SCHIEDAMSCHE COURANT Werkende jongeren op wachtlijst Vormingscentrum moet wachten op uitbreiding Verkiezmgs- tentoonstelling in bibliotheek Vragen over trage uitbetaling van de huursubsidies Sociale werkvoorziening moet brugfunctie naar maatschappij vervullen 2 kranten voor één prijst ZEEMAN VNG-DESKUNDIGEN: TAAKVERDELING TUSSEN SCHOLEN IS NOODZAKELIJK J||illem Brouwers straat krijgt een plantsoentje ■ïtuliye™^ Grofbaaib tegen de vlakte SPORTRAAD VERGADERT Laatste 7 OucLbode W. H.Bos overleden Bromfiets roofduo gestraft r Sint Nicolaas 25 november in Schiedam Wethouder Kaptein in beleidsnota: Wssns&g I november 1372 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 i pagina's1 99ste jaargang no. 2455a SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Sint Nicolaas brengt zaterdag 25 no-' vvember ee)n bezoek aan Schiedam. Met zijn ge- - volg meert hij at aan de Voorhaven en hervat zijn vaartocht door Schiedams binnenhavens vanaf de buitensluis. Het program ma van de intocht van de Sint is in grote lijnen ge- Jijk aan dat van vorig jaar. Ook nu staat weer een ontvangst op het stadhuis door burgemees ter H. Roelfsema op het programma. Schiedam Werkende jongeren uit Vlaardingcn, Maas sluis en Schiedam zijn voorlopig alleen aangewezen op het vormingscentrum voor werkende jongeren aan de Louis Raemaekersstraat in Schiedam, nu het niet waar schijnlijk is dat de eerder aangekondigde uitbreiding van dit vormingscentrum in de Vlaardïngse wijk Holy door gang zal vinden. Volgens mej. Van der Meer van het centrum zijn op het ogenblik enkele hon derden Vlaardingse jonge ren op de wachtlijst ge plaatst, omdat het vor mingscentrum aan de Rae maekersstraat, dat in het voorjaar in gebruik werd genomen, alleen aan de 15- jarige Schiedammers die in aanmerking komen voor vormingsonderwijs, ruimte kan bieden. Al in het voorjaar is grond gere serveerd in Holy, maar tot nu toe is geen goedkeuring afge komen van de rijksoverheid wat betreft de wensen van het vormingscentrum. De ge meente Vlaardïngen is ge vraagd zijn invloed aan te wemten om de afwikkeling bij het betrokken ministerie te bespoedigen. Het huidige vormingscentrum biedt ternauwernood plaats aan alle partieel leerplichtige jongeren, die nu in het cen trum terecht kunnen. Uitbrei dingsmogelijkheden in Schie dam zijn er namelijk niet. Bij de- leiding van het centrum blijft men niettemin, hopen op een snelle ministeriele goed keuring van de uitbreidings plannen in Holy. Enige vorm van zekerheid is er echter nog niet. De Vlaardingse wethouder A. G. Kloots heeft de commissie voor onderwijs van de buurge meente al op de hoogte ge steld van het uitblijven van een ministeriële goedkeuring voor uitbreiding van het vor mingscentrum. De heer Kloots heeft de com missie ook meegedeeld, dat b. en w. van Vlaardïngen er veel voor voelen om de school voor lager algemeen vormend on derwijs (Iavo-school) om te zetten in een l.e.a.o.-school. Dit voorstel is gerezen gezien de landelijke ontwikkelingen op dit gebied. Schiedam De afdeling Plantsoenen van de dienst voor Ge meentewerken zal deze week beginnen met de aanleg van het plantsoentje aan de Willem Brouwersstraat voor de daar gele gen openbare scholen. Thans ligt er een grasveldje met wat bomen en tegen het gebruik van het terrein hebben omwonen den al enkele malen him bezwaren kenbaar gemaakt. Er wordt gevoetbald, terwijl de omwonenden liever een plant- soentje willen hebben. Schiedam De Sportraad voor de gemeente Schiedam houdt mafndag 6 november een opehbare vergadering in de raadszaal van het stadhuis, die om acht uur begint. Op de agenda staan onder andere ■het behandelen van het ver zoek om subsidie voor bet be taald voetbal van SVV, verde ling van aanleg- en onder houdskosten honkbalaccom- modaties, een herziening ge- bruiksvergoeding sportaccom modaties per l oktober 1973, de aanleg van een specifiek trainingsveld op Sportpark Harga en het advies Inzake de aanstelling van een controleur voor sportaccommodaties. Het karakter van het terrein zal daarom worden gewijzigd in dat van een decoratief plant soen. Het grasgazon zal wor den ingeperkt door het aan brengen van meer bepflanitin- gen. Zo zuMen er 100 cotoneas. ters, bo schragende struiken en 100 ligusters worden geplant. Verder komen er 1Ö0 botanilsche rozen, 100 vuurdooms en 30 sneeuwbalplanten, aangevuld met twee meidoorns en een populier. Met het hoofd van de nabij gelegen school is overleg gepleegd. De totale koeten van het aan te leggen plantsoentje bedragen ƒ.3.000. De Plantsoenendienst meent dat bet aanbrengen van die sierbe planting alleen dan waarde zal hebben, indien de buurtbe woners medewerking verle nen. Vandaar een beroep van de dienst op de bewoners, ze ker in het begin zuinig te zijn op de nieuwe groenvoorzie ning. froGtwrnünn h« unieke inbed 2 krmwn ct ontvingen voor d» prif* van «fn:de| Courent mtt nteuwi uit uw «ai en omxeyKit. en hat ftotterdamich H *w*uw»Öii mathetlnute binnen-«n buitanlindsa nieuw*. Geef on» nu ©pdneheook bij fl ■t* daten tratit, mnder enije verpiishti»!, <!e 5C RN re bezorgen en crudekl «lfde vife p lui punten. Deze bon tn epen envefop»-zonder pottttjel, sturen naar Rotterdamich Nieuwsblad, sntwoordnummer 834. Rotterdam de SC RN 14 dijen (ntll ciirt woonpf. telefoon— Schiedam - Weer verdwijnt een bekend stukje van de oude binnenstad van Schie dam de Grofbaan is zijn laat ste pandje kwijtgeraakt. Ook het Wülemshofje ligt tegen de vlakte: de uitgewoonde pand jes zijn uiteindelijk toch ge sloopt, na voor een deel al ge ruime tijd te hebben leegge- staan. Het slopen van de pandjes kondigt de sanering van de binnenstad aan, waar voor het bestemmingsplan half 1973 in de raad zal ko men. HEEFT U TOCHTPROBLEMEN ZIE ADVERTENTIE' CENTRUMPAGINA Schiedam/Vlaardingen Deskundigen van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten hechten er veel waarde aan, dat het tot een taakverdeling komt tussen de Vlaar dingse l.a.v.o.-school en de school voor I.e.a.o, aan het Oude Kerkhof in Schiedam. Ze merken dit op in een door hen uitgebracht deelrapport over het voortgezet onder wijs in Schiedam. Ze menen dat de school In Vlaardïngen nog vrijveel I.e.a.o,-leerlingen trekt. Koppeling van de Vlaardingse l.a.v.o. aan het I.e.a»o. in Schiedam kan volgens hen met name in het belang van laatstgenoemde leeriingen uit Vlaardïngen mogelijk tussen een hetere taakverdeling tussen beide scholen leiden. Wethouder A. G. Kloots heeft meegedeeld dat b. en w. van Vlaardïngen er voor voelen, de l.a.v.o.-school om te zet ten in een l.e.a.o.-school. Het centraal overlegorgaan voor gemeentelijk voortgezet onderwijs heeft zich vol gens de wethouder positief uitgelaten over het idee, over te schakelen op het I.e.a.o.; aldus de heer Kloots. Waarmee de stelling van de VNG-deskundigen dat de Schiedamse school in de toekomst op alle potentiële openbare I.e.a.o.-ïeerlingen uit Vlaardingcn, Maassluis en Maasland zal kunnen rekenen, wordt aangevochten. Schiedam De heer W. H, Bos, tot 1 december 1988 hoofdbode van het^Schiedamse stadhuis, Ts zaterdag"overleden-, B3f is 67 jaar geworden. De heer Bos kwam in 1944 als bode ii dienst van de gemeente en werd in 1953 hoofdbode/con cierge van het stadhuis. De heer Bos genoot bij fvele stadhuisbezoekers grote be kendheid, ook door zijn grote kermis van. Schiedam. Voor het publiek was hij een. beken de vraagbaak. De heer Bos moest in 1968 voortijdig de ge meentedienst verlaten wegens zijn slechte gezondheid Een overzicht van de tentoonstelling. Schiedam In het centrale hoofdgebouw van de Gemeen schappelijke Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven 131 Is op het ogenblik een kleine expositie ingericht over de aanstaande verkiezingen. Er is gestreefd naar een zo volledig mogelijke documentatie -over de aan de verkie zingen deelnemende partijen. Echter het bleek dat docu mentatie niet overvloedig verkrijgbaar was, daarom heelt men moeten besluiten tot een centralisatie van de tentoonstelling in de bibliotheek-centrale. Belangstellenden kunnen in de bibliotheek inzage krijgen in de mappen met documentatie materiaal- van de deel nemende partijen aan de verkiezingen. Van een groot aantal partijen, helaas niet van. alle, is zelfs het partij programma beschikbaar. Verder is er een grote hoeveel heid boeken die betrekking hebben op de politiek,in Ne derland. De boeken zijn voor uitlening beschikbaar. Bovendien kan men een lijst meenemen waarin alle adres sen staan van de partijen die aan de verkiezingen deel nemen. Het zijn er 52. Rotterdam De 18-jarige las ser G. C. H. uit Schiedam en de evenoude elektricien J. A. H. hebben gehoord, dat de Rotterdamse rechtbank hun snelle techniek in vrouwen be roven betaalt met een jaar en zeven maanden jeugdgevan genis voor G. H. (eis ander half jaar) en zeven maanden voor J.H voor wie de eis con form was. In Maassluis hadden ze twee wandelende dames beroofd van een tas. J.H. bestuurde een bromfiets terwijl G.H., die achterop zat, tijdens het rijden de tassen weggriste. Schiedam De trage gang van zaken bij het uitbetalen van de individuele huursubsidies heeft het Tweede Ka merlid Nypels van D'66 ertoe gebracht hierover vragen te stellen aan de minister van volkshuisvesting en ruim telijke ordening, waarbij hij ter toelichting twee geval len aanhaalt van Schiedamse aanvragers,- die wel erg lang moeten wachten op de rijksbijdrage in de (te) hoge huur. "C? In zijn eerste vraag informeert de heer Nypels ernaar of het juist is, dat de aanvraag bij de gemeente wordt ingediend, vervolgens wordt gecontro leerd (dat zou dan twee maanden vergen), doorgezon- Schiedam Het is van groot belang dat er goede relaties bestaan tussen de sociale werkvoorziening en alle andere instellingen, die diensten verlenen aan die genen, die geen ar beidsplaatsen kunnen ver krijgen. Dit geldt ook ten aanzien van die categorie, jongeren die zich afzet te gen de maatschappij. Er heeft nog nauwelijks enig onderzoek plaatsgevonden naar hun problematiek en de meeste oordelen over hun motivatie en denkwe reld berusten op vooroorde len. Ook voor hen zal de so ciale werkvoorziening een brugfunctie naar onze maatschappij moeten ver vullen. Dit schrijft wethouder G. Kaptein van sociale zaken in zijn beleidsnota over so ciale werkvoorziening in zijn bij de gemeentebegro ting voor 1973 verschenen beleidsnota. De wethouder is in deze tiota van mening, dat het instituut sociale werkvoorziening meer zal moeten worden gezien als een medewerkend arbeids- instituut, waarin op ver schillende wijze wordt ge tracht om personen, die op een of andere wijze zijn ge handicapt, een zinvolle taak te bieden. In Schiedam is zowel het aantal handarbeiders als hoofdarbei ders stijgend. Het werkne- mersaatntal op de zogenaam de buiten objecten van de so ciale werkplaats groeit voort durend en in samenwerking met de gemeentelijke plant soenendienst wordt bezien hoe de kwaliteit van de werke- mers zo gevarieerd mogelijk kan worden. Door de ingebruikneming van de school aan de Henri Polak straat en de verbetering van de huisvesting in het Volks park zijn de buitenobjecten nu redelijk ondergebracht, aldus de wethouder. Ook het aantal hoofdarbeiders is gestegen, maar ook hier zal moeten worden getracht, het aantal werkzaamheden meer te variëren. De wethouders van Rotterdam, Vlaardïngen, Maassluis, Ca- pelie aan den IJsset en Schie dam voeren al enige tijd over leg over de verschillende vor men van samenwerking. Ze worden hierbij ondersteund door een stuurgroepHet mi nisterie dringt sterk aan op bestuurlijke integratie in de zin van een lichaam dat rechtspersoonlijkheid bezit. In vergaderingen van wethou ders van sociale zaken, die periodiek, zullen plaatsvinden, kunnen de voorstellen van de stuurgroep dan op bestuurlijk niveau -worden beoordeeld, al dus de wethouder in zijn be leidsnota. den naar het departement' waar dc aanvraag wordt vér- werkt (dat zou weer 1 Va a 2 maanden duren), waarna uit eindelijk een besluit wordt ge nomen, dat tot uitbetaling leidt. In de tweede vraag voert het Kamerlid aan, dat het soms meer dan zes maan- den duurt voordat uitbetaling geschiedt. Tenslotte wil de D'66-er weten of de minister bereid Is te la ten nagaan of de procedure voor de toekenning van indivi duele huursubsidies kan wor den versneld en vereenvou digd. In het bijzonder voor hen, die reeds in ,de vooral- gaande jaarlijkse periode een dergelijke subsidie kregen. ïn zijn toelichting geeft de heer Nypels twee gevallen van Schiedamse dames weer, die eind april en begin me! haar aanvragen indienden (voor de periode april '72— maart '73). De ene dame ont ving de uitbetaling (over het tweede kwartaal *72) pas half oktober, de andere fheeft tot op .heden niets ontvangen. Aangezien het hier gaat om bedragen van ruim ƒ200 per kwartaal, kunnen de datnes deze bezwaarlijk voorschie ten. Als suggestie voegt de heer Ny- pels nog aan zijn vragen toe, - dat de uitbetaling wellicht kan worden versneld door de aan vraagformulieren eerder ter. beschikking te stellen, zodat vroeger een aanvraag kan worden ingediend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1