Breuk Wim de Haan Ton rake naar FC Tilburg Postduiven vanuit Dezier VEEL BRASEM EN ZWARE VOORN Ria Bras behoedt softballteam voor uitschakeling Dwergmeer- Honkbal- scheids rechter hersen schudding Thurlede TON KRIJGSMAN: „IK HAD NIET MOGEN SLAAN" r-"- H 'Êk k Jan Groeneweg produktief paniek SCfflEDAMSCHE COURANT DINSDAG 15 AUGUSTUS 1972, Ton Krijgsman (achtergrond): „Ik ben geen kleine jongen meer V.Wim is wérkelijk een heel goedé -trainer, - maar moet beseffen dat ik niet., meèr die kléine1 jongen/ben -van doen. .Tenslotte benik 22 jaar", lijkt een gunstiger basis'voor een verhelde rend gesprek niet1denk baar; een heel goede drai ner én een volwassen ?bokr serEen combinatie die tevens sterk genoeg bleek voor het vereveren van de Nederlandse titel Schiedam „Ton Krijgsman komt er bij mij niet meer in". Met deze woorden luchte boksschoolhouder Wim de Haan z'n veront waardiging. Waarmee pu gilist Ton Krijgsman elders z'n opgedane kennis van de bokssport zal moeten de monstreren. Waardoor te vens een nu reeds lange tijd slepende kwestie in de openbaarheid kwam en Wim de Haan voorlopig de uiterlijke gevolgen moet dragen van Ton's harde rechtse. Want, werd Ton Krijgsman eerder reeds disciplinair gestraft met drie maanden schorsing, een fikse klap van de natio nale kampioen in het ve dergewicht boven het oog van z'n instrukteur, lijkt elke toekomstige toenade ring in de weg te staan- Waarmee het bestuur van de Boksvereniging „de Haan" een duister probleem krijgt op te lossen, -want zowel „_Ton Krijgsman als Wim de Haan geven ieder hun visie op het gebeurde. Wordt de klap, door beiden erkend de hoofdwond als stille ge tuige de toedracht wordt door beiden anders bena derd. ONDUIDELIJK Ton Krijgsman, nog niet geheel los van het gebeurde, beweert ten stelligste „te zijn vastge pakt. zich vervolgens losrukte en, zoals bekend, vervolgens lichtelijk stevig uithaalde". Waarbij het vastpakken door Wim de Haan wordt afgedaan met: „Hoe komt hij daar nou bij, ik zag dat er iets ging ge beuren en verwachtte een kopstoot. Cc heb toen nog ge zegd- weet wel wat je doet".. Ook de situatie er na blijft on- .duidelijk, terwijl beidon op de proppen komen met: „Hij be dreigde me". MISLUKT Overigens een trieste situatie en tevens het mislukken van een voorzichtig uitgedacht plan. Wim de Haan: „Het was -de bedoeling dat Ton tijdens zijn schorsing op de school zou ko- door Hans Soeters Wim de Haan: „Ik heb nog gezegd, weet wel wat je doet men assisteren. Op die ma nier kon hij toch wat in condi tie blijven en de mogelijkheid aanwezig om de schorsing voortijdig te beëindigen". Een plannetje dat door Ton's ondoordachte daad verleden tijd Is: „Natuurlijk had ik.niet mogen sla an' reageert Ton Krijgsman -„hans. Een'daad die niettemin aan Wim de Haan de woorden ontlokte: „Zo iemand wil ik niet in onze sportschool". DEFINITIEF Afgezien van alle verwijten over en weer lijkt een reeds lang bestaande conflictsitua tie definitief tenemde. Dat het op deze manier moest gefceu- ren wordt door beiden be treurd, maar het feit ligt er. Wim de Haan (43) en Ton Krijgsman (22) zullen voor taan hun eigen wegen bewan delen. De- breuk lijkt defini tief. Wim de Kaan: ,,Voor het zelfde geld -krijgt Ton een schorsing voor het leven, maar dat wil ik hem niet aan- doen,want dan 'is hij voor de bokssport verloren. Het is verreweg het beste dat hij ge- woon vertrekt zonder verder moeilijkheden te maken, dan komt hij er nog 'goed vanaf". GEKALMEERD Eén schorsing waar. Ton toch wel bang voor/ wast z'n boks- carrière voortijdig asag afge-/ broken. Blijft echter het duis tere van de toedracht. Er wordt wel eens beweerd dat /een flinke ttk verhelderend kan werken, de situatie plot seling kan opklaren. Zodra de gemoederen wat gekalmeerd zijn, een normaal gesprek veel goed kan doen. Misschien; dat in het belang van de Schiedamse bokssport (ten slotte een echte mannensport) toch nog Iets valt te bereiken» Getuigc Ton's woorden: Schiedam De afgelopen w* dag bij de honkbalwedstriij La akkwartier—„Schiedam" knock'out geslagen scheids rechter Gé Krommenhoek za! voorlopig rust moetenhouden wegens een hersenschud ding. Waardoor blijkt dat' de rechtse direkte van; Laak. kwartie r's' achtervanger Haiu Regeer naast het direkt jej gravel; storten van.de arbi' verstrekkende gevole krijgt. Zoals bekend staal.,, hoofdscheidsrechter Joop vlf* kaaik na-dit.incident de strijd, O Schiedam De kans is gróót dat SVV naast Wim Muldei een tweedespeler zal. moeten afstaan .aan het militaire elf. tal. Tijdens wedstrijden tüsi sen -de. diverse Iegerteaidi ontpopte Jan Groeneweg zicfc' als een uiterst produktlevf spits, door maarliefst zevéh doelpunten voor zijn rekenirfë te nemen. Een: produktivitëit die overigens ook door SVV met welgevallen werd vènujv- men. Schiedam Na de eerste winst op Fortuna VI. vertrekt SVV morgen naar FC Tilburg (vroeger Willem II) maar zal het vermoedelijk zonder de geblesseerde Wout van Meeteren moeten stellen. Ook Slobodan Dutina's ëerste competitie-optreden is nog onzeker. Gisteravond kregen alle spelers een „grote beurt' op de massagetafel waarna vanavond op de training moet blijken in hoeverre spelen verantwoord is. Ook John van der Spek kampt met een blessure, maar de verwachting is dat de steeds terugke rende pijn in de liesatreek voor de strijd in-Tilburg zal .zijn verdwenen. Schiedam - Het scheelde gisteravond op Harga maar weinig of Schiedam had zich zelf kansloos gemaakt voor een belissings- svedstrijd tegen BHC. De Schiedamse meisjes zijn zeer op pro- Motie gebrand, zodat de kans bestaat dat men straks in de landelijke eerste klasse uitkomt. Wellicht was dit de oorzaak van het nerveuze gedrag aan slag, want na vijf innings waren er nog geen puntetn gescoord terwijl Alexendria er al drie runs had weten door te drukken. Gezien het sterke wapen van Ans er nog geen punten gescoord terwijl Alexendria er al drie runs had weten door te drukken. Gezien het sterke werpen van Ans Stnylaert op de Rotterdamse werpheavel en het foutloze veld spel van Alexandria (ee° zeldzaam evenement in de rayonsoft- ballwereld) zagen de Schiedam-Kansen er net zo somber uit als de dreigende onweerswolken, die zich boven het veld sa menpakten. Voordat het natuurgeweld los barstte was er echter nog net op tijd wat Schiedams geblik sem, want voordat dc Rotter damse werpster goed en wel •in de gaten had. wat er gaan de was, hadden enige hcmksla- gea ervoor gezorgd, dat Ria Bras, Joke Fannekoek en Ger- da Krabbendam de stand had den rechtgetrokken, 3—3. Ook de Rotterdamse coach Brouwershaven raakte er vol ledig van in paniek en pres teerde het zelfs om, terwijl hij na een door hem zelf aange vraagde time-out op het veld rondstapte, plotseling een ie der te verrassen door zijn tweede honkvrouwe toe te roe pen de converserende Gerda Krabbendam uit te tikken. Ze deed het nog ook, maar jn plaats van een extra nul. was het effect.een schaterende tri- bune en een hoofdschuddende scheidsrechter Fred de Kra- mer. tweede honkvrouwe Henny Loman in de nijptang te ne men toer. deze dc bal wilde wegwerpen. De Kramer slaagde echter ook voor deze oogproef. en Schiedam incas seerde prompt de derde nul. LISTIG Schiedams erelid Jo Ebben sr. schudde het hoofd: „Daar gaat het kampioenschap. Dat had ze nooit mogen doen". Immers de situatie was sco- ringsrijp en aan een gelijk spel had Schiedam niet vol doende. Schiedam-werpster R:a Dras had echter ook zo haar gedachten over de kam pioenskansen en gooide bin nen de kortste keren drie Rot terdamse meisjes op drieslag uit. Even later zelf aan slag voltooide ze haar act door op knappe wijze een listige tik te lanceren die meer dan vol doende was om (zus) Calime- ro Bras juichend over de thuisplaat te laten snellen. 4 —3! Alle promotiekansen zijn zo nog steeds in eigen hand. Score verloop Schiedam 0-0-0-0- 0-3-1 4; Alexandria 0-0-0-2-0-1-0 NIJPTANG Laatstgenoemde had,, er ook 'deze avond weer prima kijk- op." In' diezelfde tumultuéze Werpersresultaten Schiedam ;zesde inning testte Gré Krom- Ria Bras 6-1-8 2 fouten; './^menhoek zijn allésziende blik Alexandria, Ans Stuylaert 4-3- 'vidoor' als. honkloopster vrolijk 8 0 fouten'. Al is hét nog vroeg om nu reeds tè spreken over „de. periode kampioen" (de 'ploeg die na tien wedstrijden aan de lei ding-gaat), zeker is dat SW's tegenstander van; morgen avond geen tweede nederlaag kan incasseren. Vier verlies- punten maken de formatie van trainer Henk Wullems in de eerste periode tot een kans loze. FC Tilburg verloor de eerste wedstrijd met 2—1 van Eind hoven waarin Hakkens de eni ge Tilburgse treffer voor zijn rekening nam. Ook SW scoorde slechts één keer (Warnaar) maar hield achter de zaak goed gesloten. Te recht wees oefenmeester Ri- nus Gosens na de strijd tegen Fortuna naar het maagdelijk gebleven doel van Jan van der Velden en toonde zich ver heugd over het spel van zijn defensie. Juist bij uitwedstrijden kan die sterke defensie weieens van doorslaggevende beteke nis worden, zodat ook bij een uitwedstrijd één treffer de wedstrijd kan beslissen. Met welke formatie dat dan zou moeten gebeuren is nog onze ker, pas als alle gegevens over blessures bekend zijr. is Rinus Gosens in staat het. elf tal te informeren. Dik van de Korput. Tegen Fortuna VI. bleek de linkerverdedi ger een sterk punt in de hechte Schiedamse defensie. Schiedam Ih een dersloten van het volkstuinen complex „Thurlede" is zondag een dwergmëerval gevangen mét een lengté van 15 centimeter/ Dc hengelaar die het voor hem geheel vreemde visje bo ven water bracht ging er mee' naar het bestuur van de hen- geïsportverenigïng „Schiedam cn Omstreken" waar men zijn vangst wist te determineren als zijnde een halfwas dwerg- meerval .(ïctalurïs .nebulo- sas). De groep der meerval len omvat ruim tweeduizend soorten. De dwergmeerval leefde oor spronkelijk slechts in de oos telijke staten van de V.S. én in de Grote MerenLater werd hij uitgezet in de weste lijke staten cn op vele plaat sen in Europa, o.a. in Frank rijk. en/Scandinavië. Het is een nachtazer die leeft van wormen, zoetwaterkreeftjes maar ook jonge visjes en vis- cicren niet versmaadt.. Hoe dit visje hier verzeild is ge raakt is voorlopig nog een raadsel. Het kan zijn dat het afkomstig is uit een zoetwater- aquarium waarvan de hou der hem wegens z'n grote eet lust kwijt wilde én in het park in vrijheid, stelde: Een tweede mogelijkheid is dat er méer-r dere van deze visjes in de vij ver - .'zijn - terécht, gekomen, op welke manier dan ook. Vol- wassen, heeft de dwergmeer- val een lengte die kan varië ren van 35 tot 45 cm Het nu gevangen visje kan deel uit maken van een nest in het voorjaar geboren meervallen. Deze laatste veronderstelling wordt eerst bevestigd indien er nog meer var.gmeldingen binnenkomer.. Het kan natuur lijk ook zijn dat het dezelfde meerval is, want die is inmid dels weer in een der vijvers van het park teruggezet. Schiedam De algemene Nationale postduivenwedvlucht vanuit St. Dezier (voor deze omgeving dik 370 km) stelde heel wat liefhebbers instaat te po uien op een luxe auto en andére; waar devolle prijzen. Zo tussen de dertien- en veertienhonderd dui ven uit hokken in Vlaardingen, Maassluis en Schiedam verlie ten zaterdag om 6,30 uur dé vervoerscontalners hij een wind van Z.Oprichting. Atmosferische storingen boven midden Eu ropa. stonden een snel verloop in de weg hoewel de duiven toch tijd hebben gevlogen. De snelste onder hen bleven niet ver van de 70 km per uur af. Result aten verenigingen:' P.V;.. .„Keer Weer", /Vlaardin-, 'gen: In concours 419 duiven. Aankomst snelste duif 11.45.54 uur bijJ. Heindijk, ;2. A. En gel aan, 3. M. de Wit, 4; en 19 A. Waardenburg, 5.' P. v.d. Spek,' 6 ëh 9 J; Heindijk/ 7- Adri Waardenburg, 8.comb, v.d. Weel-v.d. Velde, 10'èn 17. mej.'J. van Ingen, IL - en; 15. R.; Pietersz,.. 12. comb. 'De Ligt-Boomsma 13-20 eh 23; K. B. Snocy, 14. C. Pille, 16. A. de Ruiter, 18. A. Mulder, 21. A. van Vliet, 22. J. Beekman, 24. J. Heinsius, 25 comb. J» Vlielandcr en Zn. Aankomst laatste prijsduif, 13 uur rond. P.V. Schiedam: In.concours 173 duiven. Aankomst snelste duif 11.59.56 uur bij C. var. Leeu-. wen, 2. comb. Middendorp en Zn., 3. J. Triel, 4 en 6 mevr. Docjaaren, .5-10 en 16. Jan Docjaaren, 7-13 en 23. comb. Middendorp en. Zn.,: 8-11-12 eh 21; Jac. Doejaaren,14., Th. Stiober, 15. C. Verhaeren, 17- 22 en 25 J. Wentelêr, 18. J. Pauiussen, 10. E. Wit. Aan komst laatste prijsduif 12.58.53 uur. P.V. „de Vrijheid" Schiedam: In concours 349 duiven. Aan komst laatste prijsduif 12.49.35 uur. P.V.. „de Adelaar", Vlaardir.' gen: In concours 381 duiven. Aankomst snelste 11.49.09, uur bij" G.: v.d. Hurk, 2. M.: Jahse en Zn., 3. H. Webers, 4. B; Mey ering, 5.: en 25.C. Wit- berg, 6. en 15. H. Verweel, J* 11-14 en 23. B. Moerman, 8.: G. v.d.. Hurk, 9. en 20. mevr.. G. vanKuyk-Roodenburg, 10. 13: P. van Oeveren, 12. M. Schipper, 16. A, Koevermra, 17. en 24: comb. M. Schepd'. en Zn.. 19. D. Vink,. 21. L.M.. Webers/ 22. ":'J. Broers, Aah- •komst laatste prijsduif 12.35.12 uur P.V. „de Luchtbode", yiaardln» gen: In concours 303 duiven. Aankomst snelste 11.56.09 uuc bij 'P. var. der Made die te vens de tweede duif consta teerde; 3. en 21. comb. Goeae- ge'ouren-van Keulen, 4-1H®. en 25. C. Stolk, 5. G. A. van Vliet Sr 6 A Wijntjes, 1 en. B. L. Poldervaart, 9. J. us Ligt, 10. en 17. G. de Braban der, 12-13. en 20. W. van Hulst, 14. mevr. Tieleman, 18. M. Schepen, 19. en 23. B. Vletter, 22. J. Bel, 24. J. Ottem Aan komst laatste prijsduif 1-.07.13 uur. .komst- snelste T1.48.55 uur bij P.V. ,,de Snelhéid"; Maassluis! In concours 289 duiven. Aan- komst snelste, 11.54.17 uur wj. A. M. v.d. 'Hoeven, 2-5 en 9. I*. Bergwerff, 3.' en 6. J. van Buur. ren, 4. comb. J. van Dam Zn.', 5. en 9. A. M. v.d. Ho^ ven, 7. J. van Aalst, Maag;, land, 8. P. Chardon, 10. A. vm„ Dorp. Aankomst laatste duif 12.48.56 uur. comb. W. W. Poort die tevens de tweede constateerde3-4 en 17. p. Vertinde/.5/'en.!7./C.: Ro- bart, 6. J. A. Metaal,-8-12 en 21. P/Pols, 9-16-22 en 23;. A. v.d. Berg, 10. I. v.d. Tuyn. Xl. .en 25. G. Breur, 13.. J. Bakker, 14. en 15. H. Triel, 18. E. v.d Lem, 19. en 20. comb. W. W. Poort, 24. J. Duymel. Aan- Schiedam Voor de concour- sende hengelsportverenigln- gen was het afgelopen week einde doorgaans gunstig te noemen- De ViTV ,,*t Westen" koos bet Spul bij Hekelingen om punten te verzamelen voor Met een vangst van 5310 gram eindigde D. Bcrvcling op de eerste plaats; 2. 'P. Groen, 4465gram3 W.Struys 4400 gram; 4. D Tempelaar 4125 gram; 5. F. Groen 2885 gram; 6. S; van Bee; 2300'gram; 7 :W. het serie-coocours. Het waren v.d. Pijl 2105 gram; 8. Sr J voornamelijk zware voorns HoHenbcrg 1430 gram; 9 T. die hier het aas beroerden en Helster 1175 gram: 10 F. Tem- derhalve op de weegschaal te- pelaar met 1145 gram maat- recht kwamen. Er waren heel vis. wat „ponders" bij wat lekker De vereniging „De Vrlend- aantelde voor het klassement. schap" viste in de Delfsha- vense Schie waar de heren met elkaar 172 stuks maatvis wisten te verschalken. De bes té/resultaten, 33 st., boekte H. Cevering. Het totaal gewicht bedroeg; 2000 gram waarmee hij besia'g.Jegde dp de wisseK beker; 2 ;;C..- -Vink Sr 1605 gram3 Vink 1265 gram; 4 I. Koudstaal/965 .gram; .5 J.. Bouw 850 gram; 6 J. Brceren 745 gram; 7 T. Koudstaal 720 gram; 8 P. Penning 570 gram: 9 R. v.d. Zwan, 490 gram. maaivis. De overige deelnemers bléven', beneden de 400 gram gevangen 'vis. In Maassluis schaarde de jeugd :-.van; VDL zich langs de 'water- kant van de Zuidvli'ét zonder. evenwel veel vis te vangen. In van Balen de eerste plaats voor zicht op door 615 gram vis te,vangen; 2 H. Holke 260 gram; :3 S. Staalduinen 205 gram; 4 J.- Kleiweg/ 200 gram; 5'G. van Toor met; 130 gram vis. groep A was A v.d. Heuvel De Schiedamse .Hengelaarsver- 4 enigirig /„dé Alfer";. zette de wedstrijdhëngels uit langs het Kar aal van Voorne waar bra sem en voorn het aas gretig paklen. Er werd op centime ters gevist. Met een vangst met een':vangst van 355gram ■vis de beste; 2 H. Rombout, 320 gram; 3. W van Balen, 3)0 gram; 4. H. Bos, 280 gram; 5. K Kiebert met eveneens 280 gram vis. In groep B c:ste H. van 16 stuks, 365 cm werd A Bruggraaf concourswinnaar: 2 D. MuylwLjk, 12 st 239 ctu; f K. Muylwljk, 11-207; Muylwijk, 10-193; 5 J. K doot, 7-154; 6 K. SchramadJ 6-118; 7 H. van Katwijk W. van Dijk 4-83; 9 H.- hout 4-811 10 Q. Bonefaas^^r 11 H. Koedoot2-47 Mackay 3-43; 13 H. 2-38; 14 B. Swam Geul met 1 van 22 cm. 12 Tl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4