Excellent optreden Augustinus Cantorij Geen onderdak, dan protest" PROTEST TEGEN CENTRALE METING Tempel-leden: Van een klein» mager poesje Voor de De nieuwe puzzel De prijs winnaars In alle nieuwbouwflats Delfland 99 PvdA vergadert jeugd' Hallo allemaal Brievenhoekje X X X 9 X X l X X X t X SCHIEDAMSCHÈ COURANT ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1972 Het hondje dat veel mensen te lelijk vinden om in huis te hebben. Het hondje zonder naam (de vorige eigenaar leverde haar namelijk zonder naam bij het asiel af) zit al drie weken in het Schiedamse dierenasiel aan de Sint Annazus'ter- straat. „De mensen vin den haar lelijk en daarom zit ze nog steeds hier", zegt de beheerder van het asiel Egge Boerma. Of het dier werkelijk lelijk is, kan aan een persoonlijke) smaak liggen. De bas taardpoedel is wel erg lief, de ogen verdwijnen onder een wild beatlekap- sel en wanneer ze je aan kijkt zie je twee kool zwarte trouwe hondeogen blinken. Tijdens de wandeling, voor het dier een ongekende weelde omdat zij al drie weken niet echt heeft kunnen dollen in de straat of op een grasveld, lijkt het of zij van vreugde niet weet wat te doen; eerst worden enkele vreugde sprongetjes naar links ge maakt, dat lijkt het toch niet ,e zijn voor het vrouwtje .zonder naam", er worden weer enkele pasjes op de plaats gemaakt en dan een sprint naar rechts. TREKKEN Toch trekt zij nauwelijks, een rukje aan de riem is vol doende om het dier in de goede richting te houden. Pi UT. Het wil steeds in het water lopen, eigenlijk niet wetende wat water is, ligt uitgebreid in het gras langs het water te rollen en belandt tijdens dit gelukzalige ogenblik ook nog bijna in het water. Dassen en. riemen zijn een ge liefd speelobject van dit diertje. Op de das van de be geleider werd dan ook her haaldelijk een aanval ge daan. Toch is de hond bin nen speelser dan buiten, bin nen springt zij tegen je op en het lijkt alsof zij geen rust kan vinden. Buiten is er ten slotte zoveel te ontdekken en te snuffelen, zodat zij al haar aandacht daar op moet richten. AANDACHT Het diertje komt uit een gezin met zeven kinderen, dat werd de eigenaar te veel, bo vendien vereist het beest grote aandacht. In. het grote gezin liep dit natuurlijk nog wel eens mis. De krullende bastaardpoedel heeft een erg lief karakter. Echter is zi] m een huis dan zal zij met veel geduld behandeld moeten worden. Luisteren doet zij nog niet zo graag, er is voor haar nog zoveel te ontdek ken, dat het lijkt of Oost-In disch doof ook eep verschijn sel is dat bij honden voor- komt- -v*. Dat het dier veel aandacht uiiZ hebben, konden we merken tijdens de wandeling, steeds keek de zwarte hond om, tsaar degene bleef die hem aan de nem hield en echt toeplopcn van de begeleider kwam ook niet in. dit karige hondekopje op. In het asiel is het dier zinde lijk, hoe dat in een huis zal worden durft de beheerder niet te zeggen; „Het is vaak zo dat de dieren hier wel zin delijk zijn, maar dat ze öe eerste paar dagen in een huis overal wat doen. „Je moet zo'n hond gewoon op geregelde tijden uitlaten en hem leren wat hij verkeerd heeft gedaan". Na de fikse wandeling heeft het beestje nog helemaal geen zin om weer terug naar het asiel te gaan. Er wordt wat gedraald, extra lang ge snuffeld, zij merkt duidelijk dat het uitje voorbij is. Het hondje is in het dierena siel aan de Sint Annazuster- straat 47, telefoon 26.62,86. Het asiel Is van maandag tot cn met vrijdag geopend van negen tot twaalf uur en van twee tot vijf uur. Zaterdag 's morgens is het asiel ge opend van negen tot twaalf en zondag» isjhet gesloten. In Alblasserdam: Alblasserdam Het nieuwe overdekte zwembad van het Sportcentrum Blokweer aan de Esdoomlaan. in Alblasser dam wordt zaterdag 14 okto ber, '3 morgens om elf Uur, officieel geopena. Schiedam De Vereniging vrienden van het stedelijk museum heeft wel een zeer gelukkige greep met het laten optreden van de Augustinus Cantorij in een concert dat vrijdagavond in de aula werd gegeven. Zowel het musiceren van het vocale als het instrumentale ensemble stond op hoog niveau, waartoe de dirigent Frans Schouten ongetwijfeld veel heeft bijgedragen gezien, de inspiratieve leiding die van hem uitging. De uitvoering van Missa brevis Met „Gelstliches Konzext für van Ton de Leeuw, waarmee het concert werd geopend, was voor mij een openbaring ook In compositorische zin. Wat het koor in dit a cappel- la-werk presteerde was feno menaal; een soepele, uiterst fijn genuanceerde weergave maakte het beluisteren van deze geavanceerde, maar prachtig in stijl gehouden compositie tot een genot. Ook de drie vijfstemmige dansen voor strijkers uit „Fiores mu- sieales" van Meïehior Franck (1573-1639) en de na de pauze gespeelde Fantasia van. John Wilbye (1574-1638) kregen een navenante vertolking. Van Giacomo Carissimi {1604- 1674) hoorden we het orato rium „Historia di Jepöite", waaraan uitstekende solisti sche medewerking werd ver leend door Marleen Brester, sopraan, Guurtje Schermer, alt, Philip Schuddeboom, te nor en Ton van Kaathoven, bas, met Wim Koppenburg aan het kist-orgel voor de con- tmuo-partij. Een vrij lang werk dat echter door de excel lente weergave bleef boeien. Na de pauze zong het koor cappeUa „Jesus und Nikode- mus" van Ernst Pepping, een werk dat we aanmerkelijk minder heeft geboeid dan de Missa Brevis van Ton de Leeuw, wat zeker met aan de prima uitvoering heeft gele gen. zehn Stimmen" op tekst van Psalm 133 van Hemrich Schutz, waarvan het instru mentale deel behalve uit strij kers en orgel bestond uit en kele kromhoorns en fagot 1 heel mooi passend bij de ook- hier weer prima koorzang werd de praebtige^avond be sloten. W. P. Verheul Naam: geen Ras: bastaardpoedel Geslacht: teef Leeftijdéén jaar Kleur: zwart Keuring: kerngezond en ingeënt Bijzonderhehden: erg aanhankelijk, heeft veel liefde nodig, is een beetje nerveus. Delft „Het is niet onze bedoeling de bewoners te veel te laten betalen. Wat werkelijk te veel is betaald, zullen zij terugontvangen. Maar eerst moet de proefperiode tot april volgend jaar worden afgewacht". Dit zei de Delftse wethouder voor bedrijven, de heer N. Hesseler, in de algemene raad van het electriciteitsbedrijf Delfland, die het bezwaarschrift behandelde, dat Delftse flatbewo ners hadden ingediend tegen de volgens hun te hoge gas- en elektriciteitsnota's. Sinds de centrale meting in hun flat was ingevoerd, was het bedrag van hun rekening te hoog. Het gaat hierbij om een sys teem dat nog niet eerder in Schiedam „Wanneer we niet gauw dat pand krijgen, gaan we acties ondernemen, net als twee jaar geleden", zegt Frans Ekel van de sociëteit De Tempel, die thans nergens terecht kan, aangezien het vroegere onderkomen aan het Spinhuispad zo goed als tegen de vlakte is. Aan de Tempel-gangcrs is echter een pand aan de Singel be loofd, dat de Stichting Sociaal Culturele Arbeid, waaron der De Tempel ressorteert, wil huren van de gemeente. Deze is het met de huidige eigenaar echter nog niet eens over de koopsom. Frans; „Ze zitten zich nu al Toen aan. de Tempel-leden, de toegang tot De Kreek was ont zegd, hebben Frans Ekel en de zijnen hun. misnoegen daarover op verschillende manieren kenbaar gemaakt. twee maanden druk te maken over een klein bedrag, maar wij 2ijn er de dupe van. Zo langzamerhand krijgen we de indruk, dat ze ons maar het liefst willen laten doodbloe den". Ook met het beleid van het cen trum De Kreek, waarin de So ciëteit De Tempel de eerste maanden van zijn bestaan doorbracht, is Frans het niet eens. „Toen wij van die zolder De Tempel-leden ontvangen de moesten, Is ons gezegd, dat zer dagen een schrijven over Als laatste poging om de socië teit deze winter toch nog te la ten draaien, heeft De Tempel de stichting SCA en de ge meente schriftelijk verzocht om de zaak te bespoedigen. daar geen andere sociëteiten zouden komen. Nou zit de tweede er al. Eerst Ping Ping en nu 't Zoldertje. Dat is selijk". de huidige stand van zaken welKe plannen ten uitvoer worden gebracht, wanneer niet binnen afzienbare tijd een on derkomen is gevonden. Nederland is toegepast. Delf land slaat daarbij het totaal van het energieverbruik ever alle bewoners van een flat om. Dat kan het energiever bruik in de hand werken, wond één van de critici op het nieuwe systeem. Delflanddirecteur Ir. K. Brou wer bepleitte dat de methode, zoals die in de Delftse flats wordt toegepast, *n besparing voor Delfland oplevert. Er kan nu immers op één plaats in een flat worden geleverd. Het voordeel van dft gebrui ker is dat hem lagere tane ven worden berekend. En daarvan was met iedereen overtuigd. De centrale meting wordt on dertussen voor alle nieuw bouwflats in het Delflandge- bied toegepast. Men beaam de dat dit meer klachten kan gaan opleveren. Zowel de al gemene raad voor het elek- trlciteits- als die voor het gas bedrijf gingen akkoord met het voorstel dat het dagelijks bestuur van Delfland de zaab verder afhandelt. Vlaardmgen De plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid houdt dinsdagavond in de Harmonie, aanvang 20 uur, een vergadering die geheel in het teken van de komende verkiezingen zal staan. OP ■dinsdag 10 oktober wordt er wederom in de Harmonie een vergadering gehouden. Deze begin* eveneens om acht uur en zal dan voor een belangrijk „.deel zijn. gewijd aan de ge-, meentelïjke politiek. Moeder had vandaag een drukke dag. Er lag 'n heie boel strijkgoed en verstel werk, ze moest de kamers boven stofzuigen, de bed den verschonen en de ka mer doen. Maar eerst zou .„ze de ijskast schoon ma ken. Want dat vond ze een vervelend karweitje en vervelende dinger deed ze altijd eerst Net toen ze de ijskast leeg had stond Pep voor de deur te miauwen. He, die zeurpiet, mopperde ■e en deed de deur open. Pep kwam binnen en ach ter hem aan wipte een Hein, mager poesje de gang in. „Wie heb je nu meegebracht?" vroeg moe der verbaasd. •Jakkes, wat zag het diertje tt vies uit. Het ene oogje *at helemaal dicht en de vacht was kleverig en dof. Bovendien bad het wor- ®en, zag moeder. Wat moest ze nu toch met zo'n «charminkeitje beginnen? Ze hadden ai drie katten, alle drie zwervers geweest. En dan nog de nodige vis sen, muizen, hamsters en marmotten. Een vierde poes kon er echt niet bij. Ze zou het natuurlijk weer Bu*ten kunnen zetten. Maar ja, wat gebeurde er dan? Niemand wil zo'n vies poesje. Het wordt overal *eggejaagd en misschien .Wel geschopt en geplaagd, tk kan het in teder geval schoon maken er eten ge ven, dacht ze. Ze nakie het diertïe op en nu zag ze dat Bet huïkif helemaal bruin was. Aangekoekte aarde en zand, meende ze eerst maar toen ze nog eens goed keek zag ze dat bet overal bewoog Het waren vlooien! O, lieve help. waarom komen die zwerf katten nu toch altijd naar mij, jammerde ze ir» stilte. Ze roken misschien wel dat er op nummer 182 in de Sparrenlaan mensen woon den die van dieren hielden! Vooruit, aanpakken zei moeder tegen zichzelf. Eerst waste ze het oogje uit, toen gaf ze het diertje een tab'etje tegen de wor men dat er nog lag van haar eigen kat. Nu de vlooien. Ze zette poes in een oud hainsterhok met een stukje laken er in en haakie het viooienpoeder. nven firn* poederen en na een poosje vleien de eerste vlooien al op het laken. Moeder poederde nóg eens en nóg eens en steeds kwa men er meer vlooien bij. Het waren er zó veel dat moeder besloot ze te tellen, anders zou niemand haar geloven. Ze poederde net zo lang tot er geen vlo meer was en toen had ze er pre cies 438 geteld. „Je was meer vlo dan poes, beest je", zei ze. Ze maakte een lekker badje voor het dier tje klaar en waste het he lemaal schoon. Poes strib belde niet eens erg tegen. Even later werd ?.e In een handdoek stevig schoon gewreven. En wat er toen tevoorschijn kwam? Een allerliefst poesje, met een glanzende wit-grijze vacht, zo zacht als dons. Het trip pelde meteen naar een zon- neplekje op de vloer en be gon zich te wassen. Ze was aJtifd zo vies en kleverig geweest van al die nare kriebelbeesten. Ze had zich nooit goed kunnen wassen. Maar wat voelde het nu heerlijk zacht aai» haar tongetje. Ze was zo moe dat ze niet eens de was beurt afmaakte en meteen In slaap viel. Toen de kin deren thuis kwamen sliep ze nog. „Niet wakker ma ken", zei moeder, „ik ge loof dat ze in dagen niet heeft geslapen. „Wat een prachtig katje", riep Ka rin, „het is vast geen zwer ver mam". „Had je haar moeten zien toen ze hier kwam", lachte moeder. Karin en Marian wilde het diertje graag honden, maar moeder zei dat ze er wei een adres voor wist. Tante Lidia wilde haar misschien wel hebben. Ze ging er 's middags naar toe. En tante vond net zo'n snoezig diertje dat ze het meteen hield. Om half vier was moeder thuis en ai- had ze even tijd om uit t* rusten voordat de meisjes uit school kwamen. Allé karweitjes lagen er nog net zo als vanmorgen. De Ijskast ruimde te ook maar weer in. dat kwam morgen dan wel. Toen bel de ze mij op en vertelde de hele geschiedenis. „Mis schien h het wel een aar dig verhaa'tie voor dieren dag", zei ze. Dat vond ik ook. Ik had me de hele dag al suf gepiekerd waar ik over zou schrijven en nu wist ik het. Over een vies, mager poesje vol vlooien, dat dank zij een aardige moeder een schoon po es ie werd en een goed buis kreeg. ANKE Vrijwel alle kinderen dachten aan de postzegel van vijf en dertig cent die nu op de brief moet. Maar er waren nog enkele jon gens en meisjes die er dertig cent opplakten. Denk er goed aan; op een brief njoet 35 cent en op een briefkaart dertig. Sturen jullie ook weer wat teke ningen. Ik raak aardig door de voorraad heen. En ik vind het prettiger als ik wat keus heb. Je weet korte verhaaltjes of rijmp jes zijn ook welkom. Je moet het natuurlijk wel zelf bedacht hebben. Dus niet natekenen of overschrijven. Anders kan ik het niet plaatsen. En dan Is het vier oktober weer dierendag. Maar dat wisten jullie natuurlijk wel. Als je de woorden goed hebt inge vuld komt er op de kruisjes een muziekinstrument te staan. 1 een maand, I vervoeging van lachen, 3 niet krom, 4 om op te zitten, 5 doe je met een boor, 6 pappa, 7 niet smal, 8 opkomen de zee, 9 bewoners van Dene marken. De oplossingen verwacht Ik weer voor donderdagmiddag vier uur. Denk aan naam, adres en leef tijd onderaan de brief of oplos sing. Op de envelop zet je Aan Anke. Yerwersdijk 5—8, Delft. l T 9 TEDDY VAN DUK Schiedam- Leuk was je verhaaltje. Het komt vast in ons hoekje te staan. Een schoolkrant krijg je altijd elke maand. Dus jullie zullen er dan vast geen hebben. Ja. fe moet altijd even in een nieuwe ftlas wennen. Dat i* met mi/n dochtertje ooft. Ze heeft nu af op vijf verschillende plaatsen gezeten. En nu zit ze tussen twee jongens in die 2e helemaal niet aardig vindt. AN JA VOORBERG (Schiedam) - Hebt je nog iets gewonnen op de bazaar? Er is vast wel veel geld binnengekomen- Ik ben be nieuwd hoe veel bedden daar voor gekocht zullen worden. Hartelijk gefeliciteerd met je ver/aardig, h het een leufee dag geworden? Gaf je nog een par tijtje? Bedankt voor je tekenin getjes. IEONTINE VOORBERG (Schie dam) Wat heb jij je zus gege ven toen ze jarig was? Je hebt me zo nieuwsgierig gemaakt. Was het een fijne dag bij oom en tante? Hebben ze ook een tuinderip Ife denk altijd dat iedereen die in het Westland woont een tuinderij heeft. JOL A ND A V. (L LEE (Schiedam) Nou, ik heb ooft nog nooit iets duurs gevonden. Wel eens een kinderschoentje of een want. Er was ook een bazaar van die actie hè? Ik ben benieuwd hoe veel geld er is binnen gekomen Had je wel eens meer aan een wandelmars meegedaan? JOSÉ VAN MARLE (Schiedam) Ik kan dat boek niet. Is het mooi? ife heb vrijwel al mijn boeken nog van vroeger. Ife hoop dat mijn dochtertje ze later leestZe leest eigenhjk nood- Dat vind ik wei jammer. Het was nu gelukkig beter weer. Dan ftun je fijn huiten spelen. Dit was het laatste briefje weer van verleden weefe. Dag alle maal, veel groeten van ANKE. Negen jaar Is Trudy van Dijk uit Schiedam. Ze maakte deze, op de ster reclame geïnspireerde, te kening. 1 Silvia den Hollander, Ridder* kerksestraat 49a, Schiedam (acht jaar). I Peter Olsthoorn. Polderweg 148a, Kethel (11 jaar). De oplossing van het kruiswoord raadsel was; Horizontaal: 1 groen, 5 pinda, 9 la, 10 deken, 12 ir, 13 Ada, Ifi kat, 16 kei, 17 p.k., 19 ar, 20 drie, 21 prak, 23 in, 25 ma, 27 gil, 29 zee, 31 net, 33 Ed, 34 roeit, 36 da, 37 Laren, 38 kogel. Verticaal: 1 glas, 2 rad, 3 Ëd, 4 nek, 5 pet, 6 in. 7 die, 8 Arte, 11 kap, 14 april, 16 kraan, 18 kin, 19 arm, 22 egel, 24 fee, 26 stal, 28 Ida, 29 zon, 3Ü eik, 32 Ede, 34 re, 35 To.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3