SVDPW werkt op twee fronten Demos gokt op een zorgenvrij seizoen Hermes DVS domineert tegen HBSS PV „De VrijlieicT drie keer aktief Rinus Langkruis: twee keer sterk Gunstig baanseizoen mm. j ÊMOORTDEt? ixÊÈÈ SW b—DEIÏ gestaakt a Populaire op Schiedamse wielerbaan SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1972 Schiedam „De verwachtingen bij ons zijn, hoewel niet hoog, toch wel gespannen." Aan het woord Joop van Meerwijk, trainer van Demos dat al enkele jaren keer op keer tegen het degradatiespook moet vechten. „Kijk met haast hetzelfde team als het vorige seizoen kun je natuurlijk geen kampioenschap verwachten. Daarom gok ik op een plaats in de middenmoot of net tegen de top aan." Joop van Meerwijk vertrouwde ons toe, dat het speltech- nisch hij Demos heus wel wilde vlotten. Het was volgens hem alleen maar de kunst om tot doelpunten te komen. „Die doelpuntenmachine liep verleden jaar ook niet." Joop van Meerwijk, half in het seizoen bij Demos geko men denkt dat hij wat gevonden heeft om dit manke ment te verhelpen. Schiedam Bij SVDPW wordt hard gewerkt. Niet alleen aan de voorberei ding voor de nieuwe com petitie, maar ook aan uit breiding van de kantine. Twee fronten zijn er dus, maar op het moment is toch de nieuwe competitie nummer één. Het is niet moeilijk voorzitter Henk Bras te vinden als hij niet thuis is. Het sportcomplex van SVDPW is zijn tweede thuis. Was het eerst als be heerder van de kantine, nu is het als voorzitter. Het is Henk Bras zeker niet mee gevallen het werk van „Ome" Toon Hardeman over te nemen. Immers, door de jaren heen. drukte Hardeman zijn stempel op de vereniging. Door hem bad SVDPW een bepaalde image. Met zijn medebe stuurderen is het Henk Bras gelukt het schip in de juiste koers te houden. Voorzitter Bras roemt dan ook zijn bestuursleden. Hij beeft daar al eens van ge zegd. „"Wij besturen de ver eniging mét elkaar en zo de mocratisch mogelijk". Over het komende seizoen: „Ja wij hopen het minstens zo goed te doen als vorig seizoen. Toen hebben -wij heel lang meege draaid met kans op de titel, pas in de laatste wedstrijden moesten we afhaken. De jon gens gijn onder leiding van Sander van der Hoek, als plaatsvervanger voor dé nog steeds zieke Frans van der Horst, al weer enkele weken aan de training bezig en het loopt allemaal lekker, dacht ik zo. We hebben enkele goede Hard werken aan de kantine om eind september' te kunnen openen. Hij heeft in de laatste oefenwed strijden aanvoerder Ben van Schijndel uit de achterhoede gehaald en in de spits gezet. .„..„v., naar de specialist. Van diens kan oordeel zal het voetballen van zijn" Kreischer afhangen. toch nog belangrijker INWONING Voorzitter Henk Bras Sfeer in de vereniging kan nog belangrijker zijn"... oefenwedstrijden gespeeld en daaruit zou ik mogen conclu deren dat we in het zondag startende seizoen weer goed mee zullen draaien". SVDPW gaat met nagenoeg het zelfde elftal aan de nieuwe competitie beginnen waarmee het vorig seizoen zo succesvol speelde. Kreischer zal er ech ter, hopelijk tijdelijk, niet bij zijn. Hij heeft last van een knie en moet juist deze week voor een algeheel onderzoek NIEUWBOUW Henk Bras is er toch wel trots op voorzitter van SVDPW te mogen zijn. „Het is een hart stikke fijne club" en ik geloof wel te mogen stellen dat het allemaal bijzonder goed gaat in de vereniging. Neem de nieuwbouw. Onder uitvoerder Johan van Gerven, natuurlijk een lid van ons, is in zeer kor te tijd de uitbreiding tot stand gekomen en-'ik hoop dat we eind september tot de opening kunnen overgaan. Alles is door zelfwerkzaamheid tot stand gekomen en dat Is toch fantastisch. Natuurlijk zou Ik niets liever willen dan een kampioenschap van het eerste team, want met de resultaten en de verrichtingen van dat team valt of staat de vereni ging. Maar toch hè, die hele sfeer binnen de vereniging Vergeleken hij andere Schie dams e verenigingen is SVDPW een „rijke" club. B-ijk, omdat het een prachtig clubgebouw heeft en kan be schikken over twee velden op een complex dat in eigen be heer is. 't Heeft dan op zater dag wel inwoning van GTB, maar dat wordt bij SVDPW allerminst als een bezwaar gezien. SVDPW brengt niet minder dan 8 seniorenelftallen in de competitie, met daar naast nog een junioren B- en C-elftal en niet minder dan 5 pupillenteams. De dames hou den zich één keer per week bezig met trimmen maar den ken nog niet aan voetballen anders dan er naar te kijken. Met een enthousiaste en opti mistische voorzitter als Henk Bras kan het met SVDPW niet anders dan goed gaan. „Dat liep voortreffelijk, Ben is een jongen die nooit wil op geven en zich tweemaal drie kwartier volledig kan en wil geven. Daarbij heeft hij een heel goed schot in de benen," aldus Joop van Meerwijk. Ben dus uit de achterhoede en als voorstopper kwam Woen- A-Lier. Deze uit een der Rijksdelen over zee afkomsti ge atleet bleek op die plaats een openbaring. Flegmatiek, technisch zeer goed voetbal lend bleek hij 'n hinderpaal van betekenis bij el'ke aanval van de tegenpartij. VERSTERKING „Een versterking op het mid denveld is Aad van Dijk", al dus Joop van Meerwijk, „hij zal zich alleen moeten aan passen in het RVB voetbal (Van Dijk speelde in het eer ste amateurelftal van SW). Voorzitter Wira Groenhorst kon den we niet te pakken krijgen. De aktieve Wim heeft van de arts uiterste rust voorgeschre ven gekregen en mag zich voorlopig niet met het cluble ven bemoeien. Piet Wolvers, algemeen secreta ris neemt zijn taak voorlopig waar. Deze stelt: „Verwachtingen, ja wat zijn verwachtingen. Het is Zo moeilijk hè. In ieder ge val aan de leiding zal het ze ker niet liggen. De jongens hebben nu een goede trainer, waarbij vanaf deze week twee keer getraind wordt en daar naast is op donderdag de gehe le avond een masseur be schikbaar, die dan ook nog eens één keer in de week de conditietraining in handen heeft. Maar ja, de jongens moeten ook willen. Je kan het als bestuur en als leiding. (Harry Huuksloot heeft de leiding bij Trainer Joop van Meerwijk top" het eerste elftal), nog zo goed willen doen, de spelers zullen er op het veld toch voor moe ten zorgen dat er doelpunten gemaakt worden." Demos hoopt tevens binnen niet al te lange tijd de kantine te kunnen uitbreiden, maar in af- MASSEUR wachting daarvan hebben en kele „ouwe getrouwe" leden de bestaande opstallen weer eens opgeknapt en het spul mag weer gezien worden. Winnen of verliezen, de gezel ligheid gaat bij Demos zeker niet verloren. OPGEKNAPT Demos hoort ook bij de oude verenigingen in Schiedam maar sinds het op Harga een eigen home heeft gekregen floreert het clubleven als nooit te voren. Er zijn ook voldoende le den. Zes elftallen zijn inge- middenmoot of net tegen de schreven bij de bond. Daar naast de juniorenafdeling met A, B en C junioren en een groot aantal pupillen. „Het is alleen zo jammer dat er weinig „bruikbaars" voor het eerste elftal uit de lagere elftallen komt. Nu zijn er dan eindelijk twee junioren Bas de Regt en - Woen-a-Lien doorgebroken, maar te lang heeft Demos moeten draaien op ouderen als Frans Groenhorst, Nelis Tettero, Jan Kooy," aldus Wolvers. Demos heeft tal van magere" jaren gehad. Wellicht is daar nu eens een einde aan gekomen maar, het Is zoals Piet Wol vers het zegt, de jongens zullen het toch zelf moeten doen en er veel voor over hebben. Schiedam - Het was dat de HBSS-huitenspelval in de meeste gevallen soepel funktïoneerde en dat de inzet van de zaterdagmiddagmensen tot grote hoogten steeg, an ders was het oefenduel tegen Hermes DVS geëindigd in een desastreuze nederlaag. Nu werd het slechts 40 voor de dominerende Hennes-formatie, die het trouwens na rust wel zo ongeveer voor gezien hield.Deze stand stond na 48 minuten al op het scorebord, waarna, zoals gezegd, het team van Henk Nebbeling het aanmerkelijk rustiger aan ging doerr. Het rustig tikkende blauwwitte midden veld vond af en toe wel wat irritatie op zijn weg, maar het duel verliep verder zonder al te grote moeilijkheden. HBSS kwam deze avond duide lijk klasse en na verloop van tijd ook conditie te kort. Gun stige uitzonderingen waren d<* voortdurend stuwende Dc Braber op het middenveld, terwijl 0p de rechtervleugel Houtman regelmatig voor wat Schiedam SW's b-elftal oe fende gisteravond tegen DEH naar een 40 zege. Toch be leefden de Schiedammers wei nig plezier aan dit oefenduel. Na rust, 2—0 voor SW, achtte DEH het noodzakelijk jnet een fikse dosis hardheid een poging te wagen de achter stand zo klein mogelijk te houden. Daarmee bereikte SW's sparringpartner overi- gens bitter weinig want werd in eerste instantie de score opgevoerd tot 40, korte tijd later staakte de scheidsrech ter, terecht, de wedstrijd. Waarvoor SW hem dankbaar zal zijn, „want", reageerde trainer 'Henk Könemann, '„wat hebben we eraanals er straks vier geblesseerde spelers rondlopen. Com- mtntaar van, de scheidsrech- Het moet natuurlijk wei ublijven. gevaar zorgde. Te weinig echter om Piet v.d. Burg c.s. tot al te veel denkrimpels t» brengen. Dat was aan de andere kant an ders. Zolang Hermes in de buitenspelval tippelde was er nog niet veel aan de hand, maar de keren dat de snelheid van de Hermes-voorwaarts en {v.d. Voort, Muylaert en Gou- driaan) deze val omzeilde wa ren dermate talrijk, dat doel man v.d. Velden een drukke avond had. In het eerste half uur werden er nog veel kansen gemist. Muy- laert trof eenmaal daverend de lat en Goudriaan verprut ste twee opgelegde kansen. Blijkbaar had dit bij laatstge noemde echter gezorgd voor een scherper staand vizier, want na een fraaie dieptepass van Weeda, was het in de 35e minuut via de kleine Gou driaan toch raak, 10. Het ef- fekt op de HBSS-pIoeg was nogal verslappend, want nog voor rust werd het 3—0. Eerst scoorde Van de Voort na een flitsende aanval over links na goed voorbereidend werk van Muylaert en lagen dijk. Vervolgens was het op nieuw Aat v.d. Voort die voor het derde doelpunt zorgde via een knappe solo. Na een snel le treffer van Muylaert kort na rust daalde bij Hermes DVS de ambitie even snel als bij HBSS de conditie. Veel ge beurde er met meer, zodat de 'stand verder ongewijzigd bleef, 40. 'i' Hermes-DVS scoort. Toch zag dapper HBSS kans de score binnen de perken te houden. Schiedam De Postduiven Vereniging „De Vrijheid" had het afgelopen weekeinde drie vluchten op het programma. Zaterdag 19 augustus vanuit Parkestone en op zondag 20 augustus twee vluchten; Roosendaal en St. Ghlsiain. De duiven werden om 8 uur in Parkestone gelost, waarna de eerste arriveerde om il.20.25 en de laatste om 12.17.S5. Prijswinnaars Parkestone: ,1. G. Barzüay 1 8 10j 2.P. Efcls 2 3 1114 17; 3. J. Duymel 3 21; 4. comb W. W. Poort 4 15; 5 P. Verlinde 5; 6. H. v.d. Harg 616; 7. J.. Wentelaar -7; 8, Broekbuizen 12; 9. E. Se- brechts 13; 10. E. v, Lem 18 20; 11. A. v. d. Berg 10 en dipl. Vlucht vanuit Roosendaal gelost om 8 uur. De eerste arriveer de om 8.35.19 en de laatste om 8.42.31. Prijswinnaars: 1. A. v.d. Tuyn 1 23; 2. Gebr. v.d. Harg 2 11 17 18; 3. P. Pols 3; "4. C. LamS" 4 5; 5. M. Putters 6; 6. A. vd Berg 7; 7. P Verlinde 8 21; 8. G. Barzilay 9 14 15; 9. G. Breur 10 24 25; 10. P. Scheenloop 12; 11. J. Wente laar 13; 12. H. v.d. Harg 16 19; 13. H. Vollebrecht 20; 14. comb W. W. Poort 22 De a.d. prijs werd gewonnen door Ge-br. v.d. Harg. Prijswinnaars: 1. C. Lems 18; 2. A. vd Berg 2 3579 10 17 19 23 25; 3. P. Pols 4; 4.1. v.d, Tuyn 6 15; 5. comb W. W. Poort 11 14; 5. A. Pronk 127. K. Triel 13 21; 8. L. in 't Hout 16 21: 9. p. Scheenloop 18; 10. C. Robart 20; 11. P. Verlinde 24. De a.d. prijs werd gewon nen door C. Lems. De laatste vlucht vanuit St. Inkorven voor Orleans donder- Ghislain, lossing.om 7.10 uur. dag van 6.30 tot 7.S0 uur. In- De eerste arriveerde 'om korven voor St. Kath.waver 9.33.28 en de laatste om 9.47.58; zaterdag van 8.30 tot 10 uur.- Schiedam In een laatste razendsnelle ronde bewees Rotter-* dammer Rinus Langkruis gisteravond duidelijk de sterkste te zijn. Won hij de slotkoers over onbekende afstand, ook de af-^ valrace werd een regelrechte triomf voor Langkruis. Slechts^ de vijfentwintig ronden met vijf klassementen ging aan z'n* neus voorbij, maar pakte achter Maas]ander Jan van Geest" toch een tweede plek. - 3 Bij de dames was het Hilda •Hiemstra die in een twaalf ronden klassementsrit eerst genoegen moest nemen met een tweede plaats achter Ma rijke Lagerlöf, maar in de tien ronden puntenrace haar slag sloeg en de aanval van Anja van Grieken ongedaan maakte. Zo .ook Hans Lap bij de ad spiranten. Eerste in de vijftien ronden puntenrace, bleek voor 'hem de tweede plaats in de twaalf ronden klassementsrit voldoende voor de eindzege. Uitslagen: (Amateurs) afvalra ce: 1. R. Langkruis, 2. J. Smits, 3. T. v.d. Leist, 4. N. Moerman, 5. W. Schuurhui- zen. (25 ronden klassements rit) 1.-J. v. Geest, 2. R. Lang kruis, 3. T. Raaymakers, 4. J., Smits, 5. P. v. Wijk. {Dnbe-^ kende afstand) 1. R. Lang-, kruis. .2. P. v. Wijk, 3. J.' Smits, 4. T, v. Oort, 5. G«s Buying. (Dames-12 ronden klassement^*" rit) 1. M, Lagerlöf, 2. H." Hiemstra, 3. M. Jansen, 4. A.* v. Grieken. (10 ronden punten-1' race 1. H. Hiemstra, 2. A. v.* Grieken, 3, M. Jansen, 4. I." Muilwijk. (Adspiranten-15 ronden punten--' race) 2. J. Langstraat, 2, H. Lap, 3. J. Hammendorp, 4. C. Bernaards, 5. A. Schouten. (15 ronden puntenrace) 1. H. Lap» 2. J. Hammendorp, 3. J, Lang straat, 4. M. v. Gooi, 5. A. Schouten. Schiedam Op zondag 1 oktober organiseert de baancom* missie yan de Schiedamse wielerbaan de laatste koers van het seizoen. Met het officieuze baankampïoenschap van de Rijnmond wordt dan wederom een experimenteel jaar- afgesloten. Geen ongunstig seizoen, want in verge lijking met vorig jaar bleek de belangstelling bij publick en renners nog steeds in opgaande lijn. Mede daardoor ov®yweegt de baancommissie reeds volgend seizoen wer kelijk groots aan te pakken ©n denkt daarbij aan een sponsor voor de wekelijkse populaire. Op die manier hoopt de baancommissie belangstelling te blijven kwe ken en het recordaantal toeschouwers (ruim vierhon derd) te overschrijden. Hetgeen uiteraard reeds op 1 ok tober kan gebeuren en tevens de bevestiging zou zijn dat de baancommissie op ds goede weg is.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4