renovatie woningen Stichtingsraatï S.G. aanvaardt beleidsnota SCHIEDAMSCHE COURA! IT over IN DE GORZEN: 2 kranten voor één prijs Voorkom files op Churchill- weg PROTEST HAAGSE BEJAARDE TEGEN MAATREGEL OVER GRAFRECHTEN De Biestraat wordt Hargplein Tennis interland op Vijf- sluizen Zes brommers op de bon! Contactavond Helpt Elkander De Waag start nieuw seizoen De Farm biimenkort weer open OPENBARE, BESLOTEN RAADSVERGADERING OVER NUTSBEDRIJVEN Rynmond- band in NOS- programma bleken te zijn op» eis en* ren waren dige bromfietsers. Schiedam De woningbouwvereniging Volkshuisvesting houdt in september een hoorzitting voor de huurders in Schiedam-Zuid. Deze bijeenkomst enige tijd geleden toe gezegd, zal voornamelijk gaan over de renovatie van de woningen in Schiedam Zuid. Een ontwerpplan van de woningbouwvereniging heeft enige 'tijd enige opschud ding verwekt omdat de huurders het niet met deze plan nen eens waren. Met de woningbouwvereniging zal men nu een manier proberen te vinden, waarop het best tot renovatie kan worden overgegaan. Het voorlopig actiecomité Huur dersvereniging Schiedam-Zuid beeft deze week per stencil de bewoners- van. een deel van deze wijk laten weten, dat er wordt gestreefd naar de op richting van een huurdersver eniging. Dit om tot een blij vende onderlinge samenwer king tussen de wijkbewoners uit De Gorzen te komen. Op korte termijn *wiL men een voorlopig bestuur samenstel- len. - Binnen één maand zal men:eeh algemene ledenvereniging houden. Het oprichten van de huurdersvereniging is het ge- volg van de onrust die enige maanden: geleden in. De Gor zen is óntstaan over de vër- bouwingsplannen van. de wo ningbouwvereniging. Er werd toen een-handtekeningenactie; onderide bewoners georgani seerd om tegen de voorgeno men verbouwing te proteste ren. Achterafbleek, het voor stel van de woningbouwver eniging slechts ,een concept te zijn. Het voorlopig actiecomité is niettemin van mening, dat de communicatie tussen woningr bouwvereniging en huurders kan worden verbeterd. In' het steiicïl wordt de huurders er op gewezen, dat ze bij Volks huisvesting terecht kunnen op woensdagavond in het kantoor aan de Laan van. Bol'Es en. dat bij eventuele schriftelijke klachten het actiecomité be reid is te helpen. Ook met de woonomgeving zal de huur- dersverenïging zich gaan be zighouden. De stencils zijn verspreid in de IJsselmondesestraat, de Oude Maasstraat, de Portugaalse- straat eri de Havendijk. In'het begin van' september worden in de hele wijk stencils ver spreid. Belangstellenden voor de huur- dersverenïging kunnen zich opgeven bij Mevrouw Hertog, IJsselmondesestraat 15,. tele foon 262372, de heer Wies, IJs selmondesestraat 17, telefoon 262373 en de heer Keemink, IJsselmondesestraat 46,. tele-, foon 261906,/ Dinsdag 22 augustus 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendïenst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24494 Wijkvercniging Grocnoord: Deze noodoplossing, waarvan gebruik kan worden gemaakt, totdat de definitieve en meer regelbare verkeerslichten op het kruispunt .worden ge plaatst. bevordert een snelle re doorstroming van het ver keer, stelt het wljkbiad, het treffen van een dergelijke maatregel eenvoudig acht, zo lang de Churchillweg in zuide lijke rijrichting niet voor het verkeer is opengesteld. Schiedam De kampcommis- sie van Helpt Elkander Schie dam, de algemene vereniging van ouders en vrienden van geestelijk misdeelden, houdt vrijdag 25 augustus een con tactavond voor de ouders en verzorgers van de deelnemers aan het vakantiekamp 1972, dat dit jaar van 3 tot en met 10 juni in Oldebroek op de Ve- luwe is gehouden. Op deze avond worden dia's vertoond, er zullen foto's te zien zijn, voorts zullen de werkstukken die tijdens' de .handenarbeid zijn gemaakt, worden tentoongesteld. De bijeenkomst wordt gehouden hide recreatiezaal van het be jaardencentrum Thurlede, Niéuwe Damlaan 759, en be gint om half negen. Schiedam De sociëteit De Waag start het nieuwe seizoen ^"zaterdag"26 augustus" m'ét één grootse discotheekshow. Tij dens de vakantie heeft het in terieur, van De Waag een gro te verandering ondergaan, ook is de oude zijdeur van De Waag aan.de Niêuwstraat zo- ver hersteld dat deze weer ais .- ingang kan worden gebruikt. Zaterdag is er van half acht tot half negen gelegenheid om lid té worden. Bij het inschrijven moeten twee pasfoto's worden ingeleverd. Schiedam De bejaarde Haagse mevrouw W. J. Hatenboer- Koot heeft bij b. en w„ van Schiedam geprotesteerd tegen een besluit va'n de gemeenteraad over de rechten-van een eigen graf op de Algemene Begraafplaats aan de Van Haarenlaan. De rechten voor een etgen graf moéten bij de eerstvolgende verlenging van tien jaar wor- den betaald met een bedrag van negenhonderd gulden in eens. In een brief aan b. en w. zegt de Haagse mevrouw dat „de goe- de betalers, die regelmatig ie- der jaar hun aanslag begraaf- rechten vlot én op t'ijd betaal den, lijden onder de blijkbaar ongunstige ervaringen, waar tegen in het verleden geen passende maatregelen werden genomen." Mévrouw Hatenboer^ die het graf onderhoudt van de ou ders van haar overleden echt- genoot, noemt het besluit van de gemeenteraad een maat regel geenszins in overeen- stemming met de huidige so- ciale opvattingen." De Haagse mevrouw zegt het evenmin democratisch te vin den dat het besluit "'is genomen zonder inspraak van de be langhebbenden, „en. met terzij destelling van elk gevoel voor piëteit". Zij dringt er bij de gemeente-, raad op aan om de aanslag begraaf rechten via een jaar lijkse betaling te laten door gaan. (De gemeenteraad behandelt de brief maandag 28,augustus tij- dens een openbare. vergade- ring in het stadhuis die om acht uur begint)i Schiedam De Stichtingsraad van de Sohiedamse Gemeen schap gaat zich in september concreet uitspreken over de be leidsnota die de directeur van de S.G. heeft opgesteld. Gister avond is deze nota in zijn algemeenheid aanvaard. Dc Stich tingsraad beschouwt deze nota als een uitgangspunt cn wil nu zo snel mogelijk komen tot het vaststellen van een aantal prio riteiten en tot het ontwikkelen van een aantal concrete gedach ten over het te voeren cultuurbeleid in Schiedam op basis van de nota. Gevoelig bleek de Stfchtings- raad voor de argumenten van dc heeriC. H. Verweij, die het bespreken, van de beleidsnota een aparte vergadering waa rd vond. Deze vergadering' zal wórden gehouden op 18 sep tember en daar zullen dan de concrete beleidslijnen tot ont wikkeling moeten komen. De leden van de Stichtingsraad hebben' gisteravond de be leidsnota nog eens als huis werk meegekregen en zullen met hun meningen, daarover op 18 september: naar voren moeten komen. „De beleidsnota is een stuik dat ieder jaar zou .móeten worden herzien.; Als basisstuk is deze nota goed en een compliment waard. Daarom moet je de behandeling van zo'n nota niet forceren. In een aparte verga dering over denota kun ja" •knopen doodhakkenen kun je •concrete, beleidslijnen vast stellen", zen de heer Verweij gisteravond. Wethouder mevrouw G. D. Ver- weij-de Graaft' vond het be handelen van de nota even eens een vergadering- waard en riep de leden op er belang rijke punten uit te lichten en met deze punten op de verga dering van 18 september naar voren te komen. Het aanvaarden van de beleids nota door de Stichtingsraad. die de nota. vrijwel ongewij zigd ..goedkeurde, houdt in, dat aan. puntenuit deze nota straks concrete aandacht' kan worden gegeven. De vergade ring die op 18 september wordt' gehouden, moet een eerste aanzet zijn om te. ko-, men tot een goed. cultureel be leid in Schiedam. Schiedam In. de boerderij Landvreugd wox'dt zondag 10 september om half acht het nieuwe seizoen van de disco- soos De .Farm geopend met medewerking van de Kaja- discotheek. Bij inschrijving alslid verplicht voor de be zoekers van De Farm moeten twee pasfoto's worden ingele verd. Profiteer nil ven het unieke unbad 2 kranten te ontvanfen voor de prijs van 4in: tie f Sckieditmehc Courant mee nituwt uit uvr tod en cm(cvinf. en hec Rotterdimithl Nieuwbltd methtt blnnert-tn buitanUndie nieuw». Geef cm nu opdracht ook bij I u 14 ducn gratia, zonder enije varpiiehtinj, de SC RN ca beionen cn ontdek ztif de veie pluapuntan. De» bsn m eptn e««lep, zonder poiuetel, aturtnnur Rouerdamtch Nieuw*blad,entW6ordnummer83<, Rotterdam de SC 4- RN 14 dl(«n fntli naart woonpl Hond trekt man omver Schiedam De 59-jarige R. Heeringa uit Rotterdam heeft •gisteravond in de Lorentz- laan zijn linkerbovenbeen ge broken toen hij plotseling werd omvergetrokken door zijn her dershond waarmee hij liep te wandejen. De hond merkte een soortgenoot'op eii begon'hard aan zijn riem te trekken. De heer Heeringa kwam'ten val en is door de GG en GD naar het Clara-ziekenhuis in Rot terdam-gebracht. Autoradio gestolen Schiedam De 23-jarige maga zijnbediende J. W. T. heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn autoradio met weer gever, die werd gestolen uit zijn aan de Lange Achterweg geparkeerd staande auto. De in aanbouw zijnde woningen in-de - nu nog -De Biestraat staan straks op het Hargplein. Schiedam Het college van burgemeester en wethouders vraagt de gemeenteraad ér mee akkoord te gaan de De Biestraat in Kethel, die, gezien de ligging, deel uitmaakt van het Hargplein voortaan Hargplein tc noemen, zo dat alle om het plein in aanbouw zijnde wo ningen doorlopend kunnen Worden genum merd. Thans staat in de De Biestraat nog geen bebouwing. Dit is overigens de enige wijziging in de-bena ming van straten die-uit de wijziging van de situering van het stratenbeloop in het be stemmingsplan Hargplein-Kethel voortvloeit. Het wijzigen van de naam De Biestraat is voorgesteld door'de adviescommissie Straat- na amgeving. De gemeenteraad behandelt het voorstel maandagavond 28 augustus tijdens een open bare vergadering in het stadhuis. Schiedam Op 9 en 10 septem ber ontmoeten op het Vlaar- dingse sportcomplex Vijfslui zen Belgische en Nederlandse tennissers elkaar voor een in terland-wedstrijd. Aan dit ge beuren gaat een hele organi satie vooraf. De Nederlandse en Belgische équipes tn' to taal, zo'n 40 man vinden-on derdak in het Rijnmond hotel aan; het Nieuwlandplein in Schiedam, Op onze sportpagi na leest u meer over,dit;spor tieve gebeuren. OP 31 AUGUSTUS Schiedam De gemeenteraad houdt donderdag 31 augustus een extra openbare vergadering over de integratie van de nutsbe drijven van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, die om acht uur begint. De „openbare" vergadering is volgens de uitnodi ging aan de raadsleden echter tevens besloten. Deze op het oog tegenstrijdige uitnodiging is het gevolg van een wettelijke bepaling die voorschrijft dat iedere raadsvergade ring openbaar is en desnoods direct na de opening door de voorzitter zijn deuren voor het publiek kan sluiten. Het punt integratie nutsbedrijven is belangrijk, omdat de raad nu een definitieve beslissing dient te nemen over de integratie van de drie nutsbedrijven. Het punt zal aan de hand van een groot aantal vertrouwelijke stukken worden behandeld. Schiedam De Schie- damse Rijnmondband is met negen andere mu ziekverenigingen uitge kozen om in een nieuw televisieprogramma van de NOS, dat deze winter op zondagmiddag zal worden uitgezonden, op te treden. De opnamen hiervoor worden woensdagavond gemaakt in Delft, waar de Rijnmond band in het voorprogramma van de Taptoe Delft van kwart over acht tot kwart voor negen optreedt. Voorts worden op zater dag 26 augustus om elf uur opnamen gemaakt van een showrepetitie. Om één uur treedt de band dan op in Vlaar dingen in hét sportpark „De Vijf Sluizen" van de Shell. Daarna brengt de band een bezoek aan het bejaardentehuis Francois Haverschmidt. Op 2 september verleent de Rijnmondband mede werking aan een ama teurtaptoe in Ooster hout. Supporters, die mee willen, kunnen zich opgeven bij de heer Y. J. Ferweraa, tel. 354505. De band is op 6 septem ber aanwezig bij de ope ning van de vestiging vah C en A op Broersvest en op 9 sep tember gaat de Rijn mondband weer naar Duitsland om op te tre den in het stadion van Hheijdt. Schieöiam Sinds door middel v^n verkeerslichten de ver keerssituatie op de kruising van de Churchillweg en de Laan van Bol'Es in Groenoord' wordt geregeld, ontstaan op dc rijbaan voor het verkeer» dat uit de stad komt en links af de Laan van Bol'Es wil inslaan, snel files, die het ver» keer, d(at vaR rijksweg 20 komt, ophoudt, aldus het wijk- blad Groextoord-akkoorden. Schiedam De politie heeft gisteren op de Burgemeester Knappertlaan enige uren con» trole gehouden met de zgn. curvometer, een instrument dat opgevoerde bromfietsen kan betrappen. In totan! wer den 20 bromfietsen gedurende twee uur gecontroleerd, waar van' er zes gevoerd. De meest jeugdige De hoogote snelheid was km, de laagste 54. Vaak is er tijdens de spitsuren op de kruising een politiea gent aanwezig, die het linksaf slaande verkeer gelijk met het verkeer dat rechtuit moet» laat doorrijden. Voor dit probleem doet het wijk- biad een oplossing aan de hand: het signaal voor linksaf buiten werking stellen en door middel van pijlen duidelijk maken, dat het groene licht voor het rechtdoorgaande^ver keer ook geldt voor het •keer, dat linksaf wil slaan. Aan deze situatie zal echter een oversteekplaats aange past móeten worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1