Aat Reygersberg imponeert na rust Fortuna zet VVV voor schut Pakket van evenementen Gehavend SW blijft gedeeltelijk overeind Heren Hollandiaan KJ „oude" bekenden Dick van de Korput: Twee doelpunten en n gele kaart ï|fejS&)i Vergadering Excelsior M. Shell start uitstekend DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1972 Vlaardingen Het reikt te ver om te veronderstellen dat Fortuna zich na de knappe winst op de FC WV (20) in één klap (weer) populair heeft gemaakt, maar de weg die nieuwe trainer Jan van Baaren gaat, houdt onder andere constructief voetbal in. Hetgeen de ruim 3000 „kijkers" gisteravond aangenaam bezig hield. Venlo naar het westen van het land een prettige reis gehad en1 Fortuna na het verlies hij SW onderschat". Maassluis De Maassluise sportweek (21/26 augustus) bestaat uit een pakket van evenementen die elke avond onder de aan dacht van het publiek zullen worden gebracht. Het initiatief daartoe is uitgegaan van een zg. comité sportweek 'f2. dat oordeelde; „dat er behoefte bestaat om de jaarlijks aparte sportevenementen [n Maassluis te koppelen in één week. Zoda nig dat deze week moet gaan uitgroeien tot een jaarlijkse tra ditie, waarin de vele takken van sport ook een meer regionaal karakter zouden gaan krijgen. Een en ander is mogeiyk in de nabjje toekomst te. verwezenlijken wanneer de Maassluise sportraad gaat functioneren". Men vergist zich terdege om de Venlose formatie te kleineren. In vergelijking tot vorig seizoen heeft de FC WV met de komst van Gerrit van Tilburg (voor namelijk op het midden veld) en good-old Harry Heinen veel inhoud gekre gen. En daarvoor was Jan van Baaren terdege ge waarschuwd. Zijn tacti sche opzet luidde daarom En de flanken: voor rust had aldus: „Harry Heinen flink Johnnie Jansen, veel last van BREEDVOERIG Waren de Limburgers het eer ste half uur aanvalslustig ge noeg, de acties waren zo 'breedvoerig dat het centrale duo, Ger Pijl (laatste man) en Leen Boon vrijwel altijd de aanval lam legden. Voorlopig de komende week komen de meeste Maasslui se sportverenigingen voor* het front, of zoals êén van de led,en van de commissie, de heer ïf. - Slangen zegt: „dat de Maa& sluise bevolking zo veel mo-' geijk zijn sportverenigingen gaat kennen". Het comité, dat één en ander heeft voorbe reid, bestaat uit de heren J. van Hamburg van de Maas sluise IJsclub, A. Bouwens van de atletiekvereniging Maassluis en de heren R. Punt en H. Slangen van het gemeentelijk bureau Jeugd- en Sportzaken. WIELRENNEN Maandagavond -circa 17,45 uur bijt' de "jéugdwielerzesdaagse „het spits af tegenover het Gil- dehaïsje aan de Zuiddijk. Wet- houder Jan Smit (van sportza kken) zal het startschot lossen voor de zesdaagse. Het gaat niet in de eerste plaats om de snelheid,', maar ook zal de jeugd Worden getest in de spelregels van het verkeer. Aan het slot van elke etappe (door Maassluis heen) worden er aan de Westlandseweg/ Maasdijk sprintwedstrijden voor het klassement gehou den. Voor deze jeugdzesdaag- ©e kunnen zich nog enkele renners opgeven bij het Gilde- huisje. Kosten één gulden. Op dezelfde avond (maandag geeft de Maassluise basket» baüvereniging FH een demon stratie op het basketbaïiveld aan de Schursluis. Een dag la- ter is er een sportinstuif, waarvoor de heren F- Abbas -om-19 uur alle bejaarde inwo ners van Maassluis heeft uit genodigd om te komen turnen in de sporthal Olympia. De prijs bedraagt twee kwartjes. Een uur later (20 uur) zijn alle inwoners van Maassluis welkom om te komen instui ven in diezelfde sporthal. Or ganisatie van trimcommissi e - Maassluis. HONKBAL Kaast de Maassluise sportver eniging MSV '71 is ook de voetbalvereniging Excelsior M ■geïnteresseerd in honkbal. 'MSV heeft echter al een team, terwijl de tricolores in een la ter stadium aan die tak van sport denken. In elk geval is er woensdagavond aan de Rö- zanlaan een honkbaldemon stratie tussen een rayonteam van Rotterdam en Na do V, Via een geluidsinstallatie zal de demonstratie van commen taar worden voorzien, terwijl later op de avond (demonstra tie begint om 29 uur) een voorlichtingsfilm in het club huis van Excelsior zal worden getoond, JUDO C reeks dezelfde tijd worden t aan de Westlandseweg o-p het terrein tegenover de Kleinbaan judodemonstraties gehouden, wat georganiseerd wordt door sportschool Koos Henneveld. Damesvoetbal staat donderdagavond op het programma op het terrein van Excelsior M. Rivalen van elkaar zijn de „ladles" van Excelsior en MSV (19 uur). Vrijdagavond toptafeltennis 1» Maassluis tussen vijf toptafel- tennissers van ons land en drie' TOG-spelers. te weten Frans en Nico Capellen en Wim..van dér Poort en dat spektakel begint om 20 uur in de.plyögjifahaL PRESTATIELOOP Naast de finale van de jeugdzes- daagse (zaterdag) de eerste prestatieloop van Maassluis (organisatie av Maassluis) -. over 9 kilometer. Atleten van - C.veier? verenigingen doen aan t«en wedstrijd over 9 km mee. "ït^geheel .speeit zich zlïpp het wielerparcours waar de pas opgerichte drumband Het Wapen van Maassluis muzi kaal het ritme zal begeleiden. Aanmeldingen voor de presta tieloop san het Gildehuisje. Kosten één gulden. Aanvang 's morgens 10 uur. Om 11.30 uur vindt de burger- ronde -van Maassluis plaats waarvan iedere inwoner van de stad aan de Waterweg kan meedoen en om 14.45 uur het grote spektakel: de wielerron de van Maassluis, met cracks als Gaby Minneboo (bronzen medaillewinnaar bij de WK in Marseille), Wlm Liebrechts, Sjaak Koevermans, Jan en Manus Brinkman, Fred van Lachterop, Gerrit Moerman enz. Om 16 uur tenslotte spe len de voetballers van Excel sior M tegen de sterkste ama- teurs van Feyenoord. te kleven en Van Tilburg op afstand houden". Aan dat laatste behoefden de Vlaardingers waarvan in eerste instantie Bob v. d. Bol (omdat het zijn man was) en daarna Arie Rie- dijk zich weinig van de ex-PSV'er aan te trekken, want hoe vreemd het ook bïingt hij trok zich regelmatig bij Venlose ac ties ver temg. Was ook minder beweegüijk dan Grillige Aat Reygersberg vorffl- nog altijd 'beweeglijke Hey- nen. Waarvan Van Baaren zei: „vergeet niet dat Johnnie een dag daarvoor een zware militaire oefening heeft gehad' en pas een kwartier voor de wedstrijd op het veld kwam". Pas na rust kon Heynen de Vlaardingse bewaker niet meer aan en zeilde hij richting John Corver, die op zijn beurt een goede verdedigende in druk maakte. APART van hem verwacht werd, maar bediende daarente gen wel met lange ballen collega Harry Heinen of ko pgrage Kramer, maar die had op zijn beurt weer veel last van de felle Leen Boon. Conclusie: Fortuna kon met dit recept WV voor rust duide lijk op afstand houden. Rob de tegen de FC VVV een hoofdstuk apart. Voor rust verknoeide hij vele kansen, maar na de thee was hij willig genoeg de tactische adviezen van Jan van Baaren op te vol gen en daarom ook kwam VW in moeilijkheden. Aat Reygersberg zelf: „ik ben blij er twee te hebben gemaakt en zie dat de lessen van de nieu we trainer, die ik waardeer in zijn aanpak, vruchten gaan af werpen" £2? Het systeem was daa Urn, kend, omdat onze spelers voor rust wel het initiatief hadden, maar de persoonlijke duels niet aankonden en nagenoeg weinig lef toonden zich in de nabijheid van Eikelenboom te tonen". Met uitzondering dan wel van Kramer, die één maal over de Vlaardingse doelman heen kopte. Maar de bal ging rakelings voor langs naast. Rob Baan verder: „ik In het begin van de mattra ctieve geloof dat na de deling tegen tweede helft kon Mat Teeu- sterk Roda JC de sfeer te wén nog wel een hoge bal van goed was- We hebben vanuit Arie Don omklemmen, terwijl burgers wegtrekken uit het centrum, waardoor bijvoor beeld Cees Bouman en Arie Riedijk een vrije loop naar het Venlose doel kregen. Het- seen na rust enkele malen Een acteerde fortma Rob van der Bol daarna ook nog inschoot maar na dertien minuten kreeg Aat Reygers berg eindelijk zijn zin. Scoor de hij een typische Reygers berg goal in volle snelheid, daarmee- bewaker Henk. de Raayer en laatste mam Huub Schuurs tot verlegenheid brengend: 10. GOALS volledig slaagde, alleen had Arie Riedijk te veel tijd nodig om goals te maken. Maar wat. in 't vat zit, verzuurt niet. toen volledig paniekvoetbal maar de ommekeer kwam toen' de Limburgers ondanks hun overmacht tempo te kort kwamen. Fprtuna er steeds weer uit-kon stappen en dat leidde twee minuten voor tijd tot de-verdiende tweede goal. Alweer van Aat Reygersberg, die na aanvoerder - Vercou- len gepasseerd te zijn, af dreef. maar met een punter scoorde:. 2—4). Vlak daarvoor had Arie Riedijk na een solo ook Aat Reygersberg ai eens bewerkt, 'maar toen kon Mat Teeüwen de bal nog afstop pen. Het bleef verdiend 20, waar van Jan van Baaren, die later zijn eerste felicitaties in ont vangst kon nemen, zei: „VW hadt naar mijn smaak veel meer Inhoud dan SW voor bije zondag. De opkomende makkers van VW (met name Huub Schuurs) zorgden bij ons voor veel denkwerk Maar we klaarden het en «aaf ben ik blij om. Tilburg Rinus Gosens* handgebaar sprak boekde len- Vijf vingers omhoog, richting zijn moegebeukte defensie. Waarmee de Schiedamse oefenme ester tot rust aanmaande maar tevens aangaf dat de onge lijke strijd bijna gestreden was. Nog slechts vijf minu ten restte SW om de volle buit uit Tilburgs grauwe „kuip" te halen. Om enkele seconden later een mooie droom aan diggelen te zien spatten, toen Tilburg's in valler Hakkens ongenadig uithaalde. Vanaf ruim der tig meter knalde de Til- burgse scherprechter op het doel van Jan van der Velden, die de bal recht op zich af zag komen maar plotseling de bovenhoek zag kiezen. Dapper en keihard werkend SW verdiende tenslotte dat ene pontje. Mocht ook niet klagen want na een goede eerste helft zakte het Schie damse spelpeil bedenkelijk maar bleef met kunst en vliegwerk overeind. Waar een duidelijke verkla ring voor was, want stonden Dntlna en van Meeleren reeds als geblesseerd geboekt, ook John van der Spek moest zich kort voor de wedstrijd af melden (liesblessure) terwijl enkele seconden voor rust de vierde aanvaller van het strijdtoneel verdween. lp teen onopvallende sibgstie verdraaide Jan Rijkuiter, in de spits tot dat moment ver dienstelijk, z'n enkel waarna een Tilburgs tikje het geheel vervolmaakte en de Schie dammer krimpend van pijn bleef liggen. Luidde de eerste diagnose, „gebroken", later op de avond gunstiger berich ten: „Waarschijnlijk niet ge broken", aldus voorzitter Maarten Elsïng na informatie in het ziekenhuis. De spelers zelf erkenden dat Jan Rijkui ter *s uitschakeling z'n nawer king niet gemist had. Al had SVV met de rust een knappe 12 voorsprong opgebouwd. In de 7e minuut sprintte Dick van de Korput op de eerste „gouden" pass van formida bel spelende Leen Warnaar. Uitgerekend de vaak te defep- sief spel verweten linker ver dediger knalde haarzuiver langs een kansloze doelman Van Someren: 0—1. GRANDIOOS SVV bleef komen, waarna ach tereenvolgens Mulder, v.d. Korput, Warnaar en Bakkes frontdienst deden. Juist der gelijke verrassende akties maakten de Tiiburgse defen sie, met een schreeuwende aanvoerder Blaauw aan 't hoofd, tot een rammelende Toch moesten er enkele gran dioze reddingen van Jan van der Velden aan te pas komen om de snelle Hüverts en de Puyt het scoren te beletten- Waarna ook FC Tilburg weer handenwringend wegkwam toen een stukje maatwerk van Ger Bakkes door Ties van Duppen over de vergeefs graaiende doelman Van So meren werd gekopt, maar Blaauw op de doellijn een treffer kon voorkomen. putte FC Tilburg na rust moed voor een bombardement dat vijfenveertig minuten zou duren. Waarin Jan van der Velden grandioos heer en meester bleef en de Schie damse formatie geweldig hard bleef werken. Aanval lend kwam SW er niet meer uit, mede doordat Aad Oster- holt (vervanger voor Jan Rijk uiter} uit nood geboren pas ses kreeg te verwerken- Inti miderend FC Tilburg verleid de Dick van der Korput tot een boze reaktie door al z'n woede op de bal te koelen maar wel richting „overdek te" trapte. Waarna scheids rechter Van Gemert met een „trots" gebaar de gele kaart tevoorschijn toverde. OPPEPPER Toch kreeg ook SW in die fase waarin het dreigde te bezwij ken de zo broodnodige oppep per. Middenvelder Drijver werd binnen de beruchte lij nen door Steenbergen en Mul der in de tang genomen waar na het nodige akteertalent scheidsrechter Van Gemert richting witte stip deed ren nen.'„Ogen dicht, maar loei hard", moet Blaauw gedacht hebben bij het nemen van de strafschop. Toen de Tiiburgse aanvoerder echter de ogen opendeed zag hij nog juist de bal ongelooflijk hard tegen'de lat belanden. Tilburg's oefen- meester Henk Wullems wis selde tenslotte de Puyt en Drijver voor resp. Hakkens en Brekelmans. Kwam de laatste alleen maar „schenen, schop pen", het inzetten van Hak kens betekende het einde van SW's winst-droom: 22. Waarmee SW's harde wer ken gedeeltelijk beloond werd, maar de selektie stevig weet uitgedund.... Piet Romeijndrie kwartier onder druk. DOMPER Weer was het Leen Warnaar die de succesvolle opening for ceerde en Dik van de Kozjjut elke negatieve bewering defi nitief de grond inboorde door nogmaals doeltreffend uit te halen. Dik's inzet raakte wel iswaar een Tilburgs been maar effektvol belandde de bal toch in het doel: 0—2. Dit in de 40ste minuut gescoorde doelpunt leek ook de rust stand, temeer omdat de Tii burgse voorhoede weinig in telligentie aan de dag legde. Juist daardoor betekende het Tiiburgse tegendoelpunt een fikse domper. In de 44e min. waagde middenvelder Haver sians een schot op doel, dat zonder problemen door Piet Romeijn onderschept leek te worden. Waarmee de teleur stelling verklaard is, want via de voet van de goedspelende laatste verdediger verdween de bal over een vertwijfeld reagerende Jan van der Vel den in het doel: 1—2. GELE KAART Uit het daarop volgende inci dent „Jan- Rijkuiter" en het inlopen van de achterstand Van onze sportredactie Maassluis Belangrijkste punt op de agenda van Excelsior Maassluis voor de algemene ledenvergadering vrijdag 18 augustus is de bestuurs verkiezing. Voorzitter Piet de Groot is aftredend, maar stelt zich weer herkiesbaar en eveneens doet Jan van der Gaag dat, Wim Fortuin maakt plaats en waarschijnlijk voor Karei Parre. De vergadering in het clubhuis begint om- Vlaardingen Zowel b(j dames als heren zijn de handbalforma- ti'es" van DWS en De Hollandiaan niet bij elkaar Ingelijfd* Waardoor er in de regionale sector alleen van een semi-derby sprake is tussen de herenteams van De Hollandiaan en het Schiedamse WF in de derde klasse C. De dames van DWS rijn knap zwaar ingedeeld (2A) bij Animo, Sport Vereent, JOS, DWS,,VZV, Athene, Westlandïa en Aristos. Voor de dames van De Hollandiaan zijn dat in 2B: EDH, Vires en Ceïeritas. Ac tief. Hygiëa, Hercules. Quintus en UD-Tude derde .klasse B speelt WF de komende veld competitie tegen ADO. EBHV. Snelwiek, MOK. Athene 2 en UVG. Schiedam. SVV is de nieuwe competitie- wel bijzonder onfortuinlijk gestart. In twee compe titiewedstrijden ver speelde het even zovele spelers; Wout van Mee- teren- (tegen Fortuna) en Jan Rijkuiter (tegen FC Tïlburg). Voordien verdween reeds Dutina (tegen Waregem) terwijl John van der Spek tij dens het oefenduel tegen VUC last keeg van een oude liesblessure. Rest de vraag hoe oefen- meester Rinus Gosens zondag voor de strijd in Ahnélo (Heracles) een acceptabele voorhoede in elkaar moet spijkeren. Want de kans dat een van de geblesseerden zondag reeds fit zal zijn wordt uitermate klein geacht, „Op de bank" resten dan nog Jan Groene weg, Dik Kros en ontdekking van de laat ste weken, „Brarame- tje" Scholte. „Voorlopig wacht ik nog maar even af", reageert Rinus Go sens hoopvol. Hopelijk, weeit ik vrijdag of zater dag meer over de bles sures", terwijl Gosens beaamde dat het weg vallen van maar liefst vier spelers hem toch wel zorgen baarde. Juist nu SVV defensief duide lijk aan kracht heeft ge wonnen en het midden- - veld sterk bezet is. valt de voorhoede weg. Wat de gevolger kunnen zijn bewees de strijd in Til burg. Slechts sporadisch kon de defensie ontlast worden, waardoor een onafgebroken druk op het doel van Jan van der Velden onafwend baar bleek. En uitgere kend de Schiedamse goalie loopt na -gister avond ook al met een fraai verband om z'n grote teen.... De Schiedaanse heren zijn on dergebracht in 2A bij Animo, Westüandia. Snelwiek, Ctmcor- dia, IJmond, Quintus en Aris tos. In 3C zijn dat EDH, De Hollandiaan, Vires et Ceïeri tas, WF, MOK, Roda '71, Her- omes 2 en Schutters. De dames junioren van het Maassluise Unitas, De Hollandiaan en UVG zijn ingedeeld In de re gionale klasse bij Actief, Hy giëa, Animo, EDH en Athene. Bij de heren junioren spelen UVG en DWS regionaal. AFDELING Indeling handbalteams veld- competitie (afdeling Rotter dam): d amies 1: Actief 2, DWS 2/ Spartaan, Roda '71, WIK, Oliveo, Dynamo, Meeu wen- Dames 2: ADO 2, DWS 3, UVG 2, Spartaan 2, WF 2,. AchMiles. Snelwiek 2, Vires 2, Dames 3: Meeuwen 2, De Hol landiaan 2, Roda '71 2, öliv^o 2, ADO 3, Schutters 2, XJrdteS, UVG 3. Dames 4: Indus, Meeuwen 3, Actief'3, Unitas 2, MOK 2, Achilles '2. Heren 1: Vires 2. Meeuwen 2, Roda '71 2. Dynamo, Schut ters 2, DWS 2. Unitas. WIK. Heren/a: Actief 3, WF 2, Roda '71 3. Snelwiek 2. Hoog vliet. WIK 2,.SeyiIa, Spartaan 2. Heren 2B: Snelwiek 3, De Hodlandiaan 2, Actief 2, Meeu wen 3, UVG, DWS 3, Spartaan, Vires 3. Heren 3a: DWS 4. De Holandiaan 3, Meeuwen- 4, Dynamo 2, Spartaan 3, Achil les, Unitas 2, UVG 3, Oliveo. Heren 3B: Snelwiek 3, Dyna mo 3, Insus, Schutters 3, UVG 2, Adhilles 2, MOK Z, Actief 4, De Hollandiaan 4, Van onze sportredactie Vlaardingen Voor het water- poloteam van Shell opent de promotiecompetitie perspec tieven na de monsterwinst (11—2) in Goes bij De Ganze. In het over 't algemeen één~ sdjdige duel kwamen de Vlaardingse heren al ga&w (eerste periode) met 30 vo»r en toen Shell daarna uittfeP (tweede periode) tot 60, was er geen vuiltje meer aan de lucht. Het werd uileindelijk 11—2. waarvoor achtereenvolgens tekenden: Peter ter Poorter» Cees Oversier en Wim van Duyn (ieder éénmaal), Ton Vermeulen vijfmaal en broer Martin driemaal. Vrijdagavond ©pelen de Vlaar dingers op „De Vijfsluizen tegen hef sterke Katwijk, waar bij winst voor Shell hef ,team wel derdeklasser is. Aanvang 19 uur. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4