I SVV gaat neer tegen resoluut Helmond Sport mm gjg i-jHHreöï! --Air v. MAAR THUIS NOG STEEDS ONGESLAGEN Laszlo prijst Fortuna Eerste winst voor Volley'68 RENEE VAN ECK: „IK ZOU WILLEN SPELEN ALS SVV9' LUUfE material BaasagwaB^^vMfetg^r^-jbe - - - jL - v •tactiek Gehavend Fortuna B houdl Excelsior op 0-0 SW b blijft sleken GEEN WISSELS Sunlight slap MAANDAG 23 OKTOBER 1972 A|fl Cees Bouman in een solo langs twee Zwollenaren. Ger Robbemond kijkt nauwlettend toe hoe collega Leen Boon uit het duel komt. Vlaardingen Laszlo Zalai. al weer zes jaar „geleden.trainervan ".Fortuna, had achteraf. -gezien veel waardering vsor de Vlaardingse •„.ploeg. En dat ook niet. onder stoel of banken stak. „In vergelijking -Hoiet. vorig jaar is de -equipe sterker," oor deelde hij, „is conditio- .neel vooral sterker en jsaste tegen ons zodani ge mandekking toe dat •onze beweeglijkheid een eind werd inge damd. In vergelijking -met vorige week kreeg PEC weinig ruimte. ""Hetgeen ik niet had verwacht," erkende hij '"later. „Ik ging er van- *uit het eerste halfuur „met een offensief For- ,4una op de knieën te krijgen." M[aar wat gebeurde. Zowel .John Oorver als Leen Boon bewaakten Hes- kamp en Hoogendoom als '^terriers" en aangezien steeds zwenkende Stoffels te veel last had van Rob van der Bol, waren drie belangrijke speerpunten van dit PEC een heel eind "ingedamd. Achteraf was overigens Laszlo Zalai tevreden met de gelijkmaker. „We hebben kansen laten lig gen," redeneerde hij, -ï»maar gezien de tegen- Stand van de Viaardin- gers ben ik toch tevre den," tówijl ook Jan van Baaren bij voorbaat al een punt had ingecalculeerd. ^Want," zei hij, ,.ik wist dat PEC erg sterk was, ]fféel beweeglijk voetbal speelt, waardoor je op het middenveld steeds loopt te zoeken." Overigens 5Tad de Vlaardingse trai- *ner veel waardering voor *de defensie die de man- vlek king goed had toege past. - 'Overigens," redeneert hij werder, „moest Bob van •kier Bol aanvaller Stoffels *ve| loslaten bij tijd en toijle, anders ging dat ten «toste van onze aanval." •pie ook nu niet weer bij- -jjjster sterk was. Johnnie ijatisen, die na rust ge blesseerd raakte, blijkt lÈfëen „pure" aanvaller te ^Ijn. Aat Reygersberg Uperd fel op de huid geze gen. Alleen Arie Don Areeg na rust enkele reë- Je kansen, maar had een maal pech bij een schot tegen doelman Post op. Achteraf bezien kon For- ,tuna content zijn met die ^be punt. En ongeslagen thuis. Volgende stap is «aterdagavond al het he- ker(ult)duel bij Veendam Êfl een week later naar Heracles. B. v.d, Berg Vlaardingen Juist die ze kerheid van het „thuis on geslagen zijn" kon Fortw- na's verdriet compenseren tegen sterk PEC. Het was immers veel te mooi die voorsprong na rust (door Rob van der Bol) om daar mee de Zwolse formatie in de waan van verlies 'te la ten. Daarom breide heel PEC er een krachtig slotac- coord aan dat uitmondde in een gelijk spel (1-1). Maar waarin Fortuna veel man kracht op heL,middenveld moest inzetten om juist daar de soepel draaiende Zwollenaren in te dammen. Want de roem was de equipe van Laszlo Zalai al vooruit ge sneld. Waaronder Heskamp en Stoffels schuil gingen „pure" topscorers te zijn met daarachter een middenveld, dat voornamelijk spelers her bergde die een aanval konden afmaken. Maar juist Fortuna was inge licht over de praktijken van PEC, die hen niet voor niets lijstaanvoerder tweede perio de maakte en daarbij al ze venmaal ongeslagen was ge bleven. „Fortuna had duidelijk zijn concept", redeneerde Jan van Baaren". afgestemd om PEC snel uit hei ritme te ha len". Laszlo Zalai: „En wij wikien juist het eerste half uur „puur" offensief spelen. Daarom botsten beide forma ties bij herhaling op het mid denveld, waar aanvoerder Stoffels (taak voor Rob van aer Bot) en Heskamp (knap bewaakt door John Corver} bij herhaling hun acties 'moes ten beginnen. Misschien wel ♦e ver van het heiligdom van Peter Eikelenboom af, maar de waarheid was dat de Zwol lenaren een alternatief in die tweede lijn hadden en met harde schoten het Vlaardingse doel bestookten. Waar dan wel éénmaal doelman Eïkelen- bcom (na tien minuten) zich vergiste op een onverwachts •schot van achterspeler Effe- rmk (bal tegen lat), waarna Hoogendoorn over kopte, ■maar over 't algemeen Fortu na voldoende kon profiteren van Zwols balverlies. COUNTERS Fortuna antwoordde dan welis waar met counters, maar in eerste instantie was het tem po veel te laag om het sterke Zwolse verweer te verontrus ten. Maar wel trachtten de door Bas van den Berg Vaardingers de bal daadwer kelijk m de ploeg te houden, en daarom 1 kwamen ër onver wachts toch reële, kansen. Voor Rob van der Bol bijvoor beeld, die niet altijd bij Stof fels kon kleven („maar als ookomende man erg gevaar lek kan zijn", redeneerde Jan .van. Baaren) en halverwege uit een hoge bal van Arie Rie- diik een unieke kans kreeg. Maar doelman Post redde. Zoals collega Peter Eikclen- boom dat vlak daarna zou doen bij een kogel van Rorije en toen vlak voor rust Hes kamp en Hoogendoom een vrije bal misten, had Fortuna niet over fortuin te klagen. VERSNELLING Pas na rust zou Fortuna gaan versnellen en dat leverde di rect al hachelijke situaties op voor het Zwolse doel. Enkele •«aio's van Arie Don bleven on beantwoord, maar onver wachts haalde stoffels de'paal en dat zette Fortuna toch weer aan het denken. Zo ook in de achttiende minuut toen overigens uitstekend leidende arbiter Piet vaii Gastel de overtreding van Van der Horst niet honoreerde (tegen Aat Reygersbenri. •iöséf SPORT en S!R»*r Ui In de 2iste minuut, nadat vlak daarvoor Anton Huyer zijn rustgevende middag had moe- - tenopgeven voor geblesseer de Johnnie Jansen, klapte evenwel PEC 'dicht bij een vrije trab van Huyer, Had at eerst Ber Robbemond de bal had beroerd, schoof Rob van der Bol hard in (10) en toen dacht Fortuna werkelijk aan winst- Maar had buiten de zelfverze kerdheid van PEC gerekend. In eerste instantie leek de Zwolse ploeg ^aangeslagen, maar toen kwam PEc mas saal in het offensief. De be weeglijkheid werd ineens gro ter endaarom baarde het geenszins opzien dat de Zwol lenaren via Heskamp konden scoren; 11. Waarmee bet in een sportlef duel bleef. Rob van der Bol te laat om te scoren. -Opstelling Fortuna: doel Peter Eikelenboom. achter John Corver, Leen Boon, Ger Pijl» Hor Robbemond, midden Rob van der Bol, Cees Bouman, Arie Riedijk, voor John Jan sen (Anton Huyer), Aat Rei gersberg, Arie Don. Vlaardingen De traditie lijkt gecontinueerd te worden bij het eerste volleybalteam van Volley B8De heren plachten vorig seizoen de eerste twee wedstrijden altijd te verlie zen, om daarna door winst toch nog een woordje mee te spreken in de competitie. De Uvee verliespartijen zijn deze competitie reeds gespeeld en vrijdagavond moest Volley de derde competitiewedstrijd spelen tegen WHV uit Heuke- ,em bij Leerdam. Na een zeer langdurige en vervelende reis kwamen de Vlaardingse heren 2& minuten te la3t op de plaats van handeling aan. De gastheren en scheidsrechter waren coulant en wensten nog gewoon te spelen. Ondanks het feit dat de gasten nog stjjf en koud waren van de reis wonnen zij de eerste set vrij gemakkelijk. Snel zetten de mannen van trai ner Frans de Heer "WHV op een 104 achterstand. De thuisspelende lieren kwamen goed terug (109) maar zij tonden toch niet voorkomen, dat Volley de setwinst opeiste (15-—12)- Volley, dat de twee de set veel te makkelijk op nam, moest daarvoor boeten. WHV speelde rustig en be heerst en kreeg het Vlaar dingse Volley dat te veel risico nam, heel makkelijk op de knieën. Het werd een ruime retzege voor de gastheren (156}. Ook in de derde set leek het erop, dat 1VHV over Volley heen zou lopen. Volley, dat op een. gegeven moment met 8—13 achterstond vocht wat het kon. Vooral Peter v.d. Weyden en Eduard Oosterlee deden veel goeds en zo kon het gebeuren, dat Volley dicht bij WHV kwam 1314. On danks knap verdedigen van Kees Zevenbergen en Stef Wiersma moest Volley toch in WHV zijn meerdere erkennen. „De totaalstand van 2I in het voordeel van de gastheren was op dat moment terecht"* aldus aanvoerder Kees Zeven bergen. De Vlaardingen» jut ten elkaar op en meenden, dat het zo niet verder kon. De jongens gingen er keihard te gen aan. Jan Zevenbergen en Pieun Dekker scoorden veel punten, terwijl de rest van het team niet achterbleef. Volley was nti duidelijk sterker en drukte dit in cijfers uit. 146- Nog even kwam WHV terug, maar de sterkste won {159). in de vijfde set was de vecht lust aan WHV-zijde uitgeblust. Volley liep niet, maar holde over de legenlander heen. Elke aanval betekende een punt. Vooral Eduard Ooster lee cn. Peter v.d. Weyden speelden magnifiek. De totale vijfde set duurde 5 a 6 minu ten en de uitslag van deze set spreekt boekdelen 15—2. Van onze sportredactie Vlaardingen Met de vele blessures was er van de B-for matie niet veel meer over te gen Excelsior, dat desondanks maar één puntje over hield aan het duel aan de Mara- thonweg. Bij Fortina hadden Hans van Os en Hans van Bommel zich ziek gemeld, Tonny Vonk raakte tijdens de warming-up aan ztfn lies ge blesseerd en Dick Yerburgh was geschorst. Komt daar ook nog de blessu're van Loet Kwist bij, dan is dui delijk dat Fortuna, dat met jeugd draaide, heel erg ge handicapt was en alleen in Aad de Heer en doelman Hid- do Reys semi-profs had. Maar de Rotterdammers, met Gerrit den Butter en Klein geld, slaagden er niet in het Vlaardingse doel te doorbre ken. Slechts éénmaal kreeg invaller Huib Bos een unieke kans, maar doeLman René Vermunt redde fraai en aan de „overzijde" was Hiddo Reys een Rotterdamse aanvaller te snel af' Rinus Gosens...... „over de grens van het toelaatbare" Helmond ,,DH is voor mij over de grens". Rinus Gosens doelde hiermee op het vaak forse ingrijpen van de Hel mond Sport defensie. Inderdaad stortten de spelers van Renee van Eek zich met een niets ontziende wilskracht in elk duel. Een mzet die aan Gosens het commentaar ontlokte: „Als ze dan ook toevallig nog de bal raken, is dat gewoon meegenomen". Harde uitspraken aan het adres van Helmond's speelwijze, waarmee de Schiedam- se oefenmeester overigens niets wilde afdingen van de heus wel verdiende zege. „Maar", reageerde Gosens, „voor mij hoeft het zo niet". Wonderlijk genoeg een me ning waar ook Renee van Eek zich bij aanstoot getuige zijn opmerking aan Rinus Gosens: „Ik zou liever ook zo spelen zoals ij dat doet, maar we zitten tenslotte met een waarderingscommissie"Een weinig karaktervolle uitspraak, echter gezien het door Helmond Sport gele verde spel wei goed ingepeperd. Iets waartegen scheids rechter Boosten onvoldoende optrad, althans in de ogen van SW aanvoerder Piet Romeijn. De blonde ilnkerver- dediger weigerde dan ook prompt scheidsrechter Boos ten de gebruikelijke hand te drukken, hetgeen aan Rinus Gosens de uitspraak ontlokte: „Dan zal hij de conse quenties zelf moeten aanvaarden"Al met al brach ten Gosens en Romeijn duidelijk naar voren het niet eens te zijn met de door Helmond Sport gepropageerde speelwijze. Meedogenloos voetbal op het slaafse af, het geen duidelijk naar voren kwam in de duels tussen Ties van Duppen en de door SVV ooit eens afgewezen Joego slaaf Milovanovitch. Negentig minuten lang voelde Ties de adem van z'n opponent in de nek en werd bij elke ak- tie resoluut tegen het gras gekwakt. „Niet gemeen", reageerde Gosens, „maar voor mij wel boven de grens van het toelaatbare". Helmond En weer incas seerde SW op vreemde bodem een gevoelige ne derlaag. Maakte de Schie- damse formatie in Zwolle een lusteloze in druk, tegen Helmond Sport ging de roodgroene elf aan zienlijk eervoller tegen de wat hobbelige grasmat. Niettemin kreeg Jan v.d. Velden in 2 wedstrijden 7 treffers om z'n oren en kwam SVV ook met een versterkt middenveld niet tot doeltreffend tegenspel. Echter niet in de combina tie schoot SW tekort, toonde zich daarin be kwaam genoeg om de Hel- mondse ploeg de loef af te steken, maar ging op het puntje: fysieke kracht, kei hard onderuit. Daarom ging bij SVV alles goed zo lang Helmond Sport liet combineren, maar werd elke direkte poging rich ting doelman Honings reso luut geblokkeerd. Hard en stevig voetbal waar SVV niet van terug had. Lichtgewichten als Maar ten van Beek, John van der Spek en Ties van Duppen konden zich daardoor niet revancheren voor de Zwol se debacle. Maar ook de „grotere maten" als Jan Groeneweg, Rinus Steen bergen en Piet Romeijn moesten vaak op „safety first". Waarmee niet ge zegd dat Helmond Sport zich te buiten ging aan on bezonnen daden, want de zege was verdiend, behaald met constructief en wils krachtig voetbal. Waarvan invaller (voor de geschor ste Van de Kerkhof) Van de Putten profiteerde met drie doelpunten. PRESENTJE Zoals In de 4e minuut na het be- ginsignaal van scheidsrechter Boosten. Een combinatie op links tussen Prins en Dekker eindigde in een schot van de laatste, maar ook op de vuis ten van Jan van der Velden. Van de Putte liet zich dit pre sentje niet ontnemen: 1—0. Hiertegenover plaatste SW een. niet bekroond tegenoffensief met een vlammend schot van Leen Wamaar als hoogtepunt. Een andere situatie had SW's hoogtepunt kunnen worden, maar het missen in vrije schietpositie alleen voor doelman Honings werd nu een absoluut dieptepunt. Niette min drukte SW en moest Hel mond Sport zich tot de 25ste minuut bepalen tot volledig benutten van de aanwezige li chaamskracht. NOGMAALS Waarna de ploeg van Renee van Eek in de 37ste minuut nog maals uithaalde. Dekker schoof de bal naar de vrij staande Kreekets die met een fraaie boogbal Van de Putten bereikte die raak kopte: 2—0. Ook na rust bleef SVV in de combinatie minstens gelijk waardig maar waren de felle aanvalsakties van Helmond Sport direkter en ontbloot van alle franje. Zoals een pass van Van Melis op Prins die prompt vanaf dertig meter uithaalde. Zo hard, dat Jan van der Velden's formidabele reaktie nauwelijks voldoende was om de bal van richting te veranderen. Een waarschu wingsschot nog, evenals de korte tijd later geplaatste ak- tie van Verreijken, ingevallen voor Dekker, die volkomen werd losgelaten en daardoor Helmond's spelverdeler bij uitstek kon worden. In de 77ste minuut velde Hel mond Sport definitief het von nis. Een voorzet van Van de Heuvel werd door Jan van der Velden weliswaar wegge- stompt maar belandde voor de voeten van Kreekels. De wat irriterend spetende aan valsleider vond haarzufver het hoofd van de klaar staan de Van de Putten die hard in koppend z'n hattrick voltooi de: 3—0. Hiertegenover stelde SW in de slotfase een goede solo van Wim Mulder die eerst Van Melis op het verkeerde been zette maar z'n harde inzet op de vuisten van Honings 2ag belanden. Ook de voor de ge blesseerd geraakte Rinus Steenbergen ingevallen Dirk Kros kon geen ontzag inb> se- men bij de stugge Helm ..dse defensie. Mentaal aangesla gen draaide SW in die slotfa se nog slechts een verplicht nummer. Kon daardoor de formatie van Helmond Sport ook geen eervol einde meer afdwingen. Daarvoor speelde de ploeg van Renee van Eek gisteren te resoluut. Schiedam Het b-eiftal van SW reikte zaterdagmiddag in Amsterdam tegen de reserves van De Volewijckers niet ver der dan een puntloze deling. Na twee achtereenvolgende zeges bleven deze keer de Schledamse aanvalsakties ste ken in hei met plassen bedek te Volewijckers terrein. Waar mee de thuisclub zich gedeel telijk revancheerde voor de beschamende 9—2 nederlaag op Har ga. Van onze sportredactie Vlaardingen Opmerkelijk ge noeg maakten Wim van Buu- ren en collega Jaap van Marls van Arnemulden geen gebruik van „wissels". „Omdat het niet In de sfeer van het duel lag", wist de Zeeuw, terwijl Van Buuren het niet aandurfde om bijvoorbeeld invaller Slaak Breedveld te vervangen. Die. als opvolger van Frans van der Graaf door werkzaam heden afwezig voor rust een „knappe" rentree maakte. Zich groiendeels In dienst van het elftal stelde en vooral voor rust dapper meeverde digde. Na rust vlei h|j terug, zoals de meeste spelers, „maar Ik achtte het niet no dig hem eruit te haten**. Waarmee Van Buuren aan toonde tevreden te zijn met de prestatie om de koploper neer te halen. Wie niet. Van onze sportredactie Vlaardingen Voor Sunlight ging de zon niet op bij NBSW, Ergo: van het knappe spel vorige week was weinig meer te merken en dat mondde in Nieuw-Beyerland uit in een gevoelige 4:—0 nederlaag. Oor zaak: het slappe spel van de Vlaardingers. die op alle fron ten zwakker waren. In de 20ste minuut scoorde de thuis club vla een afstandsschot en daarna ging het, ondanks het feit dat Sunlight wel aanviel, van een leien dakje. Verdere verdedigingsfouten leidden evenwel een 3—0 achterstand bij de rust in en daarna Uep de thuisclub uit tot 4—0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3