wordt Broersvest behandeld SCHIEDAMSCHE COURANT I een Gevaarlijke verkeerspunten nog eens controleren Eerste paal geslagen voor 182 woningen Davy Navy Instuif seizoen Reinigings dienst haalt 17 miljoen kg huisvuil or SfciSiüll In Woudhaek- Zuid: Zaal De Bank gemoderni seerd Vergadering commissie gaat niet door Schiedamse inbrekers in Westland betrapt COMMISSIE ONDERWIJS VERZOEKT - Wethouder van Volkshuisves ting geeft als reden voor Met niet officiële slaan van de éér ste, paal: ,,We bouwen gewoon door." Op de vraag of hijzelf de^ eerste paal zou slaan» zei de wethouder: „Ik heb al zo veel palen de grond in zien gaan, dat behoef ik zelf dus niet meer te doen." Ook bij de 196 woningen is dus geen officiële eerste paal ge slagen, omdat het snel gereed komen van de woningen be langrijker wordt gevonden dan het slaan van een eerste paal. Schiedam Nog in.de vergadering van 28 augustus zal de gemeenteraad het krediet van rond j 110.000 moeten goedkeuren, dat b. en w. willen beschikbaar stellen voor het herstellen van de rioolleiding in de Broersvest. In middels wordt de nieuwe leiding met grote voortvarend heid onder de oostelijke rijbaan van de Broersvest aange- -< bracht..^. --S.-,—L r-TT!--- ■- fmvn/o Aanvankelijk zou meteen maandag worden begonnen met dc werkzaamheden, maar het plaatsen van de Schiedam De gemeenteijke reinigingsdienst heeft in 1971 in het totaal ongeveer 17 mil joen kilo aan huisvuil opge haald, wat neerkomt op zo'n 200 kilo huisvuil per persoon per jaar. De kosten van de afvoer en de verwerking van deze enorme hoeveelheid afval bedroegen in 1971 ongeveer 1.360.000. Daar tegenover stond, echter 676.000 aan opbrengsten uit de reinigingsrechten. Het ver schil van 700.000 wordt uit de gemeentekas bijgepas. Om zo efficiënt mogelijk te werk te gaan bij het ophalen en het verwerken van het huisvuil, verplicht de reini gingsdienst de bevolking per 1 september bij het aanbieden van huisvuil gebruik te maken van plastic vuilniszakken, dia zijn voorzien van het KOMO- keurmerk. Met ingang van deze datum is het dan ook verboden huisvuil in metalen emmers, dozen, of containers aan te bieden. Donderdag 17 augustus 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kïachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam .Nog voor, de winter moet de molen De Noord volledig zijn geres- taureerd. Het Aannemings bedrijf Leenderts uit Schiedam, is al geruime tijd bezig met de restauratie werkzaamheden, i die ■- zeer ingrijpend zijn. De molen staat voor een deel. in de steigers en er wordt in, de Noordvestgracht een dam- wand geplaatst, om straks ook de fundamenten te kunnen nakijken. g Met de restauratie van de mo len De Noord wordt een twee- dc Schiedamse molen geres- J •rtaureerd. Met de restauratie van de Walvisch is men al ge- ruime tijd bezig. Deze molen •is eigendom van de Vereni ging de Hollandse Molen, de .molen De Noord is eigendom van de gemeente Schiedam. De restauratie van deze mo- Ien geschiedt jn nauw overleg tussen gemeente, Momimen- tenzorg en aannemer. Binnen de damwand zal het wa- ter worden weggepompt en zal eventuele bagger worden I: uitgegraven om na te gaan f. hoe het met de fundering van de molen is gesteld. Is die er niet al te best aan toe, dan wordt de fundering ver- .-, nleuwd. v Er zijn inmiddels al voor een S .deel nieuwe vloeren in de mo- k Ien gelegd. De aannemer is op het ogenblik bezig met het vervaardigen van nieuwe ra- men. kozijnen en deuren, die de bestaande zulien vervan- gen. Verder worden de balkla- gen nagezien en worden waar nodig nieuwe balken aange- ïi bracht en wordt de molen aan "de buitenzljd£bëziëb"j~,~' - opvallend daarbij is dat de steentjes die voor herstel van ce muren nodig zijn, afkom stig zijn van pandjes die el- .i.üërs* iii de stad worden ge- sloopt. Stenen zoals die-inder- tijd,bij de bouw; van de molen .„zijn gébruikt,: -worden, name- ill jk niet. meer vervaardigd; ï)e steentjes worden ophieuw Ingemetseld. De restauratie, van de molen Is .een intensief en precies kar wei. Zo' móéten dok verweerde •voegen.in de, molen worden uitgehakt én opnieuw worden gevuld. fHét meeste werk in het interieur van de.molen is ai gedaan."Het karwei' aan de buitenkant, zal nog enige maanden in ibeslag nemen. nieuwe rioolleïding vond pas gisteren plaats. De nieuwe leiding-is de defini- tieve oplossing voor de wa teroverlast die de winke liers op de Broersvest in de afgelopen maanden heeft geteisterd. Het oude riool blijft op zijn plaats: opha- len ervan zou-schade kun nen toebrengen aan de vele kabels en leidingen die on der het trottoir vsn. de Broersvest lopen.- Het aannemingsb edrirjf Ooster- wijk N/V. heeft zich met de uitvoering van de werkzaa-m- heden belast. De verkeers maatregelen die tot nu toe ..zijn getroffen, blijken te vol doen- Wsl is het afzetten van 4 pagina's ,99ste jaargang no. 24490 Schiedam Het hervormde wijkcentrum De Rank aan de Schledamseweg in Kethel heeft een opknapbeurt onder gaan. De kleine zaal van dit gebouw is gemoderniseerd en is in het afgelopen weekeinde sveer in gebruik genomen. De vloer is hersteld en het inte rieur is aan moderne eisen aangepast. Ook zijn verbete ringen van meer praktische aard aangebracht. De modernisering is .gevierd met het houden van een open huis, dat zaterdagmiddag werd gegeven voor belangstel lenden uit Kethel en omstre ken. Schiedam De openbare ver gadering van de Commissie Stadsontwikkeling en Stads uitbreiding, die maandag 21 augustus zou worden gehou den, gaat niet door, aangezien er geen zaken zijn, die drin gend in een vergadering van de commissie moeten worden behandeld. een vande. rijbanen 'vsn de Broersvest een hinderpaal voor het verkeer, zeker in de spitsuren. De rioolleiding krijgt aansluitin gen op de bestaande leidingen bij de Broersvest ter hoogte van het Emmaplein en bij de Korte Singelstraat. De nor male verbinding met het rioolgemaal in de Marconi straat is dan weer hersteld. Schiedam —De Instuif Schie dam luidt zondag 20 augustus ■met een avond, die wordt ver zorgd door de disc-jockey Davy Navy, het nieuwe sei zoen-in.. Inmiddels gaan de verzeke ringsmaatschappijen na wie uiteindelijk verantwoordelijk maet worden gesteld voor ver goeding van de -schade. De 'winkeliers houden het'er voor lopig. op, dat de gemeente moet betalen, maar het kan zijn dat -de ve rzekeringsra'a at- Met grote snelheid wordt de nieuwe rioolieiding in de Broers vest aangebracht schappijen hier nog maanden over zullen twisten. Het aanleggen van de leiding Is al goedgekeurd door de com missie voor Gemeentewerken, die in een vergadering kort na het vinden van de oorzaak van de wateroverlast op snel le maatregelen aandrong. Schiedam Zonder officieel vertoon is vanmiddag de-eer ste paal geslagen voor de bouw van de 182 portiekwonin gen in Woudhoek-Zuïd. Deze woningen zullen worden ge bouwd door de N,V. Inter va m. Ze wórden gebouwd vlakbij de 196 woningwetwoningen, die al geruime tijd in aanbouw zijn. Voortaan staan elke zondag- avond de deuren van gebouw Arcade, Lange Haven 71, waar de sociëteit is gevestigd, weer open om popmirmende '"Schiedammers een goed pro gramma te bieden mét onder ^andere dise-jockeys en bands. Bovendien staan op het pro- "gramma van de Instuif voor deze winter, enkele evenemen- - ten, zoals het bier- en wijn feest, het kerst- en het nieuw jaarsbal. Het nieuwe bestuur, bestaande uit voorzitter Pim Tollenaar, secretaresse Mieke Peeters, boekhouder Jan Smits, pro grammaleiders John Govaart Jjen Harry Kreischer, admini- "stratriee Astrid Kleijnjan en Hans Gouka, die zich - over de 'public relations ontfermt, heb- ben. deze zomer een nieuwe discobar voor de sociëteit in elkaar gezet. Ook is de plaien- -• collectie aanzienlijk uitge breid. fop de eerste avond kan men zich als lid laten inschrijven, wie deze eerste instuif be zoekt, heeft gratis toegang op de tweede avond, zondag 27 augustus, Disc-jockey is dan Martin Green. Schiedam Dorstige Kethe- laars hebben het gister avond zonder-gemeentelijk drinkwater moeten doen. De aanleg van een. tijdelij ke waterleiding in de Abel Tasmanweg tussen de Kerklaan en de Kerkweg was daar de oorzaak van, Kethel moest gisteren op groteschaal drinkwater hamsteren, op.officieel ad vies overigens, want de ge meente had de bewoners van het oude dorp en om geving al van te: voren geadviseerd wat drinkwa- ter in.te slaan. In de Abe! Tasmanweg werd gisteravond een noodleidina aangelegd. In de komende maanden zullen in de dorpskern van Kethel vrij omvangrijke werkzaam heden worden uitgevoerd we gens de aanleg van nieuwe gas- en rioleringsleidmgen. Ook de waterleidingen zullen moeten wordenverlegd en om te voorkomen dat die telkens moeten worden verlegd en om heeft men de tijdelijke leiding aangelegd en daarmee de be woners maar één avond en één nacht op een droogje la rven-zitten. Schiedam Drie Schiedamse inbrekers zijn vannacht op heterdaad betrapt bij het ple gen van een inbraak op dé camping Polanert in het West- landse Monster. De vrouw van de campinghouder merkte de inbrekers, van wie er één 19 jaar oud is en twee 21 jaar, op toen ze bezig waren met het laden van levensmiddelen- in een kist. De snel gewaar schuwde politie rekende de jongens in. Ze hadden ook gestolen geld bij zich. Ze zijn opgesloten in het politiebureau van Monster. Schiedam De commissie voor onderwijs heeft er bij de verkeerscomnussie nog eens op aangedrongen een studie te maken van een aantal gevaarlijke punten in het ver keer, die nabij scholen zijn gelegen. Deze studie moet worden gemaakt om na te gaan of er iets kan wordén gedaan om de verkeersveiligheid van de schooljeugd te bevorderen. In de dinsdagavond gehouden commissiever gadering wees één van de commissieleden óp het feit, dat een dergelijk verzoek aan de verkeerscommissïe al eerder is gedaan, maar dat hiervan nooit meer iets is verno men, Er gaat nu een briefje naar deze commissie om nog eens aan het. destijds gedane verzoek te herinneren. Het gaat met name om 'de volgende punten die gevaarlijk zouderitzljn voor de school jeugd: Bij de scholen aan de Fahrenheit- straat, de Laurens Costerstraat/Van Swtn- denslngel, de Parkweg, de "Van Beimim- laan, de Schiedamseweg en de Vlaardingse- weg zou het verkeer gevaar opleveren voor de schooljeugd. Vooral tijdens het beginnen en eindigen van de schooltijden stroomt hier een groot aantal scholieren de straten op en steekt al dan niet oplettend de rijweg over. Inmiddels is de zaak wel in studie genomen door het zogenaamde subaltern verkeerso- verleg, een uit deskundigen van onder an dere Gemeentewerken en politie samenge stelde subcommissie, die verkeersproble men in Schiedam bespreekt en daarover de verkeerscommissie adviseert. Intern wordt aan de zaak gewerkt zo deelde een woordvoerder van Gemeentewerken ons mee. Hoelang de studie gaat duren en of er iets wordt gedaan aan de als gevaar lijk gesignaleerde punten in de stad, kon hij nog niét meedelen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1