Juliana capituleert pas na minuten BRUYNZEEL EAGLES ODI mist ins NIET Juventus weer naar ruime zege Damesteam Volley mist inspiratie Scylla in tweede helft langs WIK HANS LINGEN BEDWINGT KAMPIOEN BERT VAN DER HELM Koen Brouwer deed Satelliet aan Knappe zege" voor SPSV 4 SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 23 OKTOBER 1972 Schiedam -Na twee middel matige duels zorgde he't eerste herenteam van Ju liana zaterdagavond in de sporthal Margriet plotse ling voor een boeiend duel. na kwam terug, knokte zich op bewonderenswaar dige wijze naast de 'tegen stander, 1414, en moest toen pas, twee uur en der tig minuten na de wed- strijdstart definitief afha ken. Een ontmoeting tussen het ongeslagen De Molenwiek uit Zaandam en het puntlo ze Juliana. Volgens die ver houding ook een snelle 2— 0 voorsprong voor de op dat moment beslist sterker draaiende koploper. Maar plotseling verraste Juliana. Fanatiek spelend dwong het De Molenwiek door een zege in de derde set naar een vierde set. Ook die le verde weer een Schiedam se zege op, waardoor, ruim twee uur na het beginsig- naal van scheidsrechter Wortel, beide teams in een vijfde set een beslissing moesten forceren. Een be slissing, die getuige de 8 14 voorsprong voor de Zaandammers, een beke- kenzaak leek. Maar Julia- Maar Juliana verdiende het gul le applaus tenvolie. De oran jehemden etaleerden in deze eerste thuiswedstrijd een for midabele inzet en maakten de twee eerste zwakke sets volle dig ongedaan. Toch had Julia na reeds in de eerste set reële winstkansen. Gelijkwaardig aan De Molenwiek veroverde de door Jaap Keijzer gecoach te formatie een regelmatige voorsprong. Twee aanvalsfou- ten en verkeerd verwerkte serve bezorgden De Molen wiek vanaf 1212 echter een 12—-15 zege. FOUTEN Maar Juliana putte geen moed uit dit toch wel eervolle resul taat. De Molenwiek, snel aan vallend en hoofdaanvaller An ton Verwet goed uitbuitend, draaide in. de tweede set voor treffelijk. Juliana daarente gen maakte teveel persoonlij ke fouten en speelde vooral aanvallend, veel te voorzich tig. Te zwak ook om de goed sluitende Zaandamse defensie in moeilijkheden te kunnen brengen: 615. Was op dat moment een G3 zege voor De Molenwiek de voor de hand liigende voor spelling, Juliana bewees an ders. De Schiedammers presteerden het otn een 4—10 achter stand volledig weg te werken. In die fase was het vooral Wim Hordijk die uitstekend verdedigend de oranjeforma- tie opzweepte. Daarom ook lukte het Juliana om nog- voor de hand liggen voorspel- tie opzweepte. Daarom ook lukte he maals een achterstand, 12 14. weg te werken en om te zetten in een 17—15 setzege. BEKEKEN Juliana, geïnspireerd door dit succes, speelde in de vierde set aantrekkelijk en bekeken volleybal. Harde smashes van Jan Zandijk en de linkshandi ge Henk van Oossanen pas seerden nu keer op keer de aangeslagen Zaandamse de fensie. Zonder nog echt in moeilijkheden te komen ver overde Juliana een overtui gende 15—6 setzege. Was -de wedstrijd tot dat moment al een fikse tijdrovende geschie denis. de beslissende vijfde set zou nog eens een half uur aan het tijdtotaal toevoegen. Iets waar hert in eerste instan tie niet naar uit zag, want at wisselde Juliana bij een 87 voorsprong, De Molenwiek stoomde in een ruk door naar een 814 voorsprong. Toen bewees Juliana dat het bereid is tot het laatste puntje te knokken voor een goed resul taat. Weer was het Wim Hordijk, nu sterk blokkerend, die een be langrijke bijdrage leverde in Juliana's herstel. Puntje voor puntje kroop de Schiedamse formatie naar de ogenschijn lijk onaantastbare tegenstan der en kwam tenslotte bij 14 —14 naast De Molenwiek. Daarmee was Juliana's pun- tenreeks .echter definitief op gebrand. De serve ging weer naar De Molenwiek waarna twee Schiedamse aanyalsfou- ten een einde betekende van een boeiend duel: 1416. Henk van Oossanen (links) t het verde digingsblok. Schiedam Het Inhaalpro gramma van de handballers is flink in de war geschopt door het slchte weer. Bij de senioren kwamen alleen de heren van Scylla binnen de lij nen. In Vlaardingen traden zij can tegen het grillige WIK 2» Het heeft in deze ontmoeting lange tijd geduurd voor de eerste treffer genoteerd kon worden. Doordat de verdedi ging van Scylla wat aarzelend optrad en bovendien elkaar in de weg liep, kreeg WIK een opgelegde kans, die het niet onbenut liet. Scylla, duidelijk wakker geschud door dit WIK succes, verzette de bakens en drong de tegenstander volle, dig in de verdediging. De Scylla-aanval kreeg steeds meer kansen en liet met de iust een 13 voorsprong note ren. Na rUï« beheerste Scylla volledig de strijd en heeft WIK weinig kansen geboden cm tot tegenacties over te gaan. Ht werd tenslotte een verdiende 4II zege van Scylla. In de regionale jeugd competitie hebben, de heren van DWS weinig tegenstand ondervon den van het Goudse Vires, DWS dikteerde de strijd volle, dig en liet reeds met de rust een 7—2 voorsprong aanteke nen. In de tweede helft heeft Vires nog getracht de schade te herstellen, maar het bleek niet bij machte de hechte DWS defensie te doorbreken, DWS behaalde de volle winst dooreen 144 zege. Vlaardingen De dames van het eerste volleybal team van Volley *68 ont moetten de dames van de vereniging Detry Haag, dat toen nog op de 5e plaats in de competitie stond naast JuSana uit Schiedam. Vol le? dat vorige week een ne- de?iaag moest incasseren tegen Juliana stond op de zevende plaats. De uitslag van de eerste set doet ver moeden dat Volley met groot gemak van Detry Haag zou gaan winnen- De Haagse ploeg had weinig kijk op het spel van de Vlaardingse dames. Het team van Volley '68 speel de rustig en beheerst «aar een 155 overwinning. Het naar de juiste vorm zoekende Detry Haag vond echter in de tweede set de juiste methode om dc aan- 7J vallen van Volley te weer staan. De Haagse dames versnelden en brachten zodoende de da mes van coach Piet Valk in verwarring. Nu werden de rollen omgedraaid. Volley, dat met twee invalsters speel de, ging gebukt onder bet in ventieve spei van Detry Haag- Het vlaardingse team bleef veel te statisch en produceer de in deze fase van de wed strijd slechts zwakke aanval len. De vorige week goed spe lende Mar ja Mostert werd in de tweede set uit het team ge nomen, daar zij niet fit was. Volley kampte tegen de over heersende lusteloosheid eti te gen Detry Haag. Belde oppo nenten wonnen echter de strijd. In het begin leek het er op dat Volley weer een hoofd rol zou gaan spelen. Toen zij echter met 3—0 voorstonden, kwamen de Haagse dam.es met rustig spel terug, zij pres teerden het om de derde set met 15—7 te winnen. Het ver lies van deze set voor Volley was mede te wijten aan het feit dat vijfmaal fout werd ge serveerd. ,,Op zo'n manier vraag je om verlies", aldus coach Piet Valk. Hij gebruikte in de laatste derde set al zijn time outs om te proberen de dames inspiratie m te spre ken. Succes bleef uit. Ook de vierde set werd door het beter spelende Detry Haag met ge mak gewonnen. Dit Volley zal beslist iets aan de instelling moeten doen anders zullen ze in deze competitie nog e< n zware pijp roken. "Van onze sportredactie Vlaardingen Na VFC beeft oud-scheidsrechter Koen Brouwer ook zön spelregel- dia», vertoond aan de voet ballende dames van Satelliet en 8unlfght. En dat gebeurde In bet clubgebouw van Satel liet, waarin 60 dames rich graag met spelregel kennis wilden verreken. De organi satie was in banden van Sa- Amsterdam Bruynzeel Kitchen Eagles heeft in Amsterdam tegen Tempo- Team niet voor de verras sing kunnen zorgen, waar naar het uitzag toen met een 23 voorsprong ge pauzeerd werd. Ten kosten \ran een uiterste krachtsin spanning slaagde de koplo per er in om op 44 te ko men, waarna de laatste twee partijen de balans 'toch nog in het voordeel van Amsterdammers uit viel. Opmerkelijk was in dit spannende tafeltennis duel dat Hans hingen er In slaagde om de Nederlandse kampien Bert van der Helm zijn eerste persoon lijke nederlaag in deze competitie toe te brengen. Onder toeziend oog van Du san Tïgerman startte Hans van den Broek tegen Feike Kraayenga, die de plaats in nam van Nico van Slobbe, v. d. Broek bouwde zeer be dachtzaam zijn aanval op en plaatste op de juiste mom en ten doeltreffende smashes. De eerste game won hij met 8 21. Daarna werd de verdedi ging van de Tempo-team-spe ler langzamerhand vaster, maar van den Broek had toch voldoende afstand genomen om met 17—21 de Kitchen Ea gles op een 1—o voorsprong te zetten. Ces van Koetsveld durfde met van der Helm de contra-attaque wel aan maar de Nederlandse titelhouder bleek toch veel allrounder (21-15, 21-13). Hans Lingen werd door Hopman in de eer ste game zo overrompeld en 't „alles-of-niets-spel van zijn tegenstander faraeht Hopman met 2111 de eerste game. Hans Lingen kreeg daarna meer vat op zijn tegenstan der. of misschien had het op portunistisch aanvalsgeweld vsn Hopman nu aan kracht ingeboet. gespeeld- De Bruynzeel Kit chen Eagles bleven in de slot fase steeds op een minimale voorsprong staan en na diver se matchpoint werd met 2123 inderdaad de winst binneruge- haalid en de stand, op 13 ge bracht. De Schiedammers ro ken een kans op een succesje in dit treffen en dat bleef ook nadat Hans van. den Broek met 11 en 16 van Bert van der Helm verloor. TEGENVALLER Na de pauze werd het 33. Een tegenvaller voor Bruynzeel Kitchen Eagles omdat Ltngen niet het juiste antwoord wist te geven op het sterke verde digende spel van Kraayenga. Te veel bespeelde hij de ster ke bacMiandside van zijn te genstander en bracht te weinig geduld cp by het aftasten van echte scoringskansen. Met 21—17, 14—21 en 21^16 ging een teleurgestelde Hans Lingen van de tafel. Een er varing rijker maar een illusie armer. Fas in de tweede game kreeg van. Koetsveld wat vat op het aanvalsgeweld van Hopman en na (21—11 in de eerste .game) een in recordtijd ge speelde partij bleef voor van. Koetsveld met 2118 geen winstpunt, maar alleen de ge dachte over dat bij een „best five"-partij hij mogelijk nog wol kansen zou hebben. De voorsprong van de Bruvn- zeel-spelers was verdwenen en gewijzigd in een 4^-3 ach terstand. De kansen om al thans één punt mee te nemen werden wat kleiner, maar groeiden toch weer wat toen liet resultaat van. de partij Bert van der HelmHans Lingen genoteerd zou worden. Hans Lingende voelde dat hij na zijn partij tegen Kraayenga wat goed te maken had. Heel •attent spelend legde hij in de eerste game van Van der Helm het speltype op dat hij wilde en waaruit voor hem de meeste, met succes bekroon de. scoringskansen voortkwa men. Van der Helm herstelde zich en Lingen twijfelde wat bij zijn acties waardoor met 2115 er een derde game no- rig was. Toen lukte het bij Hans Lingen allemaal''voor-" treffelijk en van der Helm voelde dat hij zijn ongeslagen positie aan het verliezen was. De Nederlandse titelhouder koos na een 13—7 achterstand voor alle risico's en oogstte daarmee nog wel enig succes, maar de voorsprong van Hans Lingen bleek ruim genoeg en. met enkele fraaie aanvalstrel- fers was van der Helm met 16—21 een geslagen man- Het was nu 44 en alles was nog mogelijk. Opnieuw kwamen van Hopmans bat keiharde voltreffers in de eerste game tegen van den Broek {2112) en opnieuw verstomde dat ge weld in de volgende game (1521). Tot 12 was het in de derde game een volkomen „open" strijd, maar toen „kreeg" de Tempo-Team-spe- ïer het weer helemaal en weer lukte alles. Met 2116 moest van den Broek de nederaag Incasseren. Van, Koersveld zou nog één winstpunt kunnen binnen halen maar zou dan Kraayen ga moeten verslaan. Met klein verschil (21—19) ging de game naar de thuisspelenden en met 2111 ook de tweede game. Tempo-Team was na een vier uur durend tafelten nisduel met 6—4 als winnaar uit de bus gekomen en de Am- terdammers kunnen opge lucht ademhalen. Sccredasi Odi heeft zaterdag ?«lerrgesteld do*? 5e wedstrijd tegen RWR met 3—-4 te verliepen. Normaal gesproken moest van deze niet al te sterke tegenstander gewonnen kunnen wor den. Het is bekend, dat de Schiedammers over een beter twaalftal beschikken dan RWR. De oorzaak van deze Deder- Jaag is meer te zoeken in de onderlinge verstandhouding. De stemming en het enthousiasme is er een beetje uit. Ook het ge wissel van spelers doet geen goed aan de algemene sfeer. Coach v.d. Beek beschikt over 7 heren voor het eerste team. Pas kort voor de wedstrijd krijgt één van de heren te horen, dat hij niet meespeelt. Zaterdag was het Arie v. 't Hof die vanaf de lijn de verrich tingen van zijn ploeg moest volgen. Cees Passchier: „We zijn aan het begin van de competitie met deze regeling akkoord gegaan- Om te zeg gen, dat we er achteraf zo ge lukkig mee zijn zou niet juist zijn. In de wedstrijd van za terdag konden we Arie juist zo goed gebruiken. We zullen vla een twaalftalbijeenkomst ■moeten proberen hiervoor een oplossing te vinden". Na 0l maakte Johan v. 't Ho ff met een schot van afstand ge lijk. Het tweede aanvalsvak was ijverig genoeg en zwoeg de voor een doelpunt. Dit doelpunt kwam eerst na de rust toen RWR al 2—1 ge- DERDE GAME Met 13—21 was een derde game nodig. Met een 102 voor sprong voor Lingen werd van tófelhelft gewisseld en toch kwam Lingen na 17—11 nog in moeilijkheden. Gelukkig red de hij het nog net (lfi21 maar voor deze Hopman is hij nu zeker gewaarschuwd. Sen sationeel verliep het dubbel spel. Na 21—14 en 17—21 werd erin de derde game bij afwis seling geweldig sterk en daar naast soms weer erg,--siecht i Olympia waagt een, overigens niet doeltreffende poging. De dames van Juventus, na twee wedstrijden nog ongesla gen, traden zaterdagavond in het strijdperk tegen Olympia uit Groningen. Doordat de Groningse ploeg haar eerste twee competitiewedstrijden had verloren, werd verwacht dat de Juventus-dames ook hun derde competitiewed strijd in winst zouden omzet ten. Juventus startte met een 2—3 zone verdediging en een 2—21 aanval, waar Olympia een felle zone-verdediging te genoverstelde. Door het fana tieke spel van de Groningse dames kon Juventus slechts moeilijk tot scoren komen, 5 6 in de tiende minuut, Door dat ook Olympla's aanval slecht georganiseerd was en aan belde zijden matig werd geschoten, werd het .een vqor het publiek onaantrekkelijke eerste helft met een ruststand van 19—17. In de tweede helft bracht coach Rienus Gerrits- ma een geïnspireerde ploeg in het veld. Door beter combina tiespel en dankzij enkele goe de afstandschoten van Jean 't Hart kon Juventus uitlopen naar 3117 in de achtste mi nuut. Halverwege de tweede helft ging Olympia over op een man-to-man verdediging. De Groningse dames maakten hierbij veel persoonlijke fou ten en Juventus kon haar voorsprong regelmatig ver groten, eindstand 50—28. Sco res: Sylvie Cordemans 136; Jenny Paans 09; Jean 't Hart 2—7. NEDERLAAG Het eerste herenteam van Ju ventus leed zijn eerste neder laag tegen het Utrechtse Mid land. Juventus begon met een man-to-man verdediging, waartegen de Utrechters in de eerste helft slechts moeilijk hun ritme konden vinden. Via 165 in de tiende minuut kon Juventus de rust ingaan met een 2418 voorsprong. In de tweede helft kon Midland dankzij goede afstandschoten en een ruim opgezette, felle zone-verdediging spoedig langszij komen (28—28 in de zesde minuut) Juventus ver zuimde haar pivots te gebrui ken en mede door veel balver lies van Juventus kon Midland een ruime voorsprong nemen, (Eindstand 3455). Scores: Willem Huystee 6—2; "Willem Cordemans 64. maakt had. Hans Berman sdhoot in, 2—2. Een te lakonïeke houding van Els v. 't Hof in het middenvak vras de aanleiding tot RWR'a cterde doelpunt. Zonder moei te kon -de bal onderschept werden ,en het was voor 4e RWR-aanval een koud kunstje 32 te scoren. Het vierde doelpunt werd ook al veroor- za akt door een te afwachtende houding. Bij het uitwerken, yit dc verdediging wachtte Berti» Olivier te rustig op de naar haar geplaatste bal. Haar te* genstandster doorzag de si tuatie en sprong precies op tijd voor. Zij plaatste naar een vrijstaande medespeler, die deze kans niet voorbij liet gaan» Met een ver schot redu ceerde Costick Toussaint de achterstand tot 34. Schiedsrechter Vlasblom hij floot deze wedstrijd niet sterk zag zich even voor tijd ge noodzaakt Ton Spruyt van het veld te sturen wegens her haalde aanmerkingen op de leiding. ,'i Een van de weinige juiste be slissingen, die voorkomen had kunnen worden als hij de wed strijd beter had geleid. Schiedam De volleyballers van de Schiedamse politie ont moetten zaterdagmiddag het vierde herenteam yan A.MV.J. uit Rotterdam. In 'de competitie stonden de Rottér- damiijers één punt achter S.P.S.V. Dit was de reden dat men een spannende strijd ver wachtte, De verwachting 'kwam uit. De wedstrijd Was niet alleen spannend maar ook. nog bijzonder aantrekke lijk. Het goed spelende jonge team uit Rotterdam had een hele kluif aan de Schiedam mers. Zij verslikten zich ér zelfs in, want S.P.S-V. wist na. hard gewerkt te hebben een 30 ©verwinning te boeken. Invaller P. Vink speelde een bijzonder goede wedstrijd als spelverdeler, terwijl E. Ra- tenburg en B. Maliepaard aanvallend erg sterk warqn. Donderdagavond speelt S.P.S.V. tegen Nervo en theo retisch gezien moet dat één ©verwinning worden voor de mannen uit Schiedam. :l

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4