Verrassingen bij de liandbalteai TWEEDE BOKSGALA IN „KORENBEURS" DAVEREND SUCCES Bokstalent dient zich aan Ook Dolf Krijgsman naar SportcL Dordt afscheid gelukkiger igp afstraffing Hengelaars trotseren slecht weer b Revanchepartij Koopman-Van de Broek vormt hoogtepunt SCHIED AIYIS CHE COtfRANT DINSDAG 12 SEPTEMBER 1972 Schiedam Tijdens het gis teravond gehouden boksga- la van de SBV „De Haan" betekende de laatste partij van de avond tevens het hoogtepunt. Wederom be leefde een volgepakte „Ko ren beurs", de finale van de Nederlandse kampioen schappen in het middenge* wcht: Koopman van de Broek. Titelhouder Koop man (Bisschop) ontkwam in de eerste ronde ternau wernood aan een sensatie doordat Van de Broek (BPV) met een sidderende rechtse de kampioen van Nederland naar het canvas joeg. De sensatie trilde door naar het publiek en ontlokte in de helpershoek van Van de Broek een spontaan applaus. Razend snel flitstt Koopman weer overeind om nerveus rond blikkend arbiter Herwig's acht tellen te incasseren. InJdé-resterende twee ronden ■bewees Koopman echter - waarom hij ook tijdens het 'nationale titelgevecht de sterkste was. Veroverde Van de Broek tijdens het vorige Schiedamse gala de slijlprijs, terecht was het deze keer Koopman die» al thans in deze partij, deze eer voor zich opeiste. Met de juryscore, 60*59, 59*59» en 60-58 werd Koopman tot winnaar verklaard. STUKPRIJS De eerste stijlprijs van de avond ging naar een andere nationale kampioen, Ton van Eek dae, in Brie-dé weliswaar een dappere tegenstander trof» maar toch aanzienlijk minder pugilisüsche mogelijk heden in de handschoenen had dan de Amsterdammer. Ove rigens verloor Briedé meer dan alleen de wedstrijd, want op advies van de ringarts ging een pas gekweekte snor onder de schaar. Van Eek (Bis schop) kwam geen enkele -feeer in. moeilijkheden en won via de score, 60-59, 59-58 en' 60-58. Overigens waren toen alle Schiedamse troeven aan de bedrfc geweest. Inclusief Dolf Krijgsman, die tegen de natio nale kampioen Leslie Martien (Pugilist) z'n laatste wed strijd voor de SBV „De Haan" "bokste. Een laatste wedstrijd die de Schiedamse bantamgewicht ongetwijfeld nog lang zal heugen, want de hard slaande Martien "bracht Dolf Krijgsman op de rand van knock out. Krijgsman in casseerde in die derde ronde acht tellen van. scheidsrechter joop Mercey. „Het was een moeilijke zaak, want Dolf Krijgsman stond te waggelen op z'n benen, maar bij hem is het ontzettend moeilijk om te constateren of het oen gevolg van harde tikken ïs o£ niet", aldus scheidsrechter Mercey. Overigens kwam ook Martien een keer in moeilijkheden maar veroverde niettemin een 1—2 zege. PECHVOGEL De grootste pechvogel van de avond was ongetwijfeld SBV „de Haan" bokser Wim Ra* dings. Tegen z'n 32-jarige te genstander, Gras, sloeg hij er in de eerste ronde zo ongena dig hard op los, dat scheids rechter Mercey de strijd moest staken, wegens een- gebroken neus van Gras. Pech ^oor wira Ra dings die bij "«en zege had mogen toe treden tot de C-'Klasse en ook duidelijk sterker was. LaJco- niek commentaar van de scheidsrechter: „Erg jammer voor hem, maar hij heeft ge woon te hard geslagen". Nu bleef de partij zonder winnaar omdat de wedstrijd in de eer ste ronde werd onderbroken. Ook C-klasser Fred Koogje xpocht reeds halverwege zijn partij de ring verlaten. Ech ter aanzienlijk gelukkiger dan z'n somber kijkende ploegge noot, want tegenstander Wou- terse (Bisschop) had ha de "-•.tweede ronde weinig trek meer in de harde slagen vait de talentvolle Schiedammer - en gaf op- Hetgeen aan Wim AV de Haan de woorden ontlokte: - „het maar eens op, Fred IJV - wordt een grote" - look!'Junior Koes Hendriks 1 in zich heeft en dit tegen Bal- tus (Huppen) wenste te onder strepen. Verschillende keren kwam de Schiedammer kei hard door maar toonde lef ge noeg om ook zelf ie pakken. Tegenstander Baltus ver bleekte. onder dit talent en werd slechts door een fikse wond boven het oog gered van een.gevoelige afstraffing. Nu luidde de uitslag: Hendriks winnaar op medisch advies vja de score, 40-35, 40-36 en 40- 37. Talent toonden ook de beide ad- spiranten van de Schiedamse boksvereniging. Jan Waraawa en Arie .Vermeer. Beiden had den echter duidelijk „proble men" met hun tegenstander, al was dat dan omdat deze te weinig stootkracht konden op brengen om de jeugdige Schledammertjes echt in moeilijkheden te brengen." Arie Vermeer won via de' sec-" re 60-54, 60-54 en 60-56 van Kusters (v. 't Hof), terwijl Jan- Wamawa eveneens z'n tegen stander, Ijssels (v 't Bof) dui delijk terugwees. Score60-57, 60-56 en 60-57- KNOCK OUT Half zwaar gewicht De Boers (Huppen) behaalde de 'enige echte knock out van de avond door in de eerste ronde BPV'er Venrooij met een. on- Deze stoot van Wouters komi goed door. Een sporadisch moment overigens, want Fred Koogje (links) dwong z'n ta-, genstander in de tweed© ron de tot opgave; gelooflijk harde hoek naar het canvas te jagen. Z'n vreugdesprong was begrijpe lijk warst kort daarvoor had hij zelf acht tellen moeten ne men. Een zelfde lot onderging Van Tongeren (Hubpen) in zijn partij tegen Wijngaard (Bis schop). Al in de eerste ron de verdween Van Tongeren dizzy in de touwen waarna de handdoek hem. van verdere problemen spaarde. Ooster veen (Hoogenband) wachtte in z'n partij tegen BPV'er Mandemaker maar niet op Schiedam De SBV „De Haan" zal zich na gisteravond weinig zorgen maken over de opvolging van Ton en Dolf Krijgsman. Werd eerst Ton om disciplinaire redenen de toegang tot de boksschool de finitief ontzegd, ook broer Dolf bokste tijdens het gister avond gehouden gala z'n laat ste wedstrijd in de groenzwar te kleuren. Waardoor bö de Schiedamse boksvereniging in eerste instantie een leegte ontstaat, maar zoals gisteren bleek slephts een tijdelijke leegte behoeft te zijn. Met name de beide adspiranten, Jan Warnawa en Arie Ver meer, houden een belofte in, terwijl Fred Koogje en Wim Kadings zich steeds completer gaan etaleren. Grootste ver rassing was echter het optre den van junior Kees Hendriks die ondaanks z'n geringe ring- ervaring naam maakt als een hard slaande en moedige pugilist. een dergelijk einde. Na,een openbare waarschuwing we gens incorrect boksen en meerdere vermaningen van de scheidsrechter hield hij het voor gezien .en, gaf op in de derde ronde. Een soortgelijk lot voor Hoogenband tegen Smidt (BPV). De Hagenaar liep eerst In op een keiharde rechtse van- de BPV'er en kreeg een ronde later een openbare waarschuwing we gens te laag inkomen. Scheidsrechter Mercey had het toen wel bekeken en staakte de strijd. Smidt werd tot winnaar verklaard door In terventie. Schiedam Na Ton Krijgsman heeft ook broer-Dolf, twee jaar geleden kampioen bantamgewacht 'van Nederland, aangekondigd z'n carrière voort te zetten bij de Sport club Dordrecht. Een en ander, is het-gevolg van de con- uroverse tussen Ton Krijgsman en Ibokslnstrukteur Wim de Haan, Een controverse -waarvan Dolf zich duidelijk wil'distantiëren m&ar-niettemin. de Schdedamse boksver eniging de rug. toekeert. Dat hij toch hinder had van deze verwikkelingen verklaarde Dolf na z'n partij tegen nationaal kampioen Leslie Martien; „-Ik -ging niet zoals gewoonlijk. Volgens^ mij' kwam het hoofdzakelijk door die -toestand rond m'n vertrek en de .problemen tussen Ton en Wim de Haan1'P Tot slot van de avond naast de traditionele stijlprijzen, de of ficiële mededeling dat Dolf Krijgsman z'n laatste wed strijd voor de Sohiedamse vereniging had gebokst. Een fraaie fruitmand zal hem tij delijk herinneren aan z'n Schiedamse boksperiode. Een periode waarin de gebroeders Krijgsman lange tijd de boks- sport stimuleerden met fraaie successen; belden reikten met succes naar de nationale titel. Na gisteren lijkt het echter slechts een kwestie van tijd, want het opvullen van de ont stane leegte behoeft slechts van tijdelijke aard te zijn... SCHIEDAM Hefc is voor de handballers een weekend vol verrassingen geworden. Minder, prettig was de verras sing voor'de dames van UVG toen zij bij het Athene-ter- rein aankwamen, dat door de Gemeente was goed bevon den, maar waarop scheidsrechtster van der Berg alleen maar een modderbad mogelijk achtte en dan ook reso^ "tuut de strijd afgelastte. De heren formatie van UVG kwam wel binnen de lijnen en heeft er duidelijk zin in. In de ontmoeting met het Goud se Vires 2, heeft het als het ware met de tegenstander ge speeld. Reeds in de eerste helft werd duidelijk dat UVG het niet al te moeilijk zou krijgen. Vires kon geen ge vaarlijke aanval opzetten, terwijl het in de verdediging niet geheel klopte. Het gevolg was een 80 ruststand. In de tweede helft was het hek volledig van de dam en liep UVG uit naar een 18—0 overwinning. De dames van Scylla moesten de punten in Rozenburg laten. Hefc werd tegen Indus een te harde strijd voor dames. Bel de teams etaleerden een ge brek aan techniek maar pro beerden dit te compenseren met ongeoorloofde middelen» waarop de arbitrage echter niet Ingreep- Indus had iets meer succes dan ScyJla en ging met de punten aan de haal, door een 5—4 zege. DERBY De heren derby Scylla-Wilton 2 is een zege geworden voor de scheepsbouwers. Scylla heeft zich kranig geweerd, maar had te weinig antwoord op het meer geroutineerde spel van Wilton, Vooral „good old" Lou Boer van Wilton had wei nig last van zijn directe be waker en kwam vele keren vrij voor doel. Doordat de defensie van Wil ton niet altijd even waterdicht bleek, kon Scylla terug ko men. Na een 55 ruststand, werd het tenslotte een 8—9 overwinning van "Wilton 2. VERRASSING Het eerste heren team van Wil ton heeft voor een gruotse verrassing gezorgd. Het zeer sterk geachte EDH was op bezoek, maar het Delftse team kon haar grote faam niet waar maken. Wilton kombineerde er lustig op los en bracht de verdediging van EDH in grote moeilijkhe den, In de eerste helft maakte Wilton nog te weinig gebruik van de vele kansen (2—1), maar na de thee dwong het EDH volledig op de knieën, wat een 61 zege opleverde. GEHANDICAPT De dames van Wilton hebben te gen ADO uit Rotterdam onder vonden, dat het zonder doel - vrouwe Irma Krabbedam en aanvalster Bea Teeuw geen vuist kan maken. In de eerste helft was het een gelijk op- .gaande strijd, waarin het te kort van Wilton al spoedig duidelijk werd door het mis sen van twee straf worpen. In de tweede helft kwam ADO steeds gevaarlijker opzetten, wat kort voor tijd een 3—4 zege voor de Rotterdamse op leverde, AANTREKKELIJK Voor de DWS teams verlieo hot weekend minder gelukkig. Zo wel de dames ais de heren traden aan tegen het Haagse Animo. In beide ontmoetingen werd voor aantrekkelijk spel ge zorgd. De dames hadden in het doel Joke Winters, die zich uitstékend weerde, maar nogal, wat moeilijkheden- had met de hoeken, door haar ge ringe lengte. De Animo dames gingen daar gretig van profi teren en. plaatsten menige bal in de bovenhoek. Dws bleef verbeten doorvechteh, waar door Animo met de rust niet verder kwam dan 1—2. Na rust kwam er weinig verande ring in het strijdbeeïd en be haalde. de Haagse ploeg een 24 overwinning.. In de heren ontmoeting- kwamen de Hagenaars wel erg verras send utt de bus. Het team combineerde uitstekend en speelde veelal in de diepte. Aanvankelijk leverde dit DWS weinig moeilij&ihedeu op. maar naarmate de wedstrijd vorderde, kreeg Animo steeds meer ruimte, wat hen tenslot te een 912 zege opleverde. JEUGD In de jeugdkamp etttie hebben de heren van DWS zich uitste kend geweerd tegen 't Haag se Hermes. Het werd een boeiend gevecht, waarin voor goed handbal -werd zorggedra gen. De 99 eindstand rs een goede weergave van de krach tsverhouding. De herrn van UVG hadden weinig moei te met Snelwtak uit Rotter dam en behaalden, na een 7 1 ruststand, een S2 overwin ning. Na rust was dè grote Fel duel. Zou de DWS-speel- ster hieruit zegevierend te 'voorschijn komen, .os ".eind- zege ging naar Animo. aanvalsdrang van UVG ver dwenen,- doordat het weinig tegenstand ondervond. De dames van UVG ontmoetten in Maassluis een wel erg zwak Unitas. UVG heeft in dc gehe le strijd gedomineerd en be paalde de eindstand op 0—U, nadat de rust met 07 was in gegaan/ Het is alsof Smidt wil voor komen dat Hoogenband als nog overeind zal komen. De op het canvas liggende Ha genaar kwam de gevolgen van de keiharde rechtse ech ter niet meer te boven. TïaaFuiwgéS =-4.1 csS £s sti ge passeerde weekeinde een ver blijf aan de waterkant nu niet bepaald een genoegen,de Vlaardingse hengelaars trot seerden wind en regen ten einde hun sport te kunnen be drijven. Het A-korps van de "VHV 't Westen behoorde tot de dertig korpsen die uitkwa men in het door „Club '60" za terdag gehouden concours ia de Leidse Vliet. In totaal openden hier 400 deelnemers een jacht op de witvis. In het korps-klassement eindig de ,,'t Westen" met een vangst 'van 5,46 meter maat- vis op de vierde plaats. In het persoonlijke klassement be zette korpslid G. Wijnhorst met 2,27 meter vis een eervol le plaats. Het.kcrps was ook weer verte genwoordigd" in het jubileum concours van de Schiedamse Hengelsportvereniging „do Alfer" ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan, gehouden in de Delftse Schie. Het beha len van een 6e korpsprijs was hiervan het resultaat. De per soonlijke zesde plaats voor Dick Temp el a ar bij" een veld van 175 deelnemers, mocht er heuy wel zijn. Enkele verenigingen vervisten series van. onderlinge con coursen waarin de deelne mers -weer de* nodig» punten verzamelden. De VHS „de Vriendschap" ging hiervoor naar de Leidsevaart, Do vangsten» voorn, bliek en eiikele kleine brasems, waren maar matig. Als eerste ein digde met 1905 gram vis, H. Vink, 2. C. Vink jr 1770 gram; 3. B. Penning 1260 gram; 4. H. Severing, 1210 gram; 5. T. Kouostaal 1070gram; 6. «f« Broere 795 gram; 8. C. Vink Sr, 630 gram; 9. R. v.d. Zwan 415 gram; 10. J. Vink 415 gram; 11. L. Schepe 250 gram maatvis. De overige deelne mers bleven beneden de 200 gram. t be HSV „de Ruisvoom" trof het in Poeldijk iets beter. 'Hier kwam van alles boven water, zelfs een wilde karper van 800 gram, geland door C. van Dam. De eerste plaats was evenwel voor Willem Rooze- hoom die vier kg, en 60 gram vis liet registreren. De tweedé plaais was met 2620 gram voor C. van Dam; 3. W. Mul der 2210 gram; 4. P- v.d. Lin de I860 gram; 5. G. v.d. Velde 1725 gram; 6. H. Waarden burg 1640 gram; 7. H. Bijl 1337 gram; 8 John Vermeer 300 gram; 9; W. Mulder jr. met 240 gram maatvis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4