Vlaardingen een asiel aan de Holyweg m GOEDE HAVENKERK RAAKT TOREN KWUT Afscheidsreceptie van conrector Van Dijk werd druk bezocht VROM viert 75-jarig jubileum T oonkunstkoor voert Weihnachts- oratorium uit in Grote Kerk êm 2 kranten voor één prijs! Schiedam: Vereenvoudigde nieuwbouw voor asiel? Boottocht voor personeelsleden Dieren- bescherming in Schiedam: nieuwbouw- plannen weer in studie 1 Oecumenische inlrededienst Maassluisseweg gestremd W. VAN SCH1E NEEMT AFSCHEID VAN DE VROM Zaterdag 2 december 1972 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactiè 262556 - klachtendienst 376792 4 pagina's 99ste jaargang no. 24582 SCHIEDAM EN KETHEL EestuursIld.ZZ. Krabben ■nart de laatste vereniging meentdat dit nieuwe asiel zowel voor Schiedam als Vlaardingen ge schikt zou kunnen zijnDe boerderij heeft een veel grote- Vlaardingen/Schiedam Zowel de Schiedamse als de Vlaardingse dierenbescherming hebben een nieuw asiel nodig. De afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren heeft nieuwbouwplan- nen, de Dierenbescherming Waterweg-Noord in Vlaar dingen zal de boerderij IJsselhoeve aan de Holyweg in Vlaardingen als nieuw asiel in gebruik gaan nemen* re opperulafcte en biedt vol gens hem opvangmogelijkhe den voor alle zwerfdieren uit Schiedam en Vlaardingen. De heer Krabben heeft het idee voor een gezamenlijk asiel ge lanceerd met het oog op de slechte situatie waarin het Schiedamse asiel zich be vindt. Het is echter de vraag of de voorgestelde samenwerking -zal. kunnen- worden -gereali seerd. De Vlaardingse Dieren bescherming Waterweg-Noord is zoals bekend een afdeling die geen binding meer onder houdt met de landelijke ver eniging tot bescherming vnn dieren, de Schiedamse afde ling ressorteert wèl onder die vereniging. De verhouding tussen officiële en „alternatie ve" organisatie is niet al te best. De heer Krabben heeft met zijn plannen vooral de slechte Schiedam De afdeling Sehie- dam van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren hoopt binnen niet al te lange tijd toch nïeuwbouw- plannen voor een asiel te kun nen realiseren. Dat wordt steeds meer noodzakelijk.nu bet thans in gebruik zijnde asiel aan de Sint Annazuster- straat het enige pand is dat daar nog is overgebleven: de omliggende woningen zijn alle al gesloopt en het asiel zal over geruime tijd ook plaats moeten maken voor de plan nen, die de gemeente met het stuk vrijgekomen grond aan de Annazusterstraat heeft. Het bestuur van. de afdeling heeft besprekingen gevoerd met de directeur van Ge meentewerken. over de moge- ^-lijkheden voor een nieuw *$iasiei. Een door de gemeente aangeboden oude boerderij in Kethel als vestigingsplaats „voor een nieuw asiel is niet aanvaard wegens de excentri sche ligging en wegens de slechte staat van. het pand. Er ..zouden veel voorzieningen moeten worden aangebracht, voordat men het asiel in ge- bruik zou kunnen nemen. Voorzitter J. B. Renskers van de plaatselijke afdeling zegt daarom te zijn teruggekeerd naar de nieuwbouwplannen, Hdie overigens al uit 1969 zijn. pc plaatselijke afdeling hoopt, dat de gemeente subsi die zal kunnen verlenen voor de bouw van een nieuw asiel, al was het maar in een ver eenvoudigde vorm. Tot nu toe was de gemeente door de slechte financiële situatie .niet in staat subsidie voor het nieuwe asiel te verlenen. Inmiddels heelt de heer H. Krabben, bestuurslid van de Dierenbescherming Water weg-Noord In Vlaardingen, het plan geopperd om een ge zamenlijk asiel voor Schie dam en Vlaardingen op te richten. De kansen daarop rijn echter niet al te groot. Zie .daarvoor elders op deze pagi na. staat waarin het asiel in Schiedam zich bevindt op het oog. Ook meent hij dat een ge zamenlijk asiel aanzienlijk goedkoper te exploiteren za! zijn en dat de ligging van de IJsselhoeve ten opzichte van Schiedam niet*zo ongunstig is. „We kunnen met groot gemak alle zwerfdieren in Schiedam en Vlaardingen in het nieuwe asiel opnemen", zegt de heer Krabben. Voorzitter J. B. Renskers van de afdeling Schiedam van de Vereniging tot Bescherming van Dieren is niet erg enthousiast over de Vlaardingse plannen. Hij zegt: „Onze afdeling in Schiedam valt onder de regels van de lande lijke vereniging en die willen we niet afvallen. E% bestaan tegenstellingen tussen de af gesplitste Vlaardingse afde ling en de landelijke vereni ging, zodat samenwerking -wel heel erg moeilijk zou zijn. In Schiedam blijven wij optimis tisch over de mogelijkheden tot nieuToboutö. Met de ge meente onderhouden we heel plezierige contacten daar over." Schied am De voormalige gereformeerdeGodöe Havenkerk aan de Westfrankelandsedijk zal haar toren kwijt raken. De kerk, die is verkocht aan de Provinciale Bibliotheekcentrale, zal geheel worden verbouwd. De kerktoren is uiteraard niet functioneel te maken en kan dus verdwijnen. Het is de bedoe ling, dat de bibliotheekcentrale uiterlijk 1, juli in de Goede Ha- venkerk zal worden gevestigd. De Provinciale Bibliotheekcentrale is thans gevestigd in Rotter dam in een voormalige school. Ook voor deze schoot Is een nieuwe bestemming gevonden. De verbouwing van de Goede Havenkerk houdt in, dat in het kerkgebouw twee verdiepingen zullen komen. Er zal een ingrijpende verbouwing noodzakelijk zijn om van het kerkgebouw een gebouw te maken, dat ge schikt is voor de huisvesting van een bibliotheek. Schiedam Ds. F. Magré doet morgen intrede als nieuwe wijkpredikant van de her vormde gemeente Kethel- /Groenoord in een dienst, die om 3 uur begint in de Sint Martinuskerk aan de Willem Andriessenlaan. Deze dienst zal een oecumenisch karakter hebben, want ook pastoor M. Wuijster van de r.k. parochie ln Groenoord en de gerefor meerde wijkpredikant ds. J. Nierop verlenen medewerking aan deze dienst. Ds. S. Gerbrandy, wijkpredi kant in Kethel en consulent jij Groenoord zal ds. Magré be vestigen. Aan de dienst zal ook het kerkkoor onder lei ding van de heer F. van Rlüjn medewerking verlenen. Schiedam De heer A. F. van Dijk heeft vrijdagmiddag on der grote belangstelling af scheid genomen als conrector van de Rijksscholengemeen schap in de Hugo de Groot straat 4. Hoewel de heer Van Dijk de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, blijft hij voorlopig nog les in Neder lands geven op de school, waaraan hij reeds 20 jaar is verbonden. Vele ouders, leerlingen en oud- leerlingen kwamen de schei dende conrector tijdens de open receptie In de aula van de Scholengemeenschap öe hand drukken, 's Avonds was er een bijeenkomst voor de leerlingen die werd opgeluis terd door het cabaret van Pim Dikkers „Ik krijg je nog wei" en de discotheek van Martin Green. Maasland tri verband met da in uitvoering zijnde recon structie van Rijksweg 20, zal de Maassluisseweg in Maas land gedurende het tijdvak van a.s. maandag 4 tot en met 18 december 1972 worden af gesloten voor alle verkeer met uitzondering van fietsers, brommers en voetgangers. De omleidingsroute van deze tus sen Maasland en Maassluis gelegen verbindingsweg wordt door middel van borden aan gegeven. Schiedam De gemeentelijke vervoers-, xeinigings-, ont- smettings- en marktdienst viert X januari het 75-jarige be staan. Ter gelegenheid hiervan zullen op alle voertuigen van deze dienst stickers worden geplakt met de tekst: „1898 1 januari 1973 VROM-dienst 75 jaar steeds tot uw dienst". Het is niet de bedoeling dat het jubileum naar buiten veel aandach't zal krijgen. Voor het gezamenlijk personeel en gepensioneerde medewer kers Is er op 21 maart 1973 een boottocht per Rijnvaart-crui- ser. Tot 1898, het jaar waarin de dienst werd opgericht, was het ophalen van. vmilnis en. het verrichten van baggerwerk- z aamheden in particuliere haruden. De particulieren presenteerden de overheid hoge rekeingen en dat vormde één van de aanlei dingen voor de gemeenteraad om te besluiten dat de VROM-dienst een dienst on'der gemeentelijk beheer moest worden. De reinigingsdienst is overigens een dure dienst gebleven, want op de begroting voor *73 staat 5,4 miljoen, waarbij het nadelig saldo is geraamd op ƒ2,6 miljoen. De huisves tingsproblemen van de dienst zijn grootT" omdat' zoals bé kend het pand aan. de Buiten- havenweg, waarin de dienst is gevestigd, met het terrein niet meer voldoet. Er is een schrijnend gebrek aan ruimte. Een voorlopige oplossing hier voor is inmiddels gevonden. Het verrichten van allerlei rei nigingswerkzaamheden, waar van. het onderhouden van de gemeentelijke rioleringen één van de belangrijkste is en was, werd later aangevuld met allerlei andere taken. De vervoersdienst kwam voor 1940 van de grond door de aanschaf van een personenau to, die onder meer werd ge bruikt voor het vervoer van de lefden van b. en w- De- ver voersdienst heeft thans het beheer over 23' voertuigen., waaronder 80 van de VROM- dienst zelf. De rest is inge- bruak bij andere diensten en bedrijven- De ontsmo-ttingsdiensi werd 'tof 1942 voornamelijk door parti culieren uitgevoerd. Nu Is dit een taak van de gemeentelij ke overheid geworden. Veel te ontsmetten valt er in Schie dam overigens niet, al zijn 2 tot 3 man voortdurend in touw met het bestrijden van ratten. Ook ander ongedierte wordt bestreden, waarbij opvalt dat in Schiedam erg veel aan dacht wordt beéteed aan de vl ooi enbestrijding. De jongste loot aan de VROM- stam is de marktdienst, die pas ln 1969 aan de VROM werd goegevoegd, na eerst in """beheer te zijn "geweest b&j de gemeente-secretarie, waar een bode toezicht hield op de weekmarkt aan het Broers- véld. Schiedam Het Toonkunstkoor geeft dinsdag 19 decem ber een uitvoering van Bachs Weihnachtsoratorium in de Grote ol Sint-Janskerk aan de Lange Kerkstraat in Schiedam. Aan deze uitvoering wordt ook medewerking verleend door het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. Dirigent is Aad van der Hoeven. - t: Schiedam De heer W. van Schie, molenbaas bij de VROM-dienst, heeft donder dagmiddag wegens het berei ken van de pensioengerechtig de leeftijd afscheid genomen van de dienst tijdens een bij eenkomst in de kantine. De heer Van Schie had de super visie over de kleine havenbag germolen, die men vaak in de havens en grachten aan het werk kan zien. Tijdens het afscheid is de heer Van Schie, die was vergezeld van echtgenote en kinderen, toegesproken door de direc teur van de VROM-dienst, de heer E» T. Kraan., de chef bui tendienst M. A. de Vries en opzichter A. Wesset. Ook richtte de heer D. Kuil na mens de jubileumcommissie het woord tot de scheidende molenbaas, die hij een Delfts blauw bord aanbood. XJit han den van de baggeraars van de VROM ontving de heer Van Schie een vissersuitrusting. De heer Van Schie trad op 1 maart 1941 in dienst van de gemeente, werd in 1944bagge- raar en in 1962 molenbaas. Aan deze uitvoering werken mee als solisten Jennie Vee- ninga, sopraan, Darja Borger, alt, Paul Schotsmans, tenor, Comelis Schel], bas en Tijn van Eijk, clavecimbel. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de WV's van Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis en *S avonds voor zover nog voorra dig aan de kerk. De uitvoe ring van het Weihnachtsorato rium is de enige die dit jaar in het Waterweggebied wordt gegeven. Voor Schiedam is het voor het eerst in veie ja ren, dat een dergelijke mu- zieuitvoering weer plaats vindt. Profiuar na VM hae unlekt auvbod 2 knnttu t« onmnitn voor d« prij» van Mn: 4a I Sdiiaiamtfb* Courant m« nïauwj uit «w irad *n cmiavm*. en bat Remr4*m«chl Nkuwiblid mathtiUautt bmnen-onbviianlandienleuwx. Geef om nu opdracht oak bij I M 14 «h£«n iratia, xondcr «nlj« varpllchtirfc 4» SC -+ RN ubtzorfta «n ontdek Wir de vale plujpuoun, Den bof» in open «nvalop, zonder pgttnpl, «uren mar Rotttrdamsth Nituwibtad. antwoordnummer 834, Rotterdam u, 4* SC RN K daien frath «sari

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1