m m een Wij hadden so onze informatie For tuna laat Volendamse en „zwemmen SVV B ZAKT VERDER TERUG Fortuna B afgeslacht Knap gelijk spel in vissersdorp paai vaste bewaker Ed ens. kansen,op daar werd Schiedam De klap kwam genadeloos hard aan. Ter wijl verkleumd toekijkend Harga nauwelijks besefte wat er gebeurde, was het wederom Veendam dat uit haalde. Na een goed door komende eerste tik aasde Veendam nauwelijks een minuut later op de defini tieve knock out. Zoals een bokser die veertien ronden lang het gevecht mocht ma- ken, - verschillende kéren ook goed doorkwam, was het dan toch nog de incas- i serende opponent die kon winnen door een betere éindstoot. Want, en dat zal SVV moeten beamen, een met moeite van zich af slaand Veendam benutte door Hans Soelers die 2 minuten in de tweede -helft voortreffelijk. Het was keihard, meedogenloos zelfs zoals Veendam de on macht van de roodgroene .aanval onderstreepte. Op vallend was het ook, want juist iii die eerste vijfen- veertig minuten tikte SVV z'n opponent het roodgroen voor de ogen. Maar serieuze kansen op de openingstreffer liet SVV onbenullig simpel onbenut. Terwijl Veendam defensief ...werd dol gedraaid, putte hét toch weer moed uit die vele Schiedamse missers. (gebrék aan geluk, maar ook aan koelbloedigheid waren slechts de direkte oorzaken dat het doel van Lokken niet doorboord werd. Zoals in de 14de mi-: nuut toen een door Wout. van Meeteren doorgekopte voorzet voor de voeten van de meegekomen Wim Mul der belandde maar on nauwkeurig werd afge werkt. Maar het leek slechts uitstel, want SVV was :-sterkèr;v Illustreerde dit ook. in de 16e minuut v toen een pass van Leen Warnaar in die fase heer en meester op het midden-, veld door J an Groeriie- weg werd voorgetrokken. De volledige Veendamse afweer tastte mis, terwijl de toeglijdende Ties van Duppen net iets te laat kwam. OVERWICHT Juist dit grote Schiedamse over wicht had moeten resulteren in een op dat moment beslist verdiende treffer. Maar veel te vaak probeerde SW het over rechts, waar Jan Groe neweg door een onverzettelij ke Edens de weg versperd zag, of door het midden waar de 2.03 meter lange doelman Lokken gewoon te lang was ydor het kopgrage hoofd van -Wout van Meeteren. Mis schien lagen SW's links, maar juist c Ties van Duppen te weinig in het spel betrokken om deze mogelijkheid uit té buiten, of minstens af te tasten. TEGENSTOOT Zelfs kwam Veendam in die eer ste helft nog tot een serieuze, tegenntoot, Oldenburger plaatste de bal naar de op links vrijlopende Kuiter die weliswaar ineens inschoot, maar te zacht uithaalde dm Jan van der Velden te veront rusten. Wel gevaarlijk was een kogel van Roossien, net over de kruising. Ook in de tweede helft opereer de. SW langdurig op de helft van Veendam, maar kon aan vallend geen vuist maken. Een voorzet van Wout van Meeteren reikte net niet bij jchiedam Ook de reserves van SW kwamen tegen hun tegenstander. Excelsior, niet tot winst. Op een der bijvel- den op Harga incasseerden de roodgroenen de vierde achter eenvolgende nederlaag: 02. SVy verzette zich weliswaar, kreeg ook kansen maar bleek niet in staat de hechte Rotter damse defensie doeltreffend te passeren. Jan Groeneweg passeert Jan Groeneweg, terwijl ook doelman Lokken zich-hierop verkeek.De Veendam goalie reageerde, met een trapbewe- ging naar. de SVV'er, - rriaar scheidsrechter Vermey- hield het op, een vrije trap tegen Groeneweg. SW bleef probe ren met simpel aanvalsspel de Veendamse opeenhoping .te slopen, maar verzuimde daar bij grondig te werk te gaan. Leen Warnaar beproefde een afstandsschot, terwijl even la ter doelman Lokken een se rieuze poging van Ties van Duppen klemvast verijdelde. Tot in de 59ste minuut een weg- gestompte bal door Jan van der Velden vla een hoekschop van de snelle Pascal resul teerde in een keiharde kop stoot van Van de'Weide: 0l. Een regelrechte opdoffer die hard aankwam, maar waar voor geen enkel excuus kon worden aangevoerd. Geen snelle counter, geen schlemie lige goal, gewoon een perfekte hoekschop en een volkomen vrij toelopende Veendammer drukten SVV diep in de malai se. Zo diep, dat nauwelijks een minuut later de Schie damse defensie weer volledig ontkracht werd. Derksen schoof de bal naar de snel op rukkende Oldenburger die on middellijk de bal in de linker hoek schoof: 02. Tegen de veldverhouding in, maar toch niet onverdiend, kon Veendam zich daarna be palen tot irriterend tikwerk, Moar kioctm zélfs met dit puur op resultaat gerichte speltype tot een derde doel punt. Drie mislukte schoten resulteerden tenslotte ih een harde inzet van Roossien die de paniekerige Schiedamse defensie wél passeerde: 03. Waarmee SVV definitief moest afhaken. Gedwongen moest constateren dat ook een voortdurend overwicht niet die zo gewenste tref fers kon opleveren. Dat Veendam. slechts vier keer een reële scoringskans kreeg, maar er drie benut te. SVV kreeg er meer, maar kon ook in de zestien de competitiewedstrijd geen treffer aan hetscha- mele totaal (negen) toevoe gen Wout van Meeteren fel op de huid gezeten door Bont en aanvoerder Beuvink. Van onzesportrcdactie Volendam Joep Steur had het mes erin gezet. Min of meer gedwongen om zo snel mogelijk tot minstens één doelpunt te komen (in drie weken al niet gebeurd). Waarvoor dan Fortuna de sleutel was, die de "Volen damse weg zou openen tot snel succes. Maar .zonder een Billy Bond, Wim Kras en Klaas Zwarthcred,, speelde Volendam een nietszeggende partij. Had weinig tempo, to taal geen verrassing in zijn breedvoerig Opgezette acties en- dat- maakte*Fortuna; snel wijs dat het niet bang be hoefde te zijn. Wat Jan van Baaren.ten volle onderstreepte„zelfs- zonder de geblesseerd en Arie D on en Leen..Boon was Fortuna een' eenheid". Waarin Ger Robbemond centraal 'ver dediger als een rots in de branding, stond; Vanaf het - bégin Volendamse „spits" Nico Mol -te - verstaan gaf sterk aan de bal te zijn. Wat dé, lange Vlaardingse verde diger ook goed af ging. Hij: „ik zie - i'dat iw elke week sterker ga spelen. Eindelijk wil je; ook eens- aan:het-twee- de puntje in een uitwedstrijd toekomen en dat geeft inspi ratie". Zoals heel Fortuna dit eigen- •lijk bezat." Met als andere uitspringer", rédeneerde Jan van Baaren verder," „stellig Rob van der Bol die vooral voor rust sterk aan de bal was eri Jac. 'Jonk na genoeg uitschakelde. En' als het effen kon, hij mee naar véren ging:" TIENMAN Joep Steur was van mening dat de nieuwe probeersels óok komende zondag een kans moet hebben. „Ik kan' niet aan bet wijzigen blijven, dat - gaat ten koste, van'de eenheid". En verder: „ik trachtte na rust direc ter te spelen, maar wat wil je als Fortuna met tien man voor. eigen doel staat..." Opstelling Fortuna: doel Peter Eikelenboom, achter John Corver, Ger Pijl, Ger Robbe- mond, John Jansen, midden Ro-b van der Bol, Arie Bie- dijk, Cees Bouman, voor Ari- toh Huyer, Aat Reygersberg en Aad de Heer. Van onze sportredactie Vlaardingen De B-formatie was niet bij machte om de ta lenten van FC Amsterdam bij te -houden en moest daarom een 50 nederlaag accepte ren. De eerste Amsterdamse goal ontstond uit een straf schop en nadat de hoofdstede lingen na ruim een half uur op 20 kwamen, toonden zij zich na rust veel sterker. De goals vielen als rijpe appels tot aan de .vijfde toe. Overigens weer de doelman Hiddo Reys zich goed eri voorkwam schijnende goals. Schiedam Veendam's trainer Cor van der Gijp, begrij pelijk ingenomen met de zege van zijn formatie, tilde minder verheugd de forse overwinning naar hoger sfe ren dan verwacht mocht worden. Zelfs een spoortje kri tiek loslatend op zijn formatie beoordeelde hij SVV ui terst mild. De ploeg waar hij ooit als trainer naar sollici teerde had in de eerste vijfentwintig minuten moeten scoren, „maar" aldus Cor van der Gijp, „toen dit niet lukte kregen ze het moeilijk". Dat Veendam daarna vlot van de thuisclub wegliep verbaasde hem niet. „SW- kreeg door ons eerste doelpunt een mentale opsodemie ter, terwijl Veendam daagrdoor juist groeide", verklaar de hij de snel op elkaar volgende treffers. Toch was het ook Van der Gijp niet ontgaan dat "Veendam in. de. eerste helft op ruime ^achterstand gespeeld,:- had kunnen worden.;,,Toen", luidde zijn commentaar-, „haal- den wij geen moment het niveau van het betaalde voet-' bal. SVV speelde to en ook positief, waarmee ik niet wil zeggen dat wij negatief opereerden, want ik zou het eer der behoudend willen noemen." In die voor SW zo nood lottige tweede helft waren twee Veendamse counters vol doende voor een welgemikte nekslag. SVV miste toen elk geloof in zichzelf en hadden wij zelfs door moeten drukken naar een ruimere uitslag. Als wij toen kien had den gespeeld had het zeker vijf-nul kunnen worden, al dus Cor van der Gijp. Maar SW kon verder verlies voorkomen, maar verzuimde niettemin zelf te scoren. Ook daar had Van der Gijp een duidelijkeverklaring voor, ,,Wij hadden onze informatie dat SVV z'n spel zou afstemmen op Wout van Meeteren. Daarom koos ik voor doelman Lokken in plaats van De Vries. Lokken impo neert met z'n 2.03 meter, maar ik moet eerlijk toegeven dat het hém vanmiddag ook wel gemakkelijk wérd ge maakt". Volendam De koude douche In toch al guur Volendam be trof geenszins dapper Fortu na, dat in verbeten stijl de punt via 00 dankbaar accep teerde en Joep Steur, deze we ken toch ai een veel geplaagd man, met zijn elf jeugdige rakkers in doffe ellende ach ter liet. Want de tegenstelling tussen beide clubs is groot. Zwemt Volendam iri jeugdig talent, Fortuna moest het zo wat met al zijn contractspe lers doen en dat ging, rea geerde gelukkige Jan van Baaren over de. tweede punt uit de jongens bijzon der goed af. Volendam had bij vlagen zijn handen vol aan Fortuna, dat in eerste instantie duidelijk .onderstreepte in op ga an d.e lijn te zijn en Joep Steur te ver staan gaf dat zijn niéuwe equipe nog geen succesformu le is. Want Volendam kwam al drie weken lang niet tot scoren en daarom zette hij er tegen Fortuna het mes in. Wat een Wim Kras, Billy Bond en Klaas Zwarthoed om er maar enkele te noemen 7 deed afvloeien. Maar ook het Jonge talent kon niet „vlammen". Waarmee het er' op lijkt dat het getij in het vis sersdorpje aan het keren is. Volendam dat zelfs na rust, on danks de overmacht, enkele malen knap in moeilijkheden kwam. We noteren dan de tiende minuut toen Anton Huyer door Jac Jonk werd weggeveegd en 'Ger Kobbe- mond van zeker dertig meter afstand (vrije trap) de lat raakte. Toen was Aat Rey gersberg er fel bij, maar voor open doel faalde hij. In het po sitieve geval (van een goal) was dit Volendam zeker aan geslagen geweest. Want on danks het feit dat Joep Steur in de 'rust commandeerde: „hoge ballen voor de pot, geen getreuzel meer op het middenveld en vleugels be werken", kwam er van dal concept bitter weinig terecht, Johnnie Jansen en John Oor ver konden hun taak voldoen de aan en in het centrum „maakte" Ger Robbemond de partij". door Bas van den Berg BALBEZIT Evenais voor 'rust, toen Robbe mond "Volendamse „spits" Nico Mol te verstaan gaf er weinig voor te voelen af te ha ken. In veie gevallen als red dende engel optrad bij serieu ze pogingen van Volendam, dat echter te breedvoerig speelde en het lijf aan lijf werk met Van der Bol en Bou man bepaalt niet accepteerde. Jan van Baaren: „omdat wij zelfs voor rust al op balbezit konden spelen, lok je natuur lijk persoonlijke duels uit. Met als gevol-g blessures, die overigens bij Cees Bouman, Anton Huyger en Aat Rey gersberg met een „sisser" af liepen. OOG VAN DE NAALD Hoewel Volendam de indruk wekte met een (eventuele) deling geen genoegen te ne men en dat zelfs daadwerke lijk voor rust aantoonde met zes hoekschoppen, was de brute kracht heel beperkt. Eindeloze combinaties waren veelal een prooi voor de fel in grijpende Vlaardingsé defen sie, maar ook aanvallend trok Fortuna aandacht. Hoewel Aat Reygersberg (aan zijn 'rug geblesseerd) door Hans Jonk goed werd bewaakt, kroop Volendam toch enkele malen door het oog van de naald bij schoten van Anton Huyer, Fortune's derde man m de spits was Aad de Heer. Die aanvallend moeite met ta lentvolle verdediger De Boer had, maar In defensief opzicht opviel. TEMPO Toen Volendam na rust over schakelde op een hoger tempo en het breiwerk liet varen, wachtte Fortuna een groot of fensief, maar de rccle kansen waren op één hand te tellen. De meeste hoge ballen voor de „pot" waren een prooi voor Peter Eikelenboom en anderzijds was de defensie dermate trapvast, dat Joep Steur zo snel mogelijk ging wisselen. Ook Jan van Baaren schakelde trouwens over op Tonny Vonk (voor geblesseer de Anton Huyer) en later kreeg Hans van Bommel de kans voor Arie Riedijk. Zegge en schrijve één maal moest Ger Robbemond op de doellijn redden voor aanstormende Jac. Vonk uit een hoge pass van Jan Jonk, maar verder waren de reële kansen op een hand te tellen. Rob van der Boluilblinker. MAANDAG 20 NOVEMBER 1972

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3