Jan van Baaren: RodaJC was FORTUNA VERDIENT MEER' VOLLEY MOET AFHAKEN verzuil sissers uit te buiten Tactiek MWIK daagt Vfe -I, Weer ruime nederlaag SVVb SW-Veendam zondag om half twee jfl§pgi£| v' v. A Angst om tegentreffer speelt formatie parten.... ëiHt MAANDAG 13 NOVEMBER 1972 Van onze sportredactie Vlaardingen Noem het ver diend, die 1—1 tegen hoog ge plaatst Roda JC, trainer Jan van Baaren had eerder de in druk dat dit Fortuna, ondanks de handicap van blessure (Leen Boon en Arie Don) meer bad kunnen bereiken. Daartoe ook de kans heeft ge- ha£( maar redeneerde de Schiedammer: „Als Aat Rey- gersberg alle kansen zou be nutten, dan liep hij niet bij jfortuna". Want de Westlan der, die voor rust grotendeels 0p zichzelf was aangewezen, trók met stérke „counters" de aandacht. -Niet alleen van ploeggenoten, maar eerder van bewaker Peter de Wit en laatste man Héns Fischer. Daarom was het niet verwon derlijk dat nieuwe trainer (tij delijk) Bob Becholtz na rust de' snelle Reygersbcrg liet schaduwen door Sjef Blatter. Notabene de man die ook kon „counteren", zoals hij dat ver in de tweede helft demon streerde met een priemende kopbal. Dat de gelijkmaker betekende en Jan van Baaren tot de Opmerking noopte: „zo'n defensiefout net zoals tegen PEC Zwolle had juni-, mer gemaakt mogen wor den". Fortuna heeft kansen laten lig gen. Anders gezegd en dat klinkt milder: geen terugval gehad ondanks de blessures. Arie Don „kon maar één helft meelopen", omdat het,", al dus Van Baaren, ,„een psycho logisch effect had op de jon gens"., Arie JDon: „Je zag wel dat ik niet kon sprinten. En. juist aan Hans Zuidersma had ik een hele kwaaie". Ook de Limburger die van arbiter Schouwenaars een gele kaart 'kreeg. BLESSURES Fcrtuna's centraal duo Ger Robbemond Gerrie Pijl, was na eén korte inspeelperiode goed op dreef. Jan Baaren: „vooral Ger Pijl speelde erg sterk". Leen Boon zag het vanaf de tribune overigens met lede ogen aan. Dinsdag moet hij foto's laten maken van zijn knie, waaruit al vocht is gehaald. „Ik hoop niet dat ik onder het mes moet", is zijn reactie, „an ders ben ik nogal wat weken zoet. Afgelopen week héb ik nog getraind, maar ik zie dat het zoniet gaat". ZELFVERTROUWEN Opmerkelijk was net gedrag van Anton Huyer. De fel beje gende spits van Fortuna, die bij tijd en wijle niet eens meer in de basisopstelling paste, scoorde na 33 minuten en dat gaf hem zoveel zelfver trouwen dat Jan van Baaren zei: „met die impuls heb ik in Anton weer een echte tweede spits. En ben ik niet alleen af hankelijk van Aat Reygers- berg". RECORD En dan het merkwaardige re cord dat Fortuna heeft. Thuis nog Ongeslagen en 12 punten en uit kwam er alleen een de ling bij Dordrecht (11). De rest ging verloren. Jan van Baaren: „als wij uit clubs hebben waar wij het tegen kunnen maken, gaan we de boot in. We hebben te veel jongens die dan him taak gaan verwaarlozen. Zoiets moet je zien als een groeiproces. Zondag bij Vo- lendam mag je verwachten dat de wijdbroeken na het verlies bij Heerenveen. (10) het initiatief gaan nemen en dan. zit er zeker voor Fortuna een kans in dat er een punt uit komt". ANTON HUYER Vierdingen Fortuna's gelijke spel (1—1 tegen Roda JC) 'klonk eerder als verlies, omdat juist de Limburgers lange /tijd met de rug tegen de muur stonden. Fortuna in feite ai snel van vertwijfeling kon profiteren, maar de over macht pas na rust gestalte zou kunnen geven. Ware het niét dat toen de „counters" van Aat Reygersberg en wis sel Ad de Heer (voor geblesseerde Arie Don) stuk liepen op doelman Willy Damen. Fortuna bad voor tweeduizend kijkers kunnen afrekenen. Daarom geloofde het ook zelf niet in die ene 'treffer van Sjef Blatter (29ste minuut) die de Vlaardingers cadeau gaven. Roda JC, met de "bedoeling haar Vlaardingen. gereisd om één punt te pakken, kreeg het al gauw te kwaad ;toen, het snel het midden veld' moest prijsgeven. Hoewel Fortuna weinig fantasie toonde, bood Aat Reygersberg zich regelma te goéd aan en was immer beweeglijker dan vaste man Peter de Wit. Maar er ontstonden weinigkansen. Daarom kwamdie knal 'van Antón Huyer in de 33ste niinuut als een ver rassing, maar het sorteerde wél het effect dat de man- nen uit Kaalheide alleen 'maar een alternatief had den om op balbezit te spe- Roda JC: lën,. zonder reële mogelijk heden. Want de' sterke „counters" naar. een Henk van Leeuwen of Henk van Rooy waren er niet bij. Re gelmatig 'werden beide /.spitsen", goed voor. een. doelpunt in elke wedstrijd, ;aan banden gelegd door Robbemond en; Jansen.. VI^HEID En na rust kreet Fortuna zoveel vrijheid op het. middenveld, dat' hét verwondering wekte dat de kansen onb emit bl even In' eerste instantie moest Pe ter Eikelenboom nog- wel steun hebben van de paal bij een hard schot van Sjef Blat ter, maar daarna schoten Reygersberg en Huyer enkele, malen hard in. In cle I8e mi nuut, greep Ger Robbemond overigens goed in op een solo ..Vön Henk van Leeuwen en aan de „overzijde" was Arie Riedijk ongrijpbaar, maar Anton Huyer miste toen voor open doel. - GELIJKMAKER Toen Sjef Blater echter on- bewaakt, oogin 'oog kwam met Peter Eikëlénboom, betekende dat vernedering, want Fortuna had tegen dit Roda JC, dat -bij ijjd en wijle het 2elf- v, yprtrouwen miste, beslist winst verdiend. In de slotfase van het spannende duel wisselde Roda JC nog enkele spelers, maar Fortu na raakte geenszins in ver val om zelfs die ene punt te ontgaan. door Bas van 'j den Berg Opstellingen: Fortuna.' doel Pe ter Eikelenboom, achter John Oorver, Ger Pijl, Ger Robbe mond, John Jansen, midden Rob van der Bol, Ce es Bou rn an, Arie Don (Aad d'e Heer)., voor Anton Huyer, Arie Riedijk, Aat Reygers- •berg. doel Willy Damen, achter Peter de Wit (Walter Kousen), John Pfeiffer, Hens Fischer, Sjef Blatter, midden Herbert Bonnen, Hans Zui dersma, Theo Offerman, voor Henk van Rooy, Henk van Leeuwen, John Heuser (Willy Gooien). -.-tl - -• -/J. r. V. j Roda JC moest bij herhaling aan.de noodrem trekken. Capelle a.d. IJssel Het eerste herenteam van het Vlaar- dingse Volley kreeg vrijdagavond bezoek van C.V.V. De heren uit Capelle stonden in de competitie 2 punten bo ven Volley en dit zou in theorie een. gelijk opgaande strijd betekenen. De theorie bleek in praktijk te kloppen. De teams begonnen in de eerste set een bekend spelletje te spelen namelijk dat van kat en muis. Lange tijd bleef de stand 00. Het Vlaardingse team was te voorzichtig en daardoor kreeg C.V.V. de kans de eerste punten te scoren. Toen bij Volley Eduard Oosterlee aan het net draaide werd de Vlaardingse achterstand snel wegge werkt en bouwde men aan een ruime voorsprong (9-5). De hardste en meest bekeken aanvallen van de Vlaardin gers kwamen van Peter van de Weyden en hij gaf de gas ten handen vol werk. In de slotfase van deze set draaide Volley goed en het gaf het felle C.V.V. geen kans punten te maken, doordat het vaak met een driemans-blok op.de juiste plaats aanwezig was. Het knap spelende C.V.V., met daarin een man als Jan Brus- sé als aanvoerder, zag kans de Vlaardingse heren in de tweede set geheel uit hun spel te halen. De lange aanvaller Adrie van Dam van C.V.V. teisterde vele malen de verde diging van Volley. De mannen uit Capelle wonnen met grote cijfers. (155). In de derde set was het weer C.V.V., dat het tamme Volley overrom pelde. Even leefde het spel van Volley op en dat kwam door de aanmoedigingen van het publiek. De Vlaardingers -werkten een 90 achterstand vrijwel weg, maar C.V.V. haalde toen pas goed uit. De achterspelers van Volley trok ken diverse malen te vroeg op en dat is dodelijk tegen een tegenstander als C.V.V. <15— 8). ONTREGELD In de vierde set liet Volley heel goed volleybal zien. Nu ontre gelden de Vlaardingers de verdediging van de tegenstan der. Kees en Jan Zevenbergen gaven blijk van een goede ti ming en 2ïj zagen kans om de meest onmogelijke ballen om te zetten in een goed liggende setup. Volley won de leukste set van de hele wedstrijd met groot verschil (156). In de vijfde en laatste set bleek C.V.V. toch desterkste. Vol ley gaf zich gewonnen en scoorde in de gehele set slechts 4 punten. De verdedi ging va nde Capellenaren was te goed georganiseerd. Binnen de 10 minuten beslechtten, zij de strijd en. Volley was versla gen. (15-4). De wedstrijd werd geleid door een nogal twijfelachtig scheidsrechtersdua dat in vele gevallen mistastte. Geen der beide partijen werd echter be nadeeld, daar de verkeerde beslissingen evenredig ver deeld werden. Schiedam Oc-k in Wageningen bleek het b-elftalvan SVV niet instaat de negatieve reeks uitslagen van de laatste weken te doorbreken. Na de 41 tegen FC Amsterdam en de 3I tegen HVC incasseerde •SVV ook op de Wageningse- berg een ruimenederlaag 4—1. Waarmee Wageningen zich duidelijk revancheerde voor de 4—2 nederlaag tegen de roodgroene reserves op Harga. -ATan onze sportredactie Ylaardingen VOC dacht ken- nelijk af te rekenen met RKWIK, maar de pas gewij- zigde taktiek van de Vlaardin- gers kwam uitstekend van pas. Wat inhield cat RKWIK behoudend tracht te spelen t om„ dan met „counters" te scoren. Wat in Rotterdam overigens niet lukte, omdat juist VOC teerde op een sterk geheel. Uitblinker bij de Vlaardingers was ongetwijfeld Ries van Rossem (laatste man), terwijl op het middenveld Jan Maas hard werkte. In de eerste helft heeft RKWIK lange tijd i onder druk gestaan, zonder i zelf een vuist te kunnen ma- t ken. Slecht schieten was er na i rust de oorzaak van dat de nul 4 bleef bestaan. Het laatste half j uur maakte junior Fred van t der Velde nog zijn oowachting i voor Peter van Es die een te- - kort aan conditie vertoonde. Hij ^vervult zijn dienstplicht en daarom was dat niet vreemd. Willy Damen hoog op voor Bob van der Bol. Schiedam In tegenstelling tot eerdere berichten speelt SVV de komende competitiewedstrijd tegen Veendam niet op zaterdag maar normaal op zondag. Wel het .aanvangstijdslip is gewij zigd, half twee. Dit in verband met de interland BelgiëNe derland, op verzoek van het bezoekende Veendam. Amersfoort Mocht SVV wer kelijk gebukt gaan onder een mysterieuze angst voor duels op vreemde bodem, In het slechts matig bezette stadion Birkhoven kostte deze angst in ieder geval één vol punt, SVV hield de op eigen veld zo sterk geachte HVC-formaiie op nul, maar verzuimde de ■vele defensieve missers in de Amersfoortse defensie door tastend af te ronden. Maar SVV leek zo intens tevreden met een deling dat bijna de indruk gevestigd werd dat juist HVC de strijd dikteerde. Toch was de roodgroene angst om een Amersfoortse treffer verklaarbaar, want nog niet eerder in dit seizoen moest de Amersfoortse aanhang genoe gen nemen met een maagde lijk scorebord: Althans niet op Birkhoven, want juist de nul-nul deling b(j Fortuna SC een week geleden, rechtvaar digde de verwachting dat trai ner HoIHnk aanvallende in- strukties rond zou strooien. Maar SW was sterker, vooral individueel de meerdere van de direkte tegenstanders. Sneller, beweeglijker ook, schakelde SW vanuit defen sie op de aanvat. Kromp ech- te'r ook weer ineen zodra de tegenstander pogingen in 't werk ging stellen e aanvallen de tendens te verleggen. Dan maakte SVV zich plotseling zorgen, strooide kwistig met hoekschoppen en trapte reso luut maar ongecontroleerd de bal van eigen grondgebied. Onnodig vaak, terwijl enkele halve missers plotseling pa niek veroorzaakten, HVC voldoende grond aan de roodgroene zorgen. Terwijl Aad Osterholt ogenschijnlijk op de hem bekende lakonieke wijze ruimte leek te brengen, schampte de bal voor de voe ten van Bert Middelkoop. De Amersfoortse vleugelspeler reageerde verrast, maar vond oog in oog met de snel uïtgelor Aad Osterholt stoof richting Amersfoort's doelgebied na een onbesuisde knal van Joop van Maurik. Osterholt was dicht bij een treffer, maar schoof de ba! simpel in de voeten van Henk Ramselaar. door Hans Soeters pen Jan van der Velden niet het winstgevende gaatje. Nog maals redde de Schiedamse goalie toen Bert Middelkoop 2'n fout trachtte te herstellen door Dik Teunissen in kansrij ke positie te manoeuvreren. ZORGEN Reeds in. de eerste minuten gaf DOELPUNT Toch had SVV lering moeten trekken uit de weinige plaag stootjes die het in die fase uit deelde. Joop van Maurik, evenals tegen Fortuna SC weer laatste verdediger, kwam duidelijk snelheid te kort. De ex-Holland Sporter bleek weliswaa'r een resolute opruimer, maar beslist geen rustgevende sluitpost. Daar om ook resulteerde een voor zet van Rinus Steenbergen in een in eigen doel gekopte mis ser van verdediger Rudie Maas. Een doelpunt dat ech ter geen genade vond in de ogen van scheidsrechter Bart Ram die daarbij vermanend wees naar de onschuldig rond blikkende Jan' Groene weg, die zich niet bewust was van een gemaakte overtreding. Ook SIMPEL Tegenover deze reële scorings kansen stelde HVC slechts po ver aanvalsgenot, simpel, doorzichtig en ontbloot van enige improvisatie. Dat het echter ook de defensieve nul kon handhaven was daarbij geen eigen verdienste, want kort voor rust had SVV abso luut afstand moeten nemen van de thuisclub. Een zuivére pass van Leen Wamaar draai de John van der Spek in de rechthoek, om van daaruit toch de naar het centrum uit geweken Jan Groeneweg te bereiken. Groeneweg's schot op doel miste elke kracht en precisie, maar werd door Wim Mulder onderschept, die ech ter alleen voor doelman Bert van Geffen tegen de snel rea gerende HVC-goalie opknalde. Jan Groeneweg.... in de slotfase dicht bij een treffer... ONGEWIJZIGD Na rust, met Ger Bakkes voor de geblesseerde Piet Romeijn, wijzigde het spelbeeld niet. HVC bleef doorzichtig opere ren tegen een SW dat de in druk vestigde allang blij te zijn als de Amersfoortse aan- valsdrang kon worden afge broken. Toch was SVV defen sief duidelijk de baas, Dick van de Korput degradeerde HVC's goaltjesdiefIwan Frankel tot een weliswaar technisch bekwame, maar toch weinig inspirerende rech terspits. Maarten van Beek had op rechts door de bles sure van Piet Romeijn \ranuit de middenlinie teruggehaald geen kind meer aan de door Romeijn ingetoomde Bert MiddeLkoop. Ook door het cen trum imponeerde de thuisclub niet, klopte Rinus Steenbe'r- gen opponent Dik Teunissen met, vele lengten. AANVAL Op het midenveld kreeg SVV volop gelegenheid defensieve werkzaamheden in te ruiten voor felle aanvalsstoten. Maar ook SVV bleek, of durf de zich niet bewust te worden van het beus wel aanwezige kwalifeitsverschil. Een schot van Ties van Duppen ver dween bijna via de voet van Van Maurik :n het Amers- foortsc doel. tenvijl J,an Groe neweg even nadat de ge blesseerde Steenbergen was vervangen door de direkt sterk ingrijpende Jan de Tuynder oog in oog met doelman Van Geffe- volko men faalde. PROTESTEN Hiertegenover stond slechts een penibele situatie voor het doel van Jan van dér Velden—die alle overige situaties resoluut oploste doordat Aad Oster holt de bal met de hand speel de. Scheidsrechter Ram depo neerde de bal buiten het straf schopgebied, al protesteerde HVC om de beslissing bren gende strafschop. Die het ook niet verdiend had, want op winderig Birkhoven mocht geen beslissing vallen. Daar voor speelden beide formaties gewoon niet doortastend ge noeg...,. Opstellingen (HVC) Van Gef fen; Ramsel aar,v.d. Hoek, v. Maurik, Nieuwenhof; Maas, AVil]?.eenburg, Lieffeld (Pe ters) Middelkoop, Teunissen en Franke!. (SW) v.d. Velden; v.d. Korput, Osterholt, Steenbergen (de Tuynder), Romeijn (Bak kes); Muidér, Wamaar, v.d. Spek, v. Beek; v. Duppen en Groeneweg. Scheidsrechter Burt Ram; toe schouwers 1800.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3