SCHIEDAf 1SCHE COURAiT Groenelaan krijgt eenrichtingsverkeer I f Commissaris andere aanpak verkeersproblemen 2 kranten voor e'e'n prijs NIEUWE VERKEERSLICHTEN VOOR KRUISING LANGE KERKSTRAAT/BROERSVEST Eenrichtingsverkeer in Emmastraat wordt opgeheven Parkeerscontroleurs binnenkort in dienst EXPOSITIE SCHELPEN-WERKSTUKJES VANAF WESTERKADE NAAR WILHELMINAPLEIN :P1 Jongelui aange houden Inleg- overschot gedaald VOOR PARKEERDERS - BIJ STADSKANTOOR: OPLEIDING IS AL BEGONNEN Verkeerscommissie moet meer gewiekt krijgen Oude pandjes in Kethel toch weg BERMIAMPEN GESTOLEN Zaterdag 11 november 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Emornmrf <1 1 - UlNArHAmrwELWA L Eroersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262666 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24564 Schiedam Nu het stadskantoor steeds verder gereed komt moeten er verkeersmaatregelen worden getroffen om straks automobilisten de gelegenheid te geven hun voertuig kwijt te raken. Er is al een parkeerterrein ge pland en de Emmastraat zal aan dit terrein worden aan- wil de Emmaatraat voor op- en afrijders van het ter rein zo eenvoudig mogelijk maken. Daarvoor wordt het thans geldende eenrichtingsverkeer opgeheven en zal er aan beide zjjden van de straat 'n parkeerterrein komen. Er komt aan dc zijde van de Emmastraat bjj de Singel een zogenaamde stopkruising, wat inhoudt dat uit de Emmastraat komend verkeer verplicht is te stoppen en voorrang te verlenen aan het verkeer dat op de Singel rijdt. De verkeerscommissie is donderdag akkoord gegaan met deze maatregelen. Schiedam Het verkeerscirculatieplan voor Schiedam- Zuid kan weer een stukje verder worden uitgevoerd, nu de verkeerscommissie akkoord is gegaan met het instel len van eenrichtingsverkeer op de Groenelaan. Na ver keerstellingen is gebleken, da't eenrichtingsverkeer vanaf de Westerkade richting Wilhelminaplcin het meest aanbe veling verdient. Als dc nodige details zijn uitgewerkt, zullen maatregelen daartoe worden getroffen. De verkeerscommissie behan delde het probleem-Groene- laan zeer uitgebreid. Aan de hand van een toelichting van de dirertcur van Gemeente werken, ir. H. G. de Block, werd duidelijk dat de gekozen richting voor het eenrichtings verkeer het meest wenselijk wordt geacht. Het plan is in nauw overleg met 'de "Winkeliers aan de Groene laan bpaatd. Op het ogenblik wringt het verkeer zich door de vrij smalle winkelstraat, die ook wel de winkelboule vard van zuid wordt genoemd. Uit de tellingen kwam naar voren, dat de verkeersstroom vanaf de Westenhaven in de richting Wilhelminaplein/Wil- lem Brouwersstraat het grootst was. De leden van de verkeerscom missie waren het allen eens met de voorgestelde wijzigin gen. Wel meende commissaris C. van der Hasgen dat het noodzakelijk zou zijn ook in de Dwarsstraat eenrichtingsver keer in te stellen om de stroom die nu nog vanaf het Wilhelminaplein de Groene laan in rijdt te kunnen opvan gen. De commissaris dacht daarbij ook aan het openoaar ver voer. Buslijn 55 (Schiedam- station-De Gorzen v.v.) rijdt door de Groenelaan in de rich ting van de Westerkade en zou dus een andere route moe ten. kiezen. Ook dit probleem zal nog nader worden beke ken. De dienst Gemeentewerken heeft de tellingen verricht door op vier plaatsen telpun- ten te plaatsen en aan de hand van de vergelijking van - Ux/it Een kruispunt in de Groene laan, waar voortaan het ver keer maar Tn één richting zaJ mogen rijden, nummerborden uit te vinden welke auto's in de Groenelaan een bestemming hadden (win kelen), doorgaand verkeer waren of in één van de zijstra- ten moesten zijn. Men heeft aan beide zijden van de Groe nelaan nagegaan hoe groot de binnenkomende stroom auto's was. Schiedam Twee parkeercontroleurs ontvangen op het ogenblik hun opleiding en zullen binnenkort in bet Schiedamse straat beeld een vertrouwd gezicht worden. Onder leiding van een po litieman bekijken ze nu al jn. het stadscentrum de parkeerpro blemen. De gemeente zal de term „parkeerwachter" zoveel mogelijk vermijden. Men verkiest het vriendelijker klinkende woord „parkeercontroleur". De verkeerscommissie heeft ingestemd met een verhoging van de parkeertarieven in de binnen stad, Het parkeren gaat nu een kwartje per half uur kosten. De controleurs doen op het ogenblik in burger dienst en dat zullen ze ook blijven doen zolang ze niet zijn aangesteld. Wel zal die aanstelling met enig officieel vertoon gepaard gaan en zal de verschijning van de parkeercontroleurs de nodige publiciteit krijgen. De verkeerscommissie heeft donderdagmiddag kennis kun nen nemen van de indiensttre ding van de twee controleurs, waaraan geruime tijd voorbe reidingen zijn voorafgegaan. Vlaardingen De kinderpolitie heeft drie jongelui aangehou den in de leeftijd van 14 en 15 jaar. Zij hebben zich in augus tus, september en oktober aan inbraken en diefstallen schui ne gemaakt. Er werd ingebroken bij de firma Van Zanen, de grossierderij Van der Tang, het sportpark De Vijfsluizen en voetbal-, honkbal- en korfbalkantines in Schiedam. Voorts in een voet balkantine In Vlaardingen, een manege ïn de Zuidbuurt, een patatkraam, een groentewinkel on een groentewagen in de in dustriewijk. Zij stalen een motorfiets, 14 bromfietsen en zeven fietsen. Schiedam De kruising Lange Kcrkstraat- /Broersvest/Huis te Riviere weg krijgt bin nenkort een verkeersafhankclijke verkeers- Jichtinstallatie. Deze stoplichten zullen ge heel naar de hoeveelheid verkeer kunnen worden afgesteld. De installatie is al gearri veerd en wordt op het ogenblik getest. Van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt om het kruispunt een voetgangersoversteek plaats extx*a te geven. Die komt aan de zijde van de Broersvest, waar tot nu toe niet de gelegenheid bestond om over te steken, al klommen velen over de ter plaatse staande hekken en gingen ze door het grasveldje tus sen beide rijbanen. De oversteekplaats wordt net als de andere drie op deze kruising met voetgangerslichten beveiligd. Het is gebruik nemen van de in stallatie houdt in, dat het op het kruispunt in gebruik zijnde mobiele verkeerslicht weer vrij komt eh elders kan worden geplaatst, zoals bij de oprit en afrit van rijksweg 20 bij de Churchïllweg in de spitsuren. Schiedam In de Jeugdbibic- theek aan de Dam 8 is van woensdag 15 november tot en met 6 december een ten toonstelling te zien van door leerlingen van lagere seho- Uit de vondsten zijn zowel in- len uit schelpen vervaardig de werkstukjes. sommige scholen op excur- De sie gegaan om schelpen en andere voorwerpen langs de vloedlijn te zoeken. Begin oktober hebben alle Schiedamse lagere scholen een lesbrief toegestuurd ge kregen van de werkgroep „School en natuur" over het strand. Na de brief uitvoerig te hebben behandeld, zijn uur tot half één. dividuele als groepswerk stukjes gecreëerd. De leer lingen van een aantal scho len hebben hard aan het strandproject gewerkt, wat op de tentoonstelling te zien De werkgroep School en na- is. Er zijn zowel artistiek ge- tuur" heelt de scholen met slaagde werkjes te zien als dit onderwerp een alterna- nauwkeurig bij elkaar ge- tief herfstproject willen aan- zochte series. bieden,'" Van het maken van Jeugdbibliotheek is op maandagmiddag van half vier tot vijf uur open, op woensdagmiddag van twee tot vijf uur, op vrijdagmid dag van half vier tot vijf uur, op vrijdagavond van half zeven tot half negen en op zaterdagmorgen van tien meenemen van paddestoe- „herfsttafels", zoals dat vroeger veel werd gedaan, is men afgestapt, mede omdat het in dit gebied steeds moeilijker wordt om kastan jes, eikels, beukenootjes en dergelijke te vinden. len naar school wordt door de meeste schoien niel meer gecumuleerd, tot vreugde van de werkgroep, omdat er anders over enige tijd geen enkele paddestoel in de om trek meer te vinden is. De parkeertarieven in Schie dam zullen worden aangepast aan een landelijke regeling. Voortaan zullen de meters als ze ziïn gewijzigd, kunnen worden gebruikt voor 0,25 voor een half uur. Het huidige systeem van 0,35 komt daar- mee te vervallen. Bij de par« keerautomaat op het HEMA- terrein gaat parkeren 0,25 per uur kosten, maar daar kan men zijn auto twee uur kwijt. De opbrengsten van de parkeer automaat vallen overigens erg tegen. Veel automobilis ten prefereren, de parkeerme- ters af het gratis parkeren 1 Vaak is het parkeerterrein bij de Hema vrijwel leeg, terwijl het in de omgeving volstaat met geparkeerde auto's. De verkeerscommissie is donder dag akkoord gegaan met de wijziging van de tarieven. Schiedam Afbraak van de oude zogenaamde hofhuisjes achter de hervormde Dorps kerk in Kethel ïs onvermijde lijk. Dat is het resultaat van een ge sprek tussen de Kerhelse ker- keraad en diaconie met de tandarts G. P. Wattez die via onze krant zijn ongenoegen had geuit over het plan, de oude pandjes te slopen. De heer Wattez vond dit onjuist omdat een stuk dorpsbeeld in Kethel zou worden wegge, sloopt. De kwaliteit van de huisjes is echter dermate slecht, dat ze niet meer kunnen worden ge repareerd. Volgens de Zon dagsbode zal de kerk de grond rond de kerkgebouw wel in ei gendom houden, waardoor in vesteringen voor derden niet aantrekkelijk zouden zijn om dat ze geen eigenaar van de grond kunnen worden. Ook de heer Wattez is nu met de sloop van de pandjes akkoord gegaan. Schiedam Do 32-jonge -L M. van D. heeft aangifte gedaan van diefstal van twee berm lampen van zijn auto, die stond geparkeerd aan het Schubertpiein in Groenoord. Schiedam Het ziet er naar uit dat de „amateuristi sche" aanpak van verkeers problemen in Schiedam tot het verleden gaat beho ren, nu bij de dienst Ge meentewerken mensen in dienst komen, die als des kundig op verkeerstech nisch gebied kunnen wor den beschouwd. Commissa ris van politie C. van der Haagen constateerde dit donderdagmiddag ïn de verkeerscommissie met enig plezier, omdat het zich bezighouden met verkeers problemen tot nu toe steeds een deeltaak is ge weest van de diverse dien sten en van de politie. Dat kan nu anders worden. Vol gens de heer Van der Haagen kan de zaak professioneler worden aangepakt en zou ook de verkeerscommissie eens moeten bezien wat haar taak in deze nieuwe aanpak zou kunnen zijn. Deze ar.derssoor- tige verkeerscommissie zou zich actiever met het ver keersbeleid kunnen gaan be zighouden, Er komt een echt „verkeersbeleid", aldus de commissaris. Wethouder van openbare wer ken C, J. M. Boimers was het hierin volledig met hem eens. Hij wees er op, al eerder te Commissaris C. van der Haagen. hebben gepleit voor een uit breiding van de taken van de verkeerscommissie. Wat hem betreft, mag deze commissie zich ook met vraagstukken rond het openbaar vervoer gaan bezighouden. Een com missie van verkeer en ver voer zal meer gewicht hebben als de thans functionerende verkeerscommissie. Bij Spaarbank anno 1820 Schiedam'Bij de Spaarbank anno 2820 in Schiedam is in oktober 11.765.556.85 inge logd en 11.515.096,22 terugbe taald. Dit houdt in een inlego- verschot van 249.460.63 tegen een bedrag van ƒ408.948,11 in oktober 1971. Het ml ego verschot in 1972 tot en met 31 oktober bedroeg 7.205.638,69. Dat bedrag was over dezelfde periode In 1971 ƒ5.665.401,69. Op 31 oktober hadden 67.487 in leggers een gezamenlijk te goed van ruim 105 miljoen gulden, eind oktober van het vorig jaar hadden 63.510 spaarders een tegoed van bij na 95 miljoen. Aan het eind van de vorige maand waren de reserves en de door de spaarders aan de bonk toevertrouwde gelden voor 45 miljoen guldon gelegd in effecten, voor bijna tien miljoen in hypotheken en voor ruim 47 miljoen gulden in le ningen aan gemeenten en der. gelijke, terwijl de onbelegde en op korte termijn belegde gelden ruim tien miljoen be droegen. Daarnaast dacht de wethouder aan een klein groepje uit de commissie, dat aUg zaken het verkeer betreffende eens op een rijtje gaat zetten. In deze kleine groep zouden een verte genwoordiger van de politie, de secretaris en é«n van de Het ls nie, bedoeling In de „gewone leden een plaats nieüwe op2et alleen d0 des_ de dienst Gemeentewerken, dat de verkeersdeskundigen in de dienst Gemeentewerken, zijn geïntegreerd en dat een Verkeersdienst naar Rotter dams voorbeeld in Schiedam dus niet mogelijk zal zijn. Di recteur van Gemeentewerken ir- H. G. de Block meende, dat de verschillende verkeers problemen tot nu toe te ge scheiden zijn benaderd door dat allerlei commissies hier over iets moesten zeggen. Eea verk ee rscommiss i e-rne uwe stijl zou dit probleem in ster ke mate kunnen ondervangen, meende de heer De Block. leden moeten krijgen. „We moeten oen verkeersbeleid gaan voeren", aldus wethou der BoLmers. „Dat kan ik doen met bethulp van de/e commissie. Nu, in de ver keerscommissie, gebeurt dat vanuit een bepaalde noodzaak of uit een bepaald probleem dat moet worden opgelost. Maar straks kunnen we sa men, een beleid bepalen". De commissaris constateerde. kundigen aan het woord te la ten. Aan het adres van com missielid C. P. M. Lansber gen, die daarover een opmer king maakt, deelde de heer Van der Haagen mee, dat de adviezen van leden die geen deskundigen zijn even zwaar blijven wegen als dat reu het geval is. De verkeerscommissie nam zijn suggestie over en de zaak zal reu verder worden bekeken. Profiteer nS vin het unieke unbod 2 knnttn tl Schiedimsehc Courtnc met nieuws uit uw tut Nieuwtblid met het buste binntn-enbukenhnrfte i omjevinf, en hee Rotterd»mich I nieuw». Geef om nu opdacht nok bij I u mi,. «rpllttii.,,, SC RS u in ziif de «de pijlpunten. Deie bon Tn open envelop, tonder postzegel, stufen ruur Rotterdsmich Nkuwsblsd, »ntwoordnummer534,Rijiterdim da SC RN U d*jen j;r»tT« nstr:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1