Storm over de stad: RUIMT SCHERVEN OP Stichting wil welzijn bevorderen Eenzame A bri niet vergeten... wêm. GS akkoord met besluiten gemeenteraad Haagse kunstenaars in Stedelijk Museum Storm treft antennes, schoorstenen en brandweerkazerne Verkoop voor zending Eerste lustrum De Vleet k1 Lachfilm in De Kreek Wv Offertes nieuwe wachthuisjes i SCIIIEDAMSCHE COURANTDINSDAG 14 NOVEMBER 1972 Een overzicht van de expositie. Schiedam In het Stedelijk Museum ls vrijdagavond de exposi tie geopend van werken van cen groot aantal leden van de Haagse Kunstkring. De expositie is zeer uitgebreid en heeft een gevarieerd karakter. Directeur Hans Paalman opende vrijdagavond onder grote belangstelling deze expositie van Haagse kunstenaars, die zelf in groten getale vertegenwoor digd waren. De expositie-opening werd gevolgd door een mode-show door de Haagse couturier Leon Boüter, die zelf Ud is van de Haagse Kunstkring. Een aantal mannequins toonde een grote hoeveel heid van Bouters creaties, heid van Bouters' creaties. Eén van de mannequins met een creatie van de Haagse couturier Leon Bouter. Schiedam „De één zijn dood is de ander zijn brood". Een aloud gezegde dat juist gisteren nog steeds bleek op te gaan in figuurlijke zin. Bij de storm in de nacht van zon dag op maandag zijn de glashandelaren er wel bij gevaren maar vele Schiedammers brachten zondagnacht en een deel van de maandag in koude en angst door. Aan de Sin gel kreeg een man snijwonden in zijn gezich't toen er een ruit, waar hij achter stond stuk waaide- Bij Van Katwijk's glashandel waren gistermorgen al te- gen de 70 klanten geweest voor nieuwe ruiten. ïn tij den was het hier niet zo druk geweest. Men zei hier: „Elke keer als het stormt, loopt het hier storm". Ook glashandel Buijs heeft het uitermate -druk -gehad. Gistermorgen waren er'al twintig klanten geweest. „Als het stormt kan je van alles verwach- ten. Maar soms is er een er gere storm en dan komen er minder klanten". Brandweerlieden bekijken het resultaat van de storm in hun eigen kazerne. Glashandel Zevenhuizen kende, gisteren een top-dag. Sinds de ontploffing bij.de Shell enkele jaren geleden heeft men het hier niet meer 20 druk gehad op één dag. Naast de glashan del aren'heeft ook de Plantsoe nendienst het. erg druk gehad. De diénst zal het ook in de ko mende dagen nog druk krij gen. Volgens de heer Hooge- wey, chef van de Plantsoe nendienst, zal men zeker veertien dagen bezig zijn om de schade te herstellen. De grote lindeboom aan de Plantage bij hét benzinesta tion wordt nauwlettend ih de gaten gehouden. Men is bezig om een constructie te maken zodat de boom recht op blijft staan. Op de Huis te ïtivlere- weg is een van de grote kas tanjebomen die daar staan omgewaaid. Op het terrein van de brand weerkazerne aan de Huis te Riviereweg is gisternacht een gedeelte van een muur omge waaid en zijn zeven deuren van de garage ontwricht. Bui ten het gewone werk van brandweer, zoals .het: maken van afgewaaide dakgoten, om gewaaide t.v.-antennes, het herstellen van los zittende nok ken en dergelijken moest de brandweer nog het grootste werk aan haar eigen kazerne verrichten. MUUR De deuren van de garage waren gistermiddag provisorisch '1- 'vv rt-°- De deuren van de garage van de brandweerkazerne waren ontwricht. Het materiaal van de brandweer moest gisteren de heie dag buiten staan. Zeer snel is men ai wel be gonnen met het stutten van de deuren. dichtgemaakt, het materiaal echter moest buiten blijven staan. Tegen het einde van de avond hoopte men alles weer in orde te hebben. Ook het dak van het kantoor, van de kazerne is los geraakt. Door alle consternatie bij de omge waaide muur, had men dit eerst niet in de gaten, pas toen het water naar binnen kwam ontdekte men het. Schiedam Om het welzijn in Nederland te helpen bevorderen ïg de Stichting Advies Economisch Huishoudelijk Beheer opge richt. Het doel van deze stichting, die ook een afdeling in Schiedam heeft, is het geven van advies in zaken betreffende het budget. Om de consument zo goed mo gelijk voor te lichten, zullen in de nabije toekomst cursussen en lezingen worden georgani seerd, ook zullen er gespreks groepen gevormd worden, te vens staat uitgave van litera tuur over het betreffende on- derwerp op het programma. Voorzitter van de stichting is voorlopig mevrouw R. A. Schortinghuis-Sprangers, Vol- gende week maandag houdt de stichting een vergadering in Utrecht, tijdens welke de activiteiten van de stichting nader besproken zullen wor den. De stichting streeft ernaar, sa men te werken met instanties, die een bijdrage kunnen leve ren aan het verwezenlijken van het doel van de stichting, die momenteel in Schiedam is gevestigd op de Korte Dam 5, telefoon 26.47.81. Schiedam In het centrum De Kreek, Lange Haven 92, wordt woensdagmiddag de lachfilm „En dat we toffe jon gens zijn" .se dras id. waarin Norman Wisdom de hoofdrol speelt. Het programma begint om twee uur, de toegangsprijs is 0,75. Ook het dak van de Singelkerk moest gemaakt worden. Het noklood van dit leiendak was door de wind ontwricht. Op de Broersvest, bij café 't Vier kantje was gistermogen een schoorsteen half omgewaaid, 's Morgens lagen aan de ach terkant", en aan de voorkant van de huizen aan de Broers- vest grote brokken steen van deze schoorsteen. De Havendienst is een van de weinige diensten die weinig moeilijkheden bij de storm heeft gehad. Wel was ex hoog water, maar dit leverds» geen moeilijkheden op. Men gaat ook geen preventieve maatre gelen nemen. Zondagnahct zijn twee schepen op drift geraakt. Een woonscheepje aan de Noordvest en een schip ïn de Wilhclminahaven, Volgens de weersverwachting houdt het stormweer nog even aan. Het luidt: Wisselend be wolkt, enkele buiten, eerst nog stormachtig, vooral aan de kust, wind noord tot noord-west. Commentaar van brandweercommandant Pas- schier bij het horen dat de storm nog wel kan aanhou den: „Ik had gehoopt dat ik nu eindelijk eens een nacht naar bed kon gaan". o Vlaardingan In de vereni gingslokalen van de gerefor meerde gemeente zal op woensdag 22 november een verkoopdag worden gehouden, waarvan de opbrengst zal worden bestemd voor het zen dingswerk. Men beschikt reeds over vele goederen waaromöer handwerkstukken. Deze week zal van woensdag tot en met zaterdag een aktïe worden gehouden teneinde de voorraad goederen aan te vul len, onder meer met levens middelen. De aktïe is georganiseerd door de vrouwenvereniging Draagt Elkanders Lasten, terwijl me dewerking wordt verleend door de meisjesverenigïng Ly- dia. Mevrouw Van de Kooy, die on langs een causerie hield over haar verblijf in Nigeria, bracht van dat land 'drie mooie place-mats mee, ver vaardigd door mensen van wie de handen door melaats heid totaal zijn misvormd.' De verkoping in het gebouw aan het Westnieuwland 54 wordt op 22 novemher gehouden van 14.30 tot 21 uur. Bij zware storm lijkt de omgeving van Havenhoofd en Maas boulevard extra dreigend. Schiedam Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland hebben goedkeuring verleend aan besluiten van de Schiedamsc gemeente raad om de volgende kredieten te verlenen: 120.000 voor de voor bereidende werkzaam. heden voor cen ont werp voor het bestem mingsplan voor de bin nenstad en ƒ35.100 Voorts gaan GS akkoord voor het dekken van met het verlenen van de kosten van fle. res tauratie van de molen De Vrijheid. *«en krediet wan ƒ17.000 voor het ver vangen van een ge deelte van de perslei ding aan de Broers- vest. Ylaardingcn Er staat nog altyd maar cén abri in Vlaarflxn- gen. De resterende veertig het is bekend kunnen worden vergeten. Pogingen om het de gebruikers van het openbaar vervoer gerieflijker te maken gaan niettemin door. Uit een aantal offertes van ondernemingen, die zich met de bouw van bushaltes bezighouden, Ls de gemeente onderhand gebleken» dat zo'n wachthuisje neerkomt op een bedrag van tussen de vier- en vijfduizend gulden. Reden temeer, vinden gemeen tewerken, om daarover eens te praten met de gemeente Schiedam. Een grotere afna me waarborgt immers een aantrekkelijker vraagprijs. Het voorgenomen contact met Schiedam stuit echter op be zwaren van KVP-raadslid mevr. Van Gent-de Ridder. Ze vreest eindeloze palavers. Hoe dan ook: aan de eigen abri's wordt gewerkt. Vlaardingen Woensdagavond treeft in sociëteit Ardea in Dé Heipaal de folkzanger Ben Brouwer op. Hij is bekend ge worden rioór zijn optreden in het voorprogramma van de Mounties show en werd win-" naar van het televisiepro gramma Rodeo 1970. VI aard togen —Het Jeugdhuis Pc Vleet aan de Schiedamse- weg bestaat za.erdag vijf: jaar. Dit eerste lustrum zal worden gevierd met een re ceptie, (Ho zaterdag wordt gc- houden in liet gebouw van 15 tot is uur. Over het jeugdhuis van. dq Stichting Gerei. Jeugdcenr trun» schrijft het bestuur: „Vijl jaren, de Vleet. Bewo gen jaren, soms. stormachtig

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3