Raadslid aan Tuinlaan SCHIEDAMSCHE COURANT Buiten water kering zeer urgent Schiedamse scholen nemen deel aan museumlessen Jubilarissen bij Wilton ge 2 kranten voor één prijs Karwei gaat jaren duren Wethouder- heeft lof voor raadsman Kethel Tandarts redden Daling van inwonertal zet zich voort aan SGP houdt verkiezings vergaderingen Ds. Magré neemt beroep naar Groenoord in van tooonpl. telefoon', Schiedam In de kantine van Wilton Fijenoord is vrijdag ochtend een aantal jubilarissen gehuldigd. Burgemees ter H. Roelfsema reikte aan twee van hen een koninklij ke onderscheiding uit. De heer J. G, Beukema uit Rotter dam, werkvoorbereider en de heer J. de Vries uit Schie dam, ontvingen de zilveren respectievelijk bronzen ere medaillebehorende bij de orde van Oranje Nassau we gens hun veertigjarige werkzaamheid bij Wilton. IVF-directeur Meeuwisse over handigde de jubilarissen het gebruikelijke geschenk onder couvert en een igetuigschrift en insigne. .Er werd. vrijdag ochtend ook een aantal jubi larissen gehuldigd dat 25 jaar bij Wilton In dienst is. Het zijn de heren M. Bot. C. B. Kooiman en ÏL A. Kruysifix uit Vlaardingen, II. van Wcs- treenen uit Maassluis, H. W. M. de Haan, C. van der Han del, K. Hoorens van der Berg, H. C. B. Kruis, A. van der Made. A. Punt, L. C. van Rhijn, W. F. Rijnders en A. Visser te Rotterdam, F. F. Sundquist te Zwljndreeht en L. S, Broekarts, A. P. Groene- wegen, C. Harmsen, P. M. den Hartog, J. de Jong en M. van der Ster te Schiedam. Prefiittr nfi vin het unieke aanbod 2 konten te eniv*rt«ri voor de prijs vil) élftï 4* I SchieiiTOjche Caunnt met nieuw uit uw «»J en omgtving, R«ï RotMrd»m»ehl Nieuwsblad tnet het iiatKc binnen-ert buitenlandse nieuw». Geef enj nu QpdracfctoOk bijl u 14 d)|ct gratia, zonder enife verpüchtinj, de SC RN tc bezorgen en ontdakl ïe!f de vele pluspunten. Dete bon In op«n envelop, sender pMtzetel, sturen Rotterrfamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam SC RN 1'4 d«en tratli mirt Schiedam Het KVP-raads- lid mevrouw M. A. C. Ta verne-van Campen heeft donderdagavond in de com missie stadsontwikkeling bezwaren gemaakt tegen de schutting, die is aangc- m legd in de Tuinlaan ter af- scheiding van het terrein waarop straks een nieuwe telefooncentrale zal wor den gebouwd. Ze vindt de schutting ontsierend voor het stadsbeeld. Wethouder C. J. M. Bolmers was het volledig met het raadslid eens. De directeur van Gemeentewerken, ir. H. G. de Block, deelde mee, dat de PTT inmiddels een bouwaanvraag heeft inge diend. Het is de bedoeling in de loop van 1973 met de bouw van de nieuwe cen trale 'te beginnen. De PTT zal worden verzocht, een „nettere" schutting aan te brengen. De schutting aan qq Tuinlaan. Zaterdag 28 oktober 1972 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262568 ■ONAFHANKELIJK DAGBLAD" idachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL i pagina's 99ste jaargang no. 24552 Schiedam De bouw van een. nieuwe waterkering aan Ha- vendijk en Hoofdstraat gaat enkele jaren duren. De plan nen voor de nieuwe deltadijk en de nieuwe Buitensluis zullen binnenkort aan b en w worden aangeboden. Vol gens ir. H. G. de Block, directeur van Gemeentewerken, zou in feite vandaag al met de uitvoering van de werk zaamheden moeten worden begonnen,gezien de grote ur gentie ervan en gezien het toenemende aantal buiten ge bruik zijnde panden in de Hoofdstraat, dat het aanzien van De Gorzen steeds meer ontsiert. De nieuwe waterkering is tech nisch een buitengewoon inge wikkeld probleem. Dè bouw van de nieuwe Buitensluis wordt des te moeilijker, om dat het scheepvaartverkeer tijdens de uitvoering van de werkzaamheden (geschatte duur: drie jaar) zal moeten kunnen doorgaan. De sluis moet in fasen worden gebouwd en zal een capaciteit hebben voor schepen van 2000 ton.De oude straatmakerswerf zal voor een deel moeten verdwij nen. Het Is de bedoeling, dat gerui me tijd vóór de uitvoering van de werkzaamheden gerichte voorlichting zaljworden gege ven aan de omwonenden. Ze zullen allen schriftelijk, wor den benaderd. Wanneer pre-, cies met de bouw van de wa terkering wordt begonnen, is niet bekend. Veel zal afhan gen van het rijk, dat het leeu- wedeel van de kosten voor zijn rekening neemt. Bij het ontwerpen van de plan nen voor een nieuwe waterke ring is men uitgegaan van een mogelijk zeer hoge water stand. De dijk komt op 4 me ter boven NAP te liggen en zal min of meer bestaan uit een betonnen bak, die ook de weg gaat dragen. Allerlei fac toren bemoeilijkten de plan ned: de slechte bodemgesteld heid, de aanwezigheid van. de Voorhaven en die van de Tos- wal. De betonnen bak ver vangt het-traditionele dijkli- chaam. De plannen, voor de aanleg van de vérdere waterkering tus sen de Buifensïuis "en de Kot- Schicdam Ds, P. Magré uit Oegstgeest heeft het beroep aangenomen dat de hervorm de gemeente va. Kethek Groenoord op hem heeft uitge bracht. De predikant, die 39 jaar ïs, Is vanaf 3963 werk zaam geweest als zendings predikant in Kameroen en verblijft nu met verlof in het Zendingshuis in Oegstgeest. Ds. Magré en zyn echtgenote zijn 7 november aanwezig óp een kennismakingsbijeen komst die wordt gehouden in. gebouw De Rank. Volgens de Zondagsbode, week blad van de hervormde ge meente, zijn er al enkele maanden contacten tussen de kerkeraad en de nieuwe predi kant, die drs. E. H. Verwaal opvolgt als predikant voor de wijk Groenoord. Sri/- De huidige Buitensluis zal over enkele jaren zijn verdwe nen en zijn vervangen "door een niéuwe. ter dams edijk zijn nog niet klaar. Zodra het zover is, zul len ook deze aan b en w wor den aangeboden. In de aanbie- dingsnota bij de gemeente-be groting voor 1973 wordt ver wacht, dat omstreeks 1976 de nieuwe Buitensluis met water kering een feit zal kunnen zijn. De oeververbinding tus sen- Hoofdstraat en Maasdijk/ Buiten havenweg blijft gedu rende de duur van de werk zaamheden verzekerd. 'Nog 81.734 Schiedammers Schiedam Het inwonertal van Schiedam blijft afnemen. Tel de de bevolking eind augustus nog 81.923 hoofden, op 30 sep tember was dat aantal met 180 verminderd tot 81.734, een daling van 0,2 procent. In september werden er 36 meis jes en 43 jongetjes geboren. Van de kinderen kwamen er drie onwettig en 37 als eerst-, geborenen ter wereld. Er overleden in het totaal 50 per sonen: 25 mannen en 25 vrou wen. Van de overledenen wa ren 37 personen de zestig-jari ge leeftijd reeds gepasseerd, 9 waren er tussen de veertig en de zestig jaar. Er werden in de vorige maand 708 huwelijken gesloten. Van39 paren kwamen beide partners uit. Schiedam, acht echtparen kwamen van elders. Twintig Schiedamse dames trouwden een man van buiten de stad en veertien Schiedammers traden in het huwelijk met -een bruid van elders. Van de jonge echtparen-betrok ken 34 een eigen woning', even eens 34 paren vestigden zich buiten de stad, twee' paren trokken in bij ouders en van zes paren gingen beide part ners afzonderlijk wonen. Bin nen de gemeente verhuisden 517 personen, verdeeld over 135 gezinnen. In Schiedam vestigden zich in september 288 personen, van hen waren de meesten afkom stig uit Rotterdam, namelijk 140, Vlaardingen en Den Haag. Uit het buitenland kwa men 20 personen. Er vertrokken 499 personen naar elders, van hen gingen er 114 naar Rotterdam, 69 naar Vlaardingen en 27 naar het buitenland. ••Oor Bijl, raadsman in Schiedam, krijgt alle lof van de wethouder. die ïn hun vrije tijd willen schilderen, tekenen en boetse ren is nog plaats vrij in de kunstklassen van het mu seum. Het is nfet nodig ohi enige scholing hierin te heb ben gehad. Iedereen kan deel nemen. ven. van, de., hervormde .ge meente niet, om de .pandjes, te slopen. Een woo'rcfvoerder van de hervormde gemeente deelde mee, dat de pandjes erg oud zijn en nauwelijks be woonbaar, zijn voor twee of meer personen, gezien hun gróótte. De heer Waitez laat Schiedam De plaatselijke af-;'"- deling van de SGP houdt in november twee verkiezing»- bijeenkomsten. De eerste lap- op 14 november ïn de zaal van--?- de chrlstelijk-gereformeerde kerk aan de Warande om achfk uur. Spreker is jhr. A. Roet :,..i ters van Lennep over „Daarf^. om SGP stemmen". AanvanJ 8 uur. v-y. Op 25 november spreken op eet verkïczlngsmlddag in de vrij gemaakt-gereformeerde kerl aan de Westvest drie predi kanten. Aanvang half drie. D| sprekers zijn ds. A. Vergunjj te Veen. ds. A. J. Wijnmalef te Maartensdijk en ds. W. vrf Sorge te Schiedam. Schiedam Tweeëntwintig Schiedamse scholen heb ben zich opgegeven om met een vierde, vijfde of zesde klas aan de museumlessen „grafische technieken" deel te nemen. Onder deze scholen bevinden zich ook L.Q.M. en B.L.O.-opleidin- gen. Het project van de twee museumlessen van tachtig minuten per klas is op.woensdag,25.-oktober .be-, gonnen. Een speciaal grafisch atelier es een werkruimte met tentoon stelling over de ontwikkeling van de druktechnieken zijn hiervoor in het museum inge richt. Op een bespreking met werden onlangs in het musem afgesproken, dat zij vooraf- gaande aan dit project in hun vrije tijd een les in deze tech nieken zouden volgen. Schiedam Wethouder G. Kapteïn van sociale- zaken vindt dat de gemeentelijke raadsman. Cor Bijl ruimschoots is geslaagd - gedurende de eerste, maanden dat hij in Schiedam heeft ge- werkt. Vérdere uitbouw, van het werk spreekuren in. meer J wijkenzal worden opgezet naar aanleiding van de evaluatie 'van het werk van de raadsman in het eerste halfjaar. De wet- V houder heeft lof voor de wijze waarop de raadsman zieh in Schiedam heeft-weten in te burgeren. Hij schrijft dat in zijn - beleidsnota bij de begroting voor 1973, het er desondanks niet bij zit ten en heeft zich in verbinding gesteld met de diaconie van de hervormde gemeente om te bekijken of de pandjes nog kunnen worden gered. Een vertegenwoordiger van de diaconie was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Deze museumles voor onderwij zers heeft tot doel, dat zij de graficus Rob Kooman, die al deze lessen gaat geven, kun nen assisteren als hij met hun klas in het musem aan de slag gaat. Een ander belangrijk aspect is, dat de onderwijzers vooraf in deze technieken „wegwijs" raken, aangezien er van hen wordt verwacht, dat zij, aan de hand van spe- eiale lesbrieven en een mate riaalpakket dat per deelne mende school wordt uitge reikt, deze technieken met hun leerlingen binnen de school voortzetten en begelei den. Voor kinderen en volwassenen De hervormde gemeente van Kethel is eigenaat van de pandjes, die tot voor niet al te lange tijd nog als kleine wo ning in gebruik waren. Inmid dels zijn er, al enige dakpan nen'af gesloopt en zijn de rui ten vernield. De heer Wattez vindt het jam mer, dat dit al heeft plaatsge vonden en begrijpt de motie- Schiedam Dc Kethclsc tand arts G. P. Wattez heeft zich het lot aangetrokken van een aantal pandjes vlakbij de Dorpskerk iii de oude dorps kern, die vrijwel zeker zullen worden gesloopt. Hij heeft zich inmiddels in verbinding gesteld met een architect aannemer om de panden te bekijken op mogelijkheden van een restauratie. De heer Wattez vindt de pandjes beho ren bij het dorpsgezicht van de oude kem en zou het bij zonder betreuren indien ze zouden verdwijnen. De bedreigde woningen in de Kethelse dorpskern.^

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1