yen SCHUTTERSVELD IN LOOP VAN 1973 IN GEBRUIK Woonwagenbewoner spant kort geding tegen gemeente aan Subliem poppenspel Teerstoof Maasbach bevestigt aankoopplaimen officieel Plannen voor kerst-inn in dienstencentrum Vuurwerk in beslag genomen Scholieren heroven platenzaéik Stereo-avond 6 pagina's Maandag 13 november 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Puin, omgewaaide bomen, fietsen en bouwketen, afgeknapte vla ggem asten en een vernielde feestverlichting: dat zyn de sporen die een zware westerstorm vanochtend in Schiedam heeft achtergelaten. De storm, een van de zwaarste uit de afgelopen jaren, richtte in vrijwel alle stadswijken veel schade aan die, gaf brandweer en politie handenvol werk. De brandweer was sinds van- de andere bomen voor de ochtend omstreeks half vijf kazerne met kabels overeind, onafgebroken in touw om Vermoedelijk zullen ook die waar mogelijk aangerichte moeten worden verwijderd, schade enigszins te herstellen en gevaarlijke objecten weg Ondanks vele werk viel de te halen. Een woud van t.v.- ""emdelijke schade toch nog masten heeft het natnm-ge- gez,en d= kracht van de weid niet overleefd, ook is 5t°rm: De kranuweer heeft wat gedund is het bomenbe- Mlf dc scha" stafJ(j storm vermelde een aantal kanteldouien van de garage Op de Singel, vóór de brand- daar een hele wand weerkazerne, bleek vanoch- we§* tend een oude boom niet be- Verdere toonbeelden van storm- stand tegen de storm en kwam schade weren onder andere met donderend geraas over omgewaaide verkie/.ingsbor- het wegdek. Het verkeer den en naar beneden gekomen moest later enige tijd worden dakpannen en schoorstenen omgeleid. De brandweer hield- jn verwei alle stadswijken. •"Burgemeester Roeffsema in gesprek met enkele brandweerlieden in de meldkamer van jcfe Schiedamse brandweer. Een van de problemen waarvoor de brandweer zich geplaatst zag. Een boom verspert de Huis de Rivierweg. Schiedam De heer Schneider, woonwagenbewoner en tot voor enige dagen bewoner van het woonwagenkamp aan de Sch'ie- kade gaat een kor: geding aanspannen tegen de gemeente Schiedam. De heer Schneider werd enige dagen geleden met Rijn woonwagen van het kamp verwijderd omdat hij de 49ste bewoner was. Er zijn er 45 toegestaan op he; Schiedamse kamp. De woonwagenbewoner is het niet eer.s met de beslissing van de gemeentelijke autoriteiten hem van het terrein te verwijderen. Hij hoopt zijn gelijk door een uitspraak van de rechter beves tigd te krijgen. Het kort geding zal vermoedelijk nog deze week dienen,- Het standpunt van de gemeente, is, dat men al' eerder heeft toe gelaten dat meer wagens -dan officieel zijn toegestaan op het kamp hun standplaats hadden, maar-dat meer wagens niet konden worden getolereerd. Wethouder Kaptein van sociale zaken zegt, dat bij iedere wagen die boven het, toegestane aantal van 45 komt nieuwe sanitaire voorzieningen moeten worden aangelegd,' wat niet mogelijk Schiedam Boeiend theater was vrijdagavond cn zater dagavond te zien in hei Zol- dertheatcr do Teerstoof. Vrijdagavond gaf het figuren- theater Triangel een sublieme voorstelling met poppen, ma rionetten en maskers. Henk Boerwinkel, de man achter Triangel, liet het publiek (.hc- laas niet talrijk) zien dat pop penspel,niet alleen voor kinde ren hoeft ie zijn. Door middel van suggestie, goe de bewegingen van de poppen en romantisch aandoende be lichting wist hij het publiek ademloos te-boeien-en -te doem vergeten dat poppen in we zen dood zijn, hij wist alles tot een levende materie te maken en toverde de poppen om tot echte acteurs. Een van de knapste nummers van de avond was wel meta morfoses. Een nummer dat veel mensen waarschijnlijk de rillingen over de rug -deed lo pen en aan de andere kant een dosis humor in zich had. Dok .Droom" en de „Touwtrek- kers" werden met een Uiter ste concentratie gebracht. Zaterdagavond speelde de pan tomime speler Rob van Reyn vo.or een uitverkocht huis in de Teerstoof; Enerzijds toon de hij de klassieke krakers vóór een mimê-speler, zoals bet oude mannetje, my and my shadow en de pianist. An derzijds toonden bepaalde nummers, zoals Dagdroom en Reclame weer een zekere maatschappij-kritiek. Bij andere nummers, zoals „De ccndenjacht", enigszins plat vloers maar toch erg leuk, had hij de lachers op zijn hand. Rob van Reyn toor.dc duidelijk dat pantomime en cabaret samen kunnen gaan. Zi^n-hele programma is hier eérrmengeling van. Schiedam Het bestuur van de wijkvereniging Nieuwland eer wacht dat in de loop van 1973 het nieuwe wijk gebouw aan het Schuttersveld in gebruik zal kunnen worden genomen. Met de dienst Gemeentewerken zijn de afgelopen maanden talloze be sprekingen gevoerd. Voor het gebouw kan worden geopend, zal er nog eerst aan allerlei eisen moeten worden voldaan, die door de gemeente worden gesteld. Ook zullen er nog enige ver anderingen aan het gebouwtje, dat nu nog in Groenoord staat en als schoolbarak heeft dienst gedaan, moeten worden aange bracht, Secretaris W. Kiehot schrijft in het jaarverslag van de wijk vereniging over 1971/1972 dat het eerste lustrum van de ver eniging sober is gevierd, om dat de verwachtingen dit jaar het wijkgebouw in gebruik te kunnen nemen, niet werden bewaarheid. De wijkvereni ging telt op het ogenblik 192 leden. ,.- In het verslagjaar heeft de wijk vereniging allerlei activiteiten georganiseedr, die niet alle evenveel belangstelling kre gen. Zo zijn de ruilbbeurzen die regelmatig worden gehou den wegens de hoge kosten van zaalhuur in aantal terug gebracht. De volgende wordt bp 6 december .gehouden in het' wijkcentrum Nieuwland. De wijkvereniging houdt het jaarlijkse feest op vrijdag 17 november, eveneens in het wijkcentrum aan het dr. Wi- bautplein. Voor het nieuwe jaar is de sa menstelling van het bestuur ongewijzigd gebleven. Alle zit tende bestuursleden werden herkozen. Voorzitter is de heer J. H. Bernard, penningmees ter mevrouw C. Post, 2e se cretaris de heer J. Roe tets, 2e penningmeester mevrouw ,J. Sehuijn en secretaris de heer W, Niehot. Schiedam Er bestaan plan nen voor het houden van een zogenaamde kerst-inn in het dienstencentrum voor bejaar den aan de Nieuwe Damlaan. In het dienstencentrum zullen tijdens de feestdagen diverse activiteiten worden gehouden voor diegenen, die daar be hoefte aan hebben. Het idee is ge'rezen bij* een aantal diaco nale medewerkers van de her vormde gemeente. Sehiedam Het slopen van het Dieselgemaal „Van dér Schalk" en het uit 1864 daterende stoomgemaal ,,Van der Goes" zijn de eerste tekenen geweest dat binnenkort de spuikom zal worden gedempt. De van. het gemaal „Van der Goes" overgebleven fundering vormt de basis van de dam welke de nu nog bestaande spuikom van de eïgenlyke Polder vaart zal gaan scheiden. De eerste zandstor- tingen hiervoor zijn reeds verricht. genwoordigda verenigingen gericht op re creatie ïn ongerepte en vrijenatuur, moeten in belangrijke mate gewicht in de schaal hebben gelegd bij de nu genomen beslissing. De.'Voorzitter van de werkgroep de heer B. Sleeuwenhoek was dan ook de tolk van alle natuurvrienden toen hij wethouder Bolmers dank zegde voor het genomen besluit de vaart verder onaangetast te laten. ochiedarr. De politie heeft m een pand aan de Mariastraat 1200 stuks vuurwerk in beslag genomen. Het vuurwerk was het eigendom van de 32-jarige R. v. d. S., die het. daar in strijd met de hinderwet en de wet gevaarlijke stoffen in voorraad had. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Onaangetast wil zeggen: zoveel mogelijk onge rept. ..Correcties aangebracht aan waterpeil en kadehoogte kunnéh. uiteraard niet uitblij ven. Dit hoeft echter het karakter van het restant vaart niet aan te tasten. Het zal wor den aangepast. het resterende polder landschap waarin flora en fauna zich kunnen blijven ontwikkelen. Er is al éen drukbezochte ver gadering gehouden in het dienstencentrum, waar de eerste voorbereidingen voor de kerst-inn zijn getroffen. Het Is al heel wat jaren geleden dat deze spui kom een wezenlijke functie -had bij de bema ling van het boezemwater van Delfland 1 waarin de Poldervaart een belangrijke rol speelde. Na het optreden van de verziltlng werd vanuit de Nieuwe Waterweg geen wa ter meer ingevoerd. De afvoer van water ge schiedde voortaan door middel van het hier voor gebouwde dieselgemaal „Van der Schalk". Drie jaar geleden wijzigde Delfland zijn waterhuishouding en was met de dem ping van de Schiemond op Rotterdams grondgebied de Poldervaart in feite een stuk dood water geworden dat wachtte op een to tale verdwijning. De leiding van het dienstcen- trum verklaarde zich gaarne bereid, de ruimten van dit ge bouw voor de kerst-inn be schikbaar. te stellen. Het is nadrukkelijk de bedoeling, dat ook niet-bejaarden de kerst-inn bezoeken. Er zijn voor de di verse activiteiten comité's ge vormd. De Stichting Raad voor het Bejaardemverk te Schiedam heefft haar giro nummer opengesteld om de kerst-inn ook financieel mo gelijk te maken. Het verdwijnen van de spuikom aan de weste lijke kop van de vaart roept v-ooral-bij de ou deren onder de Schiedammers herinneringen op aan vervlogen jaren. Nog volop in functie was de spuikom een hoog ingedijkt waterre servoir van waaruit water kon. worden ge spuid en ingelaten onafhankelijk van de ge tijen.. Tege-n het voorjaar trokken r'iviervis- sen ln grote scholen de sluiskom binnen om later via de sluis van het gemaal „Van der Goes" in de vaart te komen. Hier en in de Kleine Polder vonden de vissen vegitatierijk paaiwater waarin de jonge vissen met mil joenen tegelijk werden geboren. Bij het stij gen van de watertemperaturen begon de gro te uittocht weer naar het diepe en koelere Maaswater. Profiler nu vin hei unieke «nbod 2 krenten te ontvengen voor «fe prijt wn één: 4e Schiedamiche Courant mtc nieuw» uit uw stad «n emgevinj. en het Rotttrdimich Nfeowiblid net het laaute binncn-en buitenhndie nieuw». Geef onj nu opd richt ook hij 11 U dijen jracis, xonder «nije verplichting. 4e SC RN beiorjen en ontdek ï»Hd« »e|c p}u>pur[ea. De tweede hierop wijzende fase was het dem pen van het stuk water gelegen tussen de Blauwe Brug tot aan het begin van het volks tuinencomplex „Vijfsluizen" wat de Sport- halbrug in een viaduct deed veranderen. Vast. staat dat het laatste zand in de overge bleven delen van de vaart is gestort. Ze blij ven onaangetast, heeft wethouder Boimers toegezegd tijdens de op donderdag 27 oktober gehouden openbare zitting van de commissie voor stadsontwikkeling. Schiedam De politie hééft proces-verbaalopgemaakt tegen drie 15-jarige,scholieren, die tweemaal hebben ingebro ken in de Free Recordshop aan het Broersveld. Ze stalen da?" voor 3.000 gulden aan platen en radio-apparatuur. Dcxe bon ïi» open envelop, zonder pMHtjtf, nur»n «t»r Rotterdïinjch Nieuwibhd, antwoordnummer 8M,ft«terdim 4e SC RN 14 dijen (rad» nitrt «ra»c Als de dam gesloten is kan de in de kom aan wezige vis niet meer in de Poldervaart ko men. Pachter Renzenzal ongetwijfeld hier uit zijn conclusie trekken'en proberen zoveel mogelijk vissen te vengeh en over te bren gen naar andere waterperceien. Schiedam De personeelsver eniging A. de Jong houdt dins dagavond een stereo-avond iri zaal Harmonie aan de Schie- damseweg in Vlaardingen. De bijeenkomst begint om acht uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1