nzee rijs voor Tonny Bal Juliana heren vaster op laatste plaats Laatste St. w Door ziekte Hans Lingen voortijdig gestaakt oefenduel FCN IS 4 Geflatteerde nederlaag voor NOAD Vergadering sticliliugsraad SG SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 20 NOVEMBER 1972 Schiedam Ia de beide promo tie-Ereklassen tafeltennis waarin NOAD ea Bruynzeel Kitchen Eagles 2 uitkomen werd met wisselend succes gespeeld. NOAD verloor in Amsterdam met 10—*0 van Valkenb'erg/AMVJ, terwijl de Eagle-reserves met 64 van Tempo-Team 2 wonnen. De grote NOAD-nederlaag die het team in Amsterdam leed was wel wat geflatteerd en in en kele partijen had me Keker een tegenpunt verdiend. Zo verloor Jan. Knikkenberg met 2220 in de derde game van Ed van de Berg, nadat bij nog met 1814 geleid had. Maar wat ongelukkige punten deden de winst tenslotte toch nog naar de AMVJ-er gaan. Over zijn spel was dc No ad-captain beslist tevreden, alleen het re sultaat was negatief geweest. Jan Bayings deed het niet slecht en heeft zich toch lang zamerhand aangepast aan het spel in deze klasse. Jan Tuinenburg. vorige week vervangen door Zindy, deed nu weer mee, maar ook hij moest driemaal verlies incas. seren. Het is toch met Bruyn zeel Kitchen Eagles 2 heel merkwaardig verlopen. In de eerste competitiehelft haalde het team uit de 4 wedstrijden geen enkel punt. Nu alle re turn achter de rug zijn hebben Ron van der Aa, Peter van den Broek en Arnold Koot punten verzameld en aldus uit de returns dc maximale "Winstscorc behaald. Had men niet zo'n zwakke start gehad, het team zou nog een rol om de titel hebben gespeeld- Za terdag won Bruynzeel 2 met 6—4 van Tempo-Team. Feike Kraaljnga was weer onge naakbaar bij de gasten won zijn drie partijen, ook het dubbelspel was voor Tempo- Teem, maar daar alle Bruyn zeel KE-spelers van van Leuf- fen en Habes wormen bleven belde punten in Schiedam. NOAD 2 verloor met 91 van Valkenberg/AMVJ 2. John Buyk scoorde het Naad-Punt. NOAD 3 redde zich in de pro motie-hoofdklasse door met 28 van REA te winnen. Zin- l'r dy Kreuger wonnen drle- rnaaj. Rademaker droeg twee winsipartljen bij. Bruynzeel Kitchen Eagles 3 verloor met 91 van Vriendenschaar, maar blijft samen met deze tegenstander aan kop. Hans Dries redde de Bnjynzeel-eer. Cas van Koetsveld (links) gedeeltelijk revanche Fanatiek gevecht in de gewichtsklasse tot 25 kilo tussen Marcel van Lievre en Hans Partesius. Schiedam 274 Jeugd judoka's hebben zaterdag gestreden om de Schiedamse titels. Onder veel belangsteliing stre den de jeugdige judoka's in het gymnastieklokaal aan de Peter van Anrooylaan om de beschikbare prijzen. De twaalfjarige Tonny Bal, winnaar in de klasse tot 45 kilo won tenslotte ook de stijlprijs. Volgend jaar januari gaat judo-leraar Gerard Vroegh met een aantal leerlingen pro beren de titel voor de Zuidhollandse kampioenschappen te veroveren. Uitslagen: (25 kilo) 1 Jackie van de Velden. 2 Marcel Perl- zen, 3 Hans Partesius, 4 Mar- - cel van Lievre; (30 kilo) 1 Judy Fallandt. 2 Coen Lie- vaart, 3 WiUem Seip, 4 Mare van Rutten; (35 kilo) 1 cor de Jong, 2 Kees Schalk. 3 Jan van SügtThans 4 Dik Kui- per;<40 kilo) Rob Scholte. 2 Bemhard de Mol. 3 Harry van 4 Dion van Al- (45 kilo) Ton Bal, 2 Jan Schiedam Tot de zevende partij was in dc tafeltennistop- per tussen Tempo-Team en Bruynzeel Kitchen Eagles nog alles mogelijk. Toen Hans Lingen en Nico van Slob be tegen elkaar aantraden was de stand 3—3 nadat er bij een 32 voorsprong voor de Eagles gepauzeerd was. Hans Lingen verloor van Van Slobbe met 1821 in de derde game, maar omdat hij zich kennelijk onwel voelde moest hij helaas de partij tegen Hopman gewonnen ge ven, zodat de Amsterdammers met een 37 overwinning huiswaarts keerden. Zo Pep een prachtig tafeltennisge- vecht waaraan de driehonderd toeschouwers in de begin fase zeer veel genoegen beleefd hadden, wat teleurstel lend af. Cas van Koetsveld beet voor de Eagles de spits af tegen Hér- man Hopman. In Amsterdam h'id Van Koetsveld kansloos verloren, maar het spel ont wikkelde zich nu zodanig dat bij een 17—13 en 1916 voor sprong in de eerste gamè een. positief resultaat voor het grijpen lag. Hopman pakte toch nóg de game 1921 en daarna de partij (1821) mee. Hans van den Broek jdeed het daarna tegen Nico van Slobbe voortreffelijk. Met trefzekere smashes, afgewisseld met goed-getimede defensieve ac ties legde hij van meet af aan van Slobbe zijn. wil op. Met 2116 en 2118 viel een klate rend applaus van het talrijke publiek hem ten. deel en het was 11. Hans Lingërt begon tegen Van der Helm erg ongecontroleerd en zonder dat er eigenlijk veel rallies waren geweest had hij ibinrten ds kortste keren een grote achterstand opgelopen.. Het lukte daarna \vel beter maar van der Helm, die zich deze avond met recht Neder lands sterkste tafeltennisser zou tonen, kwam niet meer in gevaar (15—21). In de tweede game liep de gevaarlijke fo- re-hand aanval van de Tem po-Team speier zo mogelijk nog feillozer en met 11—21 ging Lingen kansloos ten on der. De partij was totaal an ders verlopen dan bij het eer ste treffen, toén Lingen op fraaie wijze van der Helm ge klopt had. Het dubbelspel, vaak niét zc aantrekkelijk, werd in de ze ontmoeting een van de fraaiste partijen. Er waren rally's waarin het spelniveau tot grote hoogte steeg en het publiek genoot zichtbaar en hoorbaar van dit topspel. Hans Lingen en Hans van den Broek vormden dit keer een iets sterkere eenheid dan van der Helm/van Slobbe en met 21—19, 17—21 en 21—18 was de stand weer in evenwicht (2-2). In de daaropvolgende partij be wees Hans van den Broek zijn uitstekende vorm van deze avond. Speelde bij in de eer ste game te passief, waardoor Hopman met 10—21 won, in de tweede en derde game vond hij beter de juiste afwisseling tussen aanval en verdediging, waarbij het opviel dat hij juist in die verdediging zo zeker speelde. Met 2110, 21—15 won hij de partij en liet de Eagles met een 32 voor sprong pauzeren. In het Schiedamse kamp rook men een kans om Tempo- Team misschien één punt af- Hans van den Broek .sterk tegen Bert van de Helm. handig te maken. Toen van Koetsveld daarna met 14—21 en 1021 van Bert van. der Helm verloor, bleef die hoop toch bestaan. Van der Hêlm was nu eenmaal in ongenaak bare vorm en zou ongeslagen uit dit duel te voorschijn ko men. Toen kwam Hans Lingen aan de tafel tegen Nico van Slobbe. Het publiek ging er eens goed voor zitten. Van Slobbe had tegen van den Broek'niet zo'n sterke indruk gemaakt en als Lingen hem ook zou kunnen verschalken lag de weg naar een 5—5 resultaat open. Het lukte in de eerste game al lemaal. Met 2116 won Lin gen, maar klaagde toén ai over pijnlijke steken in de zij. Waarschijnlijk speelde hij de tweede game daardoor wat te rughoudend, wat van Slobbe de kans gaf om met 11—21 te rug te komen. Het was duide lijk, dat het met Lingen steeds moeizamer ging en in de derde game bij een 10—3 achterstand zag het er even na ar. uit dat hij op zou geven. De Tempo-Team aanhang moe digde van Slobbe zofel aan, dat toen Hans Lingen een paar tegenpunten scoorde het Bruynzeel-publiek zich danig ging roeren. Lingen putte er moed uit en Van Slobbe .raak te aangelsagen.. Het werd .13 13. Lingen kwam zélfs even voor, maar het was duidelijk, dat hij zich aan. hét forceren was. Doorbijtend redde hij het tot 18—18 maar met 18—21 waren de laatste punten voor Van Slobbe. Hét was 34. voor Tempo-Team. Lingen had te veel van z'n krachten gevergd en zou niet meer verder spe len. Het publiek vermoedde dit nog niet toen Hans van den Broek tegen Bert .van der. Helm aan trad. Hans deed het geweldig goed. Hij bood van der Helm de meeste tegenstand maar moest toch met 19—21 en 16— 21 aan zijn 'tegenstander de eer daten. Van dér Helm ver klaarde dat hij zich in deze partij echt tot het uiterste hacl moeten geven om Van den Broek, in deze vorm spelend, te kloppen. Het was nu 3—5 waarna het. publiek tot grote teleurstelling moest vern emen dat Bruynzeel Kitchen Eagles de negende partij, Lingen Hopman, verloren gaf. Tem po-Team kwam daardoor op 3—6. - In deslotpartij stelde van Slab-: be deze op 3-7 door met 13— 21. en 18—21 van Koetsveld te kloppen.' Schiedam Het eerste herenteam van Juliana heeft we derom een fraaie kans op de zege laten liggen. Geïnspi reerd door het. goede spel tegen het sterke The Smash leek Juliana eindelijk in staat om tegen het aanmerkelijk zwakker geachte Detry/Haag de volle winst te bemachti gen. Noodzakelijke winst ook, want nog steeds moesten de oranjehemden het stellen met één schamel winstpunt- je. Een puntentotaal waar Juliana ook na de wedstrijd te gen Detry/Haag mee bleef zitten, want tegen de beslist niet imporende Haagse tegenstander incasseerde Juliana wederom een duidelijke 03 nederlaag. Gedeeltelijk onnidig, want met uitzondering van de eerste set had Juliana vaak het beste van het spel. Daardoor nam het ook re soluut een voorsprong, maar verzuimde doeltref fend door de tedrukken. Zoals in dé tweede set toen Juliana's aanval plotseling bij een 9—1 voorsprong bleef steken en de tegen stander via 13—13 toch nog setwinst schonk. VERDEDIGEND ■luist in de eerste set had Julia na bewezen dat het minstens de gelijke kon zijn van de doorgaans beweeglijker ver. dedigen.de tegenstander. Juist daarom we-kte het verwonde ring dat de Schiedamse aan val vaak vrij simpel de Haag se defensie wist te verschal ken, al was het tenslotte toch Detry dat via 12—12 de eerste setwinst bemachtigde: 12—15. SIMPEL In de laatste set'wandelde De try in eerste instantie naar een simpele voorsprong: 1—6, ■maar moest ervaren dat een nu wel doortastend •Juliana; via 46 én 9—11bereid waste knokken voor een verlen ging, Een extra vierde set die er niet zou komen omdat dèi Schiedamse aanval weer vér-, zuimde de kansen af te maken en de defensie keer op keer in de fout ging12—15. MOEILIJK Door deze zevénde achtereen volgende nederlaag is Juliana in een moeilijke positie gema noeuvreerd. Slechts drie. wed strijden scheiden de Schie dammers van het einde van de eerste helft. Drie' -wedstrij den waarin het twee mede-ge gadigden ontmoet voor de ene degradsfcieplaatsKangoeroes en. Total/DS. waartegen winst, -bittere noodzaak begint te worden, .wil Juliana. in de tweede helft niet uit-een uit zichtloze positie moeten star ten. Wedstrijden ook, waarin Juliana vermoedelijk weer een beroep zal doen op good old Jaap Ke-ijzer;. de. 2,02 me ter lange, aanvaller die eind vorig seizoen een vrijwillige stap terugdeed naar'de reser- Schiedam Trainer Clarijs van FCN wil zijn jongens het,wed- strijdritme laten behouden. Daarom had hij er voor ge zorgd. dat er gisteren een vriendschappelijkewedstrijd kon worden gespeeld. De eer ste klasser Zuidersterwas uit genodigd om naar Schiedam te komen en dankzij veel ver richt werk kon die wedstrijd worden gespeeld. Met man en macht iocs het veld bespeel baar. aemaakt in de ochtendu ren en niet voor niets, want het werd een nuttig oefenduel dat eindigde in. een 2—2 stand. Voor de rust waren de Rotter damse. eersteklassers beter en dat resulteerde dan ook'in twee doelpunten die vielen- binnen drie minuten. Beida doelpunten konden ontstaan door^ echte verdedigingsfou- ten, maar op dat moment wa# het voor Zuiderster niet on- verdiend. Na de rust bleek FCN heel wat sterker en Zuiderster wist niet meer waar het het had. Het moest terug 'in. de verdediging maar dat sloot niet uit dat FCN na een voorzet' -vad Bronsgeest door G.ouwèleéliw tot een doelpunt k^arhif 1—2. Het kwam naast de eerstëklas- sers toen een heel verre in gooi vanGouweleeuw ontred dering in de verraste verdedi ging stichtte. Alleen door de bal mét de hand te spelen koit een doelpunt voorkomen wor den en daar dit in het straf schopgebied gebeurde kwam dat: Zuiderster op een straf schop te staan. Stiefel iïet zich de kans niet ontnemen en zo kwam de eindstand op 2—2. Schiedam De sticjitlngsread van de Schiedamse Gemeen schap houdt vanavond «en openbare vergadering in het bureau van de stichting In het Proveniershuis Ter sprake komt het roöstèr van aftreden, voorts staat op de acht punten tellende agen da de benoeming vari eeiï lid van het Cultureel Fortds, De vergadering begint om. acht uur. Lugt, 4 Eric Heukels; (50 kHo) 1 Wim Jongenburger, 2 Piet van de Water, 3 Ruud Steenbergen, 4 Ron Diediks- man; (55 kilo) 1 Jaap Krom menhoek, 2 Wim Jongste, 3 Eric van de Linden, 4 Gejo Heikans; (60 kilo) 1 Johan Sefp, 2 Henk Bouwmeester, 3 Plet Zandstra, 4 Ferdy Wll- lers; (60 kilo en hoger) 1 Mar tin Knegt, 2 Carrie van Zon, 3 Dik Veraart, 4 Hans Jagt- man- Schiedam De 25e en te vens laatste „Sint Nieolaas- mars" van de Schiedamse Wandelsportvereniging „De Trekvogels" trok selchts 911 deelnemers, waaronder 47 groepen waarin de jeugd de boven toon voerde. Het doorzetten van de herfst met regen en hagelbuien is wel de voornaamste oor zaak van de slechte op komst geweest. Toch heer ste er in de grote zaal van gebouw „de Rank" weer de gebruikelijk opgewekte stemming toen hier de deelnemers binnen drup pelden met de zekerheid dat dit de laatste mars was geweest. Nog één keer was hier Sint Nicolaas. even overgewipt naar Kethel, voor het uitreiken van de beloningen. Ook het sfeer muziekje ontbrak niet al ging dit verloren in het ru moer dat de kinderen ver oorzaakten. Toen alles achter de rug was richtte de vice-voorzit ter van „dc Trekvogels", de heer A. J. Schmitt, enkele woorden tot Ds eerste wandelaars gaan op pad voor de laatste keer de staf van medewerkers en alle anderen die in de loop der jaren deze „Sint Nicolaas- mars" tot een goed einde hielpen brengen. Woorden van dank en waardering waarin de verkeerspolitie werd be trokken maar in het bijzonder het personeel van de Rode Kruis-colonne dat «én eeuw dé wandelaars op bnp tochten heeft begeleid; Het colonne-lid A. van Balen maakte als enige alle vijfen twintig marsen'mee en kreeg hiervoor één presentje aa'hgè- bodèn. Ook Sint Nicolaas deel de in. dit jubileum eri kreeg ook hij een geschenk, iets -wat hoogst ongebruikelijk is. On- vermeld magpiet 'blijven," dal met de heer Schmitt ook pen ningmeester 'M. "van Kopipn ais enigsten van het bestuur, hun 25e mars hielpen orgam* seren. Dit. bèstuür heeft êi b|- hoefte aan alle wandelaars te bedanken .wélke aan èeiï. of meer marsen hebben deelge nomen. Dé 911 tippelaars'die aan de slotmars deelnèjnéh, kregen als laatste herinnering aan dit winterevenenient 'éen fraaie vergulde plaquette. Dé groepsprijzen bestonden - uit een luxe schrijfmap béstepd voor de verenigingssecjrrta* riaten. Deze winnaar .waren: Op de ,8 km.D.S.O.Overschiet, 2. dè Vóornsé Wandelaar^; 3. Groep Galjouw, Rotterdam; 4. Jeugdgroep Spangen;'J>. de Zalmrakkers, Hpógy'llët.,. Op de 12 km.V l. D.S.Ó., rQv?t* schie; 2. De Zalmrakkérs; 3. Jeugdgroep Spangen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4