SCHIEDAMSCHE COURANT De lampjes branden weer GROTER VERBAND Muziekavond op hoog peil IMP 9a 2 kranten voor één prijs Woonschepen- en woonwagentarieven worden duurder Voorlichting over huishoudelijk budget Centrale post voor aanvullende hulpverlening SGP houdt verkiezings bijeenkomst D'66 houdt veri in Irene Raad van Ker ken vergadert over samen werking Gezamenlijke aanpak stads sanering en reconstructie is gewenst o '"Al1?*- Woensdag 22 november 1972 onafhankelijk dagblad- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHED 6 pagina's 99ste jaargang no. 24573 Schiedam Als teken van de naderende feest dagen is. in het centrum van Schiedam de 'feestverlichting weer aangestoken. De komst van Sint Mcolaas heeft zijn invloed op vrij wel alle etalages die met de bekende attribu ten zijn uitgerust en hier en daar waart de ;Sint zelfs al rond, al komt hij zaterdag pas officieel in Schiedam aan. Tot en met de kerstdagen en de jaarwisseling blijft de feestverlichting, juist in deze donkere dagen een welkome aanvulling van de al vroeg brandende straatverlichting. Schiedam Bezitters van woonwagens en woonschepen zijn straks duurder uit, nu de gemeente de woonwagenreehten en woonschepenrechten wil gaan verhogen. B en w hebben de raad hierover een voorstel gedaan, dat in de vergadering van 27 november zal worden behandeld. Voar de woonwagenbewo ners die in het kamp aan de Scbtekade wonen, geldt op het ogenblik een tarief van 3,20 per week, wat een totale op brengst van ongeveer 7000 per jaar oplevert. Sinds 1962 is dit tarief niet meer verhoogd. Gezien de voorzie ningen die in hét kamp zijn aangebracht achten b en w het redelijk, tot een verhoging van de rechten over te }gaah.„ Dé' verhoging zal; de kosten" van de verbeteringen echter niet bunnen dekken. Het nieu- Schiedam Het ambulancevervoer in de gemeente Schie dam zal in de toekomst deel gaan uitmaken van een gro ter verband, dat onder beheer van het Openbaar Li chaam Rijnmond zal komen. Het verband zou in Rotter dam moeten worden gevestigd, een afzonderlijke post zou in Schiedam moeten komen. Dit staat in het hoofd stuk volksgezondheid van de toelichting op de begroting van Rijnmond voor 1973. .SchiedamDe plaatselijke af deling van SGP houdt zate r- dagmiddag een verkiezings bijeenkomst in de vrijge maakt gereformeerde kerk aan de Westvest, die om half drie begint. Sprekers zijn ds. A. J. Wijnmaten, hervormd predikant te Maartensdijk, ds. A. Vergunst, predikant van .de gereformeerde gemeente te Veen (NB) en ds. W. van Sor- ge, christelijk-gereformeerd predikant in Schiedam. De vergadering is openbaar. Schiedam De Raad van Ker ken in Schiedam houdt van- - avond een bespreking over plaatselijke en mondiale sa menwerking tussen de ker ken. Het thema voor deze be spreking is God kiest voor deze wereld. De bijeenkomst wordt gehouden in de zaal on- der de Opstandigskerk aan de Dr. Kuijperlaan en begint om acht uur. Ds. S. Gerbrandy, hervormd predikant in Kethel, zal een korte inleiding houden. Hierna is er ge tegenheid tot gesprek in enkele groepen. De bespre king wordt afgerond met een gezamenlijke discussie onder leiding van de heer J. J. van Coiemburg. Rijnmond heeft met de be trokken gemeentebesturen overleg gevoerd over het ambulancevervoer, nadat de commissaris van de ko ningin enkele jaren gele den een initiatief had geno men om tot een meer doel matige organisatie van dit vervoer te komen. Het overleg leidde tot de con clusie, dat er in Rottrdam een centrale post ambulan cevervoer voor aanvullen de hulpverlening bij onge vallen en ziekenvervoer ,en. hulpverlening bij calami teiten moest komen. Rijnmond heeft er het provin ciaal bestuur op gewezen, dat naast de "centrale in Rotter dam een aantal posten.in ge meenten noodzakelijk blijft, onder andere dus in Schie dam. De minister van volks gezondheid zal binnenkort richtlijnen uitgeven over de eisen die worden gesteld aan paraatheid van ambulance- auto's- Aan het gebied dat Rijnmond onder beheer zou krijgen, zou. den nog enkele gemeenten buiten Rijnmond worden toe gevoegd. De Rotterdamse raad hield eerder een voorstel aan voor het inrichten van een centrale ambulancepost, omdat naar de mening van de PvdA-fr actie voorzitter geen overleg had plaatsgevonden met Rijnmond over deze zaak, watt later door b. en w. van Rotterdam werd toegege ven. Rijnmond heeft er bezwaar te gen, dat b, en w. van Rotter dam instructies zouden op stellen voor de centrale ambu lancepost in plaats van het openbaar lichaam zelf. Voor dat de gemeenschappelijke regeling in werking treedt, moet eerst de Rotterdamse gemeenteraad de zaak nog in behandeling nemen. Het ziet er dan. ook niet naar uit, dat het Schiedamse ambu lancevervoer op korte termijn zal worden geïntegreerd in Rijnmondverband. Het Rijn- mondbestuur noemt in de toe lichting verder ook geen da tum. vve tarief is gesteld op ƒ6,50 per week, ingaande 1 januari 1973. In Rotterdam bedraagt het geldende tarief ƒ5,25 per week. De meeropbrengst van de maatregel is naar b en w verwachten 14.480. Ook de bewoners van woonsche pen moeten meer gaan beta len. Ze betalen nu per vier kante meter 0,30 per maand en dit tarief wordt vanaf 1 ja nuari 0,45. Het minimum verschuldigde bedrag is 27 per maand. Schepen kleiner dan 60 m2 gaan 9,50 per maand meer betalen. Voor de grotere schepen is de verho ging afhankelijk van de groot te. Na de verhoging zal de meeropbrengst 7.000 bedra gen. waardoor de totale op brengst per jaar komt op ruim 21.000. Rijnmond Schiedam Rijnmond acht een collectieve aanpak van de problematiek rond stadssanering en renovatie gewenst. Het Openbaar Li chaam meent, dat deze op het gebied van volkshuis vesting de grootste proble men zijn. Sanering en re novatie of een combinatie van beide vinden al plaats of zullen plaatsvinden in Rotterdam, Vlaardingen en Schiedam. Rijnmond -acht voor de nabije toekomst een geïntegreerd plan voor. stadssanering en voor tota le nieuwbouw in het Rijn mondgebied noodzakelijk. Gezien het grote belang van. een gecoördineerde totaal-aanpak, van deze problematiek, stelt het dagelijks bestuur ...van. Rijnmond zich voor, in sa menwerking met de desbe treffende. gemeenten, eëa aparte nota aan te biedend Deze opmerkingen worden ge maakt in een toelichting op bet - hoofdstuk Volkshuisves ting bij de begroting v,an Rijn mond voor 1973, De woning- produkitie is volgens het Open baar Lichaam achtergebleven bij de gewenste produktie. Alsr oorzaken worden onder meer aangegeven het herbeoordelen van bestemmingsplannen, de- omzetting vanpl annen - voör hoogbouw in uitvoeringsp 1 an- nen voor laagbouw, stank en geluidsoverlast, het schaars worden van bouwgrond in on der andere Schiedam, het achterblijven van .de noodza kelijke infrastructurele voor zieningen vooral op het gebied van het verkeer en het ver voer en de stijging van dë bouw- en grondkosten, waar door de huuruitkomsten zoda nig worden, dat de categorie van de bevolking waarvoor met name de woningwetwo ningen bestemd zijn, die wo ningen niet kan betalen. Schiedam De afdeling Schiedam van de Stichting Advies Eco nomise h Huishoudelijk Beheer wacht op opdrachten om advies uit te brengen inzake budgettaire aangelegenheden. Ook wil de afdeling op uitnodiging lezingen houden tijdens bijeenkomsten. De pas in het leven geroepen stichting, die landelijk ope reert. wil voorlichting geven over het verantwoord beheren van huishoudgeld door middel van cursussen, het leiden van gespreksgroepen en het uitge ven van literatuur. De stichting streeft ook naar een samenwerking met in stanties, die kunnen bijdragen tot de verwezenlijking van haar doelstelling. In Schie dam is de stichting gevestigd op de Korte Dam 5, telefo nisch te bereiken onder num mer 26,47.81. De leiding van de afdeling is in handen van me vrouw J. van Mansum, die te vens een bestuurszetel in- Sehiedam In verband met de tentoonstelling „Haagse Kunstkring in Schiedam" werd dinsdagavond in de aula van het Stedelijk Museum een muziekavond gegeven waar aan medewerkten de sopraan Ank Reinders, de bas-bariton Chris Verhoog, de declamator Albert Vogel en het Koninklijk Schiedams Mannenkoor ..Or pheus" onder leiding van Chris Verhoog. De pianobege leiding werd verzorgd door VVim Serilc. ..Orpheus" opende het concert met een werk dat het koor reeds eerder met groot succes in Vlaardingen heeft gezon gen: „Gesang eines welken Baum.es und der Sonne" van de Japanse componist Kan Is- hii, leerling van de Duitse mu. ziekpedagoog en -hervormer Carl Orff die vooral bekend heid verwierf met zijn ,,Car- mina Bur ana". Het prachtige mannenkoor gaf ook nu van deze compositie, waarin de ritmiek zo'n belangrijke rol speelt, een zeer boeiende ver tolking. In 't begin stonden de bassen qua klank wat apart, maar al gauw was de homo geniteit hersteld. Ank Reinders zong een aantal liederen van de Nederlandse componist Leon Orthel „Das Kind", „Der KÖnig von Mün- ster" (1966) en „Trois chan- sonnettes" (1971). Ze bracht deze liederen met veel élan, een prachtig stemtimbre en een goed op de tekst gerichte voordracht. Ook Chris Ver hoog had liederen gekozen van Orthel: „Kreuzigung", „Der Knabe", „Schlangen- beschworung" en „Die Versu. chung". Ondanks zijn ver koudheid wist Verhoog, die een even goed zanger als diri gent is, met zijn mooie bas- ba ritonstem van deze liederen een vertolking te geven zij het misschien iets meer inge houden dan onder normale omstandigheden waarop menige zangsolist trots zou kunnen zijn. Wim Serlie bege leidde zowel het koor als de solisten op prima wijze. De declamator Albert Vogel wis selde het concert af met enke le Chinese gedichten uit de bundel „Gisteren voor van daag" van Willem Hussem. W. P. VERHEUL Profiteer nfi -vm het unieke untod 2 krimin te omvingen «oor de prijt vlo ilnr de I Schi«d»ro»ehe Courent «net nieuw» uit uw «a4 »ti omt»«inr, «n het Rotterdimich I NjeuwibUd met hetlituie binnen-en buitenland™ nieuwi. Geef om nu opdnehcook bij I u 14 dijen xr*'», x«nd«r enige verplichting, de SC 4- RN te beiorgcn en ontdek XClf dn vete pluspunten. One ben in apen envelop. lender po»t tegel, «uren *»f Rouerdirmch Nieuwiblid, antwoordnummer 834. Kotttrdim it SC RN 14 d»ren gr«t| neirJ woenpi noemt in de landelijke organi satie. Mevrouw Van Mansum: „We willen in deze dure tijd zoveel mogelijk hulp verlenen aan mensen, die moeite hebben om met hun geld rond te ko men. We hopen erop, dat dé huisvrouwen ons zullen bena deren om samen een goed budget op te stellen Over be lastingen geven we geen voor lichting, wei kunnen we be langstellenden daarvoor door verwijzen". Het kantor op de Korte Dam is van dinsdag tot en met vrij dag dagelijks geopend van half tien tot twaai fuur. Dan kunnen er afspraken worden gemaakt voor een onderhoud. Over de kosten van het advi seren is de stichting het ,nog niet eens. Schiedam De afdeling Schie dam van D'66 houdt vanavond een openbare vergadering in gebouw Irene, die om acht uur begint. Op de agenda staat onder andere een be- stuursverkiezing. Daarna be gint een openbare vergade- ring van de fractie van D'66, waarin de agenda van de ko- I mende raadsvergadering zal worden behandeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1