Spel van Volendam als paling Fortuna buit kansen niet uit Jan van der Velden ongenaakbaar tegen homogeen Volendam ism& mm, is net SPIRIT: Strafschop van Jan Jonk voortreffelijk gestopt MVS: half dozijn RINUS GOSENS: 5? Rinus Gosens: „Jan verdiende voor ons dat puntje" iMwal S< 1 SW-b laat zich verrassen Meer geld voor achtste saneringsfase Fuchs uit halve finale Paul v.d. Berg scheenbeen gescheurd Gemeentelijk hoekje in de bibliotheek MAANDAG 25 SEPTEMBER 1972 Schiedam „ïfc heb grote waardering voor het spel van Volendam, het is net paling die je niet in je handen kan hpuden," reageerde oefen- meester Rinus Gosens na de nul-nul op Harga. Een wat te leurstellend resultaat, maar Jammer vond Gosens, „er is in Nederland maar één ploeg die zo speelt, ik vond het rg goed al is het jammer dat het wel onzake lijk is." Rinus Gosens waardering voor Volendam gezien het spelbeeld is dit treffen eindelijk eens een keer een puntje waar SVV niet on tevreden mee zal zijn. Rinus Gosens: „Ons spel wordt ge speeld met openingen op de vleugels, dat is ons wapen. Het eerste kwartier van de wedstrijd kwam dat er ook wel uit, maar daarna zijn we het spel van Volendam gaan overnemen". Over dat spel van de bezoekers niets dan lof, „want", reageerde Rinus >k Joep Steur het, al doelde Volendam's oe- fenmeester hiermee op het re sultaat, want ook hij -compli menteerde zijn spelers met het'vertoonde spel. „We heb ben het in elke wedstrijd aan vallend geprobeerd maar gin gen dan steeds de boot in. Nu hebben we vanuit de defensie gespeeld en de zaak op nul ge houden. Daarmee ben ik erg tevreden en ik geloof dat het voor het publiek een fijne wedstrijd was." Over de schotloosheid van zijn formatie wilde Joep Steur weinig kwijt. „Wat moet ik daar nu over zeggen, de jongens vinden het bijna nog vervelender dan ik. Wat moet je doen? Ik kan er nu wel kwaad en boos over worden, maar daar schiet je toch ook niets mee op". Om er even later eerlijk aan toe te voegen: „doelman Jan van der Velden speelde for midabel, ach, ook SW speel de goed al kregen wij de be tere kansen", Kansen die door de Volendammers grandioos gemist werden of bij de Schie- damse doelman geen genade vonden. Vandaar een wat mis troostige Joep Steur: „We doen er alles voor, maar ze gaan er gewoon niet in Hecrenveen In de slotfase van het voor de rust zeer ma tige, maar in de tweede helft levendige duel met Heerext- v'een moest Fortuna VIaardin gen toch nog het hoofd diep buigen. De Vlaardingers, die g«-aag hadden getekend voor een. gelijke eindstand, bezwe ken een kwartier voor het ein de onder de grote druk van het offensief sterk spelende Heerenvecn. Thomas Haan zorgde met twee puntgave treffers voor de 3I overwin ning van lieerenveen. Een verdiende zege, dat wel, maar de 4000 toeschouwers waren het er over eens, dat Fortuna zich bijzonder moedig had Verweerd. ••«V' '-V A'" 1 Schiedam „Jan van der Velden was vanmiddag de man die de grootste indruk heeft gemaakt, het leek wel of hij onpasseerbaar was". Lovende woorden van SVV's oefenmeester Rinus Gosens aan het adres van goalie Jan van der Velden. „Ik geloof te mogen stellen dat hij dat ene puntje voor ins verdiend heeft". De doelman in kwestie stapte self, terecht, rond als een pauw. Immers, hij was het geweest die het sterke Vo lendam steeds weeT van dat beslissende doelpunt had afgehouden. Keer op keer ramden Volendamse voorwaar'tsen op de stevige knuisten van de Schiedam: se goalie, wekte hij inder daad de indruk dat hij ab- soluut onpasseerbaar was. Een optreden dat zoveel vertrouwen inboezemde dat Volendam's oefenmees ter Joep Steur de Schle- damse doelman „het strui kelblok op weg naar de zege noemde". Jan van der Velden, enkele da gen geleden reeds vol zelfver trouwen over dit duel, reikte in de 24ste minuut van de eer ste helft naar z'n hoogtepunt door een hard ingeschoten strafschop van Volendammer Jan Jonk met een razendsnel le reaktie onschadelijk te ma ken. Was dit een persoonlijke triomf voor de Schiedamse doelman, •het illustreerde tevens de on macht van de Volendamse aanvallers, zodra het op sco ren aankwam. Sterk spelend Volendam miste simpelweg de fraaiste kansen, terwijl juist de opbouw en eigenlijk het totale spel van de ex-ere- divisionisten pure kwaliteit in- hield. Aalgladde combinaties vaak opgezet via de sterk spe lende Jan Hoogland en van het nodige raffinement voor zien door Billie Bond. Hier door moest SW een goede start al snel laten varen en toezien hoe de bezoekers het tempo gingen bepalen en. de Schiedammers uit hun ritme haalden. STRAFSCHOP Na dat eerste kwartier met een kopbal van John van der Spek rakelings over en een identie,- ke^ situatie voor Wout van- Meeteren, voorlangs, ontwor stelde Volendam zich be- kwa'am combinerend uit de roodgroene -omhelzing. Met in die gememoreerde 24ste mi nuut een d-oor scheidsrechter Van Gastel wat lankmoedig toegekende strafschop. Jan Hoogland drong het Schie damse strafschopgebied bin nen maar ging tussen drie SVV'ers plotseling naar de grond. Toen onderscheidde Jan van der Velden zich reeds formidabel door de haar inge schoten bal van Jan Jonk be kwaam te keVen. Trainer Joep Steur daarover: „Hij neemt hem altijd rechts en nu pro beerde hij het een keer links..." AFGEKEURD SW, toch enigszins aangesla gen door dit incident, kroop nauwelijks een minuut later nogmaals door het oog van de naald toen een doelpunt van Billie Bond werd afgekeurd wegens buitenspel van Kwak man. SW was zichzelf niet. kon dit ook niet zijn, want zo supe rieur tikte Volendam op Har- ga dat 't voorkomen van doel- Hier kopt Jan Jonk nog hoger dan Jan Groeneweg. Korte tijd later zou de Volendam mer een strafschop door Jan van der Velden gestopt zien. door Hans Soeters Jan Groeneweg schiet, maar wordt geblokkeerd door het uitgestoken been van „Appie" Sier. Schiedam Na de vorige week verrassende 4—2 zege op Wa- gpningen heeft SVV-b zich la- t«?n verrassen door Vitesse-b. E.en onaangename verrassing ongetwijfeld, want drie pun ten voor het einde scoorde Vi tesse pas het winnende doel punt. Toch was het eerst SVV dat een voorsprong nam door een doelpunt van Bïam Schol- te uit een voorzet van Ties van Duppen. Een langdurig Schiedams overwicht, ook na dfe gelijkmaker, leverde ech- tér niets op. Waarna Vitesse tóch wel tegen de verhouding dte winnende treffer achter doelman Jos Sparla kogelde. Van onze sportredactie Vlaardingen Spirit bracht na zijn bezoek aan Maassluis 2 een ruime 140 overwinning mee naar huis. De korfbalscore had nog hoger kunnen zijn, wanneer Spirit de vele gemiste kansen doeltreffend had afgerond, Agnes Vos legde met twee doelpun ten de basis voor Spirit's: overwinning. De Maassluisse boden wel vol doende tegenstand, maar op een zodanige wijze dat Spirit de score met de regelmaat van de klok kon opvoeren. Bij de rust wist Spirit in een ma tig duel een 80 ruststand op te bouwen. Na de rust probeerden enkele tegenstanders flink aan de noodrem te trekken, wanneer de Vlaardingers een vrije kans onder de korf wisten te scheppen. Deze overtredingen werden echter niet door de scheidsrechter bestraft. Na dat Mieke Moerman en Mar- ga v.d. Vaa'rt-Poot de stand op 100 hadden gebracht, was de tegenstand van Maas sluis gebroken. Toch kon Spi rit hiervan maar moeilijk pro fiteren, wellicht door het po vere spel van Maassluis 2. In de slotfase wisten Mari v.d. Krans, H, Snijders en Agnes Vos voor Spirit I de eindstand op 140 te brengen. Spirit 2 kwam niet verder dan 11 te gen Thor 3. punten de eerste zorg was. Toch bleef de roodgroene for matie attent, zoals Ger Bak kes die uit een vrije schop een keiharde inzet via de handen van doelman Jan Hoogland tot hoekschop zag verwerkt. Ook Leen Wamaar probeerde het van grote afstand, besefte dat de Volendamse trechter gisteren een te hecht bolwerk vormde. Z'n eerste kogel ver dween echter naast en een tweede poging ovet het doel... GELE KAART In de tweede helft werd de druk op het Schiedamse doel zono dig nog groter. Een combina tie tussen De Boer en Kras eindigde onnavolgbaar in de handen van Jan van der Vel den, terwijl een projectiel van Kwakman op de vuisten van de Schiedamse goalie uiteen spatte. Hiertegenover stelde SVV wei nig echte druk op het Volen damse doel. Wout van Meete ren had het moeilijk tegen de resoluut ingrijpende G, Jonk. terwijl Bakkes vaak werd af gestopt door Zwarthoed. Werd het duel door de nul-nul stand zó nu en dan wat grimmiger, de aan Piet Romeijn getoonde gele kaart had hier weinig of lendam toegekende inworp en na informatie bij z'n grens rechter bleek Van Gastel dit niet te tolereren. VERBLUFFEND In de 71ste minuut was het weer Jim van der Velden die SVV voor een nederlaag behoedde. Zwarthoed passte naar Bond, die op geniale wijze Kras in stelling bracht. Een kansrijke stelling ook, nauwelijks drie meter voor doel, maar Van niets mee te maken. De Schie damse aanvoerder zei iets „onvriendelijks" tegen de grensrechter over een aan Vo der Velden's reaktie was ver bluffend. SW probeerde het nu met de voor Ger Bakkes gewisselde Dirk Kros, maar pas elf minuten na deze wissel werd de ex-CVV'er voor het eerst aan de bal gesignaleerd. Waardoor deze wissel niet di- rekt een gewenst resultaat kon oogsten, maar uitgere kend Dirk's derde aktie hield gevaar in, al kwam Wout van Meeteren enkele centimeters tekort. Ondanks herhaaldelijk aanbieden op links volhardde SW in de aanval door het centrum en over rechts. Uit gerekend op plaatsen waar Volendam gisteren op Harga uiterst solide in elkaar zat... Vlaardingen Het sanerings plan Centrum krijgt een fi nancieel steuntje in de rug. Met voor de boeg de achtste fase (Paterstraat en omge ving). is de toegekende rijks bijdrage van 184.000 met 92.000 verhoogd tot 876.000. De „geste" Is van 't mlnisttrie van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening. Vlaardingen Tijdens de in de Sporthal De Enk te Rotterdam gehouden tafel- tenniskampioenschappen 1972 voor de jeugd, werd Robert Jan Fuchs van Intiem '55 pas in de halve finale uitgescha keld. Ook werd hij in het dub belspel in de halve finale uit geschakeld; hij speelde dat samen met een Rotterdam mer. Tineke Visser, eveneens van In tiem kwam niet verder dan de kwartfinale waarin zij ook struikelde in het gemengd dubbelspel. Het landelijke jeugdteam van Intiem opende het nieuwe sei zoen voortreffelijk met een 82 overwinning op Quick '32 dat uit Hilversum was geko men. Robert Jan Fuchs scoor de een hattrick, terwijl Harry Vrijhof en Roel Andrea ieder twee punten scoorden. Voor de selectie groep van de Jn- tiemjeugd begint de conditie training donderdagavond met om zeven uur maar om half acht. Vanaf acht uur zal tot half tien de training worden voortgezet in de sportzaal aan da Rode Kruislaan onder lei ding van de jeugdtrainer Fer ry Pattiapon. Zaterdag 30 september moet In tiem naar Steenbergen om de tweede competitiewedstrijd te spelen tegen TCS. Maasdijk De emoties Tond MaasdijkVlaardingen waren maar moeilijk weg te denken omdat niet minder dan Vlaar- dlngs rechtsachter Paul van den Berg (zoon van Maasdijks trainer Jan van den Berg) de confrontatie met stevige S-eeï Vos niet aan kon en een ge scheurd scheenbeen opliep dat de Vlaardlnger, die zaterdag gelijk in het Holy-ziekenhuis in het gips Werd gezet, mini maal zes weken kost. Hetgeen de winst, waarop Jan van den Berg zo had gehoopt, geheel overschaduwde. „Dat het nu toevallig mijn eigen zoon moet zijn, reageerde de Maas dijk-trainer, daar had ik ove rigens wel een voorgevoel van". Maasdijks middenvelder See! Vos was dan ook onder de in druk van de botsing waarmee hij Van den Bergs gescheurd scheenbeen toebracht. „Overi gens", oordeelde Jan van den Berg, „liepen de spelers meer op elkaar te letten dan dat er van voetbal van 'pnlgc impor tantie sprake was". Maassluis In de openbare bi bliotheek aan de Rozenlaan in Maassluis is een plaatsje in- gerichi voor de gemeentelijke voorlichting. De stukken voor de openbare vergadering van de gemeenteraad liggen daar voor iedereen ter inzage. Naast krantenknipsels kan er ook de knipselkrant, een we kelijkse uitgave van het bu reau voorlichting ter interne informatie van de gemeente lijke diensten en bedrijven, worden geraadpleegd. In hot voorlichtingshoekje zijn tenslotte alle gemeentelijke folders en brochures over Maassluis bij het naslagmate riaal ter inzage gelegd. Met ingang van deze week zal de bibliotheek voortaan cok op donderdagmorgen voor het publick open staan. De ope ningstijden van de bibliotheek zijn maandag en dinsdag van een to. acht uur 's avonds, woensdag van een tot zes uur, dotidercag van tien tot acht uur, vrijdag van een tot negen uur en zaterdag van negen tot half een 's ochtends. Voor de Vlaardingsers was het jammer dat ze onvoldoende gebruik konden maken van de niet sterke middenveldbezet ting bij Heerenveen. Daar werden nogal wat fouten ge maakt, maar Fortuna kon er niet van profiteren. Bovendien kwam daarbij dat de aanval ver beneden de maat bleef. De enige die een ruime vol doende haalde was de actieve Reijgersberg, maar in z'n eentje kon hij het ook niet doen. Op de momenten dat hij steun nodig had was er nie mand van zijn teamgenoten in zijn buurt te vinden en dat be tekende dat vele kansrijke si tuaties niet positief werden beoordeeld. MATIG De eerste helft was van een zeer matige kwaliteit. Beide partijen schuwden de aanval en voor de toeschouwers viel er dan ook bar weinig te ge nieten. Er gebeurde vrijwel niets dat de harten in vlam kon zetten. De tweede helft was nauwelijks één minuut aan de gang toen doelman Eijkelenboom voor de eerste keer werd gepasseerd. Dat gebeurde vrij onverwacht, omdat Heerenveen niet van plan leek er serieus wat aan te gaan doen. Een goed lopen de aanval had echter succes, omdat Haan kans zag de vrij staande Prinsen te bereiken. Voor Eijkelenboom viel er toen niets meer te redden. GEWONNEN Vanaf dat moment speelde Hec renveen in feite een gewonnen wedstrijd, al kwamen de Vlaardingers langszij. Erg overtuigend gebeurde dat niet, een afstandsschot van Ricdijk verraste doelman Griever, die daarvóór ook al in moeilijkheden was geweest door uitstekende acties van Reijgersberg. Van Wensveen moe-st een keer de bal van. de doellijn trappen en een kopbal van. Reijgersberg ging rake lings naast. Horrsnveen bles* stug in de aanval en onder de toenernsn- de druk moest Fortuna wel bezwijken. Een kwartier voor het einde scoorde Thomas Haan met aan magnifiek af standsschot het tweede doel punt en tien minuten later rondde hij een fraaie combi natie met Prinsen doeltref fend af: 3—1. Van der Bol kreeg de gele kaart en dat zelfde overkwam De Jong van Heerenveen. Van onze sportredactie Maassluis MSV'71 voerde te laat de munitie aan om het schuttersfeest volledig te ia- ten slagen. Op bezoek bij Vic toria in Rotterdam bouwde MSV aan een groot overwicht dat voor de rust niet werd uit gebuit. Te veel individuele ac ties beantwoordden niet aan het doel en daarom kreeg deze ontmoeting niet zijn J«xis- te beslag. Na ingrijpen van trainer NeUssen werd na de pauze een begin gemaakt met de doclpuntenreeks. Er had nog meer geprofiteerd moeten worden", waren de woorden van de oefenmeester. MSV bleef steken by 66. Victoria gaf een vertoning weg welke niets met voetballen te maken had. Niet dat de twee strijd van een hard kaliber was, maar het element voet bal ontbrak. MSV was heer en meester maar was niet intelli gent genoeg om deze zwakte nog meer af te straffen. De hegemonie voor de rust ken merkte zich door het vermor sen van de mogelijkheden. Van een spelpatroon was ei genlijk geen sprake. Na de hervatting een ander MSV. Er werd op tempo gespeeld en nu was er wel van een zeker op bouwend patroon sprake. Het' waren Frans Rieken (twee maal), en Kees Slikkerveer (eenmftal) aangevuld met een hattrick van Harrie van Tie nen waarvan tweemaal op maat aangeven van Thijs Rie- dijk die toch nog enige glans aan dit treffen gaven,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3