„Kiezen voor links is kiezen voor Begrip voor bezwaren Schiedam te?;en hoge begroting Stormschade aan brandweerkazerne bedraagt 13.000 B. en w.: verkoop grond niet uitgesloten Staatssecretaris krijgt 1.000 handtekeningen voor behoud Havenkerk Rijmnondbestuur W. Meinen kandidaat-opvolger Prof. dr. W. Albeda in ARP-vergadering: Bewoners- vereniging houdt spreekuur SRJJ vergadert vanavond over verkiezingen Sleutel voor Winkeldievegges aangehouden Vijf bomen ontworteld Kerstdienst in Grote Kerk op televisie GROTE VEILING TE SCHIEDAM 6 pagina's Dinsdag 21 november 1972 99ste jaargang no. 24572 ONAFHANKELIJK DAGBLAD; Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 G «even. Ik ben belast met een stuk verleden, ik kan rem mend werken en dat is niet in het belang van de SG." De heer Pels Rijcken. toonde zich in zijn dankwoord er- kenteliik voor allés wat hij in zijn SG-periode heeft mee gemaakt en toonde zich een tegenstander van polarisa tie. Verwijzend naar de oude leuze van de Schiedamse Ge meenschap. Eendrachtig ^amenstrevend" hield hij de leden van de slichtingsraad voor. dat alleen in overleg en samenwerking iets aan Schiedams cultureel beleid kan worden gedaan. Schiedam Het dagelijks bestuur van Rijnmond zegt alle be grip te hebben voor de bezwaren van talrijke gemeenten tegen de hoge Rijnmondbegroting voor 1973. Behalve de gemeente raad van Schiedam hebben ook talrijke andere gemeenteraden daar bezwaren tegen gemaakt, deels op dezelfde gronden, deels op andere gronden. Be Stichtingsraad ging gister avond niet meteen over tot het kiezen van een nieuwe voorzitter. Dat zal pas in de volgende vergadering gebeu ren. In de tussentijd wil men tevens zoeken naar een nieu- julst nu de SG zich duidelijk we kandidaat voor het vice- heaft uitgesproken welke voorzitterschap. De heer richting ze uitmoest- Mu-Meinen verklaarde zich al- móefc een jongere kracht vast bereid, het ambt van daaraan een. nieuwe impuls voorzitter te aanvaarden. De bezwaren van Schiedam via- gemeentelijke uitgaven bezuï- ren het verlagen van de toe- nigingen worden toegepast, name van de uitkeringen uit Q0k de stijging van de perso- het gemeentefonds, wat het neelskosten vormden een be voer Schiedam niet mogelijk zwaar van Schiedamse zijde, maakt de stijging van de bij- Het dagelijks bestuur meent, drage met 21 procent in de ge- dat deze laatste stijging door meente-begroting in te pas- de toename van werkzaam» sen, zonder dat voor andere heden door Rijnmond gerecht vaardigd is en dat het bijzon- -cie'r betreurenswaardig is dat het openbaar lichaam voor de gemeenten zo ,,duur" is ge- worden. Het d.b. van Rijnmond meent., dat de bezwaren zich niet te- gen de activiteiten van Rijn mond zelf richten. Bij de rijks overheid zal nog eens worden m AL i aangedrongen op'een verbefe- .J- H /m ring van de huidige regeling, 1 I '„iaat het d.b. hoopt met meer 1/ 1 9 W succes dan tot nu toe. Een an- der financieel Rijnmondsta- tuut zou een aanzienlijk aan tal problemen oplossen. Rijnmond overweegt, met een f f rapport te komen over de fi- Jm j nanciële 'positie van de Rijn- B I II4I mondgemeenten die niet al te AFA IJll M rooskleurig valt te noemen, al hebben er officieel 3 van de 23 een begrotingstekort. Wat het subsidiëren van Rijnmond door de gemeenten bet'reft merkt het d.b. nog op. dat on danks alle begrijpelijke be- vï,„zwaren tegen een duur Rijn- '""V:' mond deze uitgaven toch zul- len moeten worden gedaan, omdat stabiliseren of vertra- gen van de Rijnmondwerk zaamheden evenmin een op- lossing zcu brengen. De uit- [•"/.nv' >>>V. eindelijke oplossiong ligt bij V' 'p' de rijksoverheid, meent het - .'."'I?'"d.b., dat daarover onderhan- 'V."'" 1 delingen za; gaan voeren. voorzitter toe en roemde diens verdiensten voor de SG, nu Schiedams culturele- rfi ad-in wording, die hij .sinds zijn lidmaatschap heeft gehad. Dé heer De Bruijn overhandigde mr. Pels Rijcken een enveloppe met inhoud. In de toelichting op zijn besluit en later in zijn dankwoord legde dc heer Péls Rijcken nog eens uit waarom, hij gaat. Hij hièld tevens een pleidooivoor: zijn opvolger Meinen. Ik loop met dit be sluit al eén hall jaar rond. Aanblijven vind ik onjuist. Mr. J. C. J„ Pels Rijcken. Schiedam De bouw van 143 woningwetwoningen ïn Woudhoek-Zuid moet het woningbouwproject in deze nieuwe wijk continueren. B. en w. hebben de raad voor gesteld, akkoord te gaan met de bouw van deze wonin gen, die door bouwmaatschappij Volkcr N.V. in opdracht van de woningbouwvereniging Volkshuisvesting moeten worden gewbouwd. Schiedam De bewonersver- eniging Schiedam-Zuïd gaat vanaf hedenavond dinsdag, spreekuur houden. Het spreek uur wordt gehouden door de werkgroep Bouw en Renova tie, iedere dinsdag van 7 tot 8 uur in de school aan. de Gas- straat. Het isde bedoeling, dat leden en niet-leden van de bewoners vereniging mét hun klachten en problemen, over woningen of. wijk naar het spreekuur komen. Het Hermuspad, eerste straat in Woudhoek-Zuid, Schiedam De Schiedamse Kaad voor Jeugd en Jongeren beraadslaagt vanavond tij dens een openbare buitenge wone vergadering van het al gemeen bestuur over de opzet van de binnenkort te houden SRJJ-verklezingen. Voorts wordt gesproken over eventuele wijzigingen, van de statuten en over de begroting van de politieke supermarkt, die zaterdag in het Stedelijk Museum wordt gehouden, te vens komt een rapport over de activiteiten van de raad in 1971 en '72 aan de orde. De vergadering wordt gehouden in. het gebouw Christelijke So ciale Belangen, Lange Haven 73, en begint om acht uur. Schiedam De politie heeft gisteren twee Rotterdamse da mes aangehouden, die op he terdaad door winkelpersoneel werden betrapt bij het stelen, van kledingstukken bij C. en A. De gestolen goederen had den een waarde van ongeveer 1000. Winkelpersoneel zette een achtervolging in, maar het tweetal M P. (30) en I, O. B. (36) kon pas in een bus op het Rembrand tple in worden aangehouden. Schiedam Prof dr. AV. Albeda Eerste Kamerlid voor de ARP, heeftmaandagavond tijdens een vergadering van de afdeling Schiedam van de ARP in de Magnalia Deïkerk een uiteenzet ting gegeven over het huidige lonen- en prïjzenbeleiö. Als eni ge mogelijkheid om de inflatie tegen te gaan, zag hij het ver soberen van ons leefpatroon. Hij wees op de onmacht van de regering eén halt toe te roepen aan de stijging van lonen- en prijzen, wat hij toeschreef aan het feit, dat we nu eenmaal ge kozen hebben voor een vrije democratie. Schiedam De eerste bewoner van 'één van de 196 woningen in Woudhoek-Zuid krijgt don derdag officieel zijn sleutel. De plechtigheid zal plaatsvin den in de directiekeet van .de aannemer, óe b.v. bóuw- en aannemingsbedrijf D, Baron om 3 uur. Na afloop is er nog een bijeenkomst voor de eer ste bewoners in de zaal van de nabijgelegen gereformeer de kerk De Ark. Et is. tevens gelegenheid tot bezichtiging van de gereedgekomen wonin gen.. zit in de modder, die moeten we er zo gauw mogelijk uit trekken". Schiedam Het actie-comité voor het behoud van de Ha venkerk heeft haar handtekeningenactie stopgezet. In to taal zullen petïtieiïjsten met ongeveer 1.000 handtekenin gen naar staatssecretaris H. J. L. Vonhoff van c.r.m. worden gestuurd ora déze te verzoeken, geen sloopver gunning af te geven voor het kerkgebouw aan de Lange Haven, Inbraak iu kledingzaak Schiedam Inbrekers hebben een bezoek gebracht aan een kledingzaak in de Hoogstraat! Aan de achterkant klommen zij het pand binnen, doorzóch ten de winkel en namen, een aantal kledingstukken weg. Niet uitgesloten is dus, dat dc grond voor de bouw van de 143 woningen zal worden ver kocht. Volgens b. en w. Is dit geheel volgens de richtlijnen inzake het grondultgiftebeieid, die inhouden dat verkoop mo gelijk is indien het belang van de gemeente Schiedam daar mee is gediend. Dat laatste is volgens b. en w, hier nadruk kelijk het geval, omdat het gaat om de continuïteit van de woningbouw. De heer R; A. Poels van het actie-comité ïs niet ontevre den over het resultaat van de actie. Deze actie zal naar zijn mening zeker van invloed zijn op het besluit, dat de heer Vonhoff uiteindelijk zal nemen. Inmiddels is het Hermuspad, waaraan de woningen zijn ge legen, door het plaatsen van lantaarnpalen, straatnaam bordjes en hier en daar zelfs al een gordijn Voor de ramen en een enigszins ingericht huis al een beetje „bewoond gebied" geworden. Schiedam Het IKOR zendt op Eerste Kerstdag vla de televi sie een kerkdienst uit vanuit de Grote Kerk in Schiedam. Voorganger Is dr. A. H. van der Heuvel, die begin volgend jaar benoemd wordt tot secre taris-generaal van de Her vormde Synode. Momenteel is hij verbonden aan de Wereld raad van Kerken, Tevens verlenen medewerking aan deze dienst het koor van de Grote Kerk en de Christe lijke Harmonie vereniging ,,Harpc Davids", De dienst heeft In de ochtenduren plaats. De aanvangstijd is nog niet precies bekend- Profiteer nil vin het uniekeimbed 2 knot»a te «jrttvinten voor de prïji vin iir: dc) SthiïdiimcJi» Courini mes nieuw» uit uw »t»4 «n oraievine. «n ties Rotterdimich Nieuwtblid methtt luwte binnen-en buitenlinditnieuwi. Geef om nu opdacht ook bij u 74 degen <mi«, zonder en ij* verplichting, de SC -V RN («baarzen en ontdek zeil de vel* pluipunttn. ap donderdagavond Z3 november a.s. Aanvang 13.30 uur zal In zaal aRCAOE, Lange Haven 71, erkend vdling- hoüdersbedrijt Amstelveen, fa. M. Pijpers te Amstelveen t.o.v. Deurwaarder J. Klootwijk uit Rotterdam een partij goederen publiek k contant bij opbod verkopen, waaronder nieuwe: SS- en 12-deüge cassettes 0 «ouden sieradrn. w,o. zwart-wit T.Y.'s gouden dames- en 0 platenspelers lierenltnrloges fll oude lampen onyx. salontafels V draagbare T.V.'s 9 stereo-apparatuur stereo radio-meubelen cassette-recorders bandrecorders draagbare radio's wandornamenten Za&nse klokken en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 18.39 u. Voor handelaren en particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbrengen van goederen tot 18.00 uur. Dm boa open «nvttep, xondtr postzegel, tturennur Rotterdtmjch Nieuwsblïd, antwoordnummer 134, Rotterdim de SC -f KN 14 daten (ritte fiur: telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1