Juliana wijst ook Leython/AC terug ODI NA RUST LANGS JODAN BOYS I Juventus protesteert STUNT BRUYNZEEL 2 Juliana stelt weer teleur SVDPW: DRIE KEER VOOR, TOCH GELIJK FCN WEER OP SCHOT PROBLEMEN VOOR NOAD NOG GROTER Van der Drift twee maal raak 4 SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 6 NOVEMBER 19?2 Leiden Het eerste dames team va« Juliana, dat het de*e competitie goed doet, speelde zaterdagavond in Lei den, tegen het sterke Leython, dat slechts één punt op de koploper, waaronder Juliana, achterstond. Na enige strub belingen rond het probleem van de niet op tijd gearriveer de scheidsrechter mocht Ju liana de wedstrijd openen. De Schiedamse dames trokken goed van leer en stonden snel met 61 voor. Toen bleek echter, dat het Leidse Ley- thon niet voor niets hoog ge klasseerd stond. Met goed uit gevoerde aanvallen zagen de gastvrouwen hans om gelijk te komen. Bij de stand 66 had Juliana een voordeeltje, omdat de scheidsrechter het verboden viermaal spelen van de Schiedamse dames niet op merkte. De serve kwam hier door bij Juliana. In deze fase kwamen de gasten goed in het spel en zij zagen kans om Leython met betrekkelijk gro te cijfers te verslaan (15—9). De tweede set was Identiek aan de eerste set alleen met dien verstande dat Juliana nu het slachtoffer was. De Schiedam se dames raakten enkele keren het net en waren te statisch in de verdediging. De keren dat er sprake was van een goede aanvalsopbouw werd de set up te dicht op het net gegeven waar het lange Leython voor deel uittrok. De sporadische keren, dat de set-up wat van het net af lag bleken de lange Leidse armen niet toereikend om de Schiedamse aanvallen te keren. Hier werd echter te weinig gebruik van gemaakt. In de derde set bleek, de Leidse De Leidse dames, die knap verdediging, in tegenstelling volleybalden wonnen de twee- met de aanval, zwak te zijn. de set met 15—11. Juliana, dat beslist niet sterk draaide, scoorde door een ge vaarlijk harde serve, met name van Elly Haak, veel punten. Het resultaat uit de gewone aanval bleef ver bene den peil. De hard werkende gastvrouwen speelden een wat moeilijk systeem en dat kost te hen de kop. Indien zij het door hen gespeelde systeem goed uitgevoerd hadden dan was de uitslag beslist anders geweest. Nu werden de aan vallen van de middenspeel sters te vaak gekeerd. Riet 'Brouwer en Elly Haak waren de speelsters, die in de Schie damse defensie goed werk lie ten zien. In de derde set kwam Anneke Noordermeer de aanval van de gasten ver sterken en dat wierp vruchten af. (15—10). FANATIEK In de vierde set gingen beide teams gelijk op. Leython dat beweeglijk en fanatiek speel de, zag kans de meest on waarschijnlijke ballen toch goed te verwerken. Juliana had het niet gemakkelijk maar doordat In deze set de set-ups van Erna Ramsteijn. en Greet van Norde beter la- gen dan in de vooraf gaande set, kwam er meer resultaat uit de aanvallen van Johnny Wetsteijn en Elly Haak. Anne ke Noordermeer draaide bij een 12-13 achterstand aan op slag. Zeer koelbloedig voltrok 2lj het vonnis over de Leidse dames doordat zij hen op moeilijk te' verwerken ballen tracteerde. - Het werd 1513 voor Juliana! Dit resultaat leverde de Schie! damse dames weer drie pun- ten op en zodoende staat nu het gevaarlijke Leython op vier punten achterstand, Wie volgt? Schiedam Bij de korfballers hebben Schiedam en Odi uit stekende prestaties geleverd door hun partijen winnend af te sluiten. Schiedam had wei nig moeite met Dubbel ^es en wtm met 82. Odi trok tegen Jodao Boys met 76 aan het langste eind. Succes kon tegen het sterke de Spartaan niet op en moest met 212 diep bui gen voor het Rotterdamse ge weld. Succes stond na 45 mi nuten spelen el met 08 ach ter Een achterstand waarop niet veel viel af te dingen, hoewel enige doelpunten door verdedigingsfeuten tot stand kwamen en misschien bUwat minder nonchalant uitwerken voorkomen hadden kunnen worden. In de 2e helft liet de Spartaan dc teugels wat vieren en stelde zïeb met vier doelpunten tevreden. Anton Luiten en Sonja Gloudetuans scoorden voor Succes. Schiedams trainer Geluk was, uiteraard, goed te speken °ver zijn ploeg „We gaan, om het modewoord maar te ge bruiken, professioneler spelen. In de verdediging wordt de aanval van de tegenpartij fel ler en agressiever verdedigd. We blijven er beter bij en ■hierdoor wordt het voor de te genstander steeds moeilijker om openingen te vinden". Ge r Ove&leeft en Freek Veer brachten Schiedam op 20. "Voor 30 zorgde Arie Jansen. Na 3i brachten de roodzwar~ ten in korte tijd de stand op 61. Hans Josen uit een door- ioopba]. Piet Nab en Freek Veer met afstandschoten zorgden hiervoor. "Voor 7—1 tegende Ger Overkieeft. Een ■treffen van Berthold de Heyde •werd door scheidsrechter Langebroek afgekeurd. Even later kreeg hfj de gelegenheid vanaf het sirsfworppum in te ^hielen. Mat het gebaar van een foutiiuer gooide hij de bal door de mand, 82. POSITIEF Odi heeft zaterdag in de tweede helft laten zien dat het nog steeds kan korfballen. De rt^t ging in met 11, waarna bei de ploegen het tempo op schroefden, geconcentreerd en zonder „praten" zette Odi zich voor een positief resul- taat in. Uit een strafworp kwam Jodan Boys voor, waar op Hans Berman antwoordde 22. Met een minder fraai doelpunt zorgde Cees Fas- schier voor 32. Jodan Boys bleef het antwoord niet schul dig en zette de Odianen op een 34 achterstand. Na goed sa menspel met Els v. 't Hoff schoot Joke v.d. Waal de ge lijkmaker in. Ton Spruyt en Arie v. 't Hoff (2x) bevestig- mentaiiteit van de tweede helft, 7—S. Een door de uitste kend leidende scheidsrechter v. Es aan de gasten toegeken de strafworp bepaalde de eindstand op 7—6. den de goede vonm en juiste Suoces 2—Trekvogels 3 3—4, Succes 4ten Donck 3 3—4, Succes 4.Ten Donck 3 04, Succes Jeugd-'t Capproen Jeugd 12, Sagitta 2—Schie- dam 2 7—1, Schiedam Jeugd —Eurotop Jeugd 1—0, Odi 2 Nïo 2 3—2. Odi gaat scoren. Na rust na men de Schiedammers vol doende afstand van de tegen stander Schied. .n Trainer darijs had iets aan zijn team gesleuteld omdat het de laatste weken wat stokte met het maken van doelpunten. Daarom verscheen FCN in de wedstrijd tegen Boezemkwartier zonder Friederich en Bronsgeest, die beiden in de tweede helft friedericht kort na de rust en Bronsgeest een kwartier voor tijd toch weer ingezet werden. Hoewel ook nu de doelpunten weer moeilijk: tot stand kwamen ïs de overwinning toch geen moment in gevaar geweest. De eerste helft speelde FCN bijzonder goed al kwam het niet verder dan twee doelpunten. Het eerste kwam eerst in de 32e minuut. Uit een ingooi van Stiefel nam Korporaal, na twee geschorste wei. strijden weer in het team, de bal ineens op zijn slof, waarna de bal als een granaat in de touwen sloeg l—0. Een minuut voor de rust was het Korporaal die een dieptepass plaatste op Van 't Hoofd die deze kens eenvoudig met kon missen: 2—fl. Na de rust kwam Boezemkwartier terug en maakte dankbaar gebruik van een verdedigingsfout van FCN om tot 2l te ko men. FCN pakte de zaken wat energieker aan en het was uit een hoekschop van Stiefel dat Korporaal met een kopstoot FCN op 3—1 bracht. Van 't Hoofd hinderde de doelman van de bezoekers bij het uittrappen. Daar maakte een andere speler van Boezemkwartier zich zo boos over dat hij de Sehie. dammer in de grond liep. Penalty besliste de scheidsrechter en Schaap zou die gaan nemen. Tot grote ontstentenis van heel FCN schoot SchaaD de bal naast. Kort daarop trof hij uit een vrije trap de paal. Enkele minuten voor het einde werd de eindstand op 4l bepaald door Verkaa'ik na een dieptepass van Stiefel. Haarlem De Juventus-dames reisden zaterdagavond naar Haarlem om in de Kennemer-Sporthai de strijd aan te binden met HOC. De Haarlemse ploeg Is evenals Juventus verleden jaar uit de erl-'divisle gedegradeerd. Waarschijnlijk omdat de wedstrijd ging om de bovenste plaatsen in de eerste divisie be gonnen beide teams bijzonder fanatiek. HOC kon aanvankelijk dankzij goede afstandschoten een geringe voorsprong nemen, 74 in de zevende minuut. Van Juventus zijde werd er goed verdedigd en ook redelijk gecombineerd, maar evenals in voorgaande wedstrijden faalden de Schiedamse dames fat de afwerking. Doordat Jenny Paans een goede wedstrijd speelde en Tilly van Sehijndel regelmatig uit de rebound kon scoren, kon HOC toch geen afstand nemen (ruststand 2119). Na rust begon HOC met een man-to-man verdediging. Doordat De Haarlemse dames verzuimden eikaars fouten te Schiedam De tafelteimisstaat ju het afgelopen weekeindt k°mt op naam van het tweede team van de Bmynzeei IÖt- chen Eagles, dat er in slaagde om titelkandidaat Irene In Til burg ttet 3—7 te verslaan. Door dit resultaat Is de kans dat dit team zich in de promo tie-Ereklasse handhaaft aan zienlijk gegroeid. Voor NOAD worden de problemen met de week groter. De nederlaag die het team In öe Beurs met 46 leed tegen St. Aioysius was wel heel erg triest en deed NO AD nu duidelijk in de ge varenzone belanden. Vooral de wedstrijd van a.s. zater dag tegen Sanocel-ScyUa zal uitmaken of Noad zich in deze promotie-Ereklasse zal kun nen handhaven. Na de goede start die het NQAD-team in deze competi tie had zijn Jan Krnkkenberg en zijn teamgenoten nu toch wel lelijk teruggevallen. Werd St. Aioysius op eigen tafel nog met 37 geklopt, in de Beurs ging NOAD ten onder. Even leek het er op dat Tuinenburg in de slotpartij tegen van Dijk alsnog één punt in Schiedam zou houden, maar ook deze partij moest bij aan de tegen- stander laten, waardoor hij zelf op 0 bleef staan. Jan Knikkenbe'rg deed al wat mo gelijk was en won zijn drie partijen, zij het, dat vooral te gen de jeugdige Dumeez en Van Dijk de winst pas in de verlenging van de derde game bereikt werd. Jan Bayings wist ook Van Dijk te kloppen, maar daarbij bleef het en de verheugde Zeeuwen namen de volle winst mee terug naar Graauw. Het NOAD-te am maakte een wat gelaten in druk en miste node enige steun van bijval van leden of supporters, welke een team zo enorm kan inspireren. Het de gradatiegevaar komt nu echt om de hoek kijken en wil NOAD zich alsnog handhaven, dan zal er in de komende wed strijden echt uit een ander vaatje getapt moeten worden. Na de zege op Iduna trok Bruynzeel Kitchen Eagles 2 vol vertrouwen naar Tilburg om koploper Irene te bestrij den. Men hoopte misschien één puntje te kunnen ve'rove- ren. Het geluk, dat in de be ginfase van de competitie het zo vaak bad laten afweten, lachte nu toe. Jan van Unen, een sterke steunpilaar in het Brabantse team, was door ziekte afwezig en -fin vervan ger was Van Lieshout. Toch begon het voor Irene goed. Weyenberg won van Van der Aa en Zandvliet klopte Arnold Koot. Toen begon voor Bruyn zeel de ommekeer. De volgen de 7 partijen werden alle Schiedamse zeges. Peter van den Broek was de grote man door driemaal te winnen. Van der Aa deed het ook uitste kend en boekte twee keer winst. Arnold Koot liet dit keer wat minder van zich ho ren en moest zich met een zege op Van Lieshout tevreden stellen- Een kostbare zege voor Bruymeel, die de TilbuY- gers maar slecht konden ver teren en zich na afloop min der goede verliezers .toonden. Er was dan ook een lelijke sfreep door huh fraaie koppo sitie gehaald. Schiedam ederom beleefde het eerste he renteam van Juliana een dieptepunt. Verloor Juliana vorige week kansloos van koploper ïuWrlance, ook het Rotterdamse Concordia gaf het Schiedamse team geen kans op her stel- Een volledig gebrek aan zelfvertrouwen en te veel persoonlijke fouten maakte Julia na kansloos tegen deze zelfs zwak spelende tegenstnderi Geen moment naderde de ont moeting in de sporthal Margriet het ver wachte niveau van de tweede divisie. Twee ploegen sukkelden zich door de eerste sets, met een iets doortastender Concordia ten slotte als „grote" winnaar. De Rotterdam mers namen een 2—0 voorsprong, en. on danks een door Juliana gewonnen derde set, tenslotte een verdiende 1—3 zege. fteed® In de eerste set bleef Juliana te afwach tend, te statisch proberen de allesbehalve verrassende aanvallen van Concordia te beantwoorden. Zonder overtuiging zocht Ju lian® de aanval, maar stuitte daarbij op een tegrote hoeveelheid persoonlijke fouten. Con- oordia greep dan ook op simpele wijze de eerste set: 715. De tweeds set wijzigde het spelbeeld niet. Con cordia bleef gemakkelijk scoren tegen een steeds weer verkeerd ingrijpende Juüanade- fensie. Incidenteel werden de aanvallen ech ter iets aantrekkelijker, maar veel verschil maakte het niet.Zeker niet voor Concordia, dat slechts probeerde eigen fouten te voorko men, Daarin volledig slaagde, mede door *>en te eenvoudige serve van Juliana: 11—15. Slecht» de derde set draiide Juliana plotseling wat fanatieker. Toen ook bleek dat Concor dia bij een wat hoger tempo danig in moei lijkheden kon komen. De zuiverheid in de Rotterdamse aanval verdween, terwijl bil Juliana nu ook defensief beter gewerkt werd: 1614. Toch heeft Juliana een kans op een beslissende vijfde set volkomen laten liggen. Terwijl Concordia rijp leek voor de nederlaag, ver vielen de Schiedammers plotseling weer in hetzelfde statische spel. Elk geloof in eigen kunnen verdween en Concordia drukte vanaf 1212 door naar de winst: 12—15. Een van de vele keren dal Juliana geen antwoord wist op de Rotterdamse aanvallen. Rotterdam De wedstrijd Germinal—SVDPW werd, hoewel SffiSy&f tWkk^arJ 01 spannena- Spannend omdal SVDPW tot drie maaj toe een doelpunt voorsnrons nam en Germinal s.eeds weer naast de Schiedammers kon komen. Trainer Brouwer van Gerinal had als wapen tegen de snelle buitenspelers van SVDPW de buitenspelvat gedikteerd en dat gmg met al.ijd even goed. Reeds na vijf minuten lukte het Smit om na een solo SVDPW op 0-1 te brengen maar nog voor de rust Werd de stand weer gelijk toen Leo van Vliet na een hoeteehon met een ferme konstoot doelman Bras het na- KU Keil £étl. NLdLLU>5 JUTf een keer„dE buitenspeival van Germinal te iaat dicht en nat was voor Van der Vlist voldoende om SVDPW weer de leiding te geven 1—2. Het vertoonde spel werd nog steviger. Germinal sneelde misschien wel eens een tikkeltje te onbesuisd _en daar werd doelnïan Bras bet slachtoffer van. Toen hn bii een hard schot de bal iets van zich af liet springen trachtte hij met een ferme sprong zich alsnog meester te ma ken van het leer. Hij kreeg een schop tegen de hand en moest geblesseerd het veld verlaten. Dat gebeurde nadat hij daar voor een koobal van KJinge uit een hoekschop niet had kunnen stoppen 22. Toch nam SVDPW weer de leiding, want het was na een vrije trap dat Van der Vlist met een steenhard schot het net had laten trillen. Het leek er op dat SVDPW toch wel met de beide winstpunten naar huls zou gaan maar daar stak Van Vliet een stokje voor want hij was het die uit een doelwor- steling de gelijkmaker scoorde. corrigeren kon Juventus een kleine voorsprong nemen, 25 29 in de tiende minuut. In de dertien-de minuut behaalde Jean 't Hart haar vijfde per soonlijke fout. Daar Marja Kroon ook reeds het veld met het maximum aan persoonlij ke fouten had moeten verlaten en coach Rienus Gerritsma slechts over zes speelsters "Êe- schikte, moest Juventus de laatste zevon minuten met vier speelsters uitspelen. Zoals te verwachten was pro fiteerde HOC hiervan (34—32 in de 18e minuut). De HOC ploeg wist door de bal in haar bezit te houden deze voor sprong te behouden. Hierbij werd door de scheidsre-hters niet de in deze divisie ver plichte 30-seconden regel in acht genomen Dit leidde van zelfsprekend tot protesten van de kant van Juventus. Dit pro test werd aan het eind v.d. wedstrijd officieel op het wedstrijdformulier vermeld. Rotterdam Ondanks een zeer goed gespeelde eerste helft kon Schiedamse Boys in de uitwedstrijd tegen Zwart Wit die periode slechts afsluiten met een geringe voorsprong van 10. Er werd In de voorhoede te non chalant omgesprongen met de kansen. Uiteindelijk werd er maar één in een doelpunt om gezet. Het was Koos van. der Drift die na een combinatie tussen Klein en Van Gerven de bal voor de voeten kreeg en met een hard goed gericht schot de doelman van de thuisclub geen schijn van kans gaf. In de tweede helft heeft schie damse Boys het veel moeilij ker gekregen. Zwart Wit trachtte natuurlijk de gelijk maker te forceren en de ver dediging van de Boys werd dikwijls stevig onder druk ge zet. Zij weerde zich echter uit stekend en vooral Jumulet en Van Trieht stonden hun man netje. De Boys moest zich beperken tot counters en hoe gevaar lijks die waren bleek kort voor tijd. Een combinatie ttis- sen Klein en Van der Drift werd door laatstgenoemde be sloten met een solo en daaruit werd het tweede doelpunt ge scoord, 0—2 en dat betekende definitief de overwinning van Schiedamse Boys.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4