Excelsior en Orpheus geven jubileumconcert fierste van 86 een gezinswoningen in maart gereed §L >_fl r*'4 2 kranten voor één prijs! é<m> ONGEÏNSPIREERD toneel van DZJATSH IN DE TEERSTOOF SRJJ Ilona en haar spijkerpak waren in Schiedam Müziekconfrontatie in aula museum Bestuurs- versaderim* uitgesteld Auto tegei voorgevel w:sm GROTE BELANGSTELLING Aan Zwaluwlaan/Hargplein Bejaarden per auto naar stembus Tweede kamerlid mevr. De Ruiter in Irene Stricklede wordt geopend Snelheidscontrole Maandag 6 november 1972 sjhiedamsche courant ONAFHANKELIJK DAGBLAD" Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 6 pagina's 99ste jaargang no. 24559 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam. De Schiedamse ge mengde zangvereniging Ex celsior heeft, ter ere van haar 70-jarig jubileumvrijdag avond in de Magnalia Dei fcerk eeit concert gegeven. De publieke beZangsteliing voor deze uitvoering ivas vrij groot, er waren ongeveer 400 a 450 mensen, onder wie Schiedams burgemeester H. .Roeï/seroa en enkele verte genwoordigers van de Schie damse Gemefenschap. een groot succes. Alle mede werkenden hebben zich ten. volle ingezet. Er werd onder meer „Babylonis" van Hubert Kuipers gezongen, het „Te Deum laudamus" van Hen drik Andriessen; „Orpheus" heeft onder meer Negro-Spiri- tuals en Tsjechische en Russi sche liederen ten gehore ge bracht. Het dames-koor van Excelsior heeft Psalm 23 van Schubert gezongen en ,.die Deutsche Tanze", eveneens van Schubert. Excelsior heeft met medewerking van het Koninklijk Schiedams mannenkoor Orpheus, in de Magnalia Deï kerk een jubileum-uitvoerina aeoaver, een jubileum-uitvoering gegeven. Het concert, waaraan ook het De grote publieke belangstelling mannen- is waarschijnlijk te danken aan het feit dat Excelsior geen ju- koor Orpheus meedeed, was bileumreceptie heeft gegeven. Men hoopt dat bij het volgend jubileum, wanneer de vereni ging 75 jaar bestaatwel een receptie komt Tevens hoopt men dat veel jongeren lid mil ieu tuorden vare de zangver eniginger is daar bij de ver eniging behoefte aan. Het koor van Excelsior stond onder leiding van Leo Smit, de speciale medewerkenden waren The a Ekker—Smit, sopraan, Koos Bons orgel en piano en Adri Slootmaker, piano. Het mannenkoor Or pheus stond onder leiding van Chris Verhoog. Schiedam De buitengewone bestuursvergadering die door de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren op dinsdag 7 november was uitgesehre< Ven wordt verplaatst naar dinsdag 14 november of dins dag 2S november. De vergade ring is uitgesteld omdat geble ken Is dat een groot aantal mensen op de eerder vastge stelde datum niet kan- Boven dien spreekt Den Uyl op dins dag 7 november in het Dien stencentrum en 'n aantal SRJJ-bestuursleden vinden dat zü hierbp aanwezig moe ten sjjn. De "teStengewone -bestuursver gadering was uitgeschreven in varband met de voorgestel de wijziging van de statuten van de SRJJ met het oog op de nieuwe verkiezingen van de jeugdraad. Een statuten wijziging kan alleen dan wor den aangenomen wanneer op pen vergadering ten minste tweederde van het aantal zit tende bestuursleden aanwezig is, het zag ernaar uit dat men dit aantal niet kon halen. Schiedam Voor bejaarden en s invaliden bestaat de mogelijk- Ipfeid om op 29 november per naar de stembureaus ge- 'hracht te worden. Men kan zich hiervoor opgeven bij me vrouw C. Huisman, Idenburg- straat 54, telefoon 700823. Me vrouw G. Bos, IJsselmondse- straat 90b, de heer Timmer mans, Edisonstraat 43b. De heer Zagwijn, Dordonstraat 3lb en bij de heer Horik, Mgr Nolenslaan 287, telefoon 705157. Schiedam Omstreeks maart zal de eerste van 86 eenge» zins woningen in aanbouw aan de Zwaluwlaan bij bet Hargplein kunnen worden opgeleverd. Voor deze 86 koopwoningen blijkt een dermate grote belangstelling te bestaan, dat er al 61 van zijn verkocht» voor het grootste deel aan Schiedammers. De verwachting van de vier Schiedamse aannemers is» dat ook de andere 25 grif zul len worden verkocht. Schiedam Mevrouw ir. N. C. de Ruiter, lid van de tweede kamer voor de CHU spreekt vanavond op een openbare vergadering in gebouw Irene, Nieuwe Haven 155. De verga dering begint om acht uur. Mevrouw De Ruiter is de eni ge vrouw op de lijst van de CHU die op een verkiesbare plaats staat, bovendien mag zij gezien worden als repre sentant van de jeugdige stro ming in de Unie. Zij is gespe cialiseerd in ruimtelijke orde ning. Op 20 november is er een open bare vergadering van de A.R.-spreker zal hier zijn pro fessor Albada, lid van de eer ste kamer. De 19-jarige Haagse llona Ehrlich, winnares van de versierwed- sirijd, was met haar winnende pak even in Schiedam. Schiedam De negentienjarige Tlona Ehrlich uit Den Kaag, de winnares van de door de Haagsche Courant en Rotterdamseh Nieuwsblad uitgeschreven versierwedslrijd voor spijkerpak ken was zaterdag in Sehiedam. In de vrïjetijdskledingzaak American liet zij haar winnende versierde spijkerpak zien en heeft zij aan belangstellende klanten enkele tips gegeven. Aan haar spijkerpak, dat versierd is met de meest uiteenlopende tekens en kleuren, heeft zij vijf weken werk gehad, fit de hoop dat veel mensen haar voorbeeld zullen volgen drentelde zij de hele zaterdag door de zaak aan de Broersvest heen, ondertus sen veel bewonderende blikken oogstend. Schiedam - De bejaardenflat Stricklede van de Humanisti sche Stichting voor Huisves ting van Bejaarden-Schiedam wordt op vrijdag 17 november om drie uur, officieel geopend in het aangrenzende diensten centrum de 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766. De burgemees ter van Schiedam, de heer H. Roelfsema zal de opening ver richten. Na afloop van de bij eenkomst is er gelegenheid óm Stridklede te bezichtigen. Ten teken dat het hoogste punt is bereikt werd vrijdagmid dag door de eerste koper ven één van de woningen, de heer Lansbergen, de vlag in top ge hesen. Dit gebeurde onder grote belangstelling van de overige kopers en a.s. huizen bezitters, de wethouders Bol- mers en Colté en belangstel lenden uit de plaatselijke bouwwereld. De 86 eengezinswoningen zijn een ontwerp van het architec tenbureau Lucas Niemeijer en worden gebouwd door de maatschappij SSN Bouwmaat schappij C, L. Noordzij NV, Bouwconsortium Koppers nv, nv Ostade, H. Hooghart en Zn., nv Aannemingsbedrijf D. Baron en H. van der Kraan's bouwm aats ch appij Namens de maatschap wees drs. C. Bokx er later tijdens een bijeenkomst in De Rank op dat nog maar tweeënhalf jaar geleden 180 flats op de plaats van de 86 eengezinswo ningen waren gepland. Deze plannen zijn later gewijzigd in het voordeel van. de eenge zinswoningen. De heer Bokx meende dat ondanks de hoge erfpacht toch nog een aan vaardbare canon was bereikt en meende dat het realiseren van de 86 woningen voor de doorstroming in -Schiedam goed heeft gewerkt. Ook tijdens de feestelijke bij eenkomst in De Rank kon drs. Bokx niet om een oud zeer van Schiedamse aannemers bedrijven heen: belangrijke projecten worden vaak aan niet-Schieöamse bedrijven ge gund. Zo waren ze ook verrast door publicaties in de krant, dat het Bouwfonds Nederland se Gemeenten het plan voor 260 woningen in Kethel-Onst tussen. Vogelwijk en Polder vaart gaat ontwikkelen. Drs. Bokx: „He spreek me nu niet uit voor of tegen het Bouwfonds en het project, maar ik zou het gemeentebe stuur wel willen, vragen: Ge let op het resultaat dat we hier hebben bereikt, stel ons dan ook In de toekomst in de gele genheid iets in Schiedam te doen. We willen de uitdaging graag aannemen". Schiedam De tweede in een serie muziekconfrontaties die elke eerste zondag van de maand worden gehouden door de Vereniging vrienden van het stedelijk museum bood gistermiddag enige studenten, van het Rotterdams Conser vatorium gelegenheid podium- ervaring op te doen voor een uitgelezen publiek van muziekliefhebbers. Burge meester Roelfsema en zijn echtgenote gaven door hun aanwezigheid blijk van be langstelling voor de prestaties van Clara Zietse, sopraan, Marlies van Gent, plano, Ru- dolf van der Wel, cello «i Kees Lange veld, plano. Het programma met werken van Joh. Seb. Bach, Schubert, Hugo Wolf, Fauré, Ravel. Saint Saëns. Chopin en Brahms (als toegift) werd in omgekeerde volgorde uitge voerd. Als eerste hoorden we Clara Zietse met Kees Lange veld aan de piano liederen uit voeren, die reeds dadelijk een goede indruk gaven van de vorderingen die beide leerlin gen hebben gemaakt. De voordracht van Clara Zietse was doorleefd en de pianobe geleiding van Kees Langeveld uitstekend daarbij aangepast. De pianiste Marlies van Gent speelde met grote technische vaardigheid uit „Miroir" van Maurice Ravel „La vaiïée des cloches" en Scherzo nr 1 van Chopin, waarmee ze terecht groot succes oogstte. Enige nervositeit was al spoedig weggespeeld, wat ook het ge val was bij Kees Langeveld. Rudolf van der Wel, cello, speelde, begeleid door Marlies van Gent, Elégie opus 27 van Gabriel Fauré en Allegro ap- pasionalo opus 43 van Saint- Saëns op voortreffelijke wijze. De pianobegeleiding was uit stekend, maar soms iets te sterk. De belangstelling was groot. W. P. VERHEUL Auto tegen vangrail Schiedam De 59-jange me vrouw W. G.-H. uit Loosdui nen is zaterdagmorgen met haar auto op rijksweg 20 ter hoogte van de Willem Pijper straat tegen de vangrail ge botst, toen zij de macht over het stuur verloor. De vang rail is over een afstand van zes meter ontzet. Mevrouw G. Kep een gebroken rechter schouder op. Zij is door de GG en GD naar het Gemeente ziekenhuis gebracht. Schiedam - De 47-jarige W. H. F. R. uit Schiedam is zater dagmorgen omstreeks half elf met zijn wagen tegen de voorgevel van pand 61 aan de Harreweg gebotst. Hij reed met een snelheid van onge veer 60 km m de richting van Delft, toen er een tegenligger aankwam. De heer R, remde af, maar begon te slippen. Tenslotte kwam hij tegen de gevel van de boerderij van de heer L. H, v. V. tot stilstand. De auto van R. is totaal ver meld. De boederij kreeg een. gat in. de pui en twee scheu ren van anderhalve meter lang. De muur werd over een lengte van 7Va meter inge drukt, De bestuurder kreeg alleen maar een schaafwond- je aan het rechterbeen. Ty Schiedam De Schiedamse po litie heeft vrijdag en zaterdag op de Horvathweg een snel heidscontrole gehouden. Vrij dag werden 15 wagens aange houden. De snelheden varieer den van 64 tot 82 km oer uur. Zaterdag werden drie perso nen bekeurd. De hoogste snel heid die toen werd genoteerd, was 73 km. Profiteer nu vin unieke iinbod 2 knnten tt ontvingen voor de prijs v*n éfn: dc R Stfiiedinwch» Courent met nieuw uit uw $»4 en emecvinf, «n het RoK«rd*mKbl Nieuwjblii m(C httluute binrtén-enbuitentindia nieuw», Geef ent nu opdraebtook bi| R u 14 degen griti», zonder enige verplichting, de SC -f RN te bezorgen en ontdek R zelf de vele pijlpunten. Deze bon in open envelop, jander postzegel, «uren aur Rqtterdimtch Nie«wjblid,*ntwoorinommer834,R«>tterd»m «uur m.r.v.: 4e SC RN 14 dijen <r»tfi «MM ftatnt telefoon..-I Schiedam De Amsterdam se toneelgroep DZJATSH heeft zaterdagavond in het Zoldertheater in de Teer- stoof de try-out gegeven van de eenakter „De bok ser", ook werd de eenakter „De rode dinky-dink bal" opgevoerd. Beide stukken zouden als experimenteel te boek moeten staan, ech ter zij deden meer denken aan een dilettantisch pro beerseltje van enkele pu bers. In hel stuk „De bokser" werd vooral het accent gelegd op de agressie. Twee mannen ont moeten elkaar in een café en het loopt, zoals de titel aï sug- gereert, uit op een bokspartij. Een ietwat achterhaald gege ven dat door Peter Worwel op papier werd gezet. De ac teurs, Peer Mascini (Beertje) en Ralph Wingens (Poetje) trachten door middel van gro ve café-taal en overdreven ac teren het geheel wat aanne melijk te maken. Echter, door deze taal, die eigenlijk maar zelden in een café gebezigd wordt, én door het acteren, bereiken zij een poppenkast effect. ,De Rode Dinky-Dink bal" van Haubold, Wingens en Mascini ■wordt zo mogelijk nog irreeler opgevoerd dan „De Bokser Twee arbeiders zijn door hun, dagelijkse arbeid „ontaard" in een spel: het kandel drij- ven rond een rode bal". Die zegt althans het programma „De bal vormt de inzet van een absurd-bizarre handels taal. Naarmate het stuk vor dert neemt de verontmensetïj- king toe. Zij verliezen stem en geest om ten slotte in totale verpopping te eindigen", ver volgt het programma. Mascini en Wingens, respectie velijk als Johnny Bill en Char lie Fred, brengen een onbe grijpelijk stuk, enkele film beelden worden er doorheen geweven (het beste gedeelte overigens) en zonder handlei ding zou men zeggen dat er twee clowns op het toneel staan die het nog moeten le ren. ?.ifc tf-V uj' B. Elias Een scène uit „De bokser".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1