Subsidie voor SVV op beleidsnota '73 SVV pas na rust langs dapper NRC Duelleren met de roofridder m DC Schiedam wint weer KORFBALCLUB ODI ZONDER TRAINER Volleybal topper in promotie klasse Raad verwijst protest naai' beroepscommissie Toon Fabric verzorger SVV 1 DICK VAN DE KORPUT WEER ALS LINKERVERDEDIGER I 1 RIOLERING VEENLANTSTRAAT: Auto's zwaar beschadigd Hervormings avond in Grote Kerk gCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 25 OKTOBER 1972 Schiedam In navolging van vele andere steden lijkt ook Schiedam bereid het be taald voetbal te gaan subsidiëren. Geen formidabele investeringen, maar een weldoordachte injectering volgens richt lijnen van het door de wethouder van ge meenten waar betaald voetbal gespeeld wordt, opgesteld rapport. Wethouder van sportzaken, mevrouw G. D. Verweïj de Graaff, ruimde voor het betaald voet bal een plaatsje in op de beleidsnota 1973 en stelt daarin dat de meerderheid van het college financiële steun aan het betaald voetbal redelijk acht. Schiedam SVV overweegt de aanstelling van Toon Fabrie als tweede verzorger naast Vandaar ook een verheugde SVV secreta- jan Post voor de betaald ris Cor de Vries die de kans dat zijn wens eindelijk in vervulling gaat, „een verheugende ontwikkeling" noemt. Tij dens de laatst gehouden vergadering van de sportraad bleek reeds duidelijk dat subsidie aan het betaald voetbal (SVV) gezien moest worden in het Jicht van de passieve recreatie. Men wees daarbij op de noodzakelijkheid daarvan, „want", zo motiveerde men. „waarom zou men deze vorm van recreatie niet in Schiedam kunnen bedrijven? Het betaald voetbal trekt een eigen publiek, dat anders naar clubs in andere steden zou gaan kijken". Post VOQI voetbal selektie. Schiedam- mcr Toon Fabrie keert daar mee na vele jaren honkbal (Sparta) en enkele jaren als verzorger van het nationa le honkbalnegental terug naar het voetbal. Hij begon ooit op jeugdige leeftijd bij het Rot terdamse RFC, speelde later onder meer negen jaar in Martinit en enkele jaren In Sparta. Tn'de beleidsnota stelt de wethouder dan ook dat het betaald voetbal als onderdeel van die passieve recreatie een belangrij ke plaats inneemt, daarbij inhakend op het wethouaersrapport. Tn dat rapport wordt gesteld dat, gelet op de funktie van het betaald voetbal met betrekking tot de recreatie op de feitelij ke financiële positie van het betaald voetbal, subsidiëring door de overheid verantwoord wordt geacht. Zoals ver meld geen enorme investeringen, maar een verantwoorde subsidie in direkte re latie met bezoekersaantallen en recette opbrengst. LANGERE TERMIJN De wethouder gaat daarbij uit van hel standpunt dat het betaald voetbal m Schiedam (SVV) evenals veel verenigin gen elders financiële zorgen heeft. A> mogelijke norm wordt daardoor voorgc steld een subsidie te verlenen van 20°.-. van de gemiddelde jaarlijkse bruto-recet- te-opbrengst over een periode van drie a vijf jaar tot maximaal het exploitatiete kort. De bereidheid tot subsidiëring dient zich uit te strekken over een perio de van drie tot vijf jaren. Botterdam In de reeks doordeweekse oefenwedstrijden verslikte SVV zich gisteravond bijna in de Rotterdamse afdelings eersteklasser NEC. Pittig dravend over het ma tig verlichte terrein werkte NEC zich in de eerste helft zonder blikken of blozen naar een 10 voorsprong. Een verbaasd SVV constateerde prompt dat NRC ook nog bon verdedigen, nog steeds doel puntloos kon de tweede helft beginnen. Pas toen de Rotter damse dravertjes vermoeid heidsverschijnselen vertoon den, sloeg SVV toe. Jan Groe- neweg profiteerde van een misverstand in de NRC-defen- sle: 11. Ook de tweede Schiedamse treffer was het gevolg van een aktle van Dick van de Korput. Na enkele weken weer terug in de hoofd Groeneweg. macht. Piet Romeijn verhuist daardoor naar rechts en Maarten opspringend in het strafschop van Beek naar het middenveld. Schiedam —Hoewel de herfst- en wintermaanden het meest geschikt zijn om de roofridder van het zoete water, de snoek, met kans op succes te bevissen lieten dit jaar de vangsten van behoorlijke snoeken lang op zich wach ten. Eerst vorige week kwamen meldingen binnen van hengelaars die „jagers" of „leggers" wisten te verschal ken met een lengte en gewicht om een beetje trots op te kunnen zijn. Het uitblijven van veel „hob bel" was te wijten ean het mooie en rustige herfstweer- tje waarmee iedereen geluk kig was met uitzondering van de snoekvissers. Stil water en zonneschijn geeft de snoek veel zicht op alles wat zich aan de waterkant en op het wateroppervlak afspeelt. Hij is wel degelijk op zijn hoede als hij de verwrongen sil houetten ziet van zijn bela gers die vanuit de boot of van af de wal de snoekhengel han- tercornplex veel minder „hob bel" ofwel beet krijgen. Dit hoewel de eerder gevangen snoeken gelijk weer in het wa ter zijn teruggezet. Om een antwoord te krijgen op het „waarom" heeft de Organisa tie ter Verbetering van de Binnenvisserij proeven geno men om te kunnen bepalen of vissen iets is aan-of af te le ren. RESULTATEN achteruitgegaan. Het is alsof de snoeken geleerd hadden specifiek de spinner te mijden zonder anders te reageren op de a as visjes. Als het waar is dat de moeilijke vanghaarheid aan de spinner na de eerste visdag door afle ren veroorzaakt werd, dat moeten er maar heel weinig snoeken zich twee keer aan de spinner hebben laten vangen. Slechts één snoek werd twee keer aan het nepvisje gevan gen, tegen maar liefst vijf tien, die voor een tweede keer het aas vis je pakten. Hiermee lijkt het bewijs geleverd, dat snoeken kunnen leren de spin ner met rust te laten, gezien de hiermee opgedane slechte ervaring. Tevens dat het hen moeilijker valt een levend aasvisje ongemoeid te laten. teren. Een bedachtzaamheid De resultaten van het proefvis- die in feite bij alle vissoorten in vrij ondiep en niet al te breed water valt waar te ne- r' men. Snoekvissers vragen zich moge lijk wel eens af hoe het komt dat na een succesvolle dag ze een dag later in hetzelfde wa- sen, waarvoor een aantal SNELLER sportvissers werd ingescha keld, stelde dr. J. J. Beukema Over beide vismethoden valt ichiedam. Het momenteel zo succesvol draaiende promotie klasse team van de volleybal vereniging Juliana krijgt don derdagavond de kans weder om een concurrent terug te ivftzen. 'aterdag wonnen de Schie dammers van het eveneens Hog ongeslagen CVV uit Ca- pelle a.d. IJssel, terwijl ook Pendrecht, de komende tegen stander nog zonder nederla gen kon blijven. Hoe moeilijk de Rotterdammers op eigen terrein verslagen kunnen wor den werd bewezen in het duel tegen het Vlaardingse Volley "68 waarin Pendrecht een 32 zege uit het vuur sleepte- Aan vang 20.15 uur, sporthal De Enk in Rotterdam, PSV ontvangt donderdagavond het tot nu toe wat teleurstel lénde Nervo. De Rotterdam mers eindigden vorig seizoen in de tweedeklasse op de twee de plaats, maar behaalden tot bu toe pas twee punten uit drie wedstrijden. Aanvang 20,15 uur, RK Scholengemeenschap Spieringshoek. vèneens winstkansen voor het Vlaardingse Shell dat in de zelfde klasse het Rotterdamse Dp Poort ontmoet. Aanvang 21.30 uur, sporthal Ommoord, inlight verdedigt donderdag avond zijn ongeslagen leiders positie in de derde klasse te gen het nog puntloos onder aan hangende Hou t»tand 2 dit Rotterdam, Aanvang 21.30 uur, sporthal Ommoord. in het voorlaatste jaarverslag dezer O.V.B. 'n 'n uitgebreid rapport samen. Hieruit blijkt dat bij intensief bevissen van de karper de vangsten hier van sterk afnemen, dit on danks dat de gevangen vissen direct weer werden terugge zet. Hieruit blijkt tevens, dat de kar per die de haak gevoeld heeft een tweede keer beter uit z'n visogen kijkt als hij een lek ker hapje ontmoet bij het grendelen naar voedsel. Voor al het aas dat hem tijdelijk aan land bracht is voor hem, voorlopig althans, taboe. Uit zonderingen bevestigen ook hier de regel. Er zijn wel kar pers gevangen die de haak nog in hun bek hadden als een bewijs van een op hem ge pleegde, maar mislukte, aan slag. Voor de karpervissers valt uit het bovenstaande als lering te trekken: vis met aas waarvan de samenstelling niet altijd hetzelfde is. De hengelproe- ven zijn ook genomen met de snoeken om uit te maken of deze beter met kunstaas of geaasde hengel kunnen wor- geaasde hengel kunnen wor den gevangen. Men bracht hiervoor een aantal genum merde snoeken in een vijver bijeen. Ze werden afwisselend enkele uren met aasvisjes en de spinners bevist. De snoe ken waren afkomstig uit het water van een beroepsvisser, die geen sportvisserij toestaat in zijn water. Hun lengte lag voor net overgrote deel tussen de 45 en 52 cm. Aangenomen mocht worden dat de proef- snoeken nooit eerder meteen sportvisser hadden kennis ge maakt, Het experiment Hep over drie dagen. VERSCHILLEN Op de eerste dag werd er goed gevangen, iels beter met de spinner dan met levend aas, maar dit verschil kan best aan het toeval toe te schrijven zijn. Het is daarentegen heel onwaarschijnlijk, dat het toe val verantwoordelijk is voor de verschillen, die werden ge- vnnt.un op belde volgende da gen. Toen werd er met levend aas cel beter gevatigen dan met de spnner. X.i de eerste visdag was het bedrag van de snoeken dus duidelijk veran derd. De vangbaarheid aan de spinner —en ook alleen maar aan de spinner was sterk nog het volgende te zeggen: Bij het vissen met de spinner heeft de soek de beste overle vingskansen. Bij het grijpen van. de spinner voelt zo'n snoek onmiddellijk dat hij iets anders te pakken heeft dan een mals visje en probeert zijn vermeende buit weer kwijt te raken, Is de ractie van de sportvisser evenwel sneller dan wordt hij vóór in de bek aangehaakt. Hij kan dan vrijwel onbeschadigd in het water worden teruggezet. Bij het vissen met levend aas ligt het wel iets anders. Een kundig en ervaren snoekvis- ser weet als een snoek zijn gebied betekende een Rotter dams duwtje voor Leen War- naar de gelegenheid om uit de toegekende strafschop 1—2 te scoren. Een strafschop waar NRC het helemaal niet mee t-erts was en prompt moest toezien hoe het de wedstrijd met tien man verder moest spelen, doordat de scheids rechter er één de kleedkamer liet opzoeken. Reden, het gooien van een kluitje aarde naar de bal, terwijl Leen War- naar z'n aanloop nam. War- naar scoorde wel, maar moest het prompt overdoen. SW's uerde treffer kwam van een Rotterdams been, dat keihard uithaalde en in paniek de bal keihard in eigen doel knalde: 1—3. SYSTEEM Opvallender nog dan de lage schore was de door RInua Go- «pris gekozen samenstelling: 1-4-3-2. Hetgeen betekende dat vóór laatste man Aad Ooster- nolt vier spelers een defensie ve taak moesten vervullen, „maar", motiveerde Gosens dit ogenschijnlijk defensieve uitgangspunt, ,,bet is tegelij kertijd een puur aanvallend systeem- Zodra een van de verdedigers naar voren gaat, houden we echter altijd vol doende mankracht achter". Ook SVV's middenveld onder ging een wijziging, want door de terugkeer van Dick v.d. Korput als linkerverdediger, verdween Wim Mulder uit de middelste drie: Bakkes, v.d. ftpek en v. Beek. Hierdoor opereerde Piel Romeijn gis teravond als rechterverdedi- Kt r. MOGELIJKHEDEN Evenals tegen Helmond Sport apeeLde SVV ook gisteren weer met twee spitsen, v. Duppen en Groeneweg. Vooral Jan Groeneweg zal zich met dit systeem vertrouwd moe ten maken en meer bewegen. Nog te weinig maakt hij zich los van z'n direkte tegenstan der om gaten te creëren voor de opkomende middenvelders. Ai funktioneerde SW's nieu we speelwijze beslist nog niet perfect, mogelijkheden bevat het zeker. Mogelijkheden die echter door onwennigheid niet voldoende werden uitgebuit. Schiedam Na ruim drie jaar met de gemeente van gedachten te h'ebben gewisseld over het doorspulten van een riolering Ia de Veenlantstraat, mag de heer J. de Ruijter nu opnieuw zijn geluk proberen bij de gemeentelijke beroepscommissie. De raad besloot hiertoe maandagavond, nadat de meeste fracties niet akkoord gingen met de wijze, waarop wethouder Collé deze zaak wilde afdoen. De ervaringen van de heer De Ruijter met de gemeentelijke instantie die niet direot nood zakelijk zijn riolering kwam doorspulten en daarvoor ook nog kosten in rekening bracht Deze zaak kanten dateren al van 1969. Herhaal de protesten tegen de gang van zaken hadden geen suc ces. aasvisjes heeft besprongen het juiste moment van aan slaan te kiezen. Dit moment breekt aan als de snoek zijn, meestal van achteren gegre pen prooi, gaat keren teneinde hem met de kop naar voren te kunnen inslikken. Wie de kunst niet verstaat he*t goede moment te kiezen dient te worden gerangschikt onder de z.g. „takelvissers" hij wie he- meer om de snoek dan om de sport gaat. Het is dan ook geen wonder dan het gebrui ken van een dreghaak bij het snoekvissen met levend aas verboden is. Een aan een dreghaak gevangen snoek is nl. miestal reddeloos verlo ren..... W. J, de Bruijn Schiedam Trainer/coach v. d. Beek gaat Odi verlaten. Dit nieuws sloeg gisteravond in als een bom bij voorzitter v. 't HofL Geheel onver wacht Is de heer v. d. Beek overgeplaatst naar Anrhem waardoor hij zijn krachten niet meer aan Odi kan wij den. „Donderdagavond zal nog nor maal getraind worden en ook zaterdag zal de heer v. d. Beek nog als coach langs de lijn staan, maar wat moet hierna gebeuren? Waar moeten we zo gauw een vervanger vandaan ha len? We zullen ons vrijdag avond in een bestuursverga dering moeten beraden hoe wij op korte termijn voor deze onverwachte tegenval ler een oplossing kunnen vin den", aldus de verbouwe reerde voorzitter. Inderdaad een moeilijk op te lossen probleem voor de Odianen; v. d. Beek was in volle opbouw met zijn ploeg en hoewel de resultaten nog niet voor de voile honderd procent tot tcvredenhei, stemden, zat er een duidelij ke opgaande lijn in <Vc pres taties. Noor zijn opvolger ■een dankbaar object om dit verder uit te breiden. Schiedam liet eerste tiental van de damclub Schiedam heeft zich snel hersteld van de twee recente nederlagen. Met 128 versloegen de Schiedammers de reserves van het Rotter damse Charlois. Een uitslag die ondanks de acht tegenpuntcn toch een regelmatige zege opleverde, zonder enig moment van onzekerheid. Wel onzeker was het verschenen van de spelers van Charlois doordat zes van de tien spelers een half uur te Iaat in de speelzaal arriveerden. Natuurlijk waren de klokken toen al ingeschakeld hletgeen voor de Rotterdammers aanlei ding was te protesteren. Zonder resultaat overigens, want de spelers waren gewoon te laat vertrokken. o De heer Van der Beek overgeplaatst Werd deze situatie probleemloos opgelost, wel problemen geeft de rommelige organisatie van deze competitie. De Rotter damse Dambond heeft het al eens eerder nodig gevonden het competitleroosler te wijzi gen zonder voor Sdhiedam al te grote veranderingen maar wederom is van bonds- we>ge een wijziging bekend gemaakt. De eerstvolgende wedstrijd voor Schiedam 1 stond in eerste instantie geno teerd als een uitwedstrijd te gen Charlois 1, werd vervol gens omgezet in een thuiswed strijd en is nu weer veranderd in een uitwedstrijd. Daarom ook noteerde men de datum voor deze wedstrijd, donder dag 2 november, onder enig voorbehoud want met de. hui dige gang van zaken zou hier in best wel weer eens veran dering kunnen komen. Het tweede tiental van Schie dam is eindelijk ingedeeld. Het speelt in de eerste klasse tegen de tientallen van CDR 2, VDV 3. Het Oosten 4, KDV 2, Charlois 3 en Constant 3. Wanneer deze competitie be gint is nog niet bekend. U;(slagen Schiedam IChariots 2: Ch Möus-H Berghout 02, P LansbergenH Janssen 2 —0, D vd Spek—M Speelman 1—1, WJ Vrijland—L Vlas blom 2—0, J C Onink—C J L Hoogerheicle 11, S den Boer P v Staveren 0—2, J J v Kuyk—A 't Hart 20, B Quist J A vd Bergh 20, F Pauw J Snijder 1—1, R Boersma W Boogaard 1l. Vlaardïngen Maandag heb ben zich twee auto-ongelukken voorgedaan, waarhij drie per sonen licht gewond rankten en de betrokken auto's alle zwaar werden beschadigd. Op de kruising Anihonie Knotte- beltsingel-Rozenlaan verleen de de 69-jarige G. A, de K, met zijn auto geen voorrang aan de naderende auto van de 39-jarige B, J. S, Bij de botsing die volgde liep een 76-jarige inzittende van de eerste auto een hoofdwond op. Enige tijd later ontstond een aanrijding lussen twee auto's op de kruising Van Beetho- vencingel-Burgemeester Pruissingel-Maassluisedijk. De 48-jarige J. P. de N. uit Rotterdam verleende met zijn bestelauto geen voorrang aan de personenauto van de 28-ja- rige G. v d. W. N. liep bij de aanrijding een hoofdwond en vermoedelijk een hersenschudding op, een 23-jarige passagier liep even eens een hoofdwond op. rammelt aan alle hield PCG-woord- voerder P. Poot het college voor. Met WD-raadslid E. de Brabander was de heer Poot van mening, dat de heer De Ruyter niet rechtvaardig is behandeld. De heer L. H. Knipscheer (SGP) sloot zich daarbij aan, Mr. M. J. M, van Kinderen (KVP) meende dat de heer De Ruijter „een burger is die al drie jaar geobsedeerd wordt door deze zaak en aan wie een kans moet worden ge geven. Hij bepleitte het be handelen van dit probleem in de commissie voor beroepsza ken, die strikt genomen, niet direct voor deze zaken is ge schapen, maar wel als com missie van advies kan optre den. Ondanks verzet van wethouder B, E. Collé bleek de raad voorstander van de gedach- tengang van mr, Van Kinde ren en mag de heer De Ruij ter na ruim 3 jaar opnieuw zijn belangen bepleiten. Schiiedam In de Grote Kerk eordt dinsdag 31 oktober een Hervormingsavond gehouden, waarop drie sprekers ver schillende aspecten uan de re formatie zullen belichten. Ds. W. van Sorge, Christelijk Gereformeerd predikant in Schiedam, zal spreken over de betekenis van de Reforma tie In het verleden, drs. A. Vergunst, predikant van de Gereformeerde Gemeente in Veen 2al de opdracht van de Reformatie in het heden toe lichten, tenslotte spreekt ds. A. W. van der Plas, Neder lands Hervormd predikant in Ooltgensplaat, over het onder werp „Wat zegt de Reforma tie U?" Medewerking aan deze avond, die om acht uur begint, verle nen het Christelijk Gemengd Koor onder leiding van Dirk Jansz. Zwart en de organist J. P. Bekkers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3