SCHIEDAMSCHE COURANT over Bewoners van Sauerstraat willen zwaar verkeer weren Huurdersvereniging slaat aan bij Gorzenaren 2 kranten voor één prijs! Schriftelijke vragen aan b. en tv. Comeniusschool niet langer dun bevolkt Spreekuur bureau maatschap pelijk werk verplaatst ssnvs Panden aan Hoogstraat onder de slopershamer Jackson Heights in popconcert in Passage Oprichtingsvergadering vanavond in Bethelkerk Waardevolle cylinder aangetroffen Vrijdag 20 oktober 1972 '4 pagina's -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 99ste jaargang no. 2454a Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schidam Het KVP-raadslid mevrouw M. A. C. Taverne- van Campen heeft b en w schriftelijke vragen gesteld over het behoud van de Havenkerk. Ze xvil van het colle ge weten of het bereid is met de eigenaar van de kerk, het parochiebestuur van de H. Lxduina en O.L.V. Rozekrans, te onderhandelen over de aankoop van de kerk 'tegen een symbolische prijs of onderhandelingen daarover te her openen. Mevrouw Taverne meent dat de kerk niet moet worden gesloopt zonder dat de raad zich daarover heeft kunnen uitspreken. Het slopen van- de kerk zou volgens haar wellicht onherstelbare ste- debouwkundige schade veroorzaken en omdat de raad de Havenkerk inder tijd op de lijst van monu- menten heeft geplaatst, lijkt het haar weinig lo gisch dat .de sloop zou plaatsvinden- zondersdat de - raad zich erover had kun nen uitspreken. Hef' raadslid wil proberen te voorkomen, dat de Havenkerk te overhaast wordt gesloopt. Ze heeft zich met name afge vraagd wat er met het gat dat aan de Lange Haven zou ont- sta'an moet' gaan gebeuren.' Ze wijst in dat verband op het nog steeds lege terrein aan de Nieuwe Haven, waarop vroe ger de Frank eiandsekerk stond en waarvoor na de sloop van deze kerk nooit een be stemming is gevonden. Het is volgens mevrouw Taver ne niet de bedoeling dat als de gemeente de kerk voor een symbolisch bedrag van bij voorbeeld één gulden zou ko pen het .gebouw per definitie moet worden gehandhaafd. „Ik wil eerst meer duidelijk heid over deze zaak. Ik weet niets over de onderhandelin gen die zijn gevoerd tussen prochiebestuur en gemeente 'en niets over de besprekingen tussen b en w en de Monu- mentenstichtig. Ook weet ik niet wat de stedebouwkundige. ervan vindt, als de Havenkerk zou verdwijnen. In de com-- missie stadsontwikkeling heb ben we er trouwens nooit over gesproken". De diverse raadsfracties bera- 1 den zich: inmiddels, wat voor .stap'pèiize zulTem-dhdernem-en inzake het behoud van de kerk. Het standpunt van het college is niet bekend. Mevrouw Ta verne wil van b en w weten of ze bereid zijn de raad op kor tte termijn in te lichten over de aspecten van deze zaak, Het comité fot behoud van de Havenkerk zit inmiddels even min stil. Gedacht wordt can het ter tekenening leggen van lijsten voor een petitie aan het gemeentebestuur om poingeti aan te wenden de Ha venkerk te behouden. Schiedam Het spreekuur van bureau maatschappelijk -.werk Groenoord-Kethel wordt verplaatst. Tot 2 november wordt het spreekuur iedere j woensdagmiddag van twee tot drie uur in de Dr. van dei I Kuy kleuterschool aan bet Bachplein 581 gehouden, daar na wordt het spreekuur iedere donderdagmiddag van twee tot drie uur in de De Ark, Hargplein 101 gehouden. Het spreekuur zal wisselend worden waargenomen ..deer mej, G. P. Hensen, mej. M. Snoek en de heer G. Meijer. Het. bureau is verplaatst op- dat het voor.iedereen zo ge-j makkelijk mogelijk te berei-; ken zal zijn. Bij het bureau; kunnen mensen komen met vragen en problemen op so j claal terrein. De moeilijkhe den kunnen liggen op het ge bied van invaliditeit of ouder dom, in het gezin of bij het werk, tussen ouders en kinde- ren. Het bestuur van het bureau be staat uit vertegenwoordigers van de volgende sa men wei- kenda instanties uit Schie dam: Gereformeerde stich ting voor gezondheidszorg er. maatschappelijk werk, Her vormde stichüng voor gezond heldszorg en maatschappelijk werk, Interparochieel sociaal charitatief centrum, Node— landse vereniging voor maat schappelijk werk Humar.itas Gemeentelijke sociale dier.st (afdeling maatschapperijk werk). Brand in kelders Schiedam In een kelder aan de Van Haarenlaan. is gasteren brand ontstaan, vermoedelijk d-oordait kinderen met vuur speelden. Er was een. forse rookontwikkeling en het vuur vernielde een meterkast. De vlammen grepen snel om zich heen -naar drie andere kelders. Er was veel water- en rook schade in het trappenhuis. Schiedam In het verslag over het VNG-rapport inzake het kleuter- en basisonderwijs jn Schiedam is een foutje geslopen. Er wordt daarin melding gemaakt van het feit. dat de Come niusschool aan de Singel één van de dunst bevolkte scholen in de binnenstad is, gebaseerd op cijfers uit het rapport van en kele jaren geleden. De heer J. van der Gaag, hoofd van de school, wijst er op, dat het leerlingenaantal van de Comeniusschool na jarenlang te zijn gedaald sinds een jaar of twee weer een sterke stij ging vertoont. Er is zelfs sprake van een te groot aan bod, waardoor niet iedere leerling kan worden geplaatst. Het schoolhoofd vindt dat zijn school beslist „geen aflopende zaak" is, In het gebouw aan de Singel, dat van binnen een drastische verbouwing heeft ondergaan, is naast de Come niusschool ook nog een open bare kleuterschool gevestigd. Vroeger waren er twee lagere scholen, de Comeniusschool A en B, waarvan alleen de laat ste nog bestaat. De A-school is opgeheven. Inbraak ie kelder Schiedam Inbrekers hebben zich toegang verschaft tot een kelder aan het Chopinplein. De deur van de kelder werd met geweld ingedrukt en twee werphengels, boe-ken en speel goed werden gestolen. Schiedam Bewoners' van de dr. Sauerstraat hebben bij b. en w. geprotesteerd tegen de overlast die zwaar verkeer naar hun mening in deze Kethelse straat aanricht. Behalve lawaai zou het dreunen-van het verkeer ook niet goed zijn voor de gevels, waar in sommige gevallen volgens de bewoners al scheuren zijn geconstateerd. De 25 bewoners, die gezamenlijk een brief stuurden aan b. en w. zijn er teleurgesteld over dat enkele maanden na het veracn- den van deze brief nog steeds geen reactie is binnengekomen, van de gemeente. Eén van de bewoners/ de heer Buitendijk van de dr. Sauerstraat 10, vindt dat een vreemde zaak. Een woordvoerder van de gemeente bevestigde de ontvangst van de brief yan de 25 bewoners, maar kon niet meedelen hoe ver de behandeling van de klachten is. Intern wordt gestu deerd op de aard van de klachten en die studie is nog niet af gerond, aldus de woordvoerder. De bewoners hopen op afdoende maatregelen tegen de overlast, die volgens hen vooral door langs denderende vrachtauto's en tractoren wordt veroorzaakt. Ze willen een maatregel, waarbij het aan zwaar verkeer verboden wordt om door de Sauer straat te rijden. Schiedam De sloop van de panden aan de Hoogstraat, waarin vroeger de distilleer derij De Graauwe Hengst was gevestigd", wordt fors aange pakt. Aan de Hoogstraat is hei grootste gedeelte van de gevèis al verdwenen om pleats te maken voor de ge heel nieuwe gevel van het Middenstandswarenhuis, dat op deze plaats zal verrijzen. De achterzijde van de voormali ge distilleerderij aan de Lan ge Haven blijft intact, want deze gevels staan onder Mo numentenzorg en moeten be waard blijven. Tijdens de ver gadering van de commissie stadsontwikkeling zal er een toelichting worden gegeven op de plannen van de N.V. Ma- vex met het Middenstandswa renhuis. Schiedam Het Passage Thea ter wordt zondagmiddag 22 oktober weer beheerst door het popgebeuren. Martin Green organiseert dan name lijk een concert waarin naast de Schicdamse groep Iron Earth de Engelse formatie Jackson Heights zal optreden- De formatie is hier voor een tv-opname en maakt daar naast van de gelegenheid ge bruik om enkele promotrecon- certen te geven. De groep be staat uit Keith Lee Jackson, John Mc Burnie en Brian Chatfon. Het concert begint om 14 uur, voor de pauze treed: Iron Earth op. De groep bracht de eerste lang speelplaat in maart van dit jaar uit. Omdat het concert een promotieconcert is. zijn de prijzen laaggehouden. Kaarten zijn te koop aan het theater, bij Denkers. Coolsin- gcl, Rotterdam, bij Radio Mo dem. Liesveld. Vlaardingen en op de volgende adressen in Schiedam: Boerhaaveiaan 12b en Oosterstraat 10?a. Bij kinderspel: Steekvlam treft jongetje Schiedam De vferjfarige Henny Gommel uit de Van Maanenstraat in Schiedam L$ gistermiddag levensgevaarlijk gewond geraakt toen hij werd getroffen door een steekvlam. Hy is met eerste- en tweede graads brandwonden aan ge zicht en armen naar hétGè- meente-ziekenhois gebracht. Het jongetje stond gistermiddag in de Van Maanenstraat te kijken naar een aantal kinde ren, dat daar een vuurtje stookte. Daarbij werd ook ben zine 'gebruikt, en rubberzak met benzine raakte in brand. Doordat een van de kinderen op de zak trapte, werd Henny overgoten met een straal ben zine en vatte vlam. Een buurmeisje van Henny, de 13-jarige Ingrid Pelgrim, kon erger voorkomen door snel de vlammen te doven. De vlam men hadden toen al Henity's gezicht, haar en bovenkleding in brand gezet. Vanochtend was zijn toestand nog steeds, zorgwekkend. Schiedam De huurdersver eniging-Zuid in oprichting blijkt aan te slaan bij de bewoners van deze wijk. Er hebben zich al zo'n klei ne -300 bewoners opgege ven als lid van deze vereni ging, die vanavond de op- rich tings vergadering houdt in de Bethelkerk. Tijdens op de agenda van de heden deze vergadering zal te- avond te houden vergadering vens het voorstel worden gedaan om de nieuwe ver eniging Bewonersvereni ging Schiedam Zuid te noe men. ging op den duur zal uit groeien, tot een wijkvereni- ging, een instituut dat De Gor zen nog niet kent. Naast het voeren van besprekingen over woningrenova-tie, een heet hangijzer in de wijk, zal de bewoners vereniging straks ook in contact treden met ge meentelijke instanties om over wijkverbetering te pra ten. bij mevrouw Den Hertog, IJs- selmondesesiraat 15, tel. 26.23.32, de heer Wies, ÏJssel- mondesestraat 17, tel, 26.23.73, de heer Keemink, IJsselmon- desestraat 46, tel. 26.19.06 en de heer Krikke. Lekstraat 76b, tel. 26.06.92. Schiedam Op de Burgemees ter Van Haarenlaan nabij de 's-Gravelandseweg is gister middag een cilinder aange troffen, waarin 25 kg oxytetra- cyclme bleek te zitten. De in houd van de cilinder heeft een waarde van ongeveer f 100,000. De Sehiedamse politie zoekt de eigenaar. De cilinder is een. meter hoog en heeft een dia meter van 30 cm. Het deksel was met een bandijzer afge sloten. De chemische stof is een geneesmiddel dat gevaar lijk kan zijn bij ondeskundig gebruik. staan onder andere een uit eenzetting van het doel van een huurders vereniging door de heer Zandvoort van de huurdersvereniging De Wheermolen te Purmerend, de betekenis van zo'n vereni ging voor De Gorzen, een be stuursverkiezing en het vor men. van diverse werkgroe pen. Deze vereniging zal als één van de hoofdtaken hebben het voe ren van gesprekken met huis eigenaren, i.e. de woning De huurdersvereniging in Schie- bouw-vcrenigingen. Volgens mevrouw Den Hertog uit de 1 Jsselmondeseslraat, die bij de voorbereidingen tol de op richting van de vergadering nauw is betrokken, kunnen ook bewoners van De Gorzen die zelf huiseigenaar zijn, zich bij dc vereniging aansluiten. dam-Zuid telt momenteel 280 leden en is ontstaan na de problemen rond de renovatie van woningen door de woning bouwvereniging Volkshuisves ting. Tijdens een vorige week gehouden hearing zijn daar de problemen van de renovatie doorgesproken. I De woningrenovatie in De Qorzen is één van de zaken waarbij de bewonersvereniging zich Het is Mlpn5 haar niet onmo_ In]ichli„scn dïc, ,,e hew»ners nauw betrokken voelt. gelijk, dat de bewonersverem- vereniging zijn <e verkrijgen Profiteer nu vin het unieke eerbod 2 krenten te Oftivenieit voor ét prije vin élo; je I Sthiedimiche Courene met nieuw* uit uw «ld en omjevinf, en het Rotterdeimch 1 Ni* uw jb lid met h« llttiu binnen* en boitenlindte nieuw*. Geef on* au opdracht ook bij'l u 14 d»i«n gneis, jander enige verplichting. de SC RN «botoren «r» ontdek zelf de vete pluspunten. Oen bon in open envelop, zonder postzegel", storen rur Rotterdemsih Nleuwjblid.entwoOrdnuinmer 814, Rocterdirn «Je SC -f RN 14 d«ge«gratTe «eert

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1