SCHIEDAMSCHE COURANT op de donderdag handhaven in Groot modemagazijn opent ëindètijk deUrëh in Schiedam Dokter Moerman boos op minister Stuyt 2 kranten voor e'e'n prijsk Huurdersvereniging Schiedam Zuid Activiteiten voor de jeugd in De Doele" Fietser valt r, Auto en bromfietser botsen Knaap gewond bij spel met vuur 'Tegen auto gebotst Geen voorrang verleend Fiets en bromfietser botsen Grotere keuze van televisie programma's Dertien snelheids overtreders aangehouden Bijeenkomsten Smalfiïmgroep F 68 Turk uitgewezen J. Wijnstok voorzitter PCG Anto uitgebrand Woensdag 6 september 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 6 pagina's 99ste jaargang no. 24507 SCHIEDAM EN KETHEL JL C J Schiedam Naar afle waarschijnlijkheid Schiedam De Adviesraad voor dc Detailhandel en Consu mentenbelangen heelt dinsdagavond tijdens een openba re vergadering in het stadhuis, naar aanleiding van een schrijven van de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad aan burgemeester en wethouders, besloten het gemeente bestuur te adviseren, de koopavond op donderdag te handhaven. Schiedam De jeugd kan de komende weken weer terecht in het clubhuis „De Doele' aan het Doeleplein I. Op.vrij- dag S september wordt de film en de dia's die in het tie nerkamp in VeenendaaF zijn gemaakt, getoond. De voor stelling begint om half negen. De kinderen van 12 tot 15 jaar mogen deze avond tot tien uur hlijven. Zaterdag 9 september !s er een tochtje voor de kinderen, van af 5 jaar naar de diergaarde Blijdorp. Men wordt verzocht om kwart voor twaalf hij het clubhuis 'te zijn, de bus ver trekt om twaalf uur. Zaterdag 6 september wordt er eèn fo tospeurtocht gehouden, deze begint om 1 uur bij het club huis. t)e zaterdag hierop, zaterdag 23 september, betekent weer een dagje uit voor de kinderen van het.dubhuis; dan is name-; li jkY e en'tochtj ë'geörgahtéëerd" naar Hoek" van Holland. Be- langstellden wordt ver zocht om 12 uur bij het club huis te zijn. De tocht wordt georganiseerd voor kinderen vanaf 6 jaar. Zou het deze za terdag slecht weer zijn dan worden er in het clubhuis spelletjes gedaan. De laatste zaterdag van deze maand, zaterdag 30 september gaan de kinderen in het club huis 'een buitenlandse reis ma ken. Deze activiteit begint om 1 uur. Schiedam Op de kruising Burgemeester van Haaren- laanJ. Poelslaan zijn. maan- dag een personen auto en. een bromfietser,met elkaar in bot sing gekomen. De wagen werd bestuurd door de 37-jari- ge timmerman F. Gr. uit Rot terdam, de ^bromfietser was de 49-jarige havenarbeider J. P, W. uit Den Haag. De auto heeft vermoedelijk te veel links gereden waardoor de botsing ontstond. De bromfiet ser is met een gebroken been door de GGD naar het Ge meente Ziekenhuis vervoerd. Wil verhagen z- - Schiedam De T-jarige Frans Sutiorp heeft gistermiddag bij het spelen met benzine, sa men met een vriendje, ernsti ge brandwonden opgelopen. Frans en z(jn vriendje, Peter van Henten, waren aan het spelen op de parkeerplaats aan de Broersvest toen ztf hier in de buurt een fles;ben zine vonden. Zij namen de fles mee en goten de benzine •ver een stokje dat zij in brand staken. Het vuur kwam in aanraking met de fles, die ontplofte. frans Suttorps kleren raakten in brand, met de handen ovor het gezicht liep hij vlug weg. Hij werd opgevangen door de heer en mevrouw Van Gulik, °]e de kleding van de jongen doofden. Hij is met brandwon den aan. het gezicht en het linkerbovenbeen door de GGD naar de Dr. Noletstichting ge bracht. Hij, verkeert niet in levensgevaar. Peter van Hen- ten liep enkele schroeiplekken aau zijn broek op. Tijdens een gesprek met alle winkeliersverenigingen in Schiedam is gebleken, dat zowel de winkeliers van de verenigingen Monseigneur Nolenslaan en Schiedam- Zuid als van het Centrum voorstanders zijn van de koopavond op donderdag, zo schrijft de SHE aan het college. Winkeliers uit de levensmiddelen- en de siga- renbranche toonden zich weliswaar niet enthousiast over deze regeling, maar sloten zich toch bij de meerderheid aan. De winkeliers in Groenoord en Xefchel hebben er moeite meex de koopavond op donderdag te accepteren, omdat het in "Vlaardingen op vrijdag koop avond is, evenals in Rotter dam. Toch besloot de adviesraad de huidige koopavond te handha ven,-omdat tijdens de verga dering naar voren kwam, dat in Vlaardingen overwogen wordt, om de koopavond naar de donderdag te verschuiven. Bovendien meent de raad, dat vooral in de zoniet de dondèr- dagse koopavond 'het publiek toch beter uitkomt, omdat, ve- len -op vrijdagavond naar hun weekend-v er blijf gaan. Het voorstel van de SHB de win kels voortaan .op zaterdag om vijf uur te Sluiten, .achtte de raad onuitvoerbaar, omdat een winkelier niet 'verplicht kan worden, zijn winkel een uu'r vroeger te sluiten, dat kan hij hoogstens vrijwillig De raad kon het niet eens wor den over een regeling van de vakantiesluiting in 1973. De leden vragen zich af, of er aan een dergelijke regeling nog wel behoefte bestaat bij de winkeliers. Alvorens over te gaan op het vaststellen van een regeling voor 1973, wil de raad eerst de belangstelling daarvoor bij de winkeliers on derzoeken, eventueel door middel van een enquête. Omdat de adviesraad zich mo menteel min of meer overbo dig. voelt, aangezien er weinig cm advies gevraagd wordt, willen de heren J, van der Most en Ch J- van Zwieten, respectievelijk lid en secreta ris, een rapport samenstellen over het functioneren van de raad en nagaan, wat de moge lijkheden ervoor zouden zijn, wanneer de opzet gewijzigd zou worden. Schiedam öp de Burgemees ter Honnerlage Gretelaan is maandagmiddag de 42-jarige fietser L. Tefctero ten val ge komen. Hij kwam met zijn voorwiel tegen de trottoir band. Met een hersenschud ding is hij door de GGD naar het Gemeente Ziekenhuis ge bracht. Schiedam Een optreden van de vijfenzestig man sterke Rijnmond Harmonie, petjes, 0 brillen en stickers voor de C A aan de Botterdamsedok zó'n enorme reis hoeven te maken", zegt hij. kinderen waren vandaag de attracties die C A voor de Schiedamse cliëntenkring had klaarliggen bij de opening van het nieuwe modemagazijn aan de Kotterdamscdïjk. Hel is welgeteld de drteênveer- Overigens rijn er op de parterre tigste vestiging van C A te en ta het sousterram tetev.su; gaat er dan ook prat op heit volledige assortiment in- huis te hebben. „Wat In Rotterdam te krijgen is, hangt hier net zo goed", zegt inkoper- J, Ots. tooid. De kelder, die vroeger door de HEMA als voorraad- magazljn werd gebruikt, Is uitgebroken en er is een mo derne ruimte ontstaan, waar de mantels, de japonnen en de hërenafdeling is onderge bracht. Op de begane grond is de kinderafdeling, de nachtkleding en duster- en da mesmode-afdeling te vinden. er voldoende „vluchtmogelijk- heden" zijn. De buitendeuren zijn voorzien van een electronische beveili ging. Zelfs de warmte van een hand alleen al zet een alarm systeem in werking. Nederland. Schiedam heeft hiermee een van de grootste kledingsmagazijnen binnen z'n muren gekregen. De opening zelf werd zonder veel poespas verricht. De be drijfsleiding volstond met het verbouwing van oud HEMA- simpele openzetten van de gebouw tot nieuw C A-be- kamera's opgehangen, die In het hele gebouw is zesentwin- ,,over uw en onze eigendom men" waken. Het speurend oog registreert daarnaast on middellijk als er ergens iets niet in orde is. tig kilometer electrïeiteits- draad verwerkt. Er is zelfs *n eigen noodaggregaat, zodat C A zich. zelf van licht kan voorzien als Schiedam plotse ling zonder mocht komen te zitten. Schiedam De 7-jarige In grid S. is gistermiddag op de krui sing IepenlaanRibeslaan met haar fietsje in botsing geko men met een personenauto, bestuurd door de 45-jarige verkoper Jan v. D. Het meis je fietste op straat en ver leende geen voorrang aon de autmobilist. Zij is met een ge broken linkerbeen door de GGD naar de Br. Noletstich ting gebracht en daar opgeno men. Schiedam Op de kruising Singel—Tweede Tulnsingel is de 17-jarige typiste C. v. S. met haar bromfiets in botsing gekomen met een auto. Zij verleende geen voorrang aan de wagen, die werd bestuurd door de 41-jarige C. J. K. De duopassagiere, de 16-jarige verkoopster M, G. de W., is met een kneuzing aan het rechterobvenbeen door de GGD naar de Dr. Noletstich ting gebracht en kon na be handeling naar huis gaan. deuren, „om de zeer grote massa toe te laten, zodat die zich op de confectie kan stor ten". Gisteren al, terwijl het grote C A-embleem omhoog geta keld werd en de laatste beno digdheden naar binnen wer den gedragen, werd hier en daar een nieuwsgierige blik naar binnen geworpen. De ver wachting is dan ook dat de Schiedamse vestiging van C A zal voldoen aan een grote behoefte. Bedrijfsleider J. P. M. de Jonge, die voorlopig ook de „coach" voor Schie dam blijft, 'gelooft namelijk dat het tegenwoordig de taak van de grote modemagazijnen is om de mode zo dicht moge lijk bij het huis van de klant te brengen. „We hebben ons in Schiedam gevestigd om de simpele re den dat de Schiedamse moe ders met kindeten niet meer drijf is in een recordtijd van Het gebouw telt thans drie offi- nauwelljks een half jaar vol- ciële in- en uitgangen, terwijl Niet meer dan één week was er voor nodig om de rekken vol tè hangen. Voor de Schiedam se klantenkring staat een heel legertje verkoopsters in een- heidskleding klaar. Daarnaast zijn er een aantal dames die bijspringen in de drukke tij den. Wat die „drukke dagen" betreft: de bedrijfsleiding verwacht dat het zal „storm lopen". Schiedam Naar alle waarschijnlijkheid krijgt Schiedam Zuid binnenkort een huurdersvereniging. Een voorlopig actiecomité is momenteel bezig met de oprichting -van een dergelijke ver eniging. Het doei van de huurdersvereniging in oprichting is de bewoners van de Gorzen zekerheid te geven betreffende huurproblemen en hen er toe te brengen zich niet alleen met de binnenkant van de huizen te bemoeien maar ook met de buitenkant, met de straat en met de omgeving. Het voorlopige actiecomité heeft eèn stencil door de wijk laten circuleren, waar de voor naamste punten van de ver eniging in staan. Het eerste punt is; door een blijvende sa menwerking vormt de huur dersvereniging een. steunpunt waarop u altijd terug kunt vallen bij conflicten met uw huiseigenaar. Door contribu tie aan de vereniging is deze in staat om uw zaak desnoods voor de kantonrechter brengen, hierdoor zal een huis eigenaar zich wel goed be denken voor hij een zaak te gen u gaat beginnen. Het tweede belangrijke punt voor de hnurdersvereniging oprichting is; U woont nu in *n buurt waar de meesten van u zich thuis voelen, als we echter de verkrotting geen halt oeroepen dan zullen er ook in Schïedam-Zuid flats verrijzen, waarna er van de sfeer niet veel meer over zal zijn. De huurdersvereniging ziet het dan ook als een van zijn taken ervoor te zorgen dat de woningen en hun omge ving een goed milieu blijft voor u en uw kinderen. Het bewijs dat er wel iets bereikt kan worden mits u allemaal meedoet is het Zwembad Zuid dat er ook tegen alle verwach tingen in is gekomen. De huurdersvereniging is voort gevloeid uit de renovatie in. de Gorzen. De initiatiefnemers zijn mevrouw Hertog, de heer "Wies en de heer KeemïnR. Zij zijn. bijgestaan door de heer H. Posthoorn en H. Noorde- graaf, aangezien deze laatsten niet in de Gorzen wonen zui len deze zich terugtrekken zo dra de oprichting van een huurdersvereniging een feit Schiedam De 18-jartge stu dent J. J. D. uit Maassluis en de 22-jarige studente M. G. J. S. uit Vlaardingen zijn. maan dagmorgen met elkaar in bot sing gekomen. De student raakte met het voorwiel van zijn brommer het achterwiel van de fiets van de Vlaar- dingse. De bromfietser is met vermoedelijk een lichte her senschudding naar het Holy ziekenhuis in Viaarddngen ge bracht. Schriftelijke vragen aan b. en ie. door de minister van volksge zondheid dr. L. B. J. Stuyt „ernstig gekwetst en ge griefd". ProCtwr nG vin fi« umiki auibod 2 kranten ta wmn(t« voor 4* prï]« vin de8 Sdiiedïimdi» Courant met nnuwi uit uw sod an omjevirf, «n ftae Rontrdimithl Nitu wtblad met het luwe blnnirvtn btmanlindi» nieuw». Geefoni nu epdracht ook bij I u U diftn (ruil, xondar *ni(» verpüchiiBj, d* SC RN ttfeuwxen «n o«de}c| 3*tfde veld pluspunten. fiexa bon In open envelop, zander pwtr»(tt, noren uur Rofterdunich NietiwibUd, antwoordnummer B34, Rotterdam de SC -f RN K dtren fratU naars Vlaardingen De Vlaardingse arts C. Moerman, die in 1939 op grond van experimenten met duiven een kankerthera pie ontwikkelde, maar nim- mer erkenning venvierf in De daarvan ,3 tm op. medische kring, acht zich merking dle de bewindsman in april van dit jaar in de Eer ste Kamer heeft gemaakt over de zaak-Moerman, toen de kwestie door enkele senatoren ter sprake werd gebracht bij het beleidsdebat over de volksgezondheid. Minister Stuyt maakte toen de opmer king: „De heer Moerman heeft de laatste twintig jaar de patiënten die hij behandelt zelf noclt gezien". Schiedam Bij een snelheids controle op de Rotterdamse- dijk zijn door de Schiedamse politie 13 automobilisten aan gehouden. De hoogste snel heid die genoteerd werd. was 77 kilometer. In een brief aan de minister zegt dokter Moerman dat hij zich door het in het openbaar uit preken van deze onware bewering als medicus ernstig gegrief en gekwetst voelt. „Door deze beschuldiging wordt ten onrechte op mij een ■xiiurr geleed, alsof ik op on- Df arts. die de brief met het re- _gepastewijze dc behandeling haWütaHc-Vt!rzock Minister dr. L. B. J. Stuyt ...nog geen reacties.,. zen te leveren om zijn bewe ring te staven. „Indien u daartoe niet in staat bent daar ik mijn patiënten wel de gelijk zie en onderzoek, zult u die bewijzen niet kunnen leve ren verzoek ik u de ge wraakte bewering terug te ne men en daarvan aan de Eer ste Kamer in het openbaar mededeling te doen." van m'jn patiënten verricht. Deze beschuldiging is voor mij niet te accepteren". Dokter Moerman heeft de mi nister „uitgenodigd" de bewij- al op 19 juli naar minister Stuyt heeft gezonden, heeft nog geen reactie van de bewindsman ontvangen. Vlaardingen Met ingang van vrijdag komt de smalfilm- groep F 68 weer eens in de veertien dagen bijeen in ge bouw Obadja aan de Wm. Beukelszoonstraat 49. De bijeenkomsten beginnen 's avonds om 8 uur. Smalfil- mers die in contact willen ko men met deze vereniging zijn van harte welkom. Voor nade re inlichtingen kan men de volgende telefoonnummers bellen: 348917, 344895 of 347650. Schiedam Bij een pension- controle is de illegaal in Ne derland verblijvende 46-jarige Turkse fabrieksarbeider A. G. Z. aangehouden, Hij wordt zo ^nei mogelijk uitgewezen. Vlaardingen De heer P. "W. Emmelot van de PvdA heeft vanmorgen bij b. en w. een aantal schriftelijke vragen in gediend waarmee hij wil pol sen hoe het college tegenover een centraal antenness'steem met een grotere keuze dan al leen de Nederlandse zenders staat. In. een nieuwbouwwijk in Papendreoht hadden b. en w. van die gemeente epn enquête hierover ondep de ba woners (ongeveer 5000 wonin gen) gehouden. Tachtig- a ne gentig procent was bereid wat extra te betalen om daardoor ook naar buitenlandse pro» gramma's te kunnen kijken, hetgeen nu sinds begin deze maand mogelijk.is. „Bent u bereid In samenwer king met Vlaardingse woning bouwverenigingen en Siemens Nederland N.V. na te gaan of ook in Vlaardingen tot een dergelijk centraal antenne-sys teem kan worden overge gaan?", luidt de eerste vraagt De heer Emmelot wil ook weten of b. en w. bij «en positief ant woord op de vorige vraag evenals in Papendrecht via een enquête willen onderzoen ken of de burgers belangstel ling hebben en of deze daa ook bereid zijn hun bijdrage in de kosten te leveren. Ten slotte verzoekt het raadslid het college de gemeenetraad 20 snel mogelijk te informed ren over de resultaten van da onderzoekingen, die in beide andere vragen worden be doeld. Het systeem waarop de heer Emmelot doelt maakt het mo gelijk. dat op de televisie be halve Nederland I en II ooïc België Vlaams en Frans en Duitsland I en II kunnen wor den ontvangen. Verder ook nog drie FM-radio-stations. In Papendrecht behoeven de be woners van huurwoningen hiervoor siechts 2.10 per maand meer te betalen. Parti culieren. die al een voorzie-* ning voor een dergelijke aan sluiting hebben, betalen een maal 120 en verder 1 per maand en bij wie alles nog moet worden gerealiseerd eenmaal 320 en eveneens verder 1 per maand. Uit de enquête bleek dat bijna iedereen dc2e bedragen graag overhad voor meer kijk- on luistermogelijkheden. Vlaardingen De heer J. Wijn stok is de nieuwe voorzitter van de PCG. In een fractie vergadering werd hij met al gemene stemmen tot die func tie gekozen. Vice-voorzitter is de heer L. de Snayer. De taak van secreta ris van het PCG wordt ver vuld door de heer M. W. Lenc- velt. Maassluis Vermoedelijk door kortsluiting is vanmorgen brand ontstaan in een auto, die op de Vincent van Gogh- laan in Maassluis reed- De be stuurder ontdekte rook onder de motorkap en zette zijn wa gen langs de kant. Agenten probeerden het vuurtje met een schuimblusser te doven. Het apparaat weigerde echter, doordat het ventiel kapot was. ervolgens pakte de brand weer het vuur met twee stra len aan, maar zij kon niet ver hinderen dat de auto geheel Uitbrand*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1