Henny Muylaert: Schuivers of harde knallen Volley balteam Juliana naar tweede bekerronde KORFBALTEAMS AZEN OP GELUK Laatste tenms-aktiviteiten HANDBALTEAMS DUELLEREN MET „ZWARE JONGENS" JULIANA DAMES PROBLEEMLOOS LANGS HPV Protest met grond Mil Zwart Wit doelman Lolkema al eens voor tien tellen tegen de vlakte... Twaalf doelpunten Geslaagd Henny Muylaert ...geen ophemelarij... In de tot nu toe gespeelde oe fenwedstrijden is Hermes DVS tegen de sterkste te genstanders tiet test voor de dag gekomen. Met name uit-overwinningen op Zwart Wit '28 en Utrechtse eerste-klasser CDN hebben, de Indruk gewekt, dat Her mes wel eens tot een van de sterkere teams in de eerste klasse kan gaan be horen. A.s. zondag zal in Gorlnchem tegen Unitas hiervan een eerste bewijs kunnen worden geleverd. Het elftal is met de komst van wat vers bloed beslist versterkt. Een van de spe lers, die in de afgelopen oe fencampagne in positieve zin opviel, was de van Xerxes overgekomen Hen ny Muylaert. In de acht wedstrijden die hij mee speelde, zorgde de besnorde Vlaardinger voor twaalf doelpunten, waarmee hij bij het blauwwitte legioen heel wat syperlatieven heeft losgewoeld. Hijzelf is met het laatste niet zo ver schrikkelijk gelukkig, ge tuige nevenstaande woor den. Schiedam „Nee, van al die ophemelarij moet ik niks heb ben. Zondag speelde ik niet mee tegen DHL (voetblessure) en dan hoor je op de tribune van die verhalen als, „Oh, Muylaert is er niet bij, nou dan kunnen ze gelijk wel in pakken", Wel als ik zulke opmerkingen hoor, dan hebben die mensen voor mij geen verstand van voetballen. Zeker bij het elftal wat we nu hebben, is het een kwestie van het hele team, want als ik dat voorzetje niet krijg, of als iemand anders geen gaten trekt, dan gaan ze er toch echt niet in. Ik vind het natuurlijk wel leuk als ik ze erin knal en leuke xeakties krijg, maar ik ben van mening, dat er veel te vaak alleen naar de doelpuntenmaker wordt geke ken. We hebben in ons elftal genoeg kwaliteit om, als ik ze niet maak, andere mensen te laten scoren". Henny Muylaert ziet trouwens goedé kansen voor Hermes DVS in de eerste klasse en van de term „handhaven" noort hij liever niet, want zijns inziens zit er minstens een middenmootplaats in, en ais het een beetje meezit, dan is een rol bij de strijd om de bovenste plaats beslist niet denkbeeldig. Een visie die mogelijk beïnbloed wordt door de unieke carrière van de 23- jarige Muylaert, een carrière waarin alleen maar kam pioenschappen gevierd kon den worden. „Het begon bij Aeolus, daarna was het in Feyenoord B tweemaal prijs en vorig jaar bij Xerxes wer den we weer kampioen. Dus nu ik bij Hermes zit, moet het er maar weer van komen". GEZELLIG Gevraagd naar de redenen voor Oud Beijerland Het eerste herenteam van Juliana heeft ge heel volgens de verwachting de eerste ronde om de nationale volleybal-beker overleefd. In Oud Beijerland bleek het vijf Massen lager spelend» DVO weliswaar een goedwillende, maar kwalitatief te zwakke tegenstander. -Gezien het grote .krachtsverschil lag een onderschatting aan Schiedamse zijde Voor de hand, maar dat DVO zelfs de tweede set kon winnen viel niet goed te praten. Juliana, spelend met een sterk gewij zigde formatie ten opzichte van het vorige seizoen, bleek ech ter toch te sterk: 1—3. Belangrijker dan de uitslag was ihet toch wel sterker worden "van de Schiedamse formatie. Juliana, op tweede divisie ni veau niet gewend aan te klei ne sportzalen, kon door deze handicap niet overtuigend voor de dag komen. Verheu gend waren de vaak sterk ge varieerd uitgevoerde aanval len waartegen tweedeklasser DVO geen enkel verweer had. Aan serve veroverde Juliana in de eerste set al een snel)» 6—0 voorsprong, maar ging «p de eerste de beste serve van de 'tegenpartij zelf la de fnut: 6 5. De grotere aanvalskracht bij de Schiedammers 'gaf toch de doorslag: 156. Juliana had het wel gezien, schakelde terug en kreeg prompt de re kening gepresenteerd' 13—8- Ook het inzetten van Jaap Kejzer kon geen verandering meer brengen. DVO drukte verrassend naar 15—13 In de resterende sets ontnam Juliana de thuisclub elke illu sie op een gunstig resultaat. De derde set leverde {*en 5—15 en de vierde een 8—15 zege op. Een resultaat waarmee Juliana niet tevreden mocht zijn, terwijl de afdellngsclub DVO verheugd kon constate ren niet te zijn weggeslagen. Overigens betekent de zege voor Juliana wel dat het over twee weken kan uitkomen in de tweede ronde om de natio nal beker. het vertrek "bij Xerxes en de komst naar Hermes, blijkt dat bij Henny Muylaert het ele ment sfeer een belangrijke rol speelt. „Het is bij ons op het ogenblik enorm gezellig en daar ontbrak het bij Xerxes af en toe een beetje aan. Ik speel echt niet om er finan cieel wijzer van te worden. Ik pas er trouwens voor om voor een paar duizend gulden er gens in de eerste divisie de hele week in touw te zijn. Bij Hermes hebben we een leuk stel gasten, en de stemming kan nauwelijks beter". GEFRIEMEL Dat hierbij de inbreng van trai ner Henk Jsebbeling, het be stuur en masseur Arie v.ö. Vlies („vroeger vond ik het maar een eng idee, dat gefrie mel aan mijn lijf, maar deze kerel is zo geweldig goed, dat lk tegenwoordig meestal als eerste op de tafel lig") belang rijke faktoren zijn, is iets wat de Hermes-spits graag naar voren brengt: „Je kan echt wel stellen dat er nu al een goede relatie is gegroeid tus sen ons en trainer Nebbeling. In het begin moesten we mis schien wat aan elkaar wen nen. maar het is een eerlijke vent gebleken, die van voet ballen beslist verstand heeft. Het persoonlijk kontakt is goed en mede daardoor geloof ik dat we met dit elftal een lekker seizoen gaan maken". VOETZOEKER Met mogelijk een, zoals reeds vermeld, niet al te overmatig begeerde topscorerspositie voor de stevig gebouwde Muy laert (samen met zijn zwager en broer firmant van een Vlaardingse meubelfabriek), die als hij eenmaal voor de doelman staat, weinig angsten kent, getuige zijn: ...„Als het eenmaal zover is, dan heb tk totaal geen last van zenuwen, Ik kijk eventjes en dan wordt het een schuiver of een ver schrikkelijk harde knal,-maar erin moet 'ie". Zwart-Wit doelman Lolkema kan over de laatste meepraten, want bij een poging om zo'n voetzoe ker te verwerken, ging hij voor meer dan tien tellen te gen de vlakte. Zaterdag valt de ontknoping wanneer de laatste partijen gespeeld worden voor de hal ve kompetitie, die noodge dwongen is georganiseerd. Mevrouw Olfchof staat er met nul nederlagen uiteraard het beste voor, maar de jongere garde, gepersonifieerd door Joyce Findhammer en Mar- joos Zoetmulder, is met slechts één nederlaag bepaald nog niet kansloos. De partij a.s. zaterdag tussen mevrouw Olthof en Joyce Findhammer zal van doorslaggevende bete kenis zijn. FAVORIET Bij de heren is er ook sprake Hoek van Holland Een aantal leden van de Hoekse strand- beveiligmgsbrigade is in Bot terdam geslaagd voor het di ploma strandwacht-A. Het zijn de heren Theo van der Linden, Wtleo Verhoorn, Phi- lippus R. de Graaf, Cornelis Th. de Melker en Cornelis W. Verhagen. Schiedam De Schiedamse korfballers zal het zaterdag en zondag niet meevallen om htm goede resultaten van de eerste competitieda- gen te herhalen. Waarschijnlijk heeft Odï de beste kans. Zater dag ontvangen zij Fluks. Aanvoerder Cees Passchier: „De sfeer is opperbest. De trai ning wordt door alle twaalf bezocht en we benoeven van niemand bang te zijn. Fluks verloor zaterdag verrassend met .5-7 van Maassluis en zal wel proberen zich via ons te revancneren. Met een beetje geluk moet het toch lukken om te winnen.". Schiedam ontvangt Hoogvliet en zal de nodige moeite 'hebben om aan de goede kant van de score te blijven. Hoogvliet won zijn eerste wedstrijd met 07 van Hou Stand en zal ze ker ook de tweede in winst willen omzetten. Dat Schiedam dit zonder meer niet zal toela ten is iets waarover geen discussie behoeft te bestaan. De strijd tegen TOV heeft bewezen, dat de roodzwartentegenslagen kunnen ver werken en de kracht hebben terug te-slaan. Verheugend is ook het goede spel van. de jon gere spelers en speelsters. Succes, duidelijk beter dan vorig jaar, ont vangt om twee uur Actief. Deze wedstrijd zal duidelijk maken of Succes dit seizoen tot de kanshebbers zal gaan behoren. van een generatie-konflikt, wanneer dit weekend de ne gentien-jarige René oppe het gaat opnemen tegen 40-plus- ser Jan Bakker, die op ver rassende wijze tot de finale is doorgedrongen via overwin ningen op de gebroeders Baard. Hoewel René 'Koppe favoriet lijkt, is het beslist niet onmogelijk dat Jan Bak ker sensatie-zoekers een ple zierige middag gaat bezorgen. In de lagere klassen zijn het vooral de pas veertien jaar oude Ingrid Koppe, met drie finaleplaatsen, en Henk van der Mark met twee finales, die voor het betere spel zor gen. AFSLUITING In de dames-enkel C neemt In grid Koppe het op tegen mevr. Egbers, terwijl Henk v. der Mark tegenover zich zal treffen; de getrukte Karei v.d. Griend. Wanneer straks alle zweetdruppeltjs in de douches zijn weggespoeld, is het voor de organisatie en deelnemers de hoogste tijd om de vermoeienissen met andersoortig nat weg te spoe len; onder leiding van disc- Brigitte Entingh ...een van de favorieten., jockey Wil Baard vind zater dagavond een feestelijke sei zoensafsluiting plaats. De ge plande waterval die het een en ander had moeten bege. leiden, is ten offer gevallen aan estetische bezwaren. TOERNOOI I Op Spieringhoelk is er dit week end nog geen tijd voor feeste^ lijkheden, want men zit daar nog midden in de, in totaal 560 partijen die moeten wor den verspeeld. Het-parktoer- nooi aldaar is zeer sterk bezet met bij de heren in de A-klas se deelname van Theo van de Broek, Ferdinand Stokla en Jaap Beyer. Bij de dames zijn het Brigitte Entingh, Fenneke Bouterse en Ada Wassenaar die voor het spektakulairdere werk zullen gaan zorgen. De prijzen die te verdienen zijn, zijn er dan ook naar (beschik baar gesteld door de vaste parkklanten)Feestelijk hoog tepunt zal een echt wijnfeest zijn, dat voor vrijdag 15 sep tember op het programma staat. Schiedam Niet alleende voetballers komen zondag mas saal binnen de lijnen. Ook de handbal teams krijgen een volledig programma af te werken, met over het algemeen „zware jongens" als tegenstanders. Voor de dames vaH DWS geldt vooral de vraag of het de morele klap van aft gelopen zondag weer teboven is. De wetenschap dat er voor het toen zo gehavende team in Amsterdam eigenlijk geen eer te behalen was, lijkt een juist uitgangspunt voor het duel met het Haagse Animo, aanvang 12 uur. Een las tige, maar ook een grillige tegenstander met een enorme inzet. De verwachting is dat het in ieder geval een,aanf trekkelijke en mogelijk gelijkopgaande strijd kan wor den. Rotterdam 3n een slaapver wekkend duel behaalde het eerstedamesteam van Julia na een uiterst -simpele 03 zege op de Rotterdamse twee de klasser HPV. Slaapverwek kend, pmdat het vier klassen hoger volleyballende Juliana geen seconde in gevaar kon komen en reeds aan opslag de strijd besliste. Dat Juliana in de eerste set de tegenstander nog zes punten toestond was het gevolg van een snelle 40 voorsprong. Toen. reeds werd duidelijk dat dit bekerduel een eentonig beeld te zien zou geven. Een streng leidende scheidsrechter en het totaal niet blokkerende HPV vormde de 'basis voor een 615 zege. Waarmee tevens de tegenstand volledig was gebroken en de Schiedamse derdedivisieclub via 51, 81 en 102,weder om overtuigend uithaalde. In de derde en laatste set miste HPV de simpelste ballen en konden zelfs met de heus wel aanwezige wilskracht geen te genstand meer bieden. Via 6 1, 101 en 131 behaalde Juliana „slapende" de zege: 15—1. Een weinig waardevolle zege, met als enig winstpunt dat de Schiedamse dames overgaan naar de volgen-de ronde om de nationale beker. Ook de heren van DWS ontvan gen Animo als tegenstander. Uitgaande van het duel tegen Snelwiek m-oet DWS in staat geacht worden de volle winst te pakken. Het team draaide uitstekend, blijkgevend van een goede balbehandeling en een grote dosis inzet. Aan vang 13 uur. WILTON De dames van Wilton ontvangen het vorig seizoen teleurstel lende ADO uit Rotterdam. Overigens geen reden om'de tegenstander te onderschatten want de kleine 8—10 neder laag tegen EBHV duidt op een dit seizoen sterker opere rende Haagse aanval, Niette min moeten 'de Schiedamse dames in staat worden geacht de bezoekende club van de zege af te houden. Aanvang 13 uur. IMPONEREND Na het sterke Vires staan de he ren van Wilton ook komende zondag weer tegenover een bijzonder stérke tegenstander. Hield Wilton tegen Vires lang stand maar verloor tenslotte toch, de tegenstander van zon dag, het Delftse EDH, startte met een .imponerende zege op het Vlaardingse Hollandiaan. Een spannend duel lijkt al thans verzekerd. SCOREN Ook de dames van UVG krijgen een sterk gestarte tegenstan der tn het Haagse Athene 2 dat met 4—li de baas bleef over het Dördtse MOK. De he ren van UVG krijgen tegen het Goudse Vires 3 vermoede lijk volop kansen tot scoren. Bewees UVG dit seizoen tot de sterkeren te behoren, Vires 3 incasseerde afgelopen zon dag een smadelijke 180 ne derlaag. Aanvang 15 uur. Het twee klassen te laag inge- Schiedam De dames- jeugdploeg van DWS is als nog ingedeeld in de regio nale competitie. Dit tenge volge van het winnen van een door de Schiedamse handbalvereniging inge- dïend protest waar eigen lijk een vreemde achter grond aan vastzit. Volgens de reglementen moeten elk seizoen de laagst geplaats te Haagse en Rotterdamse ploegen degraderen. Een vreemde regeling, want in dien de Rotterdamse of Haagse ploeg op een fraaie^ vierde plaats zou eindigen, maar tevens de pech heeft* toch de laagst geplaatste Rotterdamse of Haagse* ploeg te zijn. Is degradatie onvermijdelijk. Een rege ling die vorig seizoen niet gepubliceerd werd, maar wel werd doorgevoerd.. DWS protesteerde tegen deze gang van zaken en het protest werd toegewezen.» deelde damesteam van Scylla zat vermoedelijk geen problem men ondervinden tegen het bezoekende Achilles 2, Aan vang 13 uur. Dit in tegenstel ling tot de heren die het moe ten opnemen tegen stadgenoot Wilton 2. SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1973 Schiedam Op beide Schie damse tennisparken, van Vliet en Spieringshoek, zijn momenteel de laatste toernooi-aktiviteiten van het seizoen in volle gang. Is het Spieringhoek-parktoer- nOOi pas deze week begon nen op het gravel circuit aan de Stadhouderslaan vinden komend weekend de finales al plaats. Wat de attraktiviteit van de partij en betreft, is laatstge noemd park niet al te best bedeeld met de inschrijvin gen in de hoogste katego- xieën. Terwijl er op Spie ringshoek vele inschrij vingen in de A- en B-klasse zijn binnengekomen is het op Van Vliet wat dat be treft min of meer behelpen geblazen. Zo zijn er slechts vijf dames die om de B-ti tel in het enkelspel strij den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4