een Paniek saaien mersfoorlse HVC Hermes DVS gewaars voor ISemunus V WILTON EN SCYLLA UVG's huidige yoorzitter Louis van Gerven: Jeugd honkbal- instuif slaat aan Rifi H^l Nieuw kader De Water- vrienden Wel spon soring maar niet alleen op commer ciële basis aanval SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 11 NOVEMBER 1972 s Schiedam - „Verwacht van mij niet dat ik een tweede Gé Hens zal zijn". Met deze woorden accepteerde Louis: van Gerven nu al weer een half jaar geleden het voorzitter schap van de handbalvereniging UVG. Een machtsover name waar de persoon in kwestie nogal tegenop zag. Hij komt er eerlijk voor uit, dat hij de schim van UVG's vo rige voorzitter slechts met .moeite zou ktmnéh veïdrij- t ven. Dé wetenschap dat de Schiedamse handbalvereni ging een jeugdig enthousiasme uitstraalt, benauwde hem, maar hij is daar nu juist gelukkig mee. „Niet dat ik me een oude vent voelde", verklaart hij spontaan, „maar toch dacht ik daar weieens aan". Trainen om de pech van vorig seizoen te vergeten. Maar juist.op dat gebied pakte Louis van Gerven de jeugd. Zijn vurig enthousiasme' sloeg aan en het verlies -van Gé Re ens*, enorme ervaring ..werd teruggedrongen. „Misschien doe ik het wat anders", moti veert-"UVG's huidige bewinds man,- „terwijl Rens bijzonder veel zdf dééd, probeer ik meer te. coördineren''. Juist deze werkwijze sloeg aan bij het modem denkende UVG- bestuur. De kwaliteit van de vele commissies kwam nog sterker naar voren. Toch is Louis van Gerven uiterst be scheiden over zijn eigen bij drage in het geheel. Steeds weer schuift hij alle Tof naar mede-bestuursleden eri com- - missies. Bljft echter het punt dat "UVG als één man achter de nieuwe voorzitter staat en daarbij verklaart, dat het geen betere opvolger had kun nen vinden. Schiedam Na de moedgeven- de opkomst op de eerste honk- bal-instuif van Schiedam", hebben de betrokkenen beslo ten om voorlopig de maandag avond te bestemmen voor de •opvang van jeugdige honk bal-enthousiasten. Ook aan staande maandag vanaf half acht, zijn alle jongens tussen de' acbt en veertien .jaar wel kom- in' Sporthal Margriet om daar onder leiding van eerste /..team-spelers te ieren hoe een honkbal een flinke mep te ge ven. Zij mogen hun ouders meenemen en zijn tot niets verplicht, wat be treft lid wor den van „Schiedam". door Hans Soeters Geen mededeling die UVG's voorzitter toch wat losser maakt over eigen werkzaam heden. Hij zegt lachend, dat dit vertrouwen hem toch. wei goed doet. „Natuurlijk ben ile er veel tijd aah kwijt. Jé bent er steeds mee bezig, want ik weer dat ik.gélijk heb". probeer overal mijn gezicht te ^aar0Tn °°k .20H. Van Gerven Schiedam Ook tegen dolge lukkig Eindhoven bewees SVV 41at het dit seizoen toch wel ernstige produktie-problcmcm "heeft. Men kwam ook tegen deze puur verdedigende ploeg üiet verder dan een nul-nul 'deling, ondanks een drie kwartier durende aanvalsgolf. Daardoor zijn er ook in nit- wedstrijdep levensgrote zor gen, want juist de thuisclub is er op uit voor eigen publiek aanvaDénd naar de gunst te dingen. Echter ook SVV ope reert op vreemde grond graag op de helft van de tegenstan- Het was een speltype waar stie kem om werd gegnuifd .„Ou- was op het maken van doel punten en het zaaien van pa niek. Paniek kwam er, daar is Wouts reputatie altijd nog goed voor. Kansen kwamen er ook, vaak via het hoofd van de inderhaast-ingezette: spits. SVV koos toen voor het princi pe: „hoog voor de pot", en bracht Eindhoven.prompt aan het wankelen. rik en de van Blauw Wit Ant werpen aangetrokken Prankel beschikt HVC over een lastige ploeg. Een formatie waarvan trainer Hollink echter geen succesvolle eenheid kon ma ken, want evenais SW ver zuimt HVC op vreemde grond doortastend de winst te pak ken. i Schiedam Het kader van d' Schiedamse vereniging De Watervrienden heeft weer aanvulling gekregen met één hulplnstructrlce en drie in- structrices. In het Brabant- bad te 's Hertogenbosch slaagde Ria Kruit voor het di ploma hulpinstructrice, ter wijl de dames A. Broere, C. J. M. Nierop en J. M. Kool het diploma instructrice behaal den. Eén kandidaat moet voor het praktische gedeelte een her-examen afleggen. laten'/zien. Natuurlijk geeft dat wel eens problemen,-want je hebt tenslotte ook nog je werk". Daarom constateert Louis van Gerven tevreden, dat alle werkzaamheden bij "UVG nagenoeg vlekkeloos verlopen. „Neem bijvoorbeeld hét' wedstrijdensecretariaat", bewijst hij zijn tevredenheid, „op de door de bond gepubli ceerde boeteiijst kwam UVG er bijzonder-,gunstig af. ."Waar mee ik. maar- wil zéggen, - dat alles perfect-in orde is als al onze teamsér op uit trek-, ken",' Voorzitter' .Van. Gerven, via,: jeugdleider én jeugd-yoorzit- ter .opgeklommen tot UVGs' eerste man, richt zijn aan dacht niét op de "eerste'teams alleen. „Nee, voorop staat -niet de prestatie, maar die trek naar' hét' handfoalvetö niet',.1 graag willen - missen. Juist: hu .dé tendens steeds.; meer richting 2aal. wijst, ver klaart UVGs' voorzitter onom wonden: „Juist dat .veldhand- •bal wordt ,'bij ons f met/zóveel plezier beoefend, dat ik he' niet graag zou zien/.verdwij nen.,.Natuurlijk kan er ook in de zaal enorm veel sfeer zijn, maar toch/mis'- je/ér wel/erg veel". Echter ook Van Gerven begrijpt -• dat 'det. drang „naar vernieuwing niet'is-te stuiten. Hij/komt ér rond voor uit, dat zaalh'andbal een. aantrekkelij ker kijkspel kan opleveren dan op het veld. Van Gerven; „Maar. dan zullèn we iets aan hét veldhandbal moeten doen. We moetén het niet. zonder meer afschaffen, want dat zou ik .werkelijk jammer vinden' UVG-voor2itter Van Gerven i.. sfeer-en. vriendschap Schiedam Verenï- gingsliefde en commer cie gaan bij Louis van Gerven niet hand in hand. De voorzitter van UVG maakt er geen geheim van, dat hij een overeenkomst op zuiver zakelijke gronden, niet ziet zit ten. Op de vraag of UVG weieens voorzich-, tig denkt in de richting van een sponsor, geeft hij dan ook een reso luutantwoord waar geen speld tussen te krijgen is. „Och, een sponsor, na tuurlijk denken we weieens in die richting, maar dan alleen als we eigen baas kunnen blij ven en de naam UVG kunnen behouden". Daarmee reedseven tuele kandidaten .afsto tend, stelt Van Gerveri duidelijk: „Natuurlijk zouden ook wij het wel prettig vinden als er ie mand iets in die rich ting voor ons zou wil- len doen. Het zou dan echter wel een bedrijf moeten zijn, dat het niet in eerste instantie om de publiciteit te; doen is, want op -dat punt hebben we te wei- nig te bieden. Zou dat wel als eis op tafel ko men, dan behoeft het voor mij niet. Laat ons dan maar lekker UVG blijven, zoals we nu zijn: een gezonde ver eniging waar sfeer en vriendschap nog steeds op de eerste' plaats staan"...... sfeer en vriendschap. Dat Ook al staat bij UVG dan. sfeer zou nooit kunnen als alleen de hoogst spelende teams dè aan-, dacht zouden krijgen", aldus Van Gerven. Het kón dan ook niet anders, óf de. combinatie UVG-Van Ger ven moé3t rendement gaan opleveren voor. de jeugdafde lingen. Een eerste poging.om de Schiedamse handbalvereni ging een 'eigen jeugdbestuur te' geven lijkt mislukt, „maar", reageert Van Ger ven „dat" komt heus nog wel in orde, want ik ga er vanuit dat het nog niet bij alle ledèn was doorgedrongen". Niettemin verklaart Van Ger ven enthousiast: „2e zeggen wel eens dat het verenigings leven „dood" is, maar dan durf ik toch te zeggen, dat dit bij ons zeker niet het geval is. We hebben goed geschool de trainers, een bloeiend ver enigingsleven en een geweldig clubgebouw op Harga.- Juist dat clubgebouw bewijst steeds bovenaan het- lijstje, toch hoopt °°k Van Gerven op klinkende hanöbalresuLtaten van .de groenwitte, /formaties. Van Gerven: „Hét eerste he renteam wérd'' vorig seizoen wat schlemielig net geen kampio.en, maar dé spelers hebben zich voorgenomen het dit .seizoenwél te", laten luk ken.- Hetgeen ook voor de da mes geldt, uitkomend in de promotieklasse, terwijl de ju- niorenteams reeds spelen in de. eerste klasse, het hoogste wat ze kunnen bereiken". Hft is dan ook een enthousiaste opsomming uit de mond ..van een zo nodig nog enthousias ter. voorzitter. Enthousiast over het werk dat er rondoni hem wordt gedaan om een bloeiende vereniging draaien de te houden. Waarbij, je ei genlijk, met die anderen moet. gaan praten om het aandeel van Louis van Gerven naar waarde ;e kunnen schatten.... Schiedam Wederom is de sporthal Margriet zondag bezit van de handbalteams. Scylla en Wilton spelen er hun thuiswedstrij den, die ook nu weer om half tien -'s morgens beginnen en tot vroeg in de avond zullen duren. De dames van.Scylla duelle ren in alle vroegte kwart over tien, tegen het Rotterdamse De Meeuwen 2. Voor beide teams betekent deze ontmoeting het eerste duel in de zaal. De heren van Scylla ontvangen Atómium 2, aanvang 11,10 uur. De Schiedammers zijn favoriet voor de zege, uitgaande van het door Scylla graag gespeelde korte spelletje, dat in de zaal uitstekend tot uiting komt. De enige waarschuwing lijkt het verloop van het laatst gespeelde duel tegen Spartaan 2, waarin de heren van Scylla het in de tweede helft lieten afweten. Een dergelijke zelfoverschatting kan te gen Atomium fataal worden. WISSELVALLIG Om. 13.05 uur ontvangen de da mes. van Wilton het Delftsé EDH.-Een tegenstander waar tegen'deSchiedamse dames damesteam van "UVG ent- vorig /seizoen een duidelijke moet m de Rotterdamse 6—10 nederlaag moesten.in- sporthal De Enk het lastige casseren. Daarom ook is het te hopen, datWilton weer over de. voltallige aanval kan beschikken,zodat' EDH wordt gedwongen, extra aandacht aan de. defensie te blijven schenken; Om 14.55 uur begint de onge twijfeld spannende ontmoe ting tussen de heren van Wil ton en het Rotterdamse De Schutters 2. en duel dat eer der op het.véld geen winnaar kon opleveren: 11—11/ Ook nu wijst weer alles in de richting van' een p jntendeling. .OUDERWETS" der, maar kwam tot nu toe -Biet verder dan drie delingcci gn vier nederlagen. Resulta ten die de roodgroene forma tie nog steels omhangen met één wazig „uitwedstrijden- complex". Die er ook voor zorgen, dat de positie op de ranglijst pover is, want juist op Harga blijkt SW niet In staat het verlies doeltreffend goed te maken. Niettemin kreeg SVV kansen te óver-om de kloof tussen top en Achtervolgers in te Jopen. Na ■beëindiging van de eerste pe- 'xïode (10 wedstrijden) be droeg de achterstand op de koplopers 7 punten. Nu, vier wedstrijden later, groeide de achterstand met slechts één - punt, en dat terwijl SVV in die V 'vier wedstrijden slechts drie -punten'verzamelde. derwets" en simpel voetbal luidt dan de reactie. Een reactie die de Schiedamse oe- fenmeester met een achteloos gebaar terzijde wenst te schuiven. Hij denkt vanuit de richting van het publiek, dat de eigen partij wenst te zien operer-en op de helft van de tegenstander; Vanuit dat standpunt bekeken krijgt de kritische beschouwer dan ook onmiddellijk ongelijk. On danks het aanzienlijk minder produktieve hoofd van SVV's blonde aanvalsspits, is Wout van Meéteren nog altijd goed voor een dubbele bewaking. Daarbij kan Gosens slechts hopen, dat zijn formatie van deze.; .„vrijheid" zal kunnen profiteren. PANIEK Èen duidelijker bewijs dat SW //wekelijks de boot mist, is er '/nié£: ./pok - tegen Eindhoven v/^blèék'/het :niet-;in staat één Pikeer/een schot/de juiste rich- "r/ting mee té géven. Een manco dat Rinus Gosens onderkende, waarop hij "prompt Wout van //Me et eren het veld in stuurde. T£eó wissel die slechts gericht MOEILIJK /Zondag lijkt SW 5n Stadion Birkhoven echterweer geen favoriet voor de zege. Op ei- ///gen/grondlijkt HVC. zeker voorS.W, een moeilijk te be strijden tegenstander. De ploeg kwam dan ook drie keer tot een/zége/ drie keer tot een deling' én móést alleen aan De: Volewijckers de volle winst laten. Met routinier Van Mau- Schiedam Morgen staat voor .Hermes DVS de, -op papier niet al ie moeilijke, thuiswedstrijd tegen Neptunus op het program ma. Trainer Henk Ncbbeling meent echter: „We moeten ont zettend voorzichtig zijn..voor-onderschalting van Neptunus. Die jongens hebben dan wel drie,, punten, maar ze hebben Inmid dels al een aantal nipte nederlagen geleden, en wie zegt me dat ze juist tegen ons^ niet uit hun slof zullen scheten?" Een gewaarschuwd team telt dubbel. Wat de opstelling van de ge- waarschuwden betreft, zijn er geen wijzigingen aangebracht in de formatie, die, tegen Roodenburg in de slotfase de winst op de penalty-stip deponeerde. Hetgeen inhoudt dat Huub de- keibanden dergelijke ambities Raay de strijd om de rechts- voorlopig nog in de weg staat, back-plaats voorlopig van'Wat de voorhoede betreft, is de Wim van Baarle heeft gewon- nen. Laatstgenoemde is overig gens wel wisselspeler {ook te-, gen Roodenburg viel hij in de tweede helft in) en is -er onge twijfeld op gebrand terug te komen. Iets wat Wim Klein ook wel zou willen, ware het niet dat een stel verrekte en- Dynamo. Een wat wisselvallig spelende tegenstander, waar tegen vórig seizoen eerst een 4—6 nederlaag werd geleden, echter gevolgd door een 3—7;.' zege in de return, .«Aanvang' van dtivduel'; 12.10. uur. Even-, eeiis in 'Rotterdam: speelt het herenteam van UVG tegen Siielwiek 3. Een. duel waarin de Schiedamse kansen gunstig lijken, getuige de .10—17 zege in het vorige seizoen en de 3— 15 overwinning in de veld- handbalcompetitie. Juist hu UVG conditioneel nog sterker lijkt te worden, is een Schie- damse zege/voor de hand lig- gend. Aanvang 15:20 uur. blaüw-witte oefenmeester nog niet helemaal tevreden: „We spelen nog te statisch, er moet veel meer geswitcht, veel meer vrijgelopen wor den. Op die manier kunnen de middenvelders eventueel ln de ontstane gaten duiken, want ven dien kan Frans Goudriaan nog een stuk effectiever wor den. Hij passeert wei lekker, maar er volgt nog te vaak een ondoordachte pass. Af en toe krijg, je een beetje de indruk dat hij „overzicht" kwijtraakt zodra hij de balin bezit heeft". dat gebeurt nog te weinig..Bo- Een potentieel probleem zou ook nog de militaire dienst plicht van Piet Roozen künnen worden. Van de week is Roo zen na ar Amersfoort Vertrok ken en Henk Nebbeling vreest enigszins dat de opleidingswe- ken een negatief effekt op zijn spel zullen hebben/ Voorals nog rekent de Herraes-train&r erop dat zijn spits er morgen Piet Roo2en (rechts) gaat scoren. Ook. tegen Neptunus rekent Hermes op de blauw-: witte goaitjesdief bij zal zijn, erop gebrand om zijn doeipuntentotaal van twee wat op te voeren. NOODZAKELIJK In/de Rotterdamse Energiehal ontmoet het damesteam van DWS het sterke Snelwiek. Een tegenstander waartegen vorig seizoen twee keer werd verlo ren: 4—7 en 11—10. Nog steeds maakt DWS de fout ts hoog te plaatsen, terwijl ook het schot in de aanval te wén- /sen overlaat. Winst lijkt ech- ter noodzakelijk om niet nog verder op de ranglijst te moe- 1 ten zakken. 1 Crik de heren van DWS ontmoe ten Snelwiek als tegenstander.. De Rotterdammers konden zich vorig seizoen niet hand haven in de eersteklasse en degradeerden met het scha mele totaal van twee punten. Ook afgelopen zondag maakte - Snelwiek tegen Dynamogeen grootse indruk en incasseerde prompt een nederlaag. Winst betekent voor DWS, dat het contact met de k-opgroep be houden blijft. 'Waardoor te vens een aanval'kan worden gedaan op de zo fel/begeerde, titel. Aanvang DWS-Snelwiek (D) 12.50 uur, DWS-Snclwiek (H) 13.50 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4