hp mmt Nieuwe zo snel mo Panden voor Sociale Dienst aan Bröersvèld üRü! Burgemeester ontvangt Engelse padvinders Aantal ingeschreven scholieren verdubbeld Op on verzekerd rijden betrapt bij ongeluk Riolering Oostsingel wordt op peil gebracht 9? Tas uit auto gestolen Botsing tussen auto en brommer Braakschade overtreft buit Expositie S 45-ïeden in Bloemendaal AAN BROERSVEST: Vergadering commissie Onderwijs Autowrakken weggehaald Gewond bij oversteken Hond naar asiel Donderdag 10 augustus 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 4 pagina's 99ste jaargang nó. 24484 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen/Schiedam De werkloosheid in het gebied van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord is de afgelopen maand weer gestegen, hetgeen een normaal beeld voor de maand juli is. In verhouding met andere jaren is de stijging echter meegevallen. Er staan 1207 mannen als werkloos ingeschreven. Vorige maand waren het er 1152. Het aantal vrouwen zonder werk nam toe van 238 naar 279. Be geregistreerde arbeidsre serve is bij de mannen in de verslagmaand gestegen van 1180 naar 1235. De toe name met 55 personen was verdeeld over de sectoren bouw (+16), transport (+5), handelspersoneel (4-6), kantoorpersoneel (4-9)" en overige beroepen (4-15). Bij de vrouwen ver meerderde de arbeidsreser ve met 41 tot 290. Hier be trof het vooral winkel-, huishoudelijk- en kantoor- :vpersoneel. Bet aantal schoolverlaters on der de ingeschrevenen is ver-, dubbeld en "bedraagt thans 74. Onder hen zijn nogal, wat M.T.S. ers.- Ook meiden, zich enkele leerkrachten van di verse typen van onderwijs als .werkzoekend aan. Gunstig noemt de direktèur van het GAB, ir. J. P. Nugteren, de periode, dat iemand zonder werk zit. Van de ruim 1200 anannen zijn 350 korter dan een,maand werkloos en 700 korter dan drie maanden. Eer. probleem is hier vooral te vin den van een baan voor de ou deren. Bij de geregistreerde mannelijke arbeidsreserve be vinden zich 65 personen (vijf procent) boven de 2e$tig en 223 (achttien procent) boven de vijftig. SELECTIE be vraaj^jiaar personeel bleef in'.juli" ongeveer óp hetzelfde^ niveau gehandhaafd: bij de mannen 1591 (was In juni 1650) en bij de vrouwen 567 (was 570). Moeilijk is de aan vulling in de metaalsector, omdat vooral vakbekwame krachten worden gevraagd. .Bij de sollicitaties wordt streng geselecteerd. Vooral bij de scheepswerven komt in bepaalde beroepen eén structureel arbeidstekort naar voren' Dit is ook het ge val bij een aantal vormen van laaggewaardeerde fabrieksar- beid. Voor teöhrusch-admini- stratief personeel' ..zijn .-de plaatsingskanseh. daarentègén niet gunstig. Per gemeente bekeken zien. de cijfers er ten opzichte van het vorig jaar ongunstig uit. In Vlaardingen steeg het aantal werkloze mannen en vrouwen m een jaar tijd respectievelijk van 159 naar 454 en van 38 naar 108. Het aantal open staande aanvragen daalde voor de mannen van 964 naar 615 en. voor,de,vrouwen van 308 naar 244. In Schiedam zijn 621 mannen en 155 vrouwen, werkloos.. Vorig jaar waren het 258 mannen en 60 vrouwen. Het aantal open staande aanvragen voor man nen daalde van 1199 tot 626 en voor vrouwen van 344 tot 259. In Maassluis steeg de werkloos heid van 44 naar 103 bij de mannen, terwijl hét aantal aanvragen afnam van 423 tot 182. Vorig jaar hadden 8 vrou wen geen werk, dit jaar 11; Er was -in '71 vraag naar 126 vrouwen1 en nu nog. maar naar 34. In .Maasland steeg het aantal werkloze mannen van 3 naar 5; maar daalde de aanvragen van 75. naar 45. Bij de vrou wen daalde de werkloosheid; vorig jaar 2, nu 1. Het aantal openstaande aanvragen nam •met 2 af tot 4. Het aantal werkloze mannelijke inwoners van Hóek van 'Hol land nam toe van 13 tot 24. Bij de vrouwen "bleef het 2. De. vraag naar mannen '^kelderde van ,90 naar 22 err voor vrou wen van 27 naar 9. v-.-yv imhmMzZzl Schiedam De winkelier W. K. heeft aangifte gedaan van diefstal van een tas met ge reedschap en zijn autopapie ren uit zijn auto, die hij dins dag enkele uren niet afgeslo ten had geparkeerd aan de Troelstralaan. De waarde, van het gestolene is ongeveer j303.— (chiedam op de kruising Van HaarenlaanJoh. Braa- kensiekstraat is de 17-jarige bromfietser L. A. den Broe der in botsing gekomen met de auto van de 59-jarige J. J. V. die rechtsaf wilde slaan en de bromfietser, die rechtdoor Wilde rijden, geen voorrang gar. De bromfietser reed ove rigens met hoge snelheid en zonder licht. Hij is met hoofdwonden en vermoedelijk een lichte hersenschudding in de Dr. Noletstichting opgeno men. 'hicdam Inbrekers hebben huisgehouden in een radio bak aan de Tuinlaan. Zij richtten veel schade aan door hilerlei kasten en laden open e breken. Zij namen een cas- set.e-recorder ter waarde an f 490.—, f 8.— uit een openstaande kassa en f243.— JJJt een opengebroken Iade Jhee. De braakschade over- oL de buil: wordt op '1000.- geschat. De inbre- «ers zijn binnengekomen via ce brandtrap en door het ver- oreken van een ruit in de showroom. i-iét&- O. P. Wattez: Vlaardingen in geelrood. Schiedam Een aantal leden van de dichten te bezichtigen respectievelijk te S45 exposeert tot en met .26 augustus lezen. 1972. in de tentoonstellingszaal van het Onze kunstredacteur Jan H. Oosterloo be- gemeentehuis van Bloemendaal. Er zijn zocht de expositie. Zijn recensie leest u van hen schilderijen, keramiek en ge- op pagina 3 Schiedam De rioolbuis, die vorige week de wateroverlast op leverde aan de. Broersvest, zal op zo kort mogelijke termijn worden vervangen door een nieuwe buis. Dé dienst Gemeente werken wil zo snel mogelijk de nieuwe buis laten aanleggen om de leidingen die nu worden gebruikt in plaats van de lekke rioolleiding, zo weinig mogelijk extra te belasten. De waterafvoer uit het noorden van de stad en uit Nieuwlarid moet nu via de noodvoorzie ning naar het gemaal in de Marconistraat. Met een aan nemersbedrijf wordt overleg geveerd over de uitvoering van het werk. De totale kos ten zijn hangende dit overleg nog niet bekend, maar zullen zeker de 100.000 overschrij den. De leiding waarin de breuk Is geconstateerd is volledig bui ten gebruik gesteld. Dit is blijvend, want de buis wordt niet eens meer opgehaald.' In de oostelijke rijbaan van de Broersvest komt een nieuwe persleiding van hét punt waar de noodvoorziening is aange bracht even voorbij de kruising, met de Lange Kerk straat ter hoogte van. het Em- maplein en de Korte Sïngel- straat. Het wordt een buis met een dia meter van 70 cm, die onge veer 1,10 meter onder het straatniveau komt; of onge veer'2,65 m beneden N.A.P. Dat is veel minder diep dan de leiding, waarin de breuk is opgetreden. De nieuwe leiding wordt niet onder het trottoir geplaatst wegens de vele.daar aanwezige leidingen en kabels en mede gelet op de overlast door de winkels. Het opgraven van de oude leiding, die van 1910 dateert, zou teveel graaf- w'a en kans op schade voor de %ouwing opleveren. Het .zal medé van de levering van het benodigde materiaal afhangen wanneer men met de werkzaamheden zal begin nen. Schiedam Door de aankoop van-depanden Broersyeld 118 ;töt ën met 124~doór de gemeente kan een eind komen aan het nijpend gebrek aan ruimte, waarmee de Gemeen telijke Sociale" Dienst, te kampen heeft in het huidige pandaan.het Broersveld 144. De Sociale Dienst heeft voor" de-, panden al plannen ontworpen, die overigens nog door b en w zullen moeten worden goedge keurd of eventueel nog kun nen worden gewijzigd. Het is de bedoeling dat een gedeelte op vrij korte termijn in ge bruik zal worden genomen. Voor het publiek brengt de aan koop van de panden overigens nauwelijks veranderoing: al leen de kantoren van de So ciale Dienst verhuizen naar de nieuwe panden, zodat de afdelingen die het publiek te woord staan, niet behoeven te verhuizen. De panden zijn voor 105.000 aangekocht. Gedeputeerde Staten keurden hét krediet dat de raad onlangs, voor deze panden heeft uitgetrokken vo rige week goed. Schiedam De Commissie voor Onderwijszaken houdt dinsdag 15 augustus een open bare vergadering op het stad huis, die om acht uur 's avonds begint. Op de agenda staan tien punten. Ter sprake komen andere voor stellen Van burgemeester en wethouders tot vaststélling vande vergoeding per lokaal en per kleuter voor .1972, het verlenen van een krediet 'ten behoeve van het informatie centrum scholenbouw en tot het verlenen van medewer king aan verschillende scho len in verband met hét aan schaffen van leermiddelen en meubilair. Voorts komt de vastsleUing van de exploitatievergoeding voor het blo over de jaren 1069 tot en met 1971 aan de orde. Schiedam De reinigingsdienst heeft gisteren zes autowrak ken naar het "wrakkenterrein op de "Van Heekstraat ge- - bracht.' De wrakken stonden op het Bachplein (2), de Sin gel (2), de Huis te Riviereweg en aan de De Nijverheid straat. Schiedam Door plotseling tussen geparkeerde auto's door de rijbaan over te. ste ken, is de achtjarige Frank Th. F. gisteravond op de Van Swindensingel aangereden door de 23-jarige automobilist H. T. Met verwondingen aan een voet is hij ter observatie opgenomen, in de Dr, Nolet stichting. Vlaardingen/Schiedam Opvallend deze maand is dat bij r het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, een aantal onderwijskrachten zich als werkloos heeft la-: ten inschrijven. Het .betreft vooral een groep specialisten* die de dupe zijn geworden van de ministeriële afkondi ging, dat het aantal lesuren bij het voortgezet onderwijl - wordt teruggebracht van 32 naar 30. Volgens de heer Hulsman va» het GAB kan dit voorval op de scholengemeenschappen wel eens betekenen, dat voor één of meerdere leraren geen werk meer is. Volgens hem zijn het vooral de in feite „on bevoegden", die dan het eerst hun baan verliezen. Dat zijn leerkrachten, die hun studie aan een universiteit na enkele jaren hebben afgebroken en dan voor de klas gaan staan. Jaarlijks moeten z(j al op nieuw een contract af laten sluiten om te voorkomen, dat leerkrachten, die wel in bezit van de vereiste papieren zijn de „onbevoegden" hun plaat sen zien innemen. De leeftijd van de nu werkloze leraren ligt in de meeste gevallen on der de dertig jaar. ODk is er een enkele kwekeling, als werkzoekend genoteerd; Voor hen ziet de toekomst er minder somber uit, zeker in - dit gebied waar een grote be- ^'••hoefte! ..aan.,.onderwijzend, pér^. '"TsonSsf' is., A^mSezë "twekeiiïi-' gen hebben de meesten dan ook ai een sollicitatie lopen. Vraag naar onderwijzers en le raren is er bij het GAB niet. Dat loopt in alle gemeenten via de plaatselijke inspecteur voor het onderwijs. Verder trachten scholen altijd ïn va catures te voorzien door mid del van advertenties in vak bladen en kranten. Schiedam De politie heeft gisteren een Jangharige bas taard Duitse staandernaar het asiel a an de St. Annazus- terstraat gebracht. De hond, een reu, is vier jaar oud en werd zwervend in het Bea- trixpark gevonden. Voorwaardelijke straf en f 150,boete Schiedam „Onaangepast1 ge drag",; luidde de mening van officier van - justitie mejuf». .frouw Mr. C. T. Vaags over het onverzeké rd auiorij den waaraan de .heer A. de' S. uit Maassluis zich op rijksweg 20 in Maasland schuldig had 'ge maakt. Hij viel door de mand, ♦■i44oèto4#j^deor-èéri andere •:auto;- werd aangereden. Woensdagmorgen moest voorkomen voor het kantonge recht in Schiedam tijdens een: strafzitting. Kantonrechter mr. "W. E. van Vloten vond de overtreding, ernstig, genoeg,;, om de nog jeugdige De Si te; veroordelen tot drie maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van een jaar en 150 boete, zoals de officier reeds had geëist. Mr. Van .Vloten: „Als er een. ernstig ongeluk was gebeurd, door uw schuld, denk ik, daf er sprake was geweest van de bekende kikker, waarvan geen veren geplukt kunnen worden." En passant bleek bovendien, dat de heer S. toen het overigens niet ernstige ongeluk gebeur- de, geen rijbewijs had. Dat is nu wel het geval, zolang de heer De S. zich niet onverze kerd mét zijn auto op de weg begeeft. Vlaardingen De Engelse groep padvinders die thans een twee weken durend bezoek aan Nederland brengt en Vlaardingen. als standplaats heeft, is gisteravond op het stadhuis ontvangen door burgemeester mr. J. Heusdens. De burgemeester moest hiervoor de vergadering van het seniorenconvent onderbreken, omdat de padvinders pas om half acht arriveerden. Doordat er mankementen waren met de bus waarmee gisteren een dagtocht is gemaakt naar Noord-Holland, kwam de groep een half uur later dan was afgesproken. Burgemeester Heusdens maak te een half uurtje vrij en ver telde eerst wat over de histo rie van Vlaardingen, de toe komstplannen, de feestelijkhe den rond Vlaardingen-700, de Schiedam De dienst van Gemeentewerken Is vandaag begon nen met het op peil brengen van de verzakte riolering in de Oostsingel. Deze werkzaamheden sluiten aan op die in de Mar conistraat, waar men nog mee bezig is. Het werk, waarmee men aan de kant van de VanSwindensin gel begint, zal in het totaal vijf weken duren. Tijdens deze periode is de Oostsingel voor het doorgaande verkeer afgesloten, maar de woningen zullen bereikbaar blijven. Er wordt naar gestreefd de in dat het eigenlijke werk aan de de straat gegraven sleuf, na- rioolbuizen gereed is,, weer dicht te gooien en voorlopig te bestraten. In een later sta dium, nadat de grond weer is ingeklonken, kan eventueel een bestrating volgen. De bewoners wordt verzocht, hun auto's niet in de straat te parkeren gedurende de werk zaamheden. rol die de gemeente als derde- havenplaats van Nederland vervult en de snelle ontwikke- ling van de stad. Ook haalde hij wat herinneringen op aan zijn bezoek zeventien'jaar ge leden aan Harlow, waar de padvinders vandaankomen. Daarne werden enige geschen ken uitgewisseld. Burgemees ter Heusdens ontving uit han den van Percy Street namens Len White van de Harlow De velopment Corporation een fraai boek over de geschiede nis van Harlow. Eric Sellings, leider van de Engelse bezoe kers, overhandigde een pla quette met een gegoten af beelding van een Engelse scout en de tekst: „With thanks from sixteenth.second^ Harlow Scouts - Harlow - Eng land". Op zijn beurt ontving Percy Street een boekje over Vlaardingen, Vervolgens maakten de padvinJ ders onderleiding van de "ge meentelijk voorlichtingsamb tenaar J. S. Kan een rond gang door het stadhuis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1