Defensie fout je betekent voo de nederlaag... Vlaardingen via PPSC weer in kansrijke positie TÖG ONGESLAGEN KAMPIOEN VOLLEY VERLIEST NAAR HOOFDKLASSE Nico Capellen: „éénheid beslist" Damesteam Juliana incasseert kleine nederlaag beslissingen ■/ÏSaTVOlïr hij üootH1ï optimistisch juventus moet verder terug „Club van honderd" aktie DHS - MAANDAG 13 NOVEMBER 1972 Vlaardingen Hoewel er in het verleden veel meer spaninng rond de ontmoeting tussen Vlaardingen en PPSC hing, was de wedstrijd van zater dag tussen deze twee oude ri- valen toch we! spannend. Dat Vlaardingen uiteindelijk met aan het langste eind trok mag een verdienste voor de groen-witten heten, die teefi- nisch beter verzorgd spel 11e. ten zien en de zege daarom *w ook wel verdienden. Maar dat "M betekent niet dat de Schie- - dammers geen kansen kre- gen, want keeper Eikenbroek - heeft zeker zoveel te doen ge had als zijn collega Katkho- ven ann de andere kant. Maar het juiste schot ontbrak nu eenmaal en achteraf bezien is de enige treffer van deze wed- "r strijd een presentje van de Schiedamse defensie gewor- den. Het doelpunt viel nameli-jik in de achttiende minuut na rust en ontstond uit een weifeling bij doelman Kalkhoven, die ver gat uit te lopen toen Lue Du- mont de bal op liriks voorzette en door het niet ingrijpen van de Schiedamse goalie kon Kees Westerhout vrij gemak- 1 kelijk de score openen (10). PPSC kreeg kansen genoeg, vooral doordat op links Lodi •- Kalden, weer in voortreffelijke - vorm stak en herhaaldelijk de -ene voorzet na de andere gaf. - Spelers als Joop de Heer, de kort na het begin voor Goos ingevallen Ka ma at, Joppe en Maarten v.d. Zwan hadden de handen vol aan de rappe Schiedamse linksbuiten, die helaas moest toezien hoe zijn 'medespelers Koen Winkel- man, de falende- v. Oort, Piet ■'4, van Veen en "Dick Vos zijn 'voorzetten geen enkele keer konden afronden. Mede daar-. ,!door hield de Vlaardtngse de- "-fensie de zaak potdicht en konden aanvoerder Hooger- boord, Albert v.d. Marei, v.d. Zwan en De Heer hun voor hoede goed stuwen. IJVERIG Maar ook in de Vlaardingse aamvalslinie wilde het op deze regenachtige middag niet luk ken, want zowel Kees Wester hout als Aad v.d. Wilde en v.d. Mark kregen geen kans om het Aad KaUchoven lastig te maken. Defensief deed PPSC het vrij goed, mede ■door goed ingrijpen van Heinz van Katwijk, v.d. Klooster, de A-junior Bax, Meindert 'van Veen en. niet te vergeten aan voerder Piet van Veen, die zo wel voor als achter je vinden -n»was. boek Kalden was als u,vanouds bijzonder ijverig, ter- fwijl Dick Vos het met afstand sschoten probeerde. Deze i Iknaap slaagde echter geen en- „.jkeie keer met 2ijn schoten en hij zal moeten inzien dat hij dan beter zijn vleugelspelers ^aan het werk kan zetten. Kees Westerhout, v.d. Mark en ook v.d. Zwan hadden de2e ■middag het juiste schot thuis- «elaten en voor de kijkers was de wedstrijd dan ook niet zo aantrekkelijk. Scheidsrech ter De Kruyf deelde min of meer in deze malaise, niet dat tuj slecht blies, maar hij ™aak,te toch vele foutjes en af en toe vroeg men zioh af enkele vreemde beslissingen, «ie vooral ten nadele van de t öoniedammers uitvielen Zo JiS ïj.over het hoofd dat r?ai Kalden tot tweemaal toe «urnen het strafschopgebied onderuitgehaald werd en dat zou voor hetzelfde geld twee strafschoppen voor PPSC be tekend hebben, Vas trainer Piet de Wolf na af- 'loop minder tevreden over zijn pupillen, trainer Leen '^•d. Heiden kon met meer op timisme de komende wedstrij den tegemoet zien. Van der Heiden had voor de wedstrijd zijn jongens al duidelijk laten weten dat deze wedstrijd ge- i wonnen moest worden wil .Vlaardingen in dit seizoen een v£ol van betekenis blijven spe- Jri*. Een nederlaag zou uit- -schakeling betekend hebben *?n, zelfs aan een gelijkspel ■had v.d. Heiden niets. „We moeten winnen" zo had hij 2ijn jongens op het hart ge drukt en uiteindelijk is dat er ■ook van gekomen. Van der Heiden: „Het zat er dik in dat we deze wedstrijd konden wmnen, mits we voldoende in zet 2ouden tonen. Dat toonden mijn jongens ook en je zult zien dat we nu aan de top weer gaan meedoen". En in derdaad heeft dat er alles van weg, want na de resultaten Kees Westerbout In actie, die de enige goal zou gaan scoren. van zaterdag staan de zaken Vlaardingen S12, Maasdijk er zo voor, dat Vlaardingen op 911 en JAC 89. de derde plaats staat met PPSC daarentegen bleef zeven- twaalf punten. Rozenburg 9de met negen gespeeld en 24, 's-Gravenzande 812, acht punten. A.s, zaterdag wordt een Inhaalprogramma afgewerkt, zodat zowel Vlaar dingen als PPSC het zullen moeten zoeken in vriend schappelijk voetbal. Ook de hoge voorzet van Aad van der Wilde gaat mislukken. Van onze sportredactie Maassluis TOG's topdrietal ongeslagen kampioen en promotie naar de hoofdklasse tafeltennis. Nico en Frans Capelleti en Wim van der Poort, respectievelijk negentien en tweemaal zestien jaar, lieten het in de ontmoeting tegen Delta Lloyd 3 in de Margriethal (eigen home) tot een ware apotheose komen. Des te meer was de voldoening ïn. de totaal uitslag (6—4). Frans Capellen ....benjamin De zenuwen hadden bol gestaan en toen na de voorlaatste par tij tussen Frans Capellen. en R. de Smet de eerste als over winnaar uit de bus kwam, was het de beurt aan voorzit ter TOG, Piet Pleysier, om de spelers van zijn team te ont zenuwen en rnede te delen dat door verlies van concurrent Wibats met 46 van Ilac TOG de kampioensvlag kon hijsen. Daarna was het voor routinier. Nico Capellen een routineklus om ter afsluiting van het treffen de slagenwis- selingen met F. Freriks in zijn voordeel te laten uitko men. Voorzitter Piet Pleysier had alvast bloemen in huis gehaald omdat hij er niet aan twijfel de dat zijn team het niet zou halen. Ongekend resultaat van deze drie jeugdigen. Te meer daar zij als benjamin in de promotie hoofdklasse zwaar waren ingedeeld. En als je dan met nog twee wed strijden te gaan in dit eerste gedeelte van de competitie competitie bestaat uit twee delen waarbij je in het eerste gedeelte kunt promoveren bij kampioenschap naar een ho gere klasse en zonder pun tenverlies het erepodium be reikt, dan heeft dat grote waarde. En toch zou het niet gemakkelijk gaan. Werd in de eerste confrontatie eveneens een winst van 64 geboekt op de bezoekers, de spelers moesten op hun qui-vi- ve zijn. ZENUWEN Vandaar ook dat de zenuwen bij de beide zestienjarigen hun intrede deden. Frans Capellen had daar het meeste last van. Later in de ontmoeting kreeg hij daar vat op en toonde aan uit het goede hout te zijn ge sneden. De aanzet tot de over winning werd gedaan door Nico Capellen die R. de Smet op bekwame wijze versloeg. Toen diende zich het eerste talent van Delta Lloyd aan. Het was F. Freriks die het Wim van der Poort al meteen moeilijk maakte en in een dries etter beide punten pakte. Daarna de beste man uit het bezoekerskamp J. Genis. Deze wist eveneens in een driesetter Frans Capellen achter zich te laten. Het dub bel Nico Capellen en Wim van der oortP moest tegen Freriks en Genis de balans in evenwicht brengen. Woerden De dames van het Vlaar dingse Volley'fiS speelden zaterdag te gen het jonge Valbovol uit Woerden. De Vlaardingse dames begonnen met veel enthousiasme en zij verbaasden de Valbovoldames door krachtig aanvals- spel. "Volley liep makkelijk uit tot 103. De -jonge Valbovol speelsters namen het enthousiasme van de Volley-dames over en zagen kans gelijk te komen. Het werd 1414 en toen durfde nie mand bij Volley de genadeklap te ge ven. Dit gebrek aan zelfvertrouwen werd ook geëtaleerd tijdens de Vlaar dingse serve. Bij de stand 1515 mis ten de Volley dames drie maal de ser ve. Valbovol profiteerde en won met 17—15. Het Volley team was geheel van slag, door de onverwachte nederlaag van de eerste set. Daarentegen putten de Woerdense dames moed uit de set- overwinning. Eén van de gastvrouwen serveerde zo moeilijk dat geen der Vlaardingse dames kans zag de bal goed te stoppen. In een mum stond Volley met 102 achter. De gasten speelden erg slordig en ongekontro- leerd. De stand 15—4 verbaasde dan ook niemand. De Volley coach Piet Valk sprak zijn da mes moed 3n en dat had succes. Volley speelde met grote inzet, maar toch moest het halverwege deze set tegen een 93 achterstand aankijken. Toch bleef de moeite niet onbeloond. Lang zaam maar zeker zag men de achter stand slinken en Volley kwam zelfs voor. Nu toonden de Vlaardingse da mes wel moed, en zij behaalden de set zege (15—12). De vierde set werd gekenmerkt door du bieuze beslissingen van het arbitrale duo, dat blijk gaf geen rekening te hou den met de aanwezige lijnrechters. Het snelle en felle Valbovol vocht v-oor elke bal en zette Volley snel op een 23—4 achterstand. Toch beleefde Volley nog een opleving en kwam het terug tot 138. Toen vond het sterke Valbovol het genoeg en maakte een eind aan de ongelijke strijd. Eindstand 3—1 voor Valbovol, dat hierdoor 3 punten ver gaarde. Voll'ey keerde weer puntloos huiswaarts. VOORSPRONG Toen liep TOG vla winst van Wim van der Poort en Frans Capellen op respectievelijk Smet en Genis naar een op het oog riante 4—2 voorsprong. J. Genis zou de huid zo duur mo gelijk verkopen -en dat resul teerde tegen Wim van der Poort In een 44 score, nadat Frans Capellen tegen Freriks het onderspit had moeten del ven. Genis moest het dan wel in een drlesetter do-en. Toen kwam het hierboven genoem de verlossende vijfde punt van Frans Capellen. Nico Ca pellen reikte dus wederom naar een hattrick. s Van onze sportredactie Maassluis De eerste reactie van Nico Capellen na het be halen van het kampioenschap en promotie naar de hoofd klasse tafeltennis: „De eerste helft van dit eerste gedeelte van de competitie heb ik erva ren als een aanpassïngsperio- de". Wellicht zag de ex- TOGB-speler (promotie ere klasse en hoofdklasse ge speeld) het als een zekere on derschatting maar meer als een extra druk op zijn schou ders. Het was Immers zo dat de formatie na zijn overko men van TOGB naar TOG rond hem heen gebouwd zou worden. Weliswaar was het een stimulans dat broer Frans aan hem werd toevertrouwd en daarnaast dc overkomst van de talentvolle Wim van der Poort een feit werd, moest hij het dan toch maar waarmaken. Hij was met zijn talent en ervaring de toon aangevende figuur. Daarnaast werd hij de man die de trai ningsschema's moest opstel len. Htf werd dus eigenlijk de trainer. Een extra verzwaring voer de toch ook nog maar ne gentienjarige Nico. Naarmate dc resultaten kwamen viel echter de druk weg. De laat ste drie ontmoetingen is hij los van alles. Onbevangen speelt hij zijn partijen. Op de vraag wat hij van deze klasse dacht: ,,er wordt goed tafel tennis gespeeld wat zeker niet onderschat mag worden door een speler die van hoger komt. Verschil met de hoofd klasse zie ik nauwelijks, met andere woorden, wjj zullen In die klasse ons toontje mee kunnen blazen". Nico Capel len heeft het naar zijn zin bij TOG. Het is een echte eenheid en het bestuur laat ook niets na het naar de zin te maken. Nico denkt ook in de hoofd klasse de schema's nog te kunnen opstellen. Daarbij traint Wim van der Poort nog bij de nationale jeugdiraining. Schiedam Dc dames van het Schiedamse Juliana kregen het zwa2r te verduren in Den Haag tegen het aldaar gesi tueerde Detry Haag. In de oerste set was alles rozegeur en maneschijn voor de Schie damse dames, daar Detry Haag een enorme lacune -a het centrum van de verdedi ging had. De Schiedamse di* mes kregen opdracht daar Zjj* veel mogelijk gebruik van it maken, en dat had succes, (15-8). De Haagse dames waren wat nerveus, maar toch bleek toen al dat er veel aanvaïs. kracht aan Haagse zijde aan wezig was. De hiervoor ge noemde maneschijn bleek inderdaad schijn te zijn- De Haagse dames ondervingen de gemaakte fout van d« eer ste set en bouwden aan een magnifieke aanval. De verde diging van Juliana kwam dui delijk snelheid te kort. zowel In het achterveld als a-an het net. De taktische ballen van Juliana in het centrum van de tegenpartij hadden geen re* sultaat meer. Haag '68 trok hier voordeel uit (154)- ïn de derde set krees de Schie damse aanval de opdracht af wisselend te werk te gaan. Detry Haag had nu echter op de meeste ballen antwoord. De gasten, die over een sterke aanval beschikken, zagen tor hun leedwezen dat de Haagse a cht erli jnverdediging groots opereerde. De Schiedamse da mes werden in de tweede he!ft van. de derde set overrompeld door het Haagse geweld. (IS -7). Juliana kwam genadeloos hard terug- In de vierde set lieten de gasten zien, dat de eerste plaats op de ranglijst gerecht vaardigd was. Riet Brouwer en Ema Ramstijn serveerden bekeken en brachten de Haag se dames in grote moeilijkhe den. Bij de gastvrouwen werd vele malen gewisseld en dat deed geen goed aan de rust in het team. Juliana won deze set met grote overmacht (15-3). In de vijfde set bracht Detry Haag al Haar aanvategeweid in stelling. Ze liepen uit tot 6—2. Greet van Norde van Ju liana zorgde voo>* een lastige serve en dat had resultaat. Juliana kwam langszij. Nu echter trokken, de Haagse da mes goed van leer en zij be stookten de Schiedamse de fensie op effectieve wijze. Het werd een verdiende Haagse overwinning. De thuisspelen- de dames kregen 2 punten en Juliana sleepte l punt wag. Schiedam Zaterdagavond speelde het eerste herenteam~ van Juventus in de Sporthal Margriet tegen het sterke Jumpers uit Den Haag. Het eerste dames-team had een vrij weekend., en staat met acht punten uit vijf wedstrij den hoog geklasseerd In de eerste divisie. Tn tegenstelling tot de Schie damse dames lijken de heren er dit jaar genoegen mee te nemen in hun divisie een figu rantenrol te vervullen. Dit lijkt althans de enige reden voor het miserabele tegenspel dat aan Jumpers werd gege ven. Het moet voor coach Otto Vonk we! een uitermate onbe vredigende gang van zaken zijn een team te coachen, dat het blijkbaar niet nodig vindt te trainen en dat slechts een minimale inzet op kan bren gen in competitiewedstrijden. Jumpers startte met een man- to-man verdediging, wat de Juventus aanval al direct voor grote problemen stelde. De Schiedammers bleken niet in staat zich vla aanvoudige blocks scoringskansen te schep pen. Bovendien toonde de heren een dermate gebrek aan techniek, dat het niet ver wonderlijk was dat reeds na tien minuten tegen een 620 achterstand werd aangeke ken. In tegenstelling tot Ju ventus had Jumpers een enke le moeite om met behulp van. een goed ingestudeerde aan val tot scoren te komen, rust stand 1038. Doordat Jumpers zich in de tweede helft tevreden stelde met een consolidering van hun voorsprong werd Juven tus een debacle bespaard, eindstand 4068. Schiedam De voetbalvereni ging DHS is bezig met de sa menstelling van een „Club van honderd". De bedoeling er van is dat elke deelnemer 100 stort welke benut zal worden voor de bouw van een overdekte tribune op het sportcomplex van DHS. Ook de jeugd van de geelzwarten neemt een deel voor haar re kening door de verkoop van kerst- en nieuwjaarskaarten. De opbrengst hiervan is be stemd voor de fundering van de tribune, waarvan de kosten geraamd zijn op tweeduizend gulden. Alle deelnemers aan de C!ub van honderd ontvan gen een gereserveerde zit plaats op de nieuw te bouwen tribune, tot en met het 60-ja- rig bestaan van DHS op 5 no vember 1979,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5