MTVA-actie voor Scliiedamse missionarissen Cultureel beleid: er gebeurt weer iets Holy een jaar zwemmen m Ekseption in Stadsgehoorzaal Mr* Pels Rijcken legt functie neer als voorzitter S-G> In komend weekeinde m. Martin Green wil doorgaan met nacht concerten Advertenties voor werven leden Stichtingsraad Pop-festival dubbel gedekt Carillon voorlopig niet in restauratie Inbraak bij Dirkzwager SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 22 AUGUSTUS 1972 3 Schiedam - In alle rooms-ka- Iholicke kerken van Schie dam wordt in het weekein de van 26 en 27 augustus weer aandacht besteed aan de jaarlijkse actie, die wordt georganiseerd om missionarissen in hun mis siegebieden in alle wereld delen aan vervoermiddelen te helpen ten einde hun werk beter te kunnen doen. De actie heeft als motto „Overbrug die afstand" en wordt georganiseerd door de MIVA» de Missie Ver keersmiddelen Actie. In 1971 werden talloze missio narissen geholpen aan auto's, fietsen, bromfietsen, scooters, bestelwagens om de afstanden in hun als regel bijzonder gro te missiegebieden beter te kunnen afleggen. Zo werden de Schiedamsc missionaris sen H. Geerdes ïn Zambia en ,1. Geerdes in Oeganda gehol pen aan respectievelijk een bestelwagen en een auto. Van de 323 missionarissen, dié dit jaar op de lijsten van de MIVA staan, om te worden ge holpen, komen er andermaal twee uit Schiedam. Missionaris Rein Geerdes is af komstig uit Schiedam en werkt al 21 jaar in Boven Vol ta. In het district Leo werkt hij samen met 15 catechisan ten, die ieder een bepaald ge bied als werkterrein hebben. Behalve het pastorale werk stimuleren ze de ontwikkeling ter -jaatse door betere land bouwmethoden in te voeren. Pater Geerdes bezoekt de 15 re gio's en had daarvoor een auto beschikbaar, die het on- Een Nederlandse missionaris helpt een Afrikaanse vrouw in een landrover om haar naar het ziekenhuis te brengen voor een bevalling. Ook de twee Schledamse missionarissen, die in 1972 door de MIVA worden geholpen, hebben dringend vervoermiddelen nodig om hun werk te kunnen doen. s langs heeft begeven. Een nieuwe auto, gefinancierd door de MIVA, kan hem weer mobiel maken. De uit Kethel afkomstige mis sionaris G. Ruys werkt in het gebied ten noorden van Bogor in Indonesië. Zijn gemeente De leider van Ekseption, Rik van der Linden. Vlaardlngen Zaterdag start het nieuwe sei zoen ïn de Stadsgehoorzaal, Dat gebeurt met een optreden van de wereldbefaamde popgroep Ekseption. Kaarten voor deze voorstelling zün dage lijks aan de kassa verkrijgbaar van 10 tot 13 en van 19 tot 21 uur. Houders van een cultureel jongerenpaspoort krijgen korting. Schiedam Hóewei het enige tijd heeft geduurd, heeft de Stich tingsraad'van de Schiedamse Gemeenschap het gisteravond toch aangedurfd: de eoncept-heleidsnota van SG-directeur Ruud Piilard is aanvaard als werkstuk. Met dit werkstuk kan het toekomstig cultureel beleid! van de SG worden bepaa'Id." Er is nu een basis; een concrete uitvoering van de no-ta bespreekt de Stichtingsraad op 18 september. Het moet een opluchting rijn voor onder andere de SG-di recteur en het dagelijks be stuur van de SG, dat de nota is goedgekeurd en dat op kor te termijn zelfs met de uitvoe ring van een concreet beleid kan worden begonnen. Er zul len de nodige prioriteiten moeten worden vastgesteld, .want .de nota bevat.een.ho op wensen, die niet allemaal te gelijk kunnen worden aange pakt. Het wordt een kwestie van prio riteiten, ook al door. een ge lbrak aan mankracht.: De di recteur van de S.G. kan r.u door Ton Huijssoon leidsnota betekent tevens, dat de S.G. een stapje naderbij komt als het gaat om de functie van de S.G. als Cultu rele "Raad in* Schiedam. In vele vormen van creativiteit, of het nu zang is of toneel of een andere vorm van vrij etijdsbesteding, manifesteert zich de S.G. als overkoepelend orgaan. Die erkenning is er nog niet al- -lerwegen. Eén van de punten op de vergadering was dan ook het verbeteren van het contact tussen, gemeente en S.G. De heer Verweij moest als lid van de beheerseommi3- 3»e ran het Passage Theater jit onze krant lezen dat de eerstkomende vijf jaar geen sprake kan zijn van een ver bouwing van dit theater. eenmaal niet. alles uiliwerken. Gebrek aan tijd en mankracht dwingen tot het stellen van bepaalde prioriteiten. Het lid van de Stichtingsraad C. H. Verweij wees er gisteravond tijdens de vergadering terecht op dat de beleidsnota te be- lanyijTt la «n.,ev«a snel te Dit bericht verbaasde hem zeer. Een aantal raadsleden heeft worden behandeld. Het gestalte geven aan de be- organiseert hij cursussen in katechese aan volwassenen. woont verspreid over éen leng te van 80 km. Missionaris Ruys moet als plattelandspas toor in het weekeinde op vier plaatsen kerkdiensten houden en moet daarvoor 200 km. af leggen. De rest van de week scooter en hoopt via de MIVA aan een goede motorfiets te kunnen worden geholpen. In de rooms-katholieke kerken in Schiedam wordt dit week einde eén collecte voor de MIVA gehouden. Schiedam Mr. J. C. J. Pels Rijcken, voorzitter van de Stich ting de Schledamse Gemeenschap, legt dit najaar zijn funktle neer. Hij doet dit tegelijkertijd met de periodieke aftredingen van een aantal leden van de Stichtingsraad van de S.G, De heer Pels Rijcken legt rijn funktic neer, daartoe gedwongen door allerlei omstandigheden. Ook het feit, dat hij niet altijd in staat was het representatieve gedeelte van zijn taak té vervul len door vele andere bezigheden, heeft hem doen besluiten, niet langer als voorzitter van de S.G; te willen fungeretn. ïn de gisteravond gehouden ver gadering van de Stichtings. raad van de S.G. deed hij een beroep op zijn mede-Stich tingsraadsleden, mee te den ken over een nieuwe voorzit ter. „Ik heb mijzelf wel eens verweten dat Ik te. wéinig aan representatieve verplichtin gen voldoe. Ik heb dan het ge- voel titans tekort te schJc- In de stichtingsraad waren wei- ten", aldus de SG-voorzittcr, die deze funktic geruime tijd heeft vervuld. zetten van een vacante plaats in de Stichtingsraad. Ze moe ten beschikken over een rui me culturele en sociaal-cultu-, rele belangstelling of deskun dig zijn in een sector van hét sociale en sociaal-culturele le ven. Duidelijkheidshalve wordt eraan toegevoegd, dat de funktie onbezoldigd is. 'Iet lid van de Stichtingsraad Andries aan de Wiel, onlangs benoemd, heeft laten weten het lidmaatschap toch niet te aanvaarden. Dat brengt het aantal vacatures in de Stich tingsraad op twee. Men is er gisteravond mee akkoord ge gaan, nieuwe kandidaat-stich- tingsraadsleden via een ad vertentie in dag- en weekbla den op te roepen. .G.-direkteur Ruud Piilard heeft een concept advertentie opgesteld, die gisteravond door de Stichtingsraad is goedgekeurd. In deze adver tentie worden belangstellen den opgeroepen voor het be nig aanmerkingen op .het plaatsen van de advertenties, al vroeg de heer B. Stouthan- del zich af of dit nu de manier is om aan nieuwe ledenteko- men. Voorzitter mr. Pels Rijcken meende dat er ook nog andere manieren zijn. Mevrouw G. D. Verwelj-de Graaft wees er op, dat ook bij het zoeken van mensen voor andere Instellingen als de S.G. wel van advertenties wordt gebruik gemaakt, zoals on langs nog door een adverten tie van het centrum voor wer kende jongeren aan de Louis Raemaekersstraat werd be wezen. De Stichtingsraad ging tenslotte; akkoord met het voorstel, door middel van ad vertenties nieuwe leden voor de Stichtingsraad te werven. Schiedam - Na het succesvolle nachtconcert van de Engelse groep Slade, waarmee eind april van dit jaar het Green- seizoen afgesloten werd, wil Martin Green de komende winter verschillende nacht concerten in het Passage Theater op touw zetten. Mo menteel is hij in onderhande ling met verschillende Engel se groepen waaronder Jelly Bread, die in het voorjaar voor het eerst in Schiedam op trad. Green's Society begint het nieu we seizoen zaterdagavond 16 september met een concert van de groep Drama in ge bouw Arcade, Lange Haven 71. Hier komt op 29 september Earth and Fire aan de beurt, vervolgens op 14 oktober de Living Blues, op 18 november Super Sister en op 2 december Golden Earring. Vlaardmgon Wanneer het krappe werksdhema niet in de }e kleine waterliefhebbertjes knoei komt kan over een jaar in Holy worden gezwom men. Dan moet Vlaardings tweede zwembad geopend kunnen worden. Gisteren sloeg wethouder A. G. Kloots de eerste paal voor dit zwembad. Het complex, dat aan de Rcigerlaan verschijnt, is ontwor pen door de Nederlandse Heide Maatschappij en wordt gebouwd door de firma MAK. Het is voornamelijk be stemd als instructiegelegenheid. Behalve het zwembad komt er ook een gymnastieklokaal. Maar ook de vrije-tijd-zwem- mers kunnen aan hun trek ken komen. In het zwem bad, waarvan de grootte op het laatste moment is ge bracht op 10 bij 25 meter (in het eerste plan was sprake van een bassin van 8 bij 25 meter) kunnen zo'n 160 personen terecht. In dit opzicht zal het zwembad een ontlasting voor het Kolpabad kunnenbeteke nen. uit Vlaardingen en omge ving kunnen gebruik ma ken van een kleuterbassin. Bhalve zwemmen Is ook zon nen in het nieuwe complex mogelijk. Ook ln dit opzicht zijn vorige plannen gewijzigd. Door verplaatsing van een aan tal technische ruimten kan het buitenterrein worden be nut als zonneterras en als speel- en ligruimté. Op de zon neweide zal plaats zijn voor ongeveer honderd personen. Vorige maand keurde de raad het niéuwe ontwerp voor het zwembad goed. De plannen werden gewijzigd op adviezen Wethouder A. G. Kloost, van onder meer sport en recreatie, heeft gisteren de eerste paal voor het nieuwe complex aan de Reigerlaan geslagen. van de inspecteur van de volksgezondheid en van hei adviesbureau voor bad- en zweminrichtingen van de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten. Door de veranderin gen is do gebruikswaarde van het complex ook in creatief opzicht aanmerkelijk ver hoogd. De kosten voor de bouw bedroe gen aanvankelijk 1.600-000. Door de nieuwe opzet is nu -2.140.000 nodig. eveneens zijn bevreemding uitgesproken over deze op merking in een aan de raad gerichte nota over het Passa ge Theater. Het uitstellen van de verbouwing is bijvoorbeeld de leden van de commissie Stadsontwikkeling onbekend. Het contact tussen S.G. en ge meente is dus nog lang niet volmaakt. De uitlating in de nota aan de raad is wellicht voorbarig, want het vijf jaar uitstellen van de verbouwing van het Passage Theater is tot nu toe in geen. enkele com missie behandeld. "Wethouder mevrouw Verweij wilde als vertegenwoordigster van de gemeente graag toege ven, dat er aan de communi catie nog wel het een en ander schort. Omdat alles rrn een maal wennen moet, werd er aan dit gebrek aan communi catie tenslotte niet al te veel waarde gohecht, al zal de S.G. er schriftelijk bij b. en w. zijn ■verwondering over uitspreken dat de leden, van de beheers commissie van het Passage Theater niet op de hoogte zijn gesteld, van 'het feit dat er in de eerste vijf jaar nog niet aan een verbouwing kan wor den gedacht. Niettemin zijn er tijdens de ver gadering van de Stichtings raad gisteravond concrete be slissingen genomen. De be leidsnota is aanvaard, het 'komt nu nog aan op het vast stellen van belangrijke punten uit deze nota die voor onmïd- delijke verwezenlijking in aan merking komen. Na een lange periode van praten gaat er iets gebeuren met het beleid van de S.G. op cultureel ge bied: Er worden wellicht nieuwe initiatieven uitgewerkt en er gebeurt weer iets. Hoewel dit op zichzelf nog niet zoveel is, is het toch winst. In een periode van twee jaar is er in Schiedam op cultureel gebied betrekkelijk weinig ge presteerd en zijn er weinig nieuwe initiatieven, ontwik keld. Er lijkt nu een opnieuw beginnen tc dagen cn dat is al heel wat. Schiedam De Stichting To taalmanifestatie, die op 2 en 3 september het popgebeuren in ■de Schiedamse Sporthal Mar griet organiseert, waaraan vele binnenlandse en buiten landse groepen deelnemen, krijgt van de Schiedamse. Ge meenschap de garantie .van 3.500 ter dekking in de kos ten. Anderzijds is de S.G. door het Alewijn. de Grootfonds gedekt voor hetzelfde bedrag, zodat •ook de S.G. geen schadepost heeft als de garantie zou moe ten worden gebruikt. In de gisteravond gehouden verga dering van de S.G. Stichtings. raad Is erkenning uitgespro ken voor het gebaar van het De Groatfond». Schiedam Het zit er niet in, dat het carillon in de to ren van de Grote of Sinr Janökerk op korte termijn ®al worden gerestaureerd. Hoewel er financiën be schikbaar zijn uit een par ticuliere bron, ontbreekt iedere vorm van rijkssub sidie en wordt de restaura tie van het carillon zeer be moeilijkt. Wethouder van culturele' za-" ken mevrouw G. D. Ver- weij-de Graaff deelde gis teravond op de Stichtings raadsvergadering van do S.G. mee, dat het door da Spaarbank anno 1820 tij dens het 150-jarig jubileum in 1970 beschikbaar gestel de bedrag nog niet kan worden gebruikt omdat het rijk geen subsidie heeft willen verlenen. Het is zelfs de vraag, of die subsi die er op korte termijn in zit. Vandaar ook de opmerking uit de Stichtingsraad, of het niet juist zou zijn als blijvend geschenk voor Öe bevolking na het vieren van het 700-jarig bestaan van Schiedam in 1975- een gerestaureerd carillon bieden. Over het blijvende geschenk' wordt nu reeds druk van gedachten gewis seld. Een commissie uit de S.G. is namelijk al bezit •met oriëntatie over wat er in het jubileumjaar alle maal in Schiedam, zou kun nen gebeuren. Autowrakken verwijderd Schiedam De VROM-dienst heeft gisteren drie autowrak ken naar het wrakkenterrein aan de Van Heekstraat ge bracht. 2e stonden geparkeerd in de Kevklaan, de Sporthal- straat en de Geert Reinders- s tra at. Schiedam Inbrekers hebben een bezoek gebracht aan de distilleerderij yah: M. Dirk* zwager ?LV. aan de Noord- vest. Via de daken van beien* - dende percelen en het stuk-» slaan van,een ruit kwamen ze het pand; binnen. De kantoren zijn doorzocht en uit de direc tiekamer is een sigarettenko ker meegenomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3