I 'f Gemeente-Ziekenhuis past goed op zijn verpleegsters RAAD ZEGT „NEE" TEGEN DE HUURHARMONISATIE i Parkeercontroleurs in actieve dienst TË1 2 kranten voor één prijs! EE'' MOTIE VAN LINKSE DRIE HAALT KRAPPE MEERDERHEID Aad Sprong's plannen krijgen een kans Collé komt toch met „eigen bouwnota Pasje nodig voor zusterflat Jeugdcollecte brengt 3.707 op Ds. Van Veen beroepen T Dinsdag 28 november 1972 SCHIEDAMSCHE COURANT 1ONAFHANKELIJK DAGBLAD" Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 6 pagina's 99ste jaargang no. 2457S Zusterflat van het Gemeente-Ziekenhuis: verboden toegang bordjes bij de ingang. Schiedam Het Gemeente- Ziekenhuis past goed op zijn personeelsleden, vooral op de vrouwelijke. De bewoon sters van de nieuwe zuster flat hebben namelijk een nieuwe regeling gekregen voor het ontvangen van be zoek in de flat. Die nieuwe regeling houdt in, dat alleen bezoek kan worden ontvan gen als de verloofden of a.s. verloofden van de bewoon sters aan de verpleegkun dig-ad iun ct-directeur ziin voorgesteld- Deze verleent op ziin beurt ontheffing en teeeit inlevering van «en pasfoto mag de verloofde of adspirant-verioofde de zus terflat in. De pasfoto wordt gebruikt op een identiteitskaart, die bij de portier wordi bewaard. Het bezoeic meldt zich bij hem en neemt na vergelij king door de portier net kaartje mee. Na afloop moet het weer worden ingeleverd. Tegen de nieuwe regeling zijn bezwaren gerezen, on* der andere bij leden van de ziek enhuiscommissie Bij het Zusterhuis zijn al bor den aangebracht met daar op „Verboden toegang, arti kel 461 Wetboek van Straf recht", maar dit gebeurde volgens de directeur om dief stal tegen te gaan. Wie nu zonder pasje wordt aange troffen in het ziekenhuis overtreedt de wet en „stelr zich -bloot aan strafvervol ging" zoals in de regeling vermeld staat. Ook 't perso neelslid, dat het bezoek-zon- der-identiteitsbewijs heeft meegenomen komt er niet zonder berisping van af- Verwijtiering uit de flat kan het gevolg zijn. Enkele leden van de zieken huiscommissie hebben, al la ten weten moeite met de nieuwe regeling te ehbben. Met name voor verpleegsters die niet meei minderjarig zijn vinden ze dit „betuttelend". In de commissie zal de zaak ter sprake worden gebracht. Schiedam De inzameling voor het ffationaal Jeugd Fonds, die van 13 tot en met 18 november ïs gehouden, heeft in Schiedam een hoger bedrag dan vorig jaar opge bracht. namelijk 3707,05. De helfthiervan gaat naar het Nationaal Jeugd Fonds, dat met dit bedrag projecten voor de jeugd financiert en onder andere renteloze leningen ver strekt aan instellingen voor t jeugd, en jongerenwerk, die in financiële moeilijkheden zit ten. De andere helft van het geid blijft in handen van de groe pen die hebben gecollecteerd, dat wil zeggen, dat iedere groep de*helft van het zelf op- gehaaide geld naar eigen ver kiezing kan besteden. Aan de collecte in Schiedam hebben meegewerkt de Jeugdhaven NIemvland, Sint Christophorusgroep, JAC, De Reling, Orion-groep, Vredes- werkgroep, padvindersgroep De Schakel, Educatieve Work Shop, De Kreek, Franciscus- Lodewijkgroep, Juliana, De Diikdalf en de Jacobusgroep. De Sehiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren, die de or ganisatie van de collecte in Schiedam, op zich bad geno men, deelt mee, zeer tevreden te zijn met het resultaat, aan gezien de raad is gebleken, dat niet alle belangstellende groepen hebben meegewerkt, omdat zij wel wat te laat van de collecte op de hoogte waren gebracht. Door onder bezetting wegens ziekte was de SRJJ later dan aanvanke lijk de bedoeling was, gestart "^met de voorbereidingen van de collecte. Schiedam De gemeenteraad heeft gisteravond „nee" ge zegd tegen de huurharmomsatieplannen voor 1973 van minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening drs. B. J. Udink. Met een zeer krappe meerderheid (19 18) nam de raad een motie aan van de fracties van PvdA-PPK, D'66 en CPN, waarin verzet wordt aangete kend tegen de nieuwe richtlijnen van de huurharmonisa- tieregeling, die veel strenger dan *de" geldende-zijn,--De raad deed de uitspraak over de huurharmonlsatie naar aanleiding van een brief van de bewonersverenigïng Schiedam-Zuid, die om deze uitspraak had gevraagd. Doordat de confessionele frac ties en de VVD niet met de motie meegingen, was de meerderheid uiteindelijk ui terst klein. De uitspraak van de raad houdt in, dat de ge meente stappen moet onder nemen. tegen de nieuwe richt lijnen en dat een verdere doorvoering zal moeten wor den opgeschort. Pvd A-fractievoorzitter P. Boschman diende de motie namens de linkse fracties in en meende dat uitvoering van de nieuwe richtlijnen voor Schiedam nare gevolgen, zal hebben. Hij wees op het erbij betrekken van het vooroorlog se woningbestand en meende dat de positie van de huurder verder 'zou verslechteren. Da communist Tj. op 't En de viel hem daarin bij.' PCG-woordvoerder S. J. Ros- man daarentegen meende dat de tekst van de motie veel te sterk was. Mede namens de KVP meende hij dat eerst moet worden nagegaan hoe de uitwerking van de nieuwe re geling plaatselijk zal zijn. Hij Schiedam De gereformeerde kerk van Apeldoorn heeft een beroep uitgebracht op ds J C van Veen te Schiedam, wijk- predikant van de wijkgemeen- ten Sc hied am-Oost en Schie- dam-Kethel. „Profiten-növjn het uniek» nnfced 2 t« cntvinj»™ voor <l«prij*vin ilntdel Schicdimschc Cogr*nc met nituw* uit uw scad «n emjevinr. «1 hit Roturdamichl Nieuwablid ran htclaatste binnen-tnbuit»nl»ndse nieuw». Geefoni nu cpdracbreck lij" I tu 14 <hfen gneis, zonder eniga verplichting, de SC RN te btiorgtn en ontdek >»HdeveIep!ujpun ce«. Dei» bon in open «nvtlop, zender pestiegtl, sturen nar Rotterdamich Nieuwsblad, an twoorinummer 834, Rock rd*m Je SC RN 14 dagen gratie nar: Wonnpl. telefoon». wilde geen uitspraak zoals in de motie doen voordat hij na dere gegevens heeft. De VVD'er Verhulsdonk noemde de motie kiezersbedrog: „Je vraagt iets wat niet kan. Zijn de woningbouwverenigingen hier nu eigenlijk van ge schrokken? Ik heb er weinig over gehoord". Wethouder B. E. Collé van Volkshuisvesting meende dat de consequenties van het doorvoeren van de regeling niet gering zullen zijn: „Door voeren brengt mee dat ook lage huren omhoog gaan en dat geeft een nog grotere con currentie bij het verkrijgen van woningen met lage huur. Een huisvestingsbeleid wordt dan nog moeilijker. Het effect van de nieuwe regeling maakt dat huren straks voor nie- mand meer betaalbaar zijn". De wethouder ondersteunde de motie dan ook. Hij wees er verder op dat ook in de vier grote gemeenten de maatre gelen als gevaarlijk worden gezien voor een goed huisves tingsbeleid. De heer Collé slaagde er niet in, de tegenstanders van de mo tie voor zijn standpunt te win nen en met de kleinst mogelij ke meerderheid volgde ten slotte de uitspraak tegen de nieuwe richtlijnen. „Wild groen" nabij Stricklede: .W-.ï. .-•» «SsfetVW"", Schiedam Ad Sprong, ont werper van een plan voor een wilde groenvoorziening aan de Vlaardingerdijk voor de bejaardenflat Stricklede, krijgt een kans van de raad. Ondanks bezwaren van wet houder B. E. Coilë van ge meentewerken werd gister avond een motie aangeno men van het KVP-raadslid mevrouw M. A. C. Taverne- Van Campen, dat B. en. W. straks met een pre-advïes ovèr het plan bij de raad ko men en dat de Plantsoenen dienst voorlopig de uitvoc- ring van een door deze dienst zelf ontworpen plan opsehort. Vrijwel alle woordvoerders waren blij met het initiatief van de heer Sprong en zijn medestanders. D'66-er V. Broeke wilde het plan beslist zien uitgevoerd, maar zover ging mevrouw Taverne niet. Zij meende dat de Plantsoe nendienst het plan in studie moet nemen. Wethouder Collé noemde het plan van de heer Sprong niet slecht maar zei niet te welen of het in zijn totaal kan wor den uitgevoerd. Hij wees op de prettige contacten tussen de Plantsoenendienst en de heer Sprong en hoopte dat diens plan zou kunnen war. den ingevoerd in dat van Plantsoenendienst. Mevrouw Taverne meende dat het werk door Plantsoenen dienst toch moet worden stopgezet. Tenslotte steunde de raad, na nog een uitge- In de gang van hel stadhuis gaf Aad Sprong gisteren toe lichting op zijn plannen. breid debat over voor en te gen van de werkwjjze, haar motie, di emet 3 Otegen 6 stemmen werd aangenomen. De heer Sprong toonde zich na afloop niet ontevreden over de uitslag van het xaadsde- bat. Onder druk van raad Schiedam Wethouder B..E. Collé van Volkshuisvesting komt nog voor de begrotings behandeling met een persoon lijke beleidsnota over het te voeren bouwbeleid in Sehie- dam. 'Deze toezegging moest hij gisteravond de raad doen, die hem met name bfj monde van PCG-woordvoerder R. van Kaalte onder sterke druk had gezet. De heer Van Kaal te was het oneens met de be slissing de bouwnota nog maar even uit te stellen tot na de verkiezingen en herinnerde de wethouder er aan, dat op 15 november 1971 het verschij nen van een bouwnota aï door hem was toegezegd. Het PCG-raadslid hekelde het beleid van de wethouder fel: „Dit is onaanvaardbaar. Het college geeft zichzelf hiermee wel een brevet van onvermo gen, omdat blijkt dat het zelfs na een jaar niet in staat is met een nota te komen. Dit is een paniekerig gedoe en ik vraag me af hoeveel leden, van het college voor of tegen het verschijnen van die bouw nota zijn". Voordien had het raadslid nog enkele data op een rijtje ge zet: „Op 15 november 71 is de nota toegezegd, op 29 novem ber zou die binnen drie maan den verschijnen, in mei '72 vorderde de nota al aardig, in juni was ie op één oor na ge vild, op 31 augustus zou hij in september verschijnen, op 8 oktober 1972 in november en nou komt ie voorlopig ^hele maal hiePr.- - Wethouder Collé meende dat het uitbrengen van een bouwnota afhangt van de uitslag van. de woensdag te houden kamer verkiezingen. De heer Van r Raalte noemde dit .antwoord een lachertje. Ook de heerK Van Kinderen (KVP) begreep niet veel van het uitblijven van de nola. Hij meende dat B, en W. best een eigen visie kunnen geven en meende dat er zwaarwichtige redenen moeten zijn dat er nu nog geen nota [s. Mr. Van Kinde ren diende een motie in, waarin om een nu publiceren varx de reeds klaar liggende bouwnota werd gevraagd. Burgemeester H. Roelfsema meende dat de mening van de collegeleden niet bekend hoef de te worden gemaakt, omdat de notulen van B. en w.-ver gaderingen vertrouwelijk zijn, maar mr. Van Kinderen meende al begrepen i& hebben y >e de zaak in het college lag. Na een schorsing kon de burge meester meedelen dat wet houder Collé met een persoon lijke nota zou komen en dat de „echte" bouwnota voor t maart 1973 aan de raad kan worden aangeboden. Na een tweede schorsing, dit maal aangevraagd door mr. Van Kinderen, trokken de confessionele fracties hun mo tie in en wilden ze de heer Collé gelegenheid geven, met zijn eigen visie te komen. Die kan dan nog juist in de begro tingsvergaderingen worden behandeld. Schiedam De automobilist die beslist langer dan zeg maar een uur in het stads centrum moet zijn, doet er sinds gisteren beter aan het openbaar vervoer te ne men. Een nieuw instituut is namelijk verschenen, in de straten: dat van de par keercontroleurs. In het gloednieuwe pak gesto ken meldden zich de heren M. H- Ammerant en J. C. Blom gisterochtend ter kennisma king in het hoofdbureau van politie. Ze hebben uniformen die vrijwel gelijk zijn aan die van hun Rotterdamse colle ga's, al staat er hier het Sehiedamse gemeentewapen op. Commissaris van politie C. van der Haagen gaf als toelichting dat men het de automobilist on makkelijk heeft willen, maken ""door hetzelfde uniform te na- men als in Rotterdam. Vol gens hem zijn de beide par keercontroleurs dan beter herkenbaar- In burger hebben de heren Am merant en Blom al enige tijd dienst gedaan, samen mat mentor hoofdagent J. Gunne- wegh. Deze blijft hen voorlo pig nog begeleiden tot het mo ment, waarop beide heren zelfstandig de langparkeer- ders onder handen gaan ne- De heren Ammerant en Blom bij één van de parkeernneters in het stadscentrum.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1