DHS verzuimt ook tegen te m verrast naar weer mis «■Wv.. s morgens voorzien van afrastering om wedstrijd door te kunnen laten gaan voorsprong rskse„p:f%Tsiis~t had SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 20 NOVEMBER 1972 Schiedam In de tot nu toe gespeelde wedstrijden is gebleken dat het maken van een doelpunt voor DHS te moeilijk is. Trainer Bouquet had daarom zon dagmorgen zijn spelers meegenomen naar de sport hal om naar de handbal- wedstrijd VVFDWS te gaan kijken. Bij het zaal handbal rijn altijd veel doelpunten te noteren en Bouquet was van de ge dachte uitgegaan dat het zien maken van doelpunten zijn jongens wel eens zou kunnen inspireren. Het team zag niet minder dan 26 doelpunten, maar heb ben er toch niet die inspira tie in kunnen vinden om zelf ook daadwerkelijk te werk te kunnen gaan. In de middaguren, tijdens de wedtrijö tegen hel bezoekende Leonidas kon er niei meer af dan één schamel doelpuntje. I>aafr Leonidas tot een totaal van twee kwam betekende dit dat DHS weer tot een verloren "wedstrijd kwam. De toeschouwers die het koude gure weer hadden getrotseerd hebben niet veel bijzonders te zien gekregen. De wedstrijd zal hun dan ook beslist niet geboeid hebben on velen zoch^ ten 'reeds vroegtijdig de war- rne kachel op. Jn het begin tastten de ploegen elkaar wat af. Er kwamen aanvallen over en weer zon der dat er scoringskansen ont stonden. Pas na een half uur spelen kwam in feite het eer ste moment dat het vermel de» waard is. Het bleek weer Trainer Harry Bouquet handbalduel als inspiratiebron ken want zijn schot wérd be kwaam gestopt. KANSLOOS eens duidelijk het falen van De eerste helft bleef zonder de DHS-vooVhoede. Vermeer was heel goed verschillende verdedigers gepasseerd en verscheen alleen voor doel man Mocnen, maar zag geen kans die doelman ie verschai- doelpunten maar na de thee zou dat anders worden. DHS speelde aanvallend en daar maakten de tegenstanders goed gebruik van. Het liet de Schiedammers komen om met In de slotfase moest Leonidas herhaaldelijk aan de noodrem trekken om DHS van de ver diende gelijkmaker af te hou den. Door dit. doelpunt was DHS ken nelijk aangeslagen. Leonidas ging het spel dan., ook beheer sen en DHS mag aiteen van geluk spreken dat pok bij Leonidas het doelpunten ma ken niet. het sterkste wapen is. Na een kwartier speLen haalde trainer Bouquet de .toch wel falende Vermeer er uit en "Vos mocht zijn plaats innemen. Het was een wijs besluit van 'de trainer want ineens kwam er meer vaart in de voorhoe- 'de. V. Een enorme knal van Van der Pluym. stopte doelman. Moo- nen vakkundig' al kostte hem dat een hoekschop. Daaruit was hét Vos die rakelings naast de paal schoot. „ONSCHULDIG" DHS bleef nu toch wél komen. Het moest wél. Er kwamen een aantal hoekschoppen en uit één daarvan kwam de ge- lijkmaker. burg sprintte achter de; bal Kiela nam de hoekschop. Het aan en voordat de verdediging werd een „inswinger" en ge- van DHS het wist kreeg de dragen doo'r de wind ver- Rotterdammer een vrij veld dween de bal bij de tweede voor zich- Tegen zijn schot paal in het doel: 1-—1. was doelman Van der Giesen DHS wilde meer dan een pun- kansloos: 01. tenverdeling. Het drong sterk op maar wat meer voorkomt, het doelpunt viel .niet waar een iedereen dacht dat het zou komen. Bij een „onschuldige" aanval van Leonid'as trachtte Droog de bal te onderscheppen.Hij kteeg 'het leer verkeerd op de voet.. Het gevolg was dat de. bal voor de. voeten van Ber gers kwam. Deze loste luk raak, vanaf dertig meter een NAAST schot. Het was echter toeval- lig zo goed dat doelman Van Toch trachtte DHS nog alles in der Giessen zonder schaamte debalmistroostig naar het middenkon trappen. Ditalles betékende een achterstand voor DHS in een periode waarin, iedereen een doelpunt voor de .Schiedammers in ge dachten had. het werk te stellen om tot. de gelijkmaker - te komen. Het mocht echter niet lukken, hoewel heel Leonidas kort voor tijd het hart vasthield toen Van der Pluym na een goedé aktie alleen voor doel man.Moonen verscheen. Dan toch nog de gelijkmaker? Het zat er in, maar Van.der Pluym zag toch nog kans-de bal naast het doel te schieten. Het .werd weer. een verloren wedstrijd en wat moet trainer Bouquet nu nog gaan doen-om zijn jongens tot het maken van doelpunten te bréngen? Voetballen kunnenu zijNu -nog dé afwerking. snelle uitvallen gevaar te -stichten.;.-.. Zo ook in de vijfde minuut%Er kwam vanuit de verdediging een verre trap. Piet Roesten- Schiedam Hard, heel hard hebben in de.ochtenduren be stuurders en vrijwilligers bij Schiedam moeten werken om de 65 minuten voetbal tussen Schiedam en GDS door te laten gaan. Immers, de consul had het eerste veld afge keurd. Te veel plassen had het spelen onmogelijk ge maakt. Het tweede veld lag er veel beter bij en dat wer maakt. Het tweede veld lag er veel beter bij en dat werd Daar staat echter geen afraste ring om en in dc KNVB mag er niet gespeeld worden als het speelveld niet is afgeras terd. Goede raad is duur. Schiedam had zich de gehele week voorbereid op het uit spelen van de gestaakte wed strijd tegen GdS. Twee weken terug werd de ontmoeting Schiedam—GDS op een voor Schiedam onbegrijpelijke re den een speler werd gebles- seerd naar het ziekenhuis ge bracht en GDS wilde toen niet verder spelen gestaakt, JJltfkbaar kon GDS toen niet in de sterkste opstelling ko men en was het simpele onge val en het lang wachten op ziekenauto een welkome aan leiding voor de gasten de wed strijd uit te stellen. fet zat dus allemaal niet erg lekker, zeker niet bij Schie dam dat toen, al was de stand 0—0, het beste van het spel had en de aan het ongeval vooraf gaande 25 minuten gteeds maar op de veste van GDS'-had staan beuken. Toen al bleek dat daar een doelman stond die zeer bekwaam was en o ok gisteren toonde hij zich een zeer betrouwbare sluit-, post. Schiedam wilde dus dat de wed strijd door.zou gaan. Daarom is een ieder die beschikbaar was in de ochtenduren bezig geweest het tweede speelveld van een afrastering te voor zien. Al was dat dan wel pro visorisch,. het lukte en de wedstrijd ging door. Tot vol doening van al die harde wer kers leverde het 65 minuten durende duel Schiedam twee winstpunten op. De jongens van trainer van Huet hebben de trouwe supporters echter lang in het onzekere gelaten want het enige en natuurlijk dan ook winnende doelpunt vie] pas acht minuten voor tijd. BIKKELHARD fn de 20 minuten durende eerste helft liet GDA zien dat het naar Schiedam was gekomen «m de huid zo duur mogelijk te verkopen. Hard zelfs bik kelhard voetbal stelde het- te genover de betere techniek van Schiedam en dat harde voetbal intimideerde de Schie dammers toch wel. Daarnaast speelde het wat te gehaast. Het was alsof er gedacht werd, de wed strijd duurt maar kort/ we moeten zo snel mogelijk tot een doelpunt komen. Het ge volg van dit alles was, dat er in feite maar één góede kans kwam voor Schiedam. Dat was toen de uitstekende doel man een hard schot vanuit de tweede lijn niet goed onder controle kon krijgen. Het leer kwam voor de voeten van Den Brinker en er was in feite nie mand die er aan twijfelde, het kon niet anders of het moest een doelpunt worden. Met een katachtige sprong zag de doel man échter kans het schot van Den Brïnker te keren en daardoor bleef het 0—0. AANVULLEND In de tweede helft moest Schie dam nog meer aanvallend gaan spelen wilde het de winst binnen kunnen halen. Dat gebeurde dan ook, hoewel het in de verdediging toch zeer attent moest blijven op de counters van de bezoekers die een aanvalsspits en een aanvallende middenspeler hadden di e alle aandacht van de Êchledamse verdedigers vroegen. Schiedam bleef drukken maar verder dan een groot aantal hoekschoppen kwam het niet. Totdat acht minuten voor tijd rechtérver-: dediger Ronaldvan de Bos opdook op de linkervleugel. Jack van Huet zag dat en na een solo van hem plaatste hij de bal diagonaal naar de óp- komende Van de Bos. Deze zwenkte naar binnen en met een sliding kreeg hij de baJ nog te pakken en. via zijn voet kwam dan ook het winnende doelpunt. In de resterende tijd nam Schie dam natuurlijk minder risico en wist de voorsprong te con solideren, waardoor het twee punten rijker werd en zich stevig op de tweede plaats nestelde. ,,Het was een wat vreemde wedstrijd", aldus trainer Nico van Huet, „de jongens speelden zeker, niet zoals ik dat gewend ben. Het was dan ook minder dan voor gaande wedstrijden maar dat tweede veld maakte de wed strijd voor ons als het ware een soort uitwedstrijd. Het veld is veel kleiner en de om geving is ook geheet anders. Daarnaast speelden de jon gens ook te gehaast. Maar ja, de punten zijn binnen en dat is het voornaamste". Van onze sportredactie Vlaardingen Pas 'toen al lerlei onvriendelijkheden over en weer werden uitge wisseld, zo'n kwartier voor tijd, werd het oefenduel tussen de Zwaluwen en Hermes DVS voor sensatie zoekers nog enigszins de moeite waard. De voetbal minnaars waren inmiddels al naar huis vertrokken, want het gebodene was voetbaltechnisch hulpbe hoevend van aard. Hadden de Vlaardingers nog het excuus dat zij met vier in vallers moesten aantreden. Hermes DVS had daarente gen de beschikking over de gehele selectie, aangezien Aad v. d. Voort na lange afwezigheid er ook weer bij was. Op het' moeilijk bespeelbare veld faalden de Schiedam mers voortdurend in het op zetten van aanvallen met een verrassend karakter, Breedte- spel was troef en het meeste gevaar kwam dan ook niét uit snelle combinaties, maar vooral via hoge voorzetten, waarop de Zwaluwsé defensie aanvankelijk zwak reageerde. Dit leidde al in de.Vijfde mi nuut tot een geweldige schiet kans vóór Goudriaan, maar de bal verdween toch nog naast het doel. De zwartwitte defensie, waarin Mark Ver hoeven's organisatietalent, nogal werd gemist,, moest even later tweemaal toestaan dat Hermes-spits Van Baarle vrij kon inkoppen. De; eerste keer verdween de bal net over Rinie Schaap nog een kans,. de lat, terwijl ook zijn tweede, poging geen succes opleverde. De offensieve activiteiten van de equipe van trainer Van Buureir waren er-eveneens, op gericht via de vleugels met hoge voorzetten voor paniek te zorgen. Aangezien doelman Spermon het luchtruim, voor zich opeiste, had deze opzet weinig succes. Bij gebrek aan beter zocht met name invaller Arie Struiszijn.-, heil in; af-; standschoten.- die echterie der richtingsgevoel ontbeer den. Het experiment van Her mes-trainer Henk Neb'beling om Rini Schaap in de eerste helft op de linksback-plaats te testen, kon' door de beperkte Zwaluwen-druk, dan ook moeilijk op juiste waarde geschat worden. Toch was de blauwwitte oefenmeester ei.J niet ontevreden over: ,;Rinie. heeft het behoorlijk gedaan W het is best mogelijk dat ik het nog eens probeer". Hierbij dacht de Hennes-oefen- meester misschien aan hét X enige, en beslissende, Zwalü- wen-dóelpunt dat twintig mi nuten voor tijd door Buitelaar werd gescoord. Invaller Ja cob Storms (beslist een - ver sterking) kon ongehinderd door de teruggekeerde Com- mijs voorzetten, waarna rechtsback Huub de Raay de bal dermate zwak bewerkte, dat Jos Buitelaar een niet'Ié missen kans kreeg: 1—0. Ove rigens kreeg Commijs ook bij die gelegenheid wel erg wei-; nigsteun van zijn middenveld. Hierna werd dé strijd, steeds onaangenamer, hoofdzakelijk omdat enige Hermes-spelers •hét feller wordende ingrijpen van de Vlaardingse verdedi ging veel te zwaar opnamen. Het liep uiteindelijk allemaal nóg goed af, al had Van, der Voort vijf minuten voor. .tijd na een lelijke tackle beslist v/el een penalty verdiend. h}.'. Het gevolg was wel dat: trailer; Nebbeling het „een nutteloze oefenwedstrijd" noemde, ter wijl zijn Vlaardingse collega daarentegen opmerkte: „Nut teloos, welnee. We hebben wél niet zo best; gevoetbald, maar om;met:vier, invallers van één.", eersteklasser als Hennes /te winnen wel dat geeft ons écht wel weer wat meer zelfver trouwen. Overigens liepener bij Hermes wel ,een paar rond die erg slecht tegen hun ver lies konden". der de leiding had kunnen ne men. Rotterdam —- Lijstaanvoerder Ursus heeft ia Botterdam tegen het onderaan de ranglijst bengelende Transvalia een bescha mende 30 nederlaag te slikken gekregen. Beschamend zijn dan wellicht de cijfers, want hoewel Transvalia het duel ver diend won, de cijfers zijn zeer geflatteerd, Immers, Ursus nam in de tweede helft bij de stand 1—0 te veel risico oin tot In de tweede helft ging Ursus ri de gelijkmaker te komen en daarvan profiteerde het goed spe- lende Transvalia om by een bliksemsnelle uitvael de stand op 2—0 te brengen. RISICO Wellicht hebben de Ursianen de Rotterdammers wat onder schat. Als dat zo is, dan zijn ze wel bedrogen uitgekomen bijvoorbeeld Groenendijk en Roerade gevaarlijk voor het heiligdom van doelman Cees: Campen konden komen. sico's nemen. Het moést en zou tot de gelijkmaker komen. Dat werd reeds na zeven mi nuten fataal. Een flitsende combinatie tussen De- Vos en Soolen, bij een verrassende uitval, bracht Van Soolén in AFGEKEURD Een Schiedams doelpunt van.. Verschoor werd door de zeer matig leidende scheidsrechter Balkema op onbegrijpelijke! reden afgekeurd. ï&i want de jongens van trainer Tot in de 35e minuut bleef dat Smit hebben alle registers opengetrokken ora tot een goed resultaat te komen. Dat is hun gelukt, al moet di rect gezegd worden dat dit ook wel komt door de pech d;e Ursus had en het uitste de werk van doelman Huis- kes.v Ursus draaide niet best en mede daardoor 'kon het gebeuren dat in de eerste periode dé verdediging van de Schiedam mers nog al eens mistastte en zonder succes,'maar toen ge beurde het toch. Puck Roera de fcr'.og op het middenveld dc bal goed toegespeeld/Flit send vl.k.Roerade er tussën- uit. Hij kreeg wel een paar verdedigers achter zich aan, maar de reactie was toch te laat, want ongehinderd ver scheen hij voor Cees Campen die. tegen zijn schot geen ver weer had: 1—0 en grote vreugde bij Transvalia, dat zomaar tegen de üjstaanvoer- Het zou, buitenspel zijn geweest;.» maar de scheidsrechter hadl over het hoofd gezien dat? er i nog een verdediger in het.doe!^ od de doellijn lag. man: 20. Ursus nam nóg meer risico. Doelman Ca ml pen kwam bijna tot" aan de middenlijn om zijn makkers aan te moedigen. Dat verre uitlooen werd hém noodlottig, want toen er weer zo'n ra zendsnelle. uitval kwam, was hij niet op'tijd terug in zijn doel en daarom was het voor De Vos niet veel moeite zijn club naar 3—o te schoppen. Een ongekende weelde voor Transvalia. niets meer aan de af gang van1; Ursus kunnen doen. Aad de? Held kreeg nog een officiële? waarschuwing omdat hij-bij een overtreding de bal weg- traDte. Voorzitter Mouthaan na de wed strijd; „Het is natuurlijk r.iet leuk. maar Transvalia heer. verdiend gewonnen. Onze jon gens speelde zonder overtui ging en wilskracht. Ik hoop al- ieen dat het een les is êe' weest".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 6