NOAD-Scylla eindigt in wanordelijke vechtpartij Greet Jansen: Zeven Scylla-treffers Juliana alleen defensief nog matig SCYLLA-SPELER THEO BAKKER MOET VLUCHTEN uvg Schiedam overklast Hoogvliet Touny Krijgsman 4 SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 13 NOVEMBER 19j2 ÉiSo V", i Schiedam Een beschamend optreden Tan een van de spe lers van Sanncel—Scylla leid de bij de tafeltenniswedstrijd ,NOADSanocel/Scyila 2 tot 'zulke wanordelijkheden dat de beide arbiters het niet verant woord achtten om de ontmoe ting voort te zetten en staak ten bij een 14 achterstand voctf Noad dit duel in de pro- 1 motie-ereklasse. Het gebeurde allemaal na de vijfde partij toen aanvoerder Jan Knikkenherg met 1721, 21—16 en 1721 van Theo Bakker verloren had. Knik- kenherg feliciteerde zijn te genstander, die zich al hij herhaling zeer onsportief had gedragen. Toen de NOAD-cap- tain zich weer omdraaide be merkte bij dat hij door zijn te genstander in de hals werd gespuwd. Knikkenherg rea geerde hier, zeer begrijpelijk, heel heftig op en binnen de kortste keren kwam het tot een ernstig handgemeen. De Scylla-speler vluchtte uit het centre-eourt, sleurde de om rasteringen omver en in enke le ogenblikken stond de stati- i ge korenbeurs op stelten en speelden zich taferelen af die voor tafeltennis ongekend zijn- Bakker werd door zijn teamge noten nog enigszins be schermd en ook de NOAD-be- stuurderen probeerden de op gewonden gemoederen tot be daren te brengen. Na een vijf tal minuten keerde langza- merhand de rust terug, maar gezien de gespannen sfeer na men de arbiters Oremus en Francke de juiste beslissing en staakten dit onverkwïkke- lijk verlopen duel. HOOPVOL Het begon in deze belangrijke wedstrijd voor NOAD alle maal erg hoopvol. Jan Tui- nenburg had zijn plaats moe ten afstaan aan de Fransman Jean-Claud Zindy, die sinds enige tijd in NOAD 3 speelt en daar een bijzonder sterke in druk maakt. Zindy startte tegen Theo Bak ker, met felle loopings etaleer de hij duidelijk zijn mogelijk heden. Met tweemaal 2113 bracht hij Noad op 10 en het moet voor het NOAD-team weldadig geweest zijn te be merken dat nu een flinke schare supporters hun steun niet onder stoelen of banken schoof. Bakker maakte toen al een slechte beurt want hij 1 feliciteerde noch Zindy, noch bedankte hij de arbiters voor de leiding. Toen hij zich daarna op een op ruiende manier nestelde tus sen de NOAD-jeugd leek de kat de bei aangebonden. VOORSPRONG Jan Knikkenherg moest na steeds voor gestaan te hebben toch met 19—21 en 16—21 de eer aan Peter van Sc hie laten waarna Scylla met 12 voorkwam door de nederlaag van Jan Bayings tegen Karei van Schie met 2123 en 16— 21. Bet dubbelspel verliep voor NOAD niet gelukkig. Zo lang Zindy de aanval kon han teren maakte NOAD wel pun- •ten maar wanneer m.n. de Franse speler naar achteren gedrongen werd scoorde Scyl la. Het werd 1921 in de der de game en de stand in dit voor de degradatie zo belang rijke duel was 1—3 geworden. AFWACHTEND De partij tussen Bakker en Knikkenherg verliep in feite zonder moeilijkheden. Het was een partij waarin door beide spelers een afwachtende houding werd aangenomen. Jan Knikkenherghevig verontwaardigd Toch bleek in deze partij weer dat Knikkenberg niet zo vast meer is als in het vorig sei zoen. Met name is zijn fore handverdediging nie zo scherp meer. Bakker won de eerste game met 17—21 maar de hoop in de NOAD-harten her leefde toen met 2116 Knik- Schiedam De beTen van DWS hebben aan de verwachtingen voldaan en Snelwiek een ne derlaag bezorgd. Vanaf het beginsïgnaal heeft DWS het heft in handen, genomen en Snelwiek onder druk gezet. Vooral het goede elrkelspel van Hans van Dommelen bracht de Rotterdamse verde diging in moeilijkheden. Van Dommelen scoorde dan ook menige treffer. Door een wat aarzelend optreden van de Snel wiekverdedi ging bracht DWS de ruststand op 49. Na rust schakelde het Rotterdam se team over op een 4—2 ver dediging waarmee DWS in het begin flink moeilijkheden had, Snelwiek kon hierdoor te rugslaan, maar het was niet van lange duur. DWS vond het jniste antwoord op het verde digende systeem van Snelwiek en nam het spel weer volledig in handen wat een H20 overwinning opleverde. Rijn Rotteveel was ongetwijfeld de sterkste speler in het team van DWS. ï>e dames van DWS hebben ■we derom de punten aan hun te genstander moeten laten. Het kwam tegen Snelwiek welis waar met een enorme inzet "binnen de lijnen, maar goede wil alleen bleek niet voldoen de, Het team heeft nog steeds een grote behoefte aan een speelster met een zuiver schot. Ook nu spatte menige bal op paal en lat Snelwiek bad heel wat minder moeilijk heden en bracht de ruststand op 6—4. Na rust heeft HWS getracht terug te komen. Het zette goede aanvallen op, maar de afwerking ontbrak. Het gevolg was dat Snelwiek met een 12—9 zege de strijd op haar naam bracht, WILTON Ook de dames van Wilton heb ben het niet tot winst kunnen brengen- Het "Voorburgse EHC kwam goed uit de start blokken en bracht de verdedi ging van Wilton in grote moei lijkheden. Treffers bleven niet uit en srml keek Wilton tegen een 05 achterstand aan. Toch kwam Wilton nog voor rust terug, maar verder dan 3—6 kwam het niet. In de tweede helft heeft Wilton alles op alles gezet om de volle winst te grijpen. Het drukte EHC steeds meer in de verde- digirig, maar het kwam tijd tekort 'om alsnog de zege te grijpen. Het werd nu een 8—9 nederlaag- ROMMELIG De heren van Wilton hebben in de ontmoeting met Schutters 2 naar vorm lopen zoeken. Er werd slecht geplaatst en ge schoten, waardoor het tempo uit de aanval verdween en het gehee] een wat rommelig aan zien kreeg. De Schutters maakte daarvan goed gebruik cn noteerde een 58 rust stand, Wilton wilde de winst niet zomaar uit handen geven en zette een geforceerde aan val -op, waarbij men echter te snel wilde schieten. Het gevolg was dat menig schot het doel voorbij ging. De Schutters bleef echter de zenuwen goed de baas en behaalde een 10 18 zege. pe dames van UVG hebben .meer tegenstand ondervonden van Dynamo dan verwacht ..mocht worden, tfVG ging goed van start en liep uit naar een .l—3 voorsprong. Maar dut was het sein voor Dynamo om het spel in han den te gaan nemen en UVG steeds meer met de rug tegen de muur -te, plaatsen.--Dit le verde eeii, *8-^5 ruststandop. ^HadvuyGC in^de^eerste; helft 'i rC-in 1 v.. ,v> *r Zelfs op deze wijze was Scytla's aanval niet te stuiten. Eén van de acht in de maak.... nog enig antwoord op het spel van Dynamo na rust klopte er niet veel meer van het spel van de Schiedamse die ge laten moesten toezien hoe Dy- namo een 126 overwinning behaalde. De heren van Snelwiek traden in de sfeerloze sporthal De Enk aan tegen. Snelwiek 3, dat met slechts zes spelers aan de start verscheen. Dit ontnam, hoe vreemd het ook moge klinken, UVG de wil om wer kelijk hard door te 2etten. Het maakte er nu een soort oefen wedstrijd van, die met -de rust een 49 voorsprong liet zien. Intussen was Snelwiek lang zaam aangevuld. Er kwamen telkens enige spelers bij, maar wonderlijk genoeg, ver dween oen ander naar de kleedkamers, waardoor het geheel wat rommelig werd en de taak van de scheidsrechter er niet gemakkelijker op werd. UVG wilde het doelpun- tensaldo wat opvoeren en kwam met een golf van break-outs die Snelwiek aan het wankelen bracht, UVG kwam tot een 10—16 zege. GREET JANSEN De dames van Scylla konden in de eerste helft van de ontmoe ting met De Meeuwen 2 geen afstand nemen. De Rotter damse formatie kon steeds weer de aansluiting tot stand brengen, wat een 33 rust stand tot gevolg had. Na rust kwam Scylla steeds beter in haar spel en haaide door goed instappen De Meeuwen aan val uit haar ritme. Het werd een 86 zege van Scylla, waarvoor Greet Jansen zeven treffers voor zich liet aanteke- ken. GEMAKKELIJK Het Rotterdamse Atomlum 2 bleek geen enkele moeilijk heid te kunnen opleveren voor de heren van Scylla. Scylla startte wat moeilijk waardoor het aanvankelijk geen al te grote voorsprong kon nemen. Maar langzaam kreeg het de overhand, hoewel de totaal in druk wat rommelig was, door dat men wat al te nonchalant van dit duel de beste beslis sing was geweest en dat de oorzaak van de incidenten duidelijk op het debet van Scylla komen. Het laatste woord over een en ander en waar, wanneer en hoe de strijd nog t.z.t. een voortzet ting krijgt, is voorlopig een zaak waarmee de strafeom- missie van de N*TTB zich zal gaan bezighouden. kenberg een derde game for ceerde. Met 1721 won Bak ker en stelde Scylla op 24, waarna de bovengeschetste moeilijkheden ontstonden. Buiten de arbiters, die over het gebeuren een rapport zullen opmaken, waren in de Beurs ook nog twee waarnemers van de scheidsrechterscommissie aanwezig, die zich na de sta king met de arbiters verstón den. Zij waren ook unaniem van mening dat het stoppen BRUYNZEEL 2 Is NOAD in feite nog in degra- datiezorgen het tweede team van de Bruynzeel Kitchen Ea gles heeft zich door een 4—6 zege bij Steeds Hoger/TSB definitief veilig gesteld en haa'r plaats in de promotie ereklasse behouden. Met punten startte dit team 3 we ken geleden aan de return wedstrijden en boekte daarna drie uitsetkende zeges. De drie punten achterstand op Steeds Hoger werden alle goedgemaakt en gisteren dienden Ron van der Aa, Fe- teV van den Broek en Arnold Koot de Hagenaars in eigen huis de genadeklap toe die voor Steeds Hoger de degra datie betekende. Aan het Julianalaantje in Rijs wijk is het 'n spanende affai- de. Diverse partijen werden pas na verlenging beslist. Na zes partijen was de stand 3—3 en was in feite nog alles mo gelijk. Ron van der Aa won van Schade maar zijn neder laag tegen Hoek (3028 en 2321) was zeet minimaal. Arnold Koot en Peter van den Broek kwamen ieder tot twee winstpartijen. De man, aan wie het bij Steeds Hoger be slist niet gelegen heeft was Peter Joels, die voor drie pun ten zorgde. Het dubbelspel ging met 19—21 in de derde game naar de Eagles, waar mee het zestal winstpartijen gecompleteerd werd.' Schiedam In Noordwijk heeft Odi het tegen Fluks niet tot een overwinning kunnen bren. gen. Na een harde en onvrij, delijke wedstrijd, waarin Fluks met alle middelen 0$ het spelen onmogelijk pro. beerde te maken, werd met 46 verloren. Schiedam over klaste Hoogvliet in de tweede helft. De rust ging in met een 3—2 voorsprong voor de rood zwarten. Ondanks de tegen- wind in de tweede helft, gat de routine en betere conditie van Schiedam de doorslag. Het einde kwam. met 7—3 HOOGVLIET— SCHIEDAM Hoogvliet begon goed. Hun ver dediging hield de zaak goed gesloten en dit resulteerde spoedig in een 20 voor sprong. Freek Veer bracht met een enorm ver schot ea uit een strafworp de partijen op 2—2. Piet Nab bracht Schiedam op 3—2, waarna vakgenote Nel Sluimer er 4— van maakte. Opnieuw in eer- ste opstelling bleek diaidelijk welke ploeg het beste was, Hans Josen en Miep v.d. Kraan brachten dit met twea doelpunten tot uitdrukking, 6—2. Arïne Ligthart gooide nummer 7 door de korf, waar na Schiedam het welletjes vond. Hoogvliet kwam via eer strafworp nog terug tot 7—3. omsprong met de kansen. Maar Scylla ging de rust in met een royale 122 stand. In de tweede helft kwam Ato- mium goed terug en bracht Scylla zelfs in moeilijkheden. De Rotterdammers liepen, de achterstand in tot 12—10. Maar toen was het gedaan met de goede wil van Ato- mium en liep Scylla op ge makkelijke wijze uit naar een 2210 overwinning. FLUKS-—ODI Met een ver schot gaf Costick Toussaint Odi de leiding. De Noordwijkers waren hiervan helemaal niet ondersteboven en zetten zich volledig in om deze achterstand weg te wec ken. Dit ging niet allemaal even elegant, maar zij bereik ten ermee dat de rust met een 2—1 voorsprong kon ingaan. Na een mooi opgezette aanval was het Elly Spruyt die voor 2—2 zorgde. De Schiedamse vreugde was vart korte duur. Vanuit de uitworp kwam Fluks opnieuw voor, 3—2. Ce es Pas- schier, hij vooral had het moeilijk, omdat zijn naasie familieleden lid van Fluks zijn, maakte er 3—3 van. Via een .tamelijk gelukkige treffer en 'door het uitbuiten van een "slordigheidje in de Schiedam se verdediging, kwam. Fluks op 53. Arie v. 't Hoff depo neerde van afstand de bal door de korf en verkleinde hierdoor de achterstand tot 54. Vijf minuten voor tijd capituleerde Odi: Hans Pas- schier deed de Schiedammers de das om toen hij fraai door brak en de eindstand op 6-4 bracht. Schiedam Tonny Krijgsman, kampioen van Nederland in het vedergevr'cht, heeft een uitnodiging geaccepteerd om op 20 november-jn het Noord- hollandse team te boksen te gen een Londence formatie Beverwijk r bi de vijfde competitlew .jd incas seerde het eerste herenteam van Juliana een nederlaag. Een verliespartij echter, waar de Schiedammers aanzienlijk minder tegenaan 'zullen hik ken dan in de voorgaande duels. Daarom ook geen enke le Vergelijking met de bescha mende vertoning in Zaandam en het onzekere optreden te gen het Rotterdamse Concor dia, Deze keer wèl een wils krachtig Juliana, dat het in de fraaie Bcverwijkse sporthal als tweede geklasseerde The Smash danig moeilijk maakte. Zo moeilijk zelfs, dat één winstpunt voor Juliana binnen handbereik lag. Dat dit net niet gebeurde weigerde Juliana als een echte misser le beschouwen, daarvoor was de voldoening over het geëta leerde spel te groot. Iets wat zich reeds in de eerste set manifesteerde. The Smash kon het grote verschil op de ranglijst 11 punten - geen moment onderstrepen. Opval lend genoeg was het juist Ju liana dat fanatiek opende, zonder problemen het lange blok van de thuisclub met goed geplaatste smashes tot een 2inJoos obstakel torpede rend. Dat The Smash toch ge lijke tred kon houden komt di rect op naarn van de Schie damse defensie. Een verdedi ging die ook deze keer niet in staat bleek het zwakke blok keren aan Schiedamse zijde doeltreffend te corrigeren. AANVALLEND Daarom besefte het team van aanvoerder Jan Pols dat juist aanvallend de kansen lagen. Dat The Smash slechts met een eigen harde aanval af doende onder druk gehouden, kon worden. Die aanvallen kwamen er cok. Harde smas hes van Jan Hordijk en Hans Soeters waren goed voor re gelrechte handelingen aan het scorebord, maar toch was het de verbaasd kijkende thuis club die afstand nam: 8-12. Dat Juliana terugkwam tot 13—13 stimuleerde weliswaar, maar betekende toch net iets te veel van het goede: 1513. Leek Juliana in de tweede set weer af te zakken naar het be denkelijke niveau van de laat ste weken, 159, in de derde set demonstreerde Juliana het tegenovergestelde. Een nu wat terugzakkend The Smash kreeg de rekening gepresen teerd voor de dubbele set winst. Een rekening die er ook niet om loog, want fraaie set ups van Wim Hordijk en Jan Pols werden door de Scheed-rnse aanval resoluut afgemeld: 414. Slechts ge- hol) rn i' --T-r'c fouten aan Schic r'jde kon Smash de sco:e een iets gunstiger aanblik geven: 715. STATISCH Alles wees er op dat de Schie damse oranjehemden klaar waren voor de winst bréngen- de genadestoot, met als extra een beslissende vijfde set. Het was slechts 'schijn, want óp simpele wijze veroverde The Smash een 7—1 voorsprong op een op dat moment voor ver dedigend bijzonder statisch Juliana. Dat echter niet wen ste af te gaan, het goede spel uit de voorgaande set odk In de vierde set wilde laten 2ien. Juliana slaagde gedeeltelijk. Eerst moest The Smash toe staan dat de voorsprong weri verkleind: 75, om even later door te stomen naar ,12—5, maar ook op dat totaal' geen zekerheid kon krijgen omtrent die beslissende setwinst, Want weer was het Juliana daï ver snelde. Poltseling werd' de zwakke defensie gecompen seerd met doeltreffend- aan- valsgeweld: 12—9. AFHAKEN Een achterstand die Juliana erhter niet meer kon 'Over bruggen, maar gezien de zwakke start in die laatste set, toch nog eervol moest af haken; 15—12. Waar aanvoer der Jan Pols dan ook best vre de mee kon hebben; "„We moeten deze wedstrijd niet zo zeer beoordelen op het resul taat, maar meer op de manier waarop gespeeld is. Latén v/e dan de winstkansen die we toch echt wel hadden,vöuiten beschouwing, dan hébb'ëh we tegen deze hoog geklasseerde tegenstander toch wel een po sitief resultaat bereikt".- Aanvallend toonden de volleyballers van Juliana zich de gelijke van het hooggeplaatste The Smash. --

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4