SW BEUKT DRIE KWARTIER VERGEEFS m Fortuna kan ook in Almelo geen vuist maken VOLLEY-DAMES: SLECHTS EéN SET OUDERWETS DRZ'dames ook langs Hillesluis 1 „Hand opsteken betekent stoppen' v m Volley- aanval doorslag gevend Weer verlies SWb Komst Wout van Meeteren veroorzaakt paniek in Eindhovense defensie P KANJER VAN ROZA Rinus Gosens door Hans Soeters MAANDAG 6 NOVEMBER 1972 3 Ook deze poging van Maarten van Beek blijft zonder het gewenste resultaat Ger Bakkes (links) en Wim Mulder (rechts) snellen toe, maar doelman Berendonk is de situa tie reeds meester. Van onze sportredactie Maasland Zaterdagmorgen haalde de heer A. Roza uit Maasland uit de Boonervliei een snoek van I meter en 3 centimeter boven water. Mei behulp van een collega-visse» werd de 17 pond wegende vis op de kant gebracht, om'na wegen en meting weer in bel water te worden teruggezet. „Snoeken van een dergelijke lengte en gewicht zijn een uit zondering", volgens de trotse visser, „al ving ik jaren terug al eens een snoek van 15 pond en 90 cm lengte", aldus d« heer Roza. De vangst van dit uïtzanderlyk grot vrouwtjes- exemplaar onderstreept de mening dat de kwaliteit van de wateren rond Maasland weer beter wordt. „De laatste jaren was de visstand door da vervuiling sterk teruggelo pen" weet de heer Roza, „maar dit jaar is de visstand ongeveer weer verdubbeld", meldt de enthousiaste sport visser» „hetgeen betekent dal de kwaliteit van het water aanzienlijk verbeterd is.** I Schiedam „Hand op ste ken betekent voor mij maar één ding: stoppen". Rinus Gosens was er dui delijk over, de wissel van Piet Romeïjn voor John van der Spek berustte wat hem betrof niet op een misverstand. „Piet stak duidelijk z'n hand op, daarom wisselde ik". Een wissel die bij de ver baasd kijkende rechter- verdediger niet in goede aarde viel, hevig moppe rend plaatsnam in de dug out. Wekte de wissel "bij het publiek wel enige ver bazing,^ door de fanatiek vasrtyjtehde Wim Mul der, paniek. Juist de stooiairacht over rechts verhoogde zelfs nog, mede doordat de rood groene defensie zichzelf bewonderenswaardig reorganiseerde. Opval lend was dan ook dat kor te tijd na de wissel van Piet Romeij'n. ook z'n moegebeukte opponent Weber het strijdperk ver liet. Wim Mulder „pakte" echter ook invaller Teu- nissen en „vrat" kilome ters van voor naar ach ter. Juist door die niet af latende aanvalsdrift van zijn formatie kon Gosens niet verbloemen dat de behaalde 00 hem niet tevreden stelde. „Maar", reageerde de Schiedamse oefenmees ter, „laten we realistisch blij'ven, dan moeten we er maar een tje insch oppen". Waar Eindhoven's trainer Hans Alle an zich bij aan sloot: „Het' was beslist niet onze bedoeling om met z'n aden voor het hok te gaan hangen, maar op een gegeven moment kon den we gewoon niet an ders. SW bleef maar ko men en dan ben je ten slotte blij dat het gelijk blijft. Tenslotte speelden we in deze wedstrijd voor het eerst mandekking en ik meen te mogen zeggen dat dit voor 100% ge slaagd is, maar voor 80% goed is uitgevoerd. Daar om ben ik echt tevreden, temeer omdat SW aan vallend bijzonder sterk speelde" Opstellingen: fSW) v.d. Velden; v.d. Korput, Os- terholt, Steenbergen, Ho- meijn (v.d. Spek); Mul der. Warnaar, v. Beak (v. Meeteren)v. Duppen, kes, Groeneweg. Eindhoven) Berendonk; v. Renswouw, Quadaekers, Gans, Schalks; Senders, Bioemers, v Ranzow; We ber (Teunissen), Brans, Omens. Scheidsrechter G. Jonker; toeschouwers: 2500. Schiedam Eindhovens doelman Berendonk veerde omhoog. Maar al te graag gaf de op Harga zo zwaar belaagde goalie uiting van vreugde. Drie kwartier wankelde zijn defensie, toonde ook hij zich beslist niet onfeilbaar. Maar on middellijk na het eindsignaal van de bekwaam leidende scheids rechter Jonker blikte Berendonk gelukkig naar het scorebord: 0 0. Een resultaat waar de équipe van trainer Hans Alleman z'n vin gers aan aflikte. Zo zelfs, dat de Eindhovense veldheer tevreden uit riep: „Dit gelijke spel betekent voor ons het keerpunt. Voor ons zijn uitwedstrijden altijd een ramp, daarom speelde ik tegen SW voor de eerste keer raandek- king". De uitgelatenheid van Alleman, was begrijpelijk, al leek de Eindho vense oefenmeester eerder opge- lucht dan werkelijk tevreden over 1 het vertoonde spel Immers, was zijn formatie in de eerste helft minstens de gelijke van de thuis club, na rust moest Eindhoven te rug, ver terug op eigen speelhelft. Kon toen ook niet langer voorko men dat de roodgroene voorhoede volgens het aloude recept: hoog voor de pot, de blauwwitte defen sie liet wankelen. KANSEN Maar ook in de eerste helft kreeg SW kansen. Zoals in de 19e minuut toen, een fraaie voorzet van Maarten van Beek de vrij voor doel staande Wim Mulder bereikte. SW's middenvelder tenkoste van John van der Spek weer terug In de roodgroene formatie kopte naar de goede hoek, maar Berendonk's reaktie was voor treffelijk. Ook Jan Groeneweg kopte zich twee maal op de voorgrond. Eerst uit een voor zet op maat van Ties van Duppen, iets te zacht, en uit een opening van Dick van de Korput, via Berendonk tot hoekschop. kreeg de Schiedamse aanvals leider dubbele bewaking. Quadaekers en Schalks. Pa niek waarvan SVV onvoldoen de profiteerde, al leek Ties van Duppen dicht bij een tref fer, maar het schot van de lin kervleugelspeler draaide voorlangs het verlaten doel. RESOLUUT AFGESTOPT Echter ook Eindhoven aasde op succes. Was kort voor rust Toch leek SW juist door de zelfs didht bij een treffer, maar de voorzet van Bloe- mers, sterk ingekopt door We- her vond een resoluutingrij- AIme]o Een pende Jan van der Velden op komst van Wout van Meete ren meer gewicht in de aan val te kunnen leggen. De voortdurende druk op het Eindhovense bolwerk, vaak via de hoge voorzet, leek ten slotte uit te monden op Schie dams succes. Slechts zelden kwam Eindhovens aanval nog toe aan het opzetten van een serieuze uitval. Rinus Steen bergen won elk duel van de hoog5prïngende Brans, terwijl Romeijn op rechts de eerst nog wat tegenstribbelende Weber voldoende had afge stopt. Ook van Eindhovens rechtervleugel geen gevaar meer door een resoluut ingrij pende Dick van de Korput. ONVOLDOENDE Niettemin profiteerde SW on voldoende van de door Wout van Meeteren's komst gezaai de paniek. Profiteerde ook on voldoende van de kansen die via Wout s kopduels ontston den. Nog groter werd de druk op het Eindhovense doel toen Piet Romeijn moest plaats maken voor John van der Spek en Wim Mulder de rechterver- dedigersplaats innam. Van daaruit ondernam de weer keihard werkende SW'er messcherpe akties, maar wat SVV ook probeerde, die ene beslissende treffer kwam er niet. Resoluut wegtrappend hield Jan Groeneweg tast mis. maar de toestormende tegen stander is toch voldoende af gestopt Eindhoven de score blank en juichte tenslotte bij het laat ste fluitsignaal. Begrijpelijke vreugde, want na een serie negatieve resultaten in uit wedstrijden had de Eindho vense formatie weer eens winst geboekt. Winst op een sterker SVV, dat daardoor in tegenstelling tot een verheugd Eindhoven, moest constateren dat het weer niet geslaagd was. Tekort geschoten had in het afmaken van kansen. Vlaardingen Het eerste damesteam van het Vlaardingse Volley '68 dat in deze competitie z'n draal nog niet heeft gevonden speelde zaterdagavond tegen Vono. In de eerste set liep Vono uit tot 40. De Vlaardïngse dames werden hierdoor wakker geschud en wierpen zich verwoed in de strijd. Dit resulteerde halverwege de set in een 99 stand. Enige slordigheden op het gebied van het serveren kostte Volley de kop. De Vono-dames speelden simpel en rustig door en behaalden een selzege van 1513. In de tweede set meende coach Piet Valk de juniorspeélsters Mar ja Mostert en Aafje Ver berg een kans te moeten ge ven. Hij haalde echter twee speelsters uit het veld die hij naar later bleek, hard nodig zou hebben namelijk de gerou tineerde Riet Sanstra en de fanatieke Clara v.d. Tuyn, Het Vlaardingse team vormde nu beslist geen eenheid meer. Er werd slecht gestopt, hier door was de pass onzuiver en een goede set-up werd een on mogelijkheid. Vono liet zich niet van de wijs brengen en 't had daar ook geen reden toe. Heel rustig en beheerst bouw de het aan de aanvallen, die vaak venijnig uitgevoerd wer. den. De zwakke verdediging van Volley had hierop totaal geen antwoord. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Vono de tweede set met 15—8 won. In de derde set zette coach Piet Valk zijn fout uit de tweede set recht en plaatste Riet San stra en Ciarie v, d, Tuyn weer terug in het team. Twee basis-speeisters, die beslist niet groots gespeeldhadden moesten het ontgelden, name lijk Hennie Post en Annie v.d ■Meeberg. Het begin van de derde set was het vervolg van de slechte vorige set. De da mes waren wat ontstemd over de ongelukkige zet van Piet Valk en daar leed het spel aanmerkelijk onder. Vono profiteerde en kwam met 11 2 voor. Op dat moment kwam de wat late Vlaar dingse ommekeer. De Volley dames gingen er zeer hard te genaan en speelden met groot fanatisme. Nu kreeg Vono de ballen links en rechts om de oren. Het liep weer als van ouds bij" Volley en in een mum stond het 14—14. In een span nende slotfase hervond Vono haar koelbloedigheid en een voud weer en dat leverde hen een 1614 setzege op. Vono won verdiend en Volley speel de alleen, in de tweede helft van de laatste set goed volley bal en dal is nu eenmaal te weinig. z'n weg- Toch speelde SW in die eerste helft vaak aarzelend. Weiger de risico's te nemen en koos zelfs veertien keer voor de te rugspeelbal op Jan. van der Velden. Werd hierdoor *t duel ook van veel aantrekkelijks beroofd, het illustreerde te vens dat SVV toch wel moeite had met dit goed dekkende Eindhoven. RENTREE Kort na rust offerde Rinus Go sens middenvelder Maarten van Beek voor pure spits, Wout van Meeteren. De blon de SW'er maakte daarmee na wekenlange afwezigheid weer z'n rentree in de rood groene hoofdmacht. Een opvallende rentree ook, want onmiddellijk ontstond pa- niek in Eindhovens eerst nog zo rustige defensie. Direkt Schiedam In een van beide kanten goed gespeelde wedstrijd heeft het damesvoetbalelftal van DRZ een 30 zege behaald op Hillesluis. Toch bleek ook deze keer de tegenstander weer niet in staat het Schiedamse aanvalsgeweld afdoende in te dammen, al had DRZ eerst een strafschop nodig om afstand te herpen van Hillesluis. Ina Vermeulen voltrok het vonnis feil loos,: ï—o. Een tweede treffer Tormy Hulster was de maak ster, werd tenslotte gevolgd door het derde Schiedamse doel punt van Wil Veltman. we zeker weghalen bij He racles", was de gedachte van de spelers van Fortuna Vlaardingen. Op papier was zoiets zeker mogelijk. Maar zoals in bijna elke uitwedstrijd werd het weer een nul voor de mannen van 'trainer Brouwer. Slechts één armzalig punt heeft Fortuna tot nu toe in. de uitwedstrijden kunnen vergaderen. Zelfs het op de laatste plaats staande Hera cles won (20) eigenlijk zonder moeite van de Vlaardingers. Fortuna was wel gehandicapt. Don en Boon ontbraken op het appèl wegens knieblessu res. Bij Boon wordt zelfs gevreesd voor een menis cus. Daardoor maakte Van Bommel zijn debuut in de Vlaardingse hoofdmacht, terwijl Huyer de andere in valler was. De verdediging van Fortuna was door het ontbreken van Boon danig Na twintig minuten werd het verzwakt. De voorhoede kon geen vuist maken, om- strafschopgebied komen. Daar was de vetdediging van Heracles ook te stevig voor. Co™"-- van Bomrrwi: Robbemond; van de Bol. Rledljk (Vonk). Jansen; Bou- man. Reigersberg, Huyer. Heracles: Van der Heide: Amweg. Nieuwen buis, MuMerij. steenber- Niet alles gebeurde even net jes, maar scheidsrechter Ram hield de touwtjes stevig en bijzonder goed in handen. dat kansenbenutter Reij- gersberg de nodige steun van Don moest ontberen. In de eerste minuten kwam het doel van Eïkelenb im al on der druk te staan. Vooral de jonge Schot Kerlin maakte het de Vlaardingse doelman danig moeilijk. Zelden konden de Vlaardingers in het Almelose Heracles-ovérwicht eindelijk in een doelpunt omgezet. Roord zette voor naar Kerlin, die Eikelenboom geen kans gaf: 1—0. In dezelfde minuut kreeg Jansen de kans zijn ploeg naast Heracles te schie ten. Alleen voor doelman Van der Heide schoot hij jammer lijk naast. De opleving van Fortuna was nog niet afgelo pen. Ab Reijgersberg zette nog een keer alleen door. In het Almelose strafschop ge- Vooral Huyer en Jansen speel den in de voorhoede zwak. Al leen als Oorver en Van Bom mel zich met de aanval gin gen bemoeien kwam er meer actie. maar Reijgersberg bleef op een onbewoond eiland staan. Soms kreeg hij wei wat te doen, maar dan was het door eigen kunnen. Zij soli konden alleen met geweld worden gestopt. bied werd hij pas gestuit door In de tweede hel ft was het snel «en; Grobben, Bronkers (Van Dui ven), Roord: Ten Donkelaar (Roor- dlnk), Karreman, Kerlin. Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers: 15W. laatste verdediger Nieuwen- huis en doelman Van der Hel de. Bij die gelegenheid raakte Nieuwenhuis geblesseerd, waardoor Bronkers als laatste man moest fungeren. Ook van deze verzwakking in de ach terhoede konden de Fortuna- voorwaa'rtsen geen gebruik maken. gebeurd met het verzet van Fortuna. Al in de zesde mi nuut, een psychologisch zeer goed moment, kwamen de Almeloërs op 20, De zeer goed leidende schiedsrechter Ram kende Heracles 'n hoek schop toe, die door Ten Don kelaar feilloos werd genomen. Grobben stond op de juiste plaats om Heracles (via een paar Fortuna-spelers) naar 20 te koppen, AANGESLAGEN Fortuna leek aangeslagen. Het duurde heel lang voor de Vlaardingers over de klap heen waren. Ze hadden eerder kunnen profiteren van de min dere activiteiten van Hera cles. De Almeloërs gingen consolideren, maar dat lag enkele spelers met zo erg, Daardoor bleek vooral de zwakte van Fortuna. Zelfs de vervanging van Riedijk door Vonk bracht geen verbetering in de aanvalspatronen van Fortuna. De club bracht het niet verder dan enkele verre schoten, die huizenhoog over gingen. Pas in het laatste kwartier kwam Fortuna weer gevaarlijk opzetten. Reijgers berg leidde het offensief in met een solo die op de rand van het strafschopgebied strandde. Jansen schoot de toegekende vrije trap tegen rfe muur. Ook Robbemond gmg zich met de aanval be moeien. Het was te laat. Een met de rug tegen de muur vechtend Heracles hield koel bloedig stand. Arie Don zei na afloop wel: „Wat heeft Hera cles een zwakke ploeg. Thuis verslaan we ze met zes of ze ven nul", maar de instelling van de Fortunezen is waar schijnlijk verkeerd. Het is on begrijpelijk dat de ploeg thuis elf punten en in de uitwed strijden slechts één punt ver gaarde. Bestuur, trainer en speie'rs werken hard om dat te verapderen. Zwfjndrecht Het Vlaardingse herenteam ran Volley speelde zaterdagavond tegen Zwïjn- drecht in Zwijadrecht. De wedstrijd werd zeer bekwaam geleid door de voorzitter van de thulsspetende ploeg die da niet aanwezige eerste scheids rechter verving. Het Zwijn,- drechtse team wist Volley in de eerste set op een behoorlij ke achterstand te zetten. De Vlaardingse verdediging liet het nogal eens afweten, maar de Zwijndrechtse aanval niet. In een aantrekkelijke slotfase met veel rally's bleken de gastheren sterker. Setstand 15—13. Volley schakelde in de tweede set in een. hogere versnelling over. Zwijndrecht deed echter hetzelfde en beide teams gin gen dan ook gelijk op. Even het Volley het, wat betreft het blokken, afweten. De gasthe ren kwamen met IJ—8 voor. Volley kwam toch terug voor al door het sterke aanvallen van Peter v.d, Weyden en Ton Valster. Setstand 17-—15. In de derde set bleek Volley het surplus ten volle te benutten en het won. dan ook deze set. De vierde set was nu nog maar een formaliteit. Zwijn- drecht was conditioneel niet opgewassen tegen het sterk aanvallende Volley. Het werd 156. Volley draaide zater dagavond goed, maar het kan beter. Schiedam Het b-elftaï van SVV is er niet in geslaagd de achterstand op koploper FC Amsterdam te verkleinen. De roodgroene reserves incas seerden op Harga een duide lijke 14 nederlaag. Een rui me score voor de Amsterdam mers, daarbij echter geholpen door enkele keren onzeker in grijpen van SW goalie Eddie Zoeter. De enige Schiedamse treffer werd gescoord door "Wout van Meeteren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3